Arizer Solo 2
Zalety
- Czysta szklana ścieżka pary, bez plastikowego posmaku
- Czas nagrzewania 30 sekund
- 3400 mAh z ładowaniem passthrough
- Regulacja temperatury co 1°C
Wady
- Szklane rurki są bardziej kruche niż elementy silikonowe
- Większy niż kompaktowe alternatywy
Arizer Solo 2 — Porównanie Cen (54 sklepów) 85–159 €
Zaktualizowano: 12.05.2026, 22:06
* Some links are affiliate links. We earn a small commission if you purchase through these links — at no extra cost to you.
Specyfikacja
| Specyfikacja | |
|---|---|
| Metoda Ogrzewania | Hybrydowy |
| Typ Urządzenia | Przenośny |
| Brand | Arizer |
| Źródło Zasilania | Bateria |
| Zakres Temperatury | 50°C - 220°C |
| Czas Nagrzewania | 30 sekund |
| Pojemność Baterii | 3400 mAh |
| Weight | 217 g |
| Dimensions | 3.6 x 3.1 x 12.0 cm |
| Auto Shutoff | 15 min |
| Gwarancja | 99 lat |
| Kompatybilny z Bongiem | Zobacz adaptery do bonga |
| Session Mode | Sesja |
| Temperature Control | Cyfrowy |
| Material | Suche zioła |
| Vapor Path | Szkło |
| Battery Type | Własny (Proprietary) |
| Replaceable Battery | No |
| Passthrough Charging | Tak |
| Charging Port | micro-usb |
| Status | Wycofane z rynku (Recalled) |
Źródło: OfficialOficjalne, OfficialOficjalne, MagicVaporizersAgregator · Zweryfikowano 18.02.2026
O tym waporyzatorze
Arizer Solo 2 to niezmiennie popularny model w ofercie Arizer: 50-220 °C w krokach co 1 stopień, wymienny akumulator 18650, 30 sekund czasu nagrzewania i czysto szklana ścieżka powietrza, z której Arizer jest znany. Solidne urządzenie sesyjne bez zbędnych dodatków.
Od momentu premiery Solo 2 zbudował wierne grono fanów — przede wszystkim ze względu na smak. Szklane Aroma Tubes, kapsułki dozujące i kompatybilność z fajkami wodnymi czynią go wszechstronnym w użyciu. W porównaniu cen od około 56 € w 20 sklepach — najlepszy stosunek ceny do jakości wśród przenośnych urządzeń Arizer.
- Czysta szklana ścieżka pary, bez plastikowego posmaku
- Czas nagrzewania 30 sekund
- 3400 mAh z ładowaniem passthrough
- Regulacja temperatury co 1°C
- Szklane rurki są bardziej kruche niż elementy silikonowe
- Większy niż kompaktowe alternatywy
Arizer Solo 2 to niezmiennie popularny model w ofercie Arizer: 50-220 °C w krokach co 1 stopień, wymienny akumulator 18650, 30 sekund czasu nagrzewania i czysto szklana ścieżka powietrza, z której Arizer jest znany. Solidne urządzenie sesyjne bez zbędnych dodatków.
Od momentu premiery Solo 2 zbudował wierne grono fanów — przede wszystkim ze względu na smak. Szklane Aroma Tubes, kapsułki dozujące i kompatybilność z fajkami wodnymi czynią go wszechstronnym w użyciu. W porównaniu cen od około 56 € w 20 sklepach — najlepszy stosunek ceny do jakości wśród przenośnych urządzeń Arizer.
Grzanie i smak
Grzanie hybrydowe: ceramiczny element grzewczy z kondukcją i konwekcją. 50-220 °C w krokach co 1 stopień, czas nagrzewania około 30 sekund. Dzięki temu Solo 2 nagrzewa się szybciej niż Air MAX (60 s) i wyraźnie szybciej niż ArGo (90 s).
