Arizer ArGo
Zalety
- Kieszonkowy Arizer z wymienną baterią 3400 mAh
- Szklane rurki aromatyczne można napełnić wcześniej lub używać z kapsułkami dozującymi
- Opcjonalny WPA pozwala osadzić ustnik w szkle 14 mm
- Ładowanie przez USB oraz wymienne ogniwo na wyjazdy
Wady
- Nagrzewanie przez 60 sekund jest wolne na tle nowoczesnych konkurentów
- Szklane ustniki wymagają ochrony w podróży
- Mały grzałka sprzyja spokojnym, krótkim zaciągnięciom
Arizer ArGo — Porównanie Cen (66 sklepów) 47–229 €
Zaktualizowano: 13.05.2026, 00:09
* Some links are affiliate links. We earn a small commission if you purchase through these links — at no extra cost to you.
Specyfikacja
| Specyfikacja | |
|---|---|
| Metoda Ogrzewania | Hybrydowy |
| Typ Urządzenia | Przenośny |
| Brand | Arizer |
| Źródło Zasilania | Bateria |
| Zakres Temperatury | 50°C - 220°C |
| Czas Nagrzewania | 60 sekund |
| Pojemność Baterii | 3400 mAh |
| Weight | 96 g |
| Dimensions | 5.4 x 2.6 x 10.2 cm |
| Auto Shutoff | 15 min |
| Gwarancja | 99 lat |
| Kompatybilny z Bongiem | Zobacz adaptery do bonga |
| Session Mode | Sesja |
| Temperature Control | Cyfrowy |
| Material | Suche zioła |
| Vapor Path | Szkło |
| Battery Type | 18650 Li-Ion |
| Replaceable Battery | Tak |
| Passthrough Charging | Tak |
| Charging Port | micro-usb |
Źródło: OfficialOficjalne, MagicVaporizersAgregator · Zweryfikowano 18.02.2026
O tym waporyzatorze
ArGo od Arizer działa z hybrydowym ogrzewaniem i nadaje się jako przenośny vaporizer do codziennego użytku. Możliwe jest osiągnięcie temperatury do 220 °C. Czas nagrzewania: około 60 sekund. Kompatybilny z adapterami do fajek wodnych. W naszym porównaniu cen znajdziesz aktualne oferty z całej Europy. Urządzenie przekonuje solidnym wykonaniem i prostą obsługą.
- Kieszonkowy Arizer z wymienną baterią 3400 mAh
- Szklane rurki aromatyczne można napełnić wcześniej lub używać z kapsułkami dozującymi
- Opcjonalny WPA pozwala osadzić ustnik w szkle 14 mm
- Ładowanie przez USB oraz wymienne ogniwo na wyjazdy
- Nagrzewanie przez 60 sekund jest wolne na tle nowoczesnych konkurentów
- Szklane ustniki wymagają ochrony w podróży
- Mały grzałka sprzyja spokojnym, krótkim zaciągnięciom
ArGo od Arizer działa z hybrydowym ogrzewaniem i nadaje się jako przenośny vaporizer do codziennego użytku. Możliwe jest osiągnięcie temperatury do 220 °C. Czas nagrzewania: około 60 sekund. Kompatybilny z adapterami do fajek wodnych. W naszym porównaniu cen znajdziesz aktualne oferty z całej Europy. Urządzenie przekonuje solidnym wykonaniem i prostą obsługą.
Chowane szklane ustnik
Szklana rurka ArGo może zostać całkowicie schowana w urządzeniu – to cecha unikalna. Dzięki temu jest chroniony i mieści się w każdej kieszeni. Do waporyzacji wystarczy po prostu wysunąć rurkę.
Kontekst badawczy: Badanie opublikowane w Journal of Pharmaceutical Sciences (Hazekamp et al., 2006) wykazało, że waporyzacja w kontrolowanych temperaturach uwalnia ponad 95 % pożądanych substancji czynnych, podczas gdy produkty uboczne spalania są w dużej mierze eliminowane. Źródło: PubMed 16637053
Zaleta wymiennego akumulatora
ArGo wykorzystuje standardowe ogniwo 18650. W połączeniu z kompaktowym formatem idealnie nadaje się na kilkudniowe podróże – wystarczy zabrać zapasowe akumulatory.
Szklane rurki i jakość pary
ArGo wykorzystuje wymienne szklane rurki jako ścieżkę vaporu i ustnik. W przeciwieństwie do silikonowych wężyków lub plastiku szkło zapewnia czysty smak. W zestawie znajdują się cztery różne rurki — proste i wygięte, o różnych długościach.
