Arizer Solo 2
Výhody
- Čistě skleněná parní cesta, bez plastové pachuti
- Doba zahřívání 30 sekund
- 3400 mAh s průchozím nabíjením
- Nastavení teploty po 1°C
Nevýhody
- Skleněné trubičky jsou křehčí než silikonové části
- Větší než kompaktní alternativy
Arizer Solo 2 — Srovnání Cen (54 obchodů) 85–159 €
Aktualizováno: 12.05.2026, 22:06
* Some links are affiliate links. We earn a small commission if you purchase through these links — at no extra cost to you.
Specifikace
| Specifikace | |
|---|---|
| Metoda Ohřevu | Hybridní |
| Typ Zařízení | Přenosný |
| Brand | Arizer |
| Zdroj Napájení | Baterie |
| Rozsah Teplot | 50°C - 220°C |
| Doba Nahřívání | 30 sekund |
| Kapacita Baterie | 3400 mAh |
| Weight | 217 g |
| Dimensions | 3.6 x 3.1 x 12.0 cm |
| Auto Shutoff | 15 min |
| Záruka | 99 let |
| Kompatibilní s Bongem | Zobrazit adaptéry pro vodní dýmku |
| Session Mode | Session |
| Temperature Control | Digitální |
| Material | Suché byliny |
| Vapor Path | Sklo |
| Battery Type | Vlastní (proprietární) |
| Replaceable Battery | No |
| Passthrough Charging | Ano |
| Charging Port | micro-usb |
| Status | Staženo |
Zdroj: OfficialOficiální, OfficialOficiální, MagicVaporizersAgregátor · Ověřeno 18.02.2026
O tomto vaporizéru
Arizer Solo 2 je stálicí v nabídce Arizer: 50-220 °C v 1stupňových krocích, vyměnitelná baterie 18650, 30 sekund heat-up time a čistě skleněná vzduchová cesta, pro kterou je Arizer známý. Solidní session zařízení bez zbytečností.
Od svého uvedení si Solo 2 vybudoval věrnou fanouškovskou základnu — především díky chuti. Skleněné Aroma Tubes, dávkovací kapsle a kompatibilita s vodní dýmkou z něj dělají všestranně použitelné zařízení. V porovnání cen od ~56 € ve 20 obchodech — nejlepší poměr ceny a výkonu mezi přenosnými zařízeními Arizer.
- Čistě skleněná parní cesta, bez plastové pachuti
- Doba zahřívání 30 sekund
- 3400 mAh s průchozím nabíjením
- Nastavení teploty po 1°C
- Skleněné trubičky jsou křehčí než silikonové části
- Větší než kompaktní alternativy
Arizer Solo 2 je stálicí v nabídce Arizer: 50-220 °C v 1stupňových krocích, vyměnitelná baterie 18650, 30 sekund heat-up time a čistě skleněná vzduchová cesta, pro kterou je Arizer známý. Solidní session zařízení bez zbytečností.
Od svého uvedení si Solo 2 vybudoval věrnou fanouškovskou základnu — především díky chuti. Skleněné Aroma Tubes, dávkovací kapsle a kompatibilita s vodní dýmkou z něj dělají všestranně použitelné zařízení. V porovnání cen od ~56 € ve 20 obchodech — nejlepší poměr ceny a výkonu mezi přenosnými zařízeními Arizer.
Jak vyměnit baterii 18650?
Hybridní ohřev: keramické topné těleso s kondukcí a konvekcí. 50-220 °C v krocích po 1 stupni, doba zahřátí kolem 30 sekund. Díky tomu se Solo 2 zahřívá rychleji než Air MAX (60 s) a výrazně rychleji než ArGo (90 s).
Skleněná vzduchová cesta je důvod, proč si mnoho lidí kupuje Solo 2: borosilikátové aromatubes, žádný plast, žádný kov v cestě páry. Při teplotách mezi 175 a 195 °C je cítit každá nuance. Vyšší teploty (200-220 °C) poskytují hustší oblaka na úkor aroma.
Průvodce teplotami: Který stupeň pro jaký efekt?
| Rozsah | Teplota | Efekt |
|---|---|---|
| Chuť | 175–190 °C | Aromatická, lehká pára, šetrná extrakce |
| Vyvážené | 190–200 °C | Dobrý kompromis mezi chutí a hustotou páry |
| Oblaka | 200–220 °C | Hustá pára, silnější extrakce, méně chuti |
Ve srovnání s Air MAX Solo 2 postrádá režim On-Demand — zato je hybridní ohřev díky pevně integrovanému session ovládání jednodušší: nastavte teplotu a inhalujte.