Szklana ścieżka powietrza to powód, dla którego wiele osób kupuje Solo 2: aromatuby z borokrzemianu, bez plastiku, bez metalu w ścieżce vaporu. Przy temperaturach między 175 a 195 °C czuć każdy niuans. Wyższe temperatury (200-220 °C) dają gęstsze chmury kosztem aromatu.
Przewodnik po temperaturach: który poziom dla jakiego efektu?
| Zakres | Temperatura | Efekt |
|---|---|---|
| Smak | 175–190 °C | Aromatycznie, lekki vapor, delikatna ekstrakcja |
| Zrównoważony | 190–200 °C | Dobry kompromis między smakiem a gęstością vaporu |
| Chmury | 200–220 °C | Gęsty vapor, mocniejsza ekstrakcja, mniej smaku |
W porównaniu z Air MAX Solo 2 nie ma trybu On-Demand — za to grzanie hybrydowe dzięki na stałe wbudowanemu sterowaniu sesją jest prostsze: ustaw temperaturę i inhaluj.
Jakość vaporu a przedział cenowy
Solo 2 kosztuje dziś często poniżej 60 €. W tym przedziale cenowym żaden inny vaporizer nie oferuje czystej szklanej ścieżki powietrza. Urządzenia takie jak XMAX V3 Pro mają wprawdzie podobne funkcje, ale ścieżki vaporu z plastiku lub metalu. Kto stawia na czystość smaku, znajdzie w Solo 2 najlepszy stosunek ceny do jakości wśród przenośnych vaporizerów konwekcyjnych.
Kontekst badań: Badanie opublikowane w Journal of Pharmaceutical Sciences (Hazekamp et al., 2006) wykazało, że waporyzacja w kontrolowanych temperaturach uwalnia ponad 95 % pożądanych substancji czynnych, podczas gdy produkty uboczne spalania są w dużej mierze eliminowane. Źródło: PubMed 16637053
Akumulator i czas pracy
Wymienny akumulator 18650 (3.400 mAh). Czas pracy wynosi około 90-120 minut, w zależności od temperatury — to mniej więcej 15-20 sesji po 5 minut.
Zapasowe akumulatory kosztują mniej niż 10 EUR i można je łatwo wymienić: odkręcić dolną pokrywę, wyjąć akumulator. Ładowanie passthrough przez Micro-USB działa.
Solo 2 MAX oferuje tę samą podstawową wydajność, ale z USB-C i dłuższym czasem pracy (~3 godziny). Kto ma już Solo 2 i jest z niego zadowolony, nie potrzebuje jednak aktualizacji.
Wskazówki dotyczące akumulatora dla maksymalnej żywotności
- Nie przechowuj stale przy 100 %: ogniwa 18650 wytrzymują dłużej, gdy są przechowywane w zakresie od 20 % do 80 %.
- Rotuj zapasowy akumulator: kto używa naprzemiennie dwóch akumulatorów, wydłuża łączną żywotność obu.
- Używaj passthrough oszczędnie: ładowanie podczas pracy obciąża akumulator bardziej niż zwykłe ładowanie.
- Oryginalny akumulator: Arizer zaleca dołączony 18650 — tanie akumulatory no-name mogą obniżyć wydajność.
Przegląd czasów ładowania
| Rodzaj ładowania | Czas (0→100 %) | Uwaga |
|---|---|---|
| Micro-USB (w zestawie) | ~3–4 godziny | Metoda standardowa |
| Zewnętrzna ładowarka 18650 | ~2 godziny | Szybsza, łagodniejsza dla akumulatora |
| Passthrough | Dłużej (jednoczesne użytkowanie) | Działa, ale nie jest idealne |
Szklane Aroma Tubes i kapsułki dozujące
Dwie aromatuby w zestawie: standard (prosta) i frosted (chłodzi nieco mocniej, siedzi stabilniej). Obie z borokrzemowego szkła, obie kompatybilne z adapterami do fajek wodnych (14 mm / 18 mm osobno).
Kapsułki dozujące ze stali nierdzewnej są dostępne i utrzymują komorę w czystości. Bez kapsułki do komory mieści się 0,15-0,2 g. Z kapsułką ok. 0,1 g.