Stworzony do użytku w podróży
Obok chowanej szklanej rurki ArGo jest jednym z najbardziej kompaktowych przenośnych urządzeń ze szklaną ścieżką pary. W kieszeni spodni jest praktycznie niezauważalny. Sesja trwa 5 minut — po tym czasie urządzenie wyłącza się automatycznie.
Wymienna bateria i czas pracy
ArGo korzysta ze standardowego ogniwa 18650 o pojemności 3400 mAh. Przy czasie nagrzewania wynoszącym 60 sekund i 5-minutowych sesjach można uzyskać 6-8 sesji na jednym ładowaniu. Z zapasowym akumulatorem czas pracy podwaja się — idealne rozwiązanie na kilkudniowe wyjazdy.
Czyszczenie i pielęgnacja
Namocz szklane rurki w izopropanolu, wyczyść piec dołączoną szczoteczką. Regularnie wymieniaj sitko. ArGo jest mało wymagający w konserwacji — wystarczy 5 minut tygodniowo.
ArGo kontra Solo 3
ArGo to najbardziej przyjazny podróżom model Arizera, a Solo 3 V2 to model nastawiony na wydajność. Solo 3 ma USB-C, krótszy czas nagrzewania i lepszy akumulator — ale szklana rurka wystaje. Kto ponad wszystko ceni kompaktowość, wybierze ArGo.
Porównanie: ArGo vs. Air MAX
| ArGo | Air MAX | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Hybrydowy |
| Temperatura | 50°C - 220°C | 50°C - 220°C |
| Czas nagrzewania | 60s | 60s |
| Bateria | 3400 mAh | 5000 mAh |
| Cena od | 47€ | 91€ |
ArGo lepiej nadaje się dla użytkowników, którzy preferują przenośne urządzenie i cenią czas nagrzewania wynoszący zaledwie 60 sekund. Air MAX to właściwy wybór dla wszystkich, którzy szukają przenośnego urządzenia i dobrze radzą sobie z czasem nagrzewania wynoszącym 60 sekund. Oba urządzenia pochodzą od Arizer i oferują wysoką jakość vaporu.
Porównanie: ArGo vs. PAX Mini
| ArGo | PAX Mini | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Kondukcja |
| Temperatura | 50°C - 220°C | 180°C - 215°C |
| Czas nagrzewania | 60s | 22s |
| Bateria | 3400 mAh | 3000 mAh |
| Cena od | 47€ | 56€ |
ArGo od Arizer zaczyna się od 71€ i nagrzewa się w 60 sekund. PAX Mini od PAX kosztuje od 79€ i ma czas nagrzewania 22 sekundy. Oba urządzenia wykorzystują różne metody ogrzewania i są odpowiednie dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: ArGo vs. PAX Plus
| ArGo | PAX Plus | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Kondukcja |
| Temperatura | 50°C - 220°C | 175°C - 215°C |
| Czas nagrzewania | 60s | 22s |
| Bateria | 3400 mAh | 3300 mAh |
| Cena od | 47€ | 85€ |
ArGo od Arizer zaczyna się od 71€ i nagrzewa się w 60 sekund. PAX Plus od PAX kosztuje od 93€ i ma czas nagrzewania 22 sekundy. Oba urządzenia wykorzystują różne metody ogrzewania i nadają się dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: ArGo vs. Solo 3 V2
Oba pochodzą od Arizer i wykorzystują szklane ścieżki vaporu. ArGo jest bardziej kompaktowy (chowana szklana rurka), a Solo 3 V2 ma wyższą wydajność (USB-C, 20 s heat-up time, 3500 mAh).
| ArGo | Solo 3 V2 | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Hybrydowy |
| Temperatura | 50°C - 220°C | 50°C - 220°C |
| Czas nagrzewania | 60s | 15s |
| Bateria | 3400 mAh | 5000 mAh |
| Cena od | 47€ | 119€ |
Dla maksymalnej mobilności: ArGo. Dla najlepszej wydajności w portfolio Arizer: Solo 3 V2.