Kvalita páry vs. cenová třída
Solo 2 dnes často stojí méně než 60 €. V této cenové třídě nenabízí žádný jiný vaporizer čistě skleněnou vzduchovou cestu. Zařízení jako XMAX V3 Pro sice mají podobné funkce, ale cesty páry z plastu nebo kovu. Kdo upřednostňuje čistotu chuti, najde v Solo 2 nejlepší poměr ceny a výkonu mezi přenosnými konvekčními vaporizéry.
Výzkumný kontext: Studie v Journal of Pharmaceutical Sciences (Hazekamp et al., 2006) ukázala, že vaporizace při kontrolovaných teplotách uvolňuje více než 95 % požadovaných účinných látek, zatímco vedlejší produkty spalování jsou z velké části eliminovány. Zdroj: PubMed 16637053
Jak dlouho vydrží baterie?
Vyměnitelná baterie 18650 (3.400 mAh). Výdrž stačí přibližně na 90–120 minut, podle teploty — to je zhruba 15–20 sessions po 5 minutách.
Náhradní baterie stojí méně než 10 EUR a jednoduše se vymění: odšroubujete spodní víčko, vyjmete baterii. Passthrough-Charging přes Micro-USB funguje.
Solo 2 MAX nabízí stejný základní výkon s USB-C a delší výdrží (~3 hodiny). Kdo už Solo 2 má a je spokojený, upgrade ale nepotřebuje.
Tipy k baterii pro maximální životnost
- Neskladujte ji neustále na 100 %: články 18650 vydrží déle, když se skladují mezi 20 % a 80 %.
- Střídejte náhradní baterii: Kdo používá dvě baterie střídavě, prodlouží celkovou životnost obou.
- Passthrough používejte střídmě: Nabíjení během provozu zatěžuje baterii více než běžné nabíjení.
- Originální baterie: Arizer doporučuje dodávanou 18650 — levné no-name baterie mohou snížit výkon.
Přehled dob nabíjení
| Způsob nabíjení | Doba (0→100 %) | Poznámka |
|---|---|---|
| Micro-USB (součást balení) | ~3–4 hodiny | Standardní metoda |
| Externí nabíječka 18650 | ~2 hodiny | Rychlejší, šetrnější k baterii |
| Passthrough | Delší (současné používání) | Funguje, ale není ideální |
Skleněné aroma trubičky a dávkovací kapsle
Dvě aromatrubice v balení: standardní (rovná) a matná (chladí o něco silněji, sedí pevněji). Obě z borosilikátového skla, obě kompatibilní s adaptéry pro vodní dýmky (14 mm / 18 mm zvlášť).
K dispozici jsou dávkovací kapsle z nerezové oceli, které udržují komoru čistou. Bez kapsle se do komory vejde 0,15-0,2 g. S kapslí cca 0,1 g.
Náustky vyčnívají z horní části zařízení — to dělá Solo 2 méně vhodným do kapsy než ArGo, ale delší dráha páry poskytuje chladnější páru.
Srovnání typů náustků
| Náustek | Vlastnost | Doporučeno pro |
|---|---|---|
| Standardní (čirý) | Hladký povrch, snadné čištění | Každodenní použití |
| Matný | Matovaný povrch, sedí pevněji, minimálně lépe chladí | Na cesty (méně viklání) |
| krátký náustek (110 mm) | Kompaktnější, menší chlazení | Nenápadné přenášení |
| WPA 14/18 mm | Připojení k vodní dýmce, maximální chlazení | Doma s bubblerem |
Čištění skleněných náustků
Stačí isopropanol (90 %+) a uzavíratelný sáček: vložte náustek, počkejte 30 minut a opláchněte horkou vodou. Odolné usazeniny se uvolní i při vyvaření v mléce (tuky vážou zbytky pryskyřice). Komoru v samotném zařízení vymetejte přiloženým kartáčkem — nelijte do zařízení alkohol.
Jak používat ovládání a předvolby?
LED displej se skutečnou a cílovou teplotou. Ovládání pomocí dvou tlačítek: nahoru a dolů. Až 10 programovatelných presetů session pro různé teploty.
Automatické vypnutí po nastavené době (standardně: 15 minut). Žádný Bluetooth, žádná aplikace — Arizer to záměrně drží jednoduché. Kdo chce více kontroly, sáhne po Solo 3 V2 s barevným displejem a režimem On-Demand.
Session workflow v praxi
- Naplnění stemu: 0,15–0,2 g středně namletého materiálu, volně naplnit. Neutlačovat.
- Zapnutí: 5× stisknout tlačítko. Displej ukáže fázi zahřívání (~30 s).
- Inhalace: Pomalé, rovnoměrné potahy po dobu 5–10 sekund.
- Zvýšení teploty: Po 3–5 potazích zvýšit o 5–10 °C pro intenzivnější extrakci.
- Ukončení session: Zařízení se po 15 min. automaticky vypne, nebo ručně 5× stisknout.