Stemy wystają ponad urządzenie — przez to Solo 2 jest mniej kieszonkowy niż ArGo, ale dłuższa ścieżka vaporu zapewnia chłodniejszy vapor.
Porównanie typów stemów
| Stem | Właściwość | Polecany do |
|---|---|---|
| Standard (przezroczysty) | Gładka powierzchnia, łatwy do czyszczenia | Codzienne użytkowanie |
| Frosted | Matowa powierzchnia, siedzi stabilniej, chłodzi minimalnie lepiej | W podróży (mniej chybotania) |
| krótki stem (110 mm) | Bardziej kompaktowy, słabsze chłodzenie | Dyskretny transport |
| WPA 14/18 mm | Przyłącze do fajki wodnej, maksymalne chłodzenie | W domu z bubblerem |
Czyszczenie szklanych stemów
Wystarczy izopropanol (90 %+) i zamykany woreczek: włóż stem, odczekaj 30 minut, spłucz gorącą wodą. Uporczywe pozostałości schodzą także podczas gotowania w mleku (tłuszcze wiążą resztki żywicy). Samą komorę w urządzeniu należy wymieść dołączoną szczoteczką — nie wlewaj alkoholu do urządzenia.
Obsługa i presety
Wyświetlacz LED z temperaturą rzeczywistą i docelową. Obsługa za pomocą dwóch przycisków: góra i dół. Do 10 programowalnych presetów sesji dla różnych temperatur.
Automatyczne wyłączenie po ustawionym czasie (domyślnie: 15 minut). Brak Bluetooth, brak aplikacji — Arizer celowo stawia na prostotę. Kto chce większej kontroli, wybierze Solo 3 V2 z kolorowym wyświetlaczem i trybem On-Demand.
Przebieg sesji w praktyce
- Napełnianie stemu: 0,15–0,2 g średnio zmielonego materiału, wsypać luźno. Nie ubijać.
- Włączanie: nacisnąć przycisk 5×. Wyświetlacz pokazuje fazę nagrzewania (~30 s).
- Inhalacja: Powolne, równomierne zaciągnięcia przez 5–10 sekund.
- Zwiększanie temperatury: Po 3–5 zaciągnięciach zwiększyć o 5–10 °C dla intensywniejszej ekstrakcji.
- Zakończenie sesji: Urządzenie wyłącza się automatycznie po 15 min, albo ręcznie po naciśnięciu 5×.
Rozsądna konfiguracja presetów
Solo 2 zapisuje do 10 presetów temperatury. W praktyce wystarczą 3–4:
- Preset 1 (smak): 180 °C — pierwsze zaciągnięcia ze świeżo napełnionej komory
- Preset 2 (standard): 195 °C — codzienne ustawienie dla większości użytkowników
- Preset 3 (intensywny): 210 °C — ostatnie zaciągnięcia lub gęstsze chmury
Dane techniczne
| Metoda ogrzewania | Hybrydowa (kondukcja + konwekcja) |
| Zakres temperatur | 50–220°C |
| Czas nagrzewania | ~30 s |
| Akumulator | 3.400 mAh |
| Waga | 217 g |
| Gwarancja | 2 lata |
| Fajka wodna | Tak |
| Kapsułki dozujące | Tak |
| Ładowanie przelotowe | Tak |
| Wymienny akumulator | Nie |
| Sterowanie aplikacją | Nie |
Solo 2 kontra Solo 2 MAX
MAX to ulepszenie, a nie nowa konstrukcja:
| Cecha | Solo 2 | Solo 2 MAX |
|---|---|---|
| Ładowanie | Micro-USB | USB-C |
| Czas pracy baterii | ~2 godziny | ~3 godziny |
| Nagrzewanie | ~30 s | ~35 s |
| Gwarancja | 2 lata | 3 lata |
| Cena od | ~56 € | ~111 € |
Jeśli jeszcze nie masz Solo i budżet na to pozwala, wybierz MAX. Jeśli znajdziesz Solo 2 w dobrej cenie: bierz go — jakość pary jest identyczna.