Porównanie: ArGo vs. XQ2
| ArGo | XQ2 | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Stacjonarny |
| Grzanie | Hybrydowy | Konwekcja |
| Temperatura | 50°C - 220°C | 50°C - 260°C |
| Czas nagrzewania | 60s | 90s |
| Bateria | 3400 mAh | brak (zasilanie sieciowe) |
| Cena od | 47€ | 118€ |
ArGo lepiej nadaje się dla użytkowników, którzy preferują przenośne urządzenie i cenią czas nagrzewania wynoszący zaledwie 60 sekund. XQ2 to właściwy wybór dla wszystkich, którzy szukają urządzenia stacjonarnego i dobrze radzą sobie z czasem nagrzewania wynoszącym 90 sekund. Oba urządzenia pochodzą od Arizer i oferują wysoką jakość vapour.
Porównanie: ArGo vs. M7
| ArGo | M7 | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Butan |
| Grzanie | Hybrydowy | Hybrydowy |
| Temperatura | 50°C - 220°C | 220°C |
| Czas nagrzewania | 60s | 7s |
| Bateria | 3400 mAh | Butan |
| Cena od | 47€ | 61€ |
ArGo od Arizer startuje od 64€ i nagrzewa się w 60 sekund. M7 od DynaVap kosztuje od 44€ przy czasie nagrzewania 7 sekund. Oba urządzenia wykorzystują ogrzewanie hybrydowe (konw. + kond.) i nadają się dla wymagających użytkowników w tym przedziale cenowym.
Porównanie: ArGo vs. M7 XL
| ArGo | M7 XL | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Butan |
| Grzanie | Hybrydowy | Hybrydowy |
| Temperatura | 50°C - 220°C | 220°C |
| Czas nagrzewania | 60s | 7s |
| Bateria | 3400 mAh | Butan |
| Cena od | 47€ | 84€ |
ArGo od Arizer zaczyna się od 64€ i nagrzewa się w 60 sekund. M7 XL od DynaVap kosztuje od 84€ i ma czas nagrzewania 7 sekund. Oba urządzenia wykorzystują ogrzewanie hybrydowe (konw. + kond.) i nadają się dla wymagających użytkowników w tym przedziale cenowym.
Porównanie: ArGo vs. Air SE
| ArGo | Air SE | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Hybrydowy |
| Temperatura | 50°C - 220°C | 180°C - 210°C |
| Czas nagrzewania | 60s | 60s |
| Bateria | 3400 mAh | 3350 mAh |
| Cena od | 47€ | 47€ |
ArGo lepiej nadaje się dla użytkowników, którzy preferują przenośne urządzenie i cenią czas nagrzewania wynoszący zaledwie 60 sekund. Air SE to właściwy wybór dla wszystkich, którzy szukają przenośnego urządzenia i dobrze sobie radzą z czasem nagrzewania wynoszącym 60 sekund. Oba urządzenia pochodzą od Arizer i oferują wysoką jakość vaporu.
Porównanie: ArGo vs. Extreme Q
| ArGo | Extreme Q | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Stacjonarny |
| Grzanie | Hybrydowy | Konwekcja |
| Temperatura | 50°C - 220°C | 50°C - 260°C |
| Czas nagrzewania | 60s | 120s |
| Bateria | 3400 mAh | brak (zasilanie sieciowe) |
| Cena od | 47€ | 81€ |
ArGo lepiej nadaje się dla użytkowników, którzy preferują urządzenie przenośne i cenią czas nagrzewania wynoszący tylko 60 sekund. Extreme Q to właściwy wybór dla wszystkich, którzy szukają urządzenia stacjonarnego i dobrze radzą sobie z czasem nagrzewania wynoszącym 120 sekund. Oba urządzenia pochodzą od Arizer i oferują wysoką jakość vaporu.
Porównanie: ArGo vs. Solo 2 MAX
| ArGo | Solo 2 MAX | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Hybrydowy |
| Temperatura | 50°C - 220°C | 50°C - 220°C |
| Czas nagrzewania | 60s | 30s |
| Bateria | 3400 mAh | 3400 mAh |
| Cena od | 47€ | 91€ |
ArGo lepiej nadaje się dla użytkowników, którzy preferują urządzenie przenośne i cenią czas nagrzewania wynoszący zaledwie 60 sekund. Solo 2 MAX to właściwy wybór dla wszystkich, którzy szukają urządzenia przenośnego i dobrze radzą sobie z czasem nagrzewania wynoszącym 30 sekund. Oba urządzenia pochodzą od Arizer i oferują wysoką jakość vaporu.