Smysluplné nastavení presetů
Solo 2 ukládá až 10 teplotních presetů. V praxi stačí 3–4:
- Preset 1 (Chuť): 180 °C — první potahy z čerstvé náplně
- Preset 2 (Standard): 195 °C — každodenní nastavení pro většinu uživatelů
- Preset 3 (Intenzivní): 210 °C — poslední potahy nebo hustší oblaka
Technické údaje
| Způsob ohřevu | Hybridní (kondukce + konvekce) |
| Teplotní rozsah | 50–220°C |
| Doba nahřátí | ~30 s |
| Baterie | 3.400 mAh |
| Hmotnost | 217 g |
| Záruka | 2 roky |
| Vodní dýmka | Ano |
| Dávkovací kapsle | Ano |
| Průchozí nabíjení | Ano |
| Vyměnitelná baterie | Ne |
| Ovládání přes aplikaci | Ne |
Solo 2 vs Solo 2 MAX
MAX je upgrade, ne nový design:
| Vlastnost | Solo 2 | Solo 2 MAX |
|---|---|---|
| Nabíjení | Micro-USB | USB-C |
| Výdrž baterie | ~2 hodiny | ~3 hodiny |
| Zahřátí | ~30 s | ~35 s |
| Záruka | 2 roky | 3 roky |
| Cena od | ~56 € | ~111 € |
Kdo ještě nemá Solo a rozpočet to dovolí, sáhne po MAX. Kdo najde Solo 2 levně: berte ho — kvalita vaporu je identická.
Srovnání: Solo 2 vs. Venty
| Solo 2 | Venty | |
|---|---|---|
| Typ | Přenosný | Přenosný |
| Topení | Hybridní | Hybridní |
| Teplota | 50°C - 220°C | 40°C - 210°C |
| Doba zahřátí | 30s | 20s |
| Baterie | 3400 mAh | 3000 mAh |
| Cena od | 71€ | 280€ |
Solo 2 od Arizer začíná na ceně 0€ a nahřeje se za 30 sekund. Venty od Storz & Bickel stojí od 1€ s dobou nahřátí 20 sekund. Obě zařízení využívají hybridní (konv. + kond.) ohřev a jsou vhodná pro náročné uživatele v této cenové třídě.
Porovnání: Solo 2 vs. Air MAX
| Solo 2 | Air MAX | |
|---|---|---|
| Typ | Přenosný | Přenosný |
| Topení | Hybridní | Hybridní |
| Teplota | 50°C - 220°C | 50°C - 220°C |
| Doba zahřátí | 30s | 60s |
| Baterie | 3400 mAh | 5000 mAh |
| Cena od | 71€ | 91€ |
Solo 2 je vhodnější pro uživatele, kteří preferují přenosné zařízení a ocení dobu nahřátí pouhých 30 sekund. Air MAX je správná volba pro všechny, kteří hledají přenosné zařízení a bez problémů zvládnou dobu nahřátí 60 sekund. Obě zařízení pocházejí od společnosti Arizer a nabízejí vysokou kvalitu vaporu.
Srovnání: Solo 2 vs. PAX Mini
| Solo 2 | PAX Mini | |
|---|---|---|
| Typ | Přenosný | Přenosný |
| Topení | Hybridní | Kondukce |
| Teplota | 50°C - 220°C | 180°C - 215°C |
| Doba zahřátí | 30s | 22s |
| Baterie | 3400 mAh | 3000 mAh |
| Cena od | 71€ | 56€ |
Solo 2 od Arizer začíná na 0€ a zahřeje se za 30 sekund. PAX Mini od PAX stojí od 0€ s dobou zahřívání 22 sekund. Obě zařízení používají odlišné metody ohřevu a jsou vhodná pro náročné uživatele v této cenové třídě.
Srovnání: Solo 2 vs. PAX Flow
| Solo 2 | PAX Flow | |
|---|---|---|
| Typ | Přenosný | Přenosný |
| Topení | Hybridní | Hybridní |
| Teplota | 50°C - 220°C | 180°C - 225°C |
| Doba zahřátí | 30s | 40s |
| Baterie | 3400 mAh | 2000 mAh |
| Cena od | 71€ | 171€ |
Solo 2 od Arizer začíná na ceně 0€ a zahřeje se za 30 sekund. PAX Flow od PAX stojí od 0€ s dobou nahřátí 35 sekund. Obě zařízení využívají hybridní systém (konv. + kond.) a jsou vhodná pro náročné uživatele v této cenové třídě.
