XMAX V3 Pro
Zalety
- Bardzo kompaktowy, waży tylko 107g
- Hybrydowe grzanie z czasem nagrzewania 15s
- Wymienna bateria (standard 18650)
- Kompatybilny z fajką wodną i gotowy na kapsułki
Wady
- Brak funkcji ładowania passthrough
- Brak sterowania przez aplikację
- Ograniczona żywotność baterii
Available Variants (3)
Szybki start: konfiguracja XMAX V3 Pro, najlepsze temperatury i pierwsza sesja
Uzyj strony V3 Pro jako centrum zakupu, a potem przejdz od razu do dwoch stron supportowych z najwazniejszymi pytaniami poczatkujacych.
- Jak uzywac XMAX V3 Pro do ladowania, nabijania, techniki zaciagania i 5 bledow poczatkujacych.
- Ustawienia temperatury XMAX V3 Pro dla smaku, balansu i mocniejszej ekstrakcji.
XMAX V3 Pro — Porównanie Cen (55 sklepów) 55–99 €
Zaktualizowano: 12.05.2026, 22:38
* Some links are affiliate links. We earn a small commission if you purchase through these links — at no extra cost to you.
Specyfikacja
| Specyfikacja | |
|---|---|
| Metoda Ogrzewania | Hybrydowy |
| Typ Urządzenia | Przenośny |
| Brand | XMAX |
| Źródło Zasilania | Bateria |
| Zakres Temperatury | 100°C - 220°C |
| Czas Nagrzewania | 15 sekund |
| Pojemność Baterii | 2600 mAh |
| Weight | 107 g |
| Gwarancja | 2 lat |
| Kapsułki Dozujące | Zobacz kapsułki do dozowania |
| Kompatybilny z Bongiem | Zobacz adaptery do bonga |
| Session Mode | Sesja i na żądanie |
| Temperature Control | Cyfrowy |
| Material | Suche zioła |
| Vapor Path | Ceramika |
| Battery Type | 18650 Li-Ion |
| Replaceable Battery | Tak |
| Passthrough Charging | Tak |
| Charging Port | usb-c |
Źródło: MagicVaporizersAgregator · Zweryfikowano 18.02.2026
O tym waporyzatorze
XMAX V3 Pro to przenośny vaporizer z hybrydowym ogrzewaniem (konwekcja + kondukcja), wymiennym akumulatorem 18650 (2.600 mAh) i zakresem temperatur do 220°C. Nagrzewa się w około 15 sekund. Kompatybilny z kapsułkami dozującymi i adapterami do filtracji wodnej (WPA), oferuje solidny pakiet dla początkujących i osób szukających dobrej ceny.
W naszym porównaniu cen znajdziesz aktualne ceny z {shop_count} sklepów. V3 Pro to jeden z najlepiej sprzedających się budżetowych vaporizerów i przekonuje świetnym stosunkiem ceny do jakości. Przy wadze 107 g i kompaktowym formacie bez problemu mieści się w kieszeni kurtki. Jeśli wolisz czystą konwekcję, warto sprawdzić następcę XMAX V4 Pro.
Przesiadka na V4 Pro? Nasze porównanie V3 Pro vs V4 Pro pokazuje, czy dopłata się opłaca.
- Bardzo kompaktowy, waży tylko 107g
- Hybrydowe grzanie z czasem nagrzewania 15s
- Wymienna bateria (standard 18650)
- Kompatybilny z fajką wodną i gotowy na kapsułki
- Brak funkcji ładowania passthrough
- Brak sterowania przez aplikację
- Ograniczona żywotność baterii
XMAX V3 Pro to przenośny vaporizer z hybrydowym ogrzewaniem (konwekcja + kondukcja), wymiennym akumulatorem 18650 (2.600 mAh) i zakresem temperatur do 220°C. Nagrzewa się w około 15 sekund. Kompatybilny z kapsułkami dozującymi i adapterami do filtracji wodnej (WPA), oferuje solidny pakiet dla początkujących i osób szukających dobrej ceny.
W naszym porównaniu cen znajdziesz aktualne ceny z {shop_count} sklepów. V3 Pro to jeden z najlepiej sprzedających się budżetowych vaporizerów i przekonuje świetnym stosunkiem ceny do jakości. Przy wadze 107 g i kompaktowym formacie bez problemu mieści się w kieszeni kurtki. Jeśli wolisz czystą konwekcję, warto sprawdzić następcę XMAX V4 Pro.
Przesiadka na V4 Pro? Nasze porównanie V3 Pro vs V4 Pro pokazuje, czy dopłata się opłaca.