Porównanie: ArGo vs. Tinymight 2
| ArGo | Tinymight 2 | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Konwekcja |
| Temperatura | 50°C - 220°C | 240°C |
| Czas nagrzewania | 60s | 3s |
| Bateria | 3400 mAh | 2800 mAh |
| Cena od | 47€ | 272€ |
ArGo od Arizer startuje od 64€ i nagrzewa się w 60 sekund. Tinymight 2 od Tinymight kosztuje od 59€ i ma czas nagrzewania 3 sekundy. Oba urządzenia wykorzystują różne metody ogrzewania i są odpowiednie dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: ArGo vs. V-Tower
| ArGo | V-Tower | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Stacjonarny |
| Grzanie | Hybrydowy | Konwekcja |
| Temperatura | 50°C - 220°C | 50°C - 260°C |
| Czas nagrzewania | 60s | 60s |
| Bateria | 3400 mAh | brak (zasilanie sieciowe) |
| Cena od | 47€ | 68€ |
ArGo lepiej nadaje się dla użytkowników, którzy preferują urządzenie przenośne i cenią czas nagrzewania wynoszący zaledwie 60 sekund. V-Tower to właściwy wybór dla wszystkich, którzy szukają urządzenia stacjonarnego i dobrze radzą sobie z czasem nagrzewania wynoszącym 60 sekund. Oba urządzenia pochodzą od Arizer i oferują wysoką jakość vaporu.
Porównanie: ArGo vs. The B2
| ArGo | The B2 | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Butan |
| Grzanie | Hybrydowy | Hybrydowy |
| Temperatura | 50°C - 220°C | 220°C |
| Czas nagrzewania | 60s | 8s |
| Bateria | 3400 mAh | Butan |
| Cena od | 47€ | 50€ |
ArGo od Arizer zaczyna się od 64€ i nagrzewa się w 60 sekund. The B2 od DynaVap kosztuje od 50€ przy czasie nagrzewania 8 sekund. Oba urządzenia wykorzystują ogrzewanie hybrydowe (konw. + kond.) i nadają się dla wymagających użytkowników w tym przedziale cenowym.
Porównanie: ArGo vs. UniDyn
| ArGo | UniDyn | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Butan |
| Grzanie | Hybrydowy | Konwekcja |
| Temperatura | 50°C - 220°C | 220°C |
| Czas nagrzewania | 60s | 7s |
| Bateria | 3400 mAh | Butan |
| Cena od | 47€ | 92€ |
ArGo od Arizer zaczyna się od 64€ i nagrzewa się w 60 sekund. UniDyn od DynaVap kosztuje od 93€ i ma czas nagrzewania 7 sekund. Oba urządzenia korzystają z różnych metod ogrzewania i są odpowiednie dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: ArGo vs. Pivot
| ArGo | Pivot | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Kondukcja |
| Temperatura | 50°C - 220°C | 260°C - 307°C |
| Czas nagrzewania | 60s | 5s |
| Bateria | 3400 mAh | 750 mAh |
| Cena od | 47€ | 97€ |
ArGo od Arizer zaczyna się od 64€ i nagrzewa się w 60 sekund. Pivot od Puffco kosztuje od 34€ i ma czas nagrzewania 5 sekund. Oba urządzenia korzystają z różnych metod ogrzewania i są odpowiednie dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: ArGo vs. The B
| ArGo | The B | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Butan |
| Grzanie | Hybrydowy | Kondukcja |
| Temperatura | 50°C - 220°C | 220°C |
| Czas nagrzewania | 60s | 8s |
| Bateria | 3400 mAh | Butan |
| Cena od | 47€ | 38€ |
ArGo od Arizer zaczyna się od 64€ i nagrzewa się w 60 sekund. The B od DynaVap kosztuje od 40€ i ma czas nagrzewania wynoszący 8 sekund. Oba urządzenia wykorzystują różne metody ogrzewania i są odpowiednie dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: ArGo vs. MIQRO-C
| ArGo | MIQRO-C | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Kondukcja |
| Temperatura | 50°C - 220°C | 149°C - 221°C |
| Czas nagrzewania | 60s | 39s |
| Bateria | 3400 mAh | 900 mAh |
| Cena od | 47€ | 61€ |
ArGo od Arizer zaczyna się od 64€ i nagrzewa się w 60 sekund. MIQRO-C od DaVinci kosztuje od 75€ i ma czas nagrzewania 39 sekund. Oba urządzenia wykorzystują różne metody ogrzewania i są odpowiednie dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Czyszczenie i pielęgnacja
Regularne czyszczenie utrzymuje ArGo w doskonałym stanie i zapewnia czysty smak. Po każdej sesji wyczyść komorę szczoteczką i usuń luźne pozostałości. Raz w tygodniu wyczyść ustnik i ścieżkę pary alkoholem izopropylowym (min. 90%).