Porównanie: Solo 2 vs. Venty
| Solo 2 | Venty | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Hybrydowy |
| Temperatura | 50°C - 220°C | 40°C - 210°C |
| Czas nagrzewania | 30s | 20s |
| Bateria | 3400 mAh | 3000 mAh |
| Cena od | 71€ | 280€ |
Solo 2 od Arizer startuje od 0€ i nagrzewa się w 30 sekund. Venty od Storz & Bickel kosztuje od 1€ i ma czas nagrzewania 20 sekund. Oba urządzenia wykorzystują ogrzewanie hybrydowe (konw. + kond.) i są odpowiednie dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: Solo 2 vs. Air MAX
| Solo 2 | Air MAX | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Hybrydowy |
| Temperatura | 50°C - 220°C | 50°C - 220°C |
| Czas nagrzewania | 30s | 60s |
| Bateria | 3400 mAh | 5000 mAh |
| Cena od | 71€ | 91€ |
Solo 2 lepiej nadaje się dla użytkowników, którzy preferują przenośne urządzenie i cenią czas nagrzewania wynoszący zaledwie 30 sekund. Air MAX to właściwy wybór dla wszystkich, którzy szukają przenośnego urządzenia i dobrze radzą sobie z czasem nagrzewania wynoszącym 60 sekund. Oba urządzenia pochodzą od Arizer i oferują wysoką jakość vaporu.
Porównanie: Solo 2 vs. PAX Mini
| Solo 2 | PAX Mini | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Kondukcja |
| Temperatura | 50°C - 220°C | 180°C - 215°C |
| Czas nagrzewania | 30s | 22s |
| Bateria | 3400 mAh | 3000 mAh |
| Cena od | 71€ | 56€ |
Solo 2 od Arizer zaczyna się od 0€ i nagrzewa się w 30 sekund. PAX Mini od PAX kosztuje od 0€ i ma czas nagrzewania 22 sekundy. Oba urządzenia korzystają z różnych metod ogrzewania i nadają się dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: Solo 2 vs. PAX Flow
| Solo 2 | PAX Flow | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Hybrydowy |
| Temperatura | 50°C - 220°C | 180°C - 225°C |
| Czas nagrzewania | 30s | 40s |
| Bateria | 3400 mAh | 2000 mAh |
| Cena od | 71€ | 171€ |
Solo 2 od Arizer zaczyna się od 0€ i nagrzewa się w 30 sekund. PAX Flow od PAX kosztuje od 0€ przy czasie nagrzewania wynoszącym 35 sekund. Oba urządzenia wykorzystują ogrzewanie hybrydowe (konw. + kond.) i nadają się dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: Solo 2 vs. PAX Plus
| Solo 2 | PAX Plus | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Kondukcja |
| Temperatura | 50°C - 220°C | 175°C - 215°C |
| Czas nagrzewania | 30s | 22s |
| Bateria | 3400 mAh | 3300 mAh |
| Cena od | 71€ | 85€ |
Solo 2 od Arizer zaczyna się od 0€ i nagrzewa się w 30 sekund. PAX Plus od PAX kosztuje od 0€ i ma czas nagrzewania wynoszący 22 sekundy. Oba urządzenia wykorzystują różne metody ogrzewania i nadają się dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: Solo 2 vs. Solo 3 V2
| Solo 2 | Solo 3 V2 | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Hybrydowy |
| Temperatura | 50°C - 220°C | 50°C - 220°C |
| Czas nagrzewania | 30s | 15s |
| Bateria | 3400 mAh | 5000 mAh |
| Cena od | 71€ | 119€ |
Solo 2 lepiej nadaje się dla użytkowników, którzy preferują urządzenie przenośne i cenią czas nagrzewania wynoszący zaledwie 30 sekund. Solo 3 V2 to właściwy wybór dla wszystkich, którzy szukają urządzenia przenośnego i dobrze radzą sobie z czasem nagrzewania wynoszącym 15 sekund. Oba urządzenia pochodzą od Arizer i oferują wysoką jakość vaporu.