Zobacz także: Starry 4 · XMAX V3 Nano · Fog Pro · XLux Roffu
Pierwsze kroki i instrukcja
XMAX V3 Pro jest gotowy do użycia w trzech krokach: naładuj, napełnij, waporyzuj. Tak działa od razu po wyjęciu z pudełka.
1. Pierwsze ładowanie
Podłącz dołączony kabel USB-C do ładowarki 5V. Akumulator 2600 mAh potrzebuje około 2,5 godziny, aby naładować się od zera do pełna. Dioda LED przestaje migać, gdy akumulator jest pełny. Ładowanie passthrough jest możliwe, ale zalecane jest pierwsze pełne ładowanie.
2. Napełnianie komory
Zdejmij szklany ustnik, pociągając go prosto do góry. Zmiel susz na średnio drobno i luźno napełnij ceramiczną komorę — nie ubijaj. Około 0,1 g to idealna ilość. Ostrożnie załóż ustnik z powrotem.
3. Włączanie i wybór temperatury
Naciśnij przycisk zasilania 5 razy szybko, aby włączyć urządzenie. V3 Pro nagrzewa się w około 15 sekund (LED miga podczas nagrzewania). Boczny przycisk służy do wyboru poziomu temperatury:
- 180°C — najlepszy smak, lekka para
- 190°C — zbalansowany smak i para (zalecany start)
- 200°C — gęstsze chmury, mocniejszy efekt
- 210–220°C — maksymalna ekstrakcja, mniej smaku
4. Technika zaciągania
Powolne, równomierne wdechy trwające 8–12 sekund. Hybrydowy system grzewczy działa najlepiej przy delikatnym zaciąganiu — nie trzeba mocno ciągnąć. Sesja trwa około 5 minut do automatycznego wyłączenia.
5. Po sesji
Kliknij 5 razy, aby wyłączyć urządzenie. Odczekaj 30 sekund, aż ostygnie, następnie zdejmij ustnik i wysyp zużyty susz. Wyczyść komorę dołączoną szczoteczką. Raz w tygodniu czyść szklany stem izopropanolem dla najlepszego smaku.
Typowe błędy początkujących
- Zbyt mocne ubicie — ogranicza przepływ powietrza i obniża jakość pary
- Zbyt wysoka temperatura na start — zacznij od 190°C i stopniowo podnoś
- Zbyt szybkie zaciąganie — powolne, równomierne wdechy wydobywają więcej smaku
- Brak czyszczenia — osad szybko gromadzi się w szklanym stemie
- Brak mielenia — całe zioła prawie nie waporyzują w komorze kondukcyjnej
Kontekst badawczy: Badanie opublikowane w Journal of Pharmaceutical Sciences (Hazekamp et al., 2006) wykazało, że waporyzacja w kontrolowanych temperaturach uwalnia ponad 95 % pożądanych substancji aktywnych, jednocześnie w dużej mierze unikając produktów ubocznych spalania. Źródło: PubMed 16637053
Ogrzewanie i temperatura
V3 Pro działa z hybrydowym ogrzewaniem: kondukcja podgrzewa materiał przez kontakt z ceramiczną komorą, a konwekcja przepuszcza przez niego gorące powietrze. To połączenie zapewnia szybkie nagrzewanie i równomierną ekstrakcję przez całą sesję.
Zakres temperatur sięga 220°C i można go ustawiać w kilku poziomach za pomocą bocznego przycisku. Wskaźniki LED na urządzeniu pokazują wybrany poziom. Czas nagrzewania wynosi około 15 sekund – wystarczająco szybko do spontanicznego użycia.
Zalecane zakresy temperatur:
| Strefa | Zakres | Efekt |
|---|---|---|
| Smak | 170–185°C | Łagodny, aromatyczny, mało widocznej pary |
| Balans | 185–200°C | Dobry smak z widoczną parą |
| Gęste chmury | 200–220°C | Mocna para, pełna ekstrakcja |
Wskazówka: zacznij od 180°C i zwiększaj temperaturę co 5 stopni. Drobniej zmielony materiał często wymaga 5–10°C mniej.
Akumulator i ładowanie
V3 Pro korzysta z wymiennego akumulatora 18650 o pojemności 2.600 mAh. Akumulator można wyjąć w kilka sekund i wymienić na świeży – to kluczowa zaleta względem urządzeń z wbudowaną baterią.
Ładowanie odbywa się przez USB-C. Ładowanie passthrough jest możliwe: z urządzenia można korzystać również podczas ładowania. Pełne naładowanie wystarcza na około 5–7 sesji przy średniej temperaturze.