Odstępy czyszczenia
| Komponent | Częstotliwość | Metoda |
|---|---|---|
| Komora | Po każdej sesji | Szczoteczka, wytrzepanie |
| Ustnik | Co tydzień | Kąpiel w iso (15 min) |
| Ścieżka pary/sitko | Co 2 tygodnie | Namoczyć w iso, wypłukać |
| Obudowa zewnętrzna | W razie potrzeby | Wilgotna ściereczka |
Unikaj typowych błędów
- Nie wlewaj wody do komory — używaj wyłącznie alkoholu izopropylowego lub czyszczenia na sucho
- Nie używaj ostrych metalowych przedmiotów w ścieżce pary
- Wymieniaj sitka na czas, gdy rośnie opór ciągu
Jakie ustawienia temperatury są idealne?
Właściwa temperatura w ArGo decyduje o smaku, gęstości pary i profilu substancji aktywnych. Niższe temperatury (170–185 °C) podkreślają terpeny i zapewniają łagodną, aromatyczną parę. Wyższe temperatury (195–210 °C) wytwarzają gęstsze chmury i silniejsze działanie.
Przegląd zakresów temperatur
| Strefa | Zakres | Efekt |
|---|---|---|
| Smak | 170–185 °C | Łagodna, aromatyczna, mało widocznej pary |
| Balans | 185–195 °C | Dobry smak z widoczną parą |
| Gęste chmury | 195–210 °C | Mocniejsza para, intensywniejsze działanie |
Praktyczne wskazówki
- Zacznij od 180 °C i zwiększaj w krokach co 5 stopni
- Drobniejsze mielenie często wymaga temperatury niższej o 5–10 °C
- W chłodnym otoczeniu zwiększ temperaturę początkową o 5 °C
Akumulator i ładowanie
Akumulator ArGo wytrzymuje przy typowym użytkowaniu kilka sesji. Aby zapewnić maksymalną żywotność, utrzymuj poziom naładowania akumulatora między 20% a 80% i unikaj głębokiego rozładowania. Ładowanie przez USB-C z użyciem wysokiej jakości zasilacza przyspiesza proces ładowania.
Wskazówki dotyczące akumulatora
- Nie zostawiaj urządzenia stale podłączonego do ładowarki — odłącz po osiągnięciu 100%
- W przypadku wymiennego akumulatora: używaj oryginalnych lub zalecanych ogniw
- Wydajność akumulatora spada na zimnie — przed sesją pozwól mu się ogrzać
- Ładowanie pass-through (jeśli jest obsługiwane) umożliwia korzystanie podczas ładowania
ArGo kontra Solo 2 MAX
Oba przenośne Arizery z czystą konwekcją, szklanymi ustnikami i wymiennym akumulatorem (18650). Solo 2 MAX ma większy akumulator (3500mAh vs 2600mAh) i dłuższe sesje. ArGo jest wyraźnie bardziej kompaktowy dzięki konstrukcji Flat-Stem i mieści się w każdej kieszeni spodni.
| Właściwość | ArGo | Solo 2 MAX |
|---|---|---|
| Cena (od) | ~99 EUR | ~119 EUR |
| Ogrzewanie | Konwekcja | Konwekcja |
| Maks. temperatura | 220°C | 220°C |
| Czas nagrzewania | ~90 sekund | ~25 sekund |
| Akumulator | 2.600 mAh (18650) | 3.500 mAh (18650) |
| Wymienny akumulator | Tak | Tak |
| Szklane ustniki | Tak (Flat Stem) | Tak (Solo Stem) |
| Ładowanie passthrough | Nie | Tak |
| Wyświetlacz | Tak (OLED) | Tak (OLED) |
| Waga | ~95 g | ~209 g |
| Gwarancja | Lifetime | Lifetime |
FAQ
ArGo Poradniki i nisze
- Czyszczenie i pielęgnacja
- Wskazówki dotyczące ładowania baterii
- Ustawienia temperatury
- Przygotowanie zioła i mielenie
- Glasmundstücke Guide
- Jak Używać — Przewodnik
- Mikrodozowanie
- Rozwiązywanie problemów i komunikaty o błędach
- Najczęściej zadawane pytania (FAQ)
- Recenzja i test długoterminowy
- ArGo vs Solo 2 MAX
- ArGo Alternativen









Komentarze
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Zaloguj się, aby skomentować