Porównanie: Solo 2 vs. XQ2
| Solo 2 | XQ2 | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Stacjonarny |
| Grzanie | Hybrydowy | Konwekcja |
| Temperatura | 50°C - 220°C | 50°C - 260°C |
| Czas nagrzewania | 30s | 90s |
| Bateria | 3400 mAh | brak (zasilanie sieciowe) |
| Cena od | 71€ | 118€ |
Solo 2 lepiej nadaje się dla użytkowników, którzy preferują urządzenie przenośne i cenią czas nagrzewania wynoszący zaledwie 30 sekund. XQ2 to właściwy wybór dla wszystkich, którzy szukają urządzenia stacjonarnego i dobrze radzą sobie z czasem nagrzewania wynoszącym 90 sekund. Oba urządzenia pochodzą od Arizer i oferują wysoką jakość vaporu.
Porównanie: Solo 2 vs. Air SE
| Solo 2 | Air SE | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Hybrydowy |
| Temperatura | 50°C - 220°C | 180°C - 210°C |
| Czas nagrzewania | 30s | 60s |
| Bateria | 3400 mAh | 3350 mAh |
| Cena od | 71€ | 47€ |
Solo 2 lepiej nadaje się dla użytkowników, którzy preferują przenośne urządzenie i cenią czas nagrzewania wynoszący zaledwie 30 sekund. Air SE to właściwy wybór dla wszystkich, którzy szukają przenośnego urządzenia i dobrze radzą sobie z czasem nagrzewania wynoszącym 60 sekund. Oba urządzenia pochodzą od Arizer i oferują wysoką jakość vaporu.
Porównanie: Solo 2 vs. Extreme Q
| Solo 2 | Extreme Q | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Stacjonarny |
| Grzanie | Hybrydowy | Konwekcja |
| Temperatura | 50°C - 220°C | 50°C - 260°C |
| Czas nagrzewania | 30s | 120s |
| Bateria | 3400 mAh | brak (zasilanie sieciowe) |
| Cena od | 71€ | 81€ |
Solo 2 lepiej nadaje się dla użytkowników, którzy preferują urządzenie przenośne i cenią czas nagrzewania wynoszący zaledwie 30 sekund. Extreme Q to właściwy wybór dla wszystkich, którzy szukają urządzenia stacjonarnego i dobrze radzą sobie z czasem nagrzewania wynoszącym 120 sekund. Oba urządzenia pochodzą od Arizer i oferują wysoką jakość vaporu.
Porównanie: Solo 2 vs. Mighty+
| Solo 2 | Mighty+ | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Hybrydowy |
| Temperatura | 50°C - 220°C | 40°C - 210°C |
| Czas nagrzewania | 30s | 60s |
| Bateria | 3400 mAh | 3300 mAh |
| Cena od | 71€ | 211€ |
Solo 2 od Arizer zaczyna się od 13€ i nagrzewa się w 30 sekund. Mighty+ od Storz & Bickel kosztuje od 6€ przy czasie nagrzewania wynoszącym 60 sekund. Oba urządzenia wykorzystują ogrzewanie hybrydowe (konw. + kond.) i nadają się dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: Solo 2 vs. Crafty+
| Solo 2 | Crafty+ | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Hybrydowy |
| Temperatura | 50°C - 220°C | 40°C - 210°C |
| Czas nagrzewania | 30s | 60s |
| Bateria | 3400 mAh | 3200 mAh |
| Cena od | 71€ | 161€ |
Solo 2 od Arizer zaczyna się od 13€ i nagrzewa się w 30 sekund. Crafty+ od Storz & Bickel kosztuje od 5€ przy czasie nagrzewania wynoszącym 60 sekund. Oba urządzenia wykorzystują ogrzewanie hybrydowe (konw. + kond.) i nadają się dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.









Komentarze
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Zaloguj się, aby skomentować