Dla optymalnej wydajności polecane są markowe ogniwa 18650 (np. Samsung 25R lub Sony VTC5). Tanie akumulatory no-name często oferują mniejszą pojemność i mogą pogarszać wydajność grzania. V3 Pro można też wygodnie doładować w podróży z powerbanku.
Kapsułki dozujące i komora
V3 Pro jest kompatybilny z kapsułkami dozującymi. Małe kapsułki ze stali nierdzewnej można napełnić wcześniej i wymieniać w podróży w kilka sekund. Ceramiczna komora pozostaje przy tym niemal czysta – mniej czyszczenia i równomierne dozowanie podczas każdej sesji.
Bez kapsułek komora mieści około 0,3 g. Dla najlepszej hybrydowej ekstrakcji materiał powinien być zmielony na średnio drobno i luźno wsypany. Zbyt mocne ubicie ogranicza udział konwekcji.
Zalety kapsułek dozujących:
- Higiena: komora pozostaje czysta
- Dozowanie: równomierna ilość w każdej kapsułce
- Szybkość: wymiana kapsułki w mniej niż 10 sekund
- W podróży: możliwość zabrania kilku przygotowanych kapsułek
Design i mobilność
Przy 107 g V3 Pro należy do lżejszych urządzeń w swojej klasie. Kompaktowa obudowa z matowego tworzywa dobrze leży w dłoni i bez problemu mieści się w kieszeni kurtki lub plecaku.
Obsługa odbywa się za pomocą bocznego przycisku do temperatury i osobnego przycisku zasilania. Wskaźniki LED pokazują wybrany poziom temperatury i stan baterii. W porównaniu z następcą V4 Pro brakuje tu wyświetlacza OLED – ale sterowanie LED jest w codziennym użytkowaniu w pełni wystarczające.
Modułowa konstrukcja ułatwia czyszczenie: ustnik i ceramiczną komorę można wyjąć osobno. Do komory wystarczy patyczek kosmetyczny nasączony izopropanolem; ustnik można całkowicie zanurzyć. Przy korzystaniu z kapsułek dozujących często wystarcza cotygodniowe podstawowe czyszczenie.
Jakie akcesoria są kompatybilne?
V3 Pro jest kompatybilny z WPA (Water Pipe Adapter). Za pomocą adaptera 14 mm można go podłączyć do fajek wodnych i bong. Para jest schładzana i wygładzana przez wodę – szczególnie przyjemne przy wyższych temperaturach.
Oryginalne akcesoria obejmują zapasowe sitka, kapsułki dozujące, szczoteczki do czyszczenia i zapasowe ustniki. Kapsułki dozujące są kompatybilne z innymi modelami XMAX, które korzystają z tego samego systemu.
Więcej modeli XMAX znajdziesz na stronie marki XMAX. Bardziej kompaktowy V3 Nano sprawdzi się w podróży, a V4 Pro oferuje czystą konwekcję i wyświetlacz OLED.
Wnioski
XMAX V3 Pro to niezawodny budżetowy vaporizer z dobrze zbalansowanym zestawem funkcji. Hybrydowe ogrzewanie, wymienna bateria, kapsułki dozujące i kompatybilność z WPA – takie połączenie rzadko spotyka się poniżej 50 €. Szczególnie dobrze nadaje się dla początkujących i wszystkich, którzy szukają prostego urządzenia bez zbędnych dodatków.
W porównaniu z następcą V4 Pro modelowi V3 Pro brakuje czystej konwekcji, trybu On-Demand, wyświetlacza OLED i 3-stopniowego airflow. Za to V3 Pro punktuje kompatybilnością z kapsułkami dozującymi (V4 Pro: nie) i jeszcze niższą ceną. Jeśli chcesz konwekcji i większej kontroli, wybierz V4 Pro; jeśli szukasz solidnego urządzenia w niskiej cenie, V3 Pro będzie dobrym wyborem.
Aktualne ceny z {shop_count} sklepów znajdziesz w porównaniu cen XMAX V3 Pro.
Porównanie: V3 Pro vs. Mighty+
| V3 Pro | Mighty+ | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Hybrydowy |
| Temperatura | 100°C - 220°C | 40°C - 210°C |
| Czas nagrzewania | 15s | 60s |
| Bateria | 2600 mAh | 3300 mAh |
| Cena od | 55€ | 211€ |
V3 Pro od XMAX startuje od 28€ i nagrzewa się w 15 sekund. Mighty+ od Storz & Bickel kosztuje od 6€ i nagrzewa się w 60 sekund. Oba urządzenia korzystają z hybrydowego ogrzewania (konw. + kond.) i są odpowiednie dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: V3 Pro vs. PAX Plus
| V3 Pro | PAX Plus | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Kondukcja |
| Temperatura | 100°C - 220°C | 175°C - 215°C |
| Czas nagrzewania | 15s | 22s |
| Bateria | 2600 mAh | 3300 mAh |
| Cena od | 55€ | 85€ |
V3 Pro od XMAX startuje od 28€ i nagrzewa się w 15 sekund. PAX Plus od PAX kosztuje od 10€ i nagrzewa się w 22 sekundy. Oba urządzenia korzystają z różnych metod ogrzewania i są odpowiednie dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: V3 Pro vs. Crafty+
| V3 Pro | Crafty+ | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Hybrydowy |
| Temperatura | 100°C - 220°C | 40°C - 210°C |
| Czas nagrzewania | 15s | 60s |
| Bateria | 2600 mAh | 3200 mAh |
| Cena od | 55€ | 161€ |
V3 Pro od XMAX startuje od 28€ i nagrzewa się w 15 sekund. Crafty+ od Storz & Bickel kosztuje od 5€ i nagrzewa się w 60 sekund. Oba urządzenia korzystają z hybrydowego ogrzewania (konw. + kond.) i są odpowiednie dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: V3 Pro vs. PAX Mini
| V3 Pro | PAX Mini | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Kondukcja |
| Temperatura | 100°C - 220°C | 180°C - 215°C |
| Czas nagrzewania | 15s | 22s |
| Bateria | 2600 mAh | 3000 mAh |
| Cena od | 55€ | 56€ |
V3 Pro od XMAX startuje od 28€ i nagrzewa się w 15 sekund. PAX Mini od PAX kosztuje od 12€ i nagrzewa się w 22 sekundy. Oba urządzenia korzystają z różnych metod ogrzewania i są odpowiednie dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: V3 Pro vs. Air MAX
| V3 Pro | Air MAX | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Hybrydowy |
| Temperatura | 100°C - 220°C | 50°C - 220°C |
| Czas nagrzewania | 15s | 60s |
| Bateria | 2600 mAh | 5000 mAh |
| Cena od | 55€ | 91€ |
V3 Pro od XMAX startuje od 28€ i nagrzewa się w 15 sekund. Air MAX od Arizer kosztuje od 40€ i nagrzewa się w 60 sekund. Oba urządzenia korzystają z hybrydowego ogrzewania (konw. + kond.) i są odpowiednie dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: V3 Pro vs. M7
| V3 Pro | M7 | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Butan |
| Grzanie | Hybrydowy | Hybrydowy |
| Temperatura | 100°C - 220°C | 220°C |
| Czas nagrzewania | 15s | 7s |
| Bateria | 2600 mAh | Butan |
| Cena od | 55€ | 61€ |
V3 Pro od XMAX startuje od 28€ i nagrzewa się w 15 sekund. M7 od DynaVap kosztuje od 44€ i nagrzewa się w 7 sekund. Oba urządzenia korzystają z hybrydowego ogrzewania (konw. + kond.) i są odpowiednie dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: V3 Pro vs. Air SE
| V3 Pro | Air SE | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Hybrydowy |
| Temperatura | 100°C - 220°C | 180°C - 210°C |
| Czas nagrzewania | 15s | 60s |
| Bateria | 2600 mAh | 3350 mAh |
| Cena od | 55€ | 47€ |
V3 Pro od XMAX startuje od 28€ i nagrzewa się w 15 sekund. Air SE od Arizer kosztuje od 56€ i nagrzewa się w 60 sekund. Oba urządzenia korzystają z hybrydowego ogrzewania (konw. + kond.) i są odpowiednie dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
FAQ
V3 Pro Poradniki i nisze
- Czyszczenie i pielęgnacja
- Wskazówki dotyczące ładowania baterii
- Ustawienia temperatury
- Przygotowanie zioła i mielenie
- Jak Używać — Przewodnik
- Mikrodozowanie
- Rozwiązywanie problemów i komunikaty o błędach
- Najczęściej zadawane pytania (FAQ)
- Recenzja i test długoterminowy
- XMAX V3 Pro vs Venty
- XMAX V3 Pro vs Crafty+
- XMAX V3 Pro vs Mighty+
- XMAX V3 Pro vs Fenix NEO
- XMAX V3 Pro Alternativen








Komentarze
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Zaloguj się, aby skomentować