Srovnání: Solo 2 vs. PAX Plus
| Solo 2 | PAX Plus | |
|---|---|---|
| Typ | Přenosný | Přenosný |
| Topení | Hybridní | Kondukce |
| Teplota | 50°C - 220°C | 175°C - 215°C |
| Doba zahřátí | 30s | 22s |
| Baterie | 3400 mAh | 3300 mAh |
| Cena od | 71€ | 85€ |
Solo 2 od Arizer začíná na 0€ a nahřeje se za 30 sekund. PAX Plus od PAX stojí od 0€ s dobou nahřívání 22 sekund. Obě zařízení používají odlišné metody ohřevu a jsou vhodná pro náročné uživatele v této cenové třídě.
Porovnání: Solo 2 vs. Solo 3 V2
| Solo 2 | Solo 3 V2 | |
|---|---|---|
| Typ | Přenosný | Přenosný |
| Topení | Hybridní | Hybridní |
| Teplota | 50°C - 220°C | 50°C - 220°C |
| Doba zahřátí | 30s | 15s |
| Baterie | 3400 mAh | 5000 mAh |
| Cena od | 71€ | 119€ |
Solo 2 se lépe hodí pro uživatele, kteří preferují přenosné zařízení a ocení dobu nahřátí pouhých 30 sekund. Solo 3 V2 je správnou volbou pro všechny, kteří hledají přenosné zařízení a dobře jim vyhovuje doba nahřátí 15 sekund. Obě zařízení pocházejí od Arizer a nabízejí vysokou kvalitu vaporu.
Srovnání: Solo 2 vs. XQ2
| Solo 2 | XQ2 | |
|---|---|---|
| Typ | Přenosný | Stacionární |
| Topení | Hybridní | Konvekce |
| Teplota | 50°C - 220°C | 50°C - 260°C |
| Doba zahřátí | 30s | 90s |
| Baterie | 3400 mAh | bez (síťové napájení) |
| Cena od | 71€ | 118€ |
Solo 2 je vhodnější pro uživatele, kteří preferují přenosné zařízení a ocení dobu zahřátí pouhých 30 sekund. XQ2 je správná volba pro všechny, kdo hledají desktopové zařízení a bez problémů si poradí s dobou zahřátí 90 sekund. Obě zařízení pocházejí od Arizer a nabízejí vysokou kvalitu páry.
Srovnání: Solo 2 vs. Air SE
| Solo 2 | Air SE | |
|---|---|---|
| Typ | Přenosný | Přenosný |
| Topení | Hybridní | Hybridní |
| Teplota | 50°C - 220°C | 180°C - 210°C |
| Doba zahřátí | 30s | 60s |
| Baterie | 3400 mAh | 3350 mAh |
| Cena od | 71€ | 47€ |
Solo 2 je vhodnější pro uživatele, kteří preferují přenosné zařízení a ocení dobu nahřátí pouhých 30 sekund. Air SE je správná volba pro všechny, kdo hledají přenosné zařízení a bez problémů zvládnou dobu nahřátí 60 sekund. Obě zařízení pocházejí od Arizer a nabízejí vysokou kvalitu vaporu.
Srovnání: Solo 2 vs. Extreme Q
| Solo 2 | Extreme Q | |
|---|---|---|
| Typ | Přenosný | Stacionární |
| Topení | Hybridní | Konvekce |
| Teplota | 50°C - 220°C | 50°C - 260°C |
| Doba zahřátí | 30s | 120s |
| Baterie | 3400 mAh | bez (síťové napájení) |
| Cena od | 71€ | 81€ |
Solo 2 se lépe hodí pro uživatele, kteří preferují přenosné zařízení a ocení dobu nahřátí pouhých 30 sekund. Extreme Q je správná volba pro všechny, kdo hledají desktopové zařízení a bez problémů si poradí s dobou nahřátí 120 sekund. Obě zařízení pocházejí od Arizer a nabízejí vysokou kvalitu páry.
Srovnání: Solo 2 vs. Mighty+
| Solo 2 | Mighty+ | |
|---|---|---|
| Typ | Přenosný | Přenosný |
| Topení | Hybridní | Hybridní |
| Teplota | 50°C - 220°C | 40°C - 210°C |
| Doba zahřátí | 30s | 60s |
| Baterie | 3400 mAh | 3300 mAh |
| Cena od | 71€ | 211€ |
Solo 2 od Arizer začíná na 13€ a zahřeje se za 30 sekund. Mighty+ od Storz & Bickel stojí od 6€ s dobou zahřívání 60 sekund. Obě zařízení používají hybridní ohřev (konv. + kond.) a jsou vhodná pro náročné uživatele v této cenové třídě.
Srovnání: Solo 2 vs. Crafty+
| Solo 2 | Crafty+ | |
|---|---|---|
| Typ | Přenosný | Přenosný |
| Topení | Hybridní | Hybridní |
| Teplota | 50°C - 220°C | 40°C - 210°C |
| Doba zahřátí | 30s | 60s |
| Baterie | 3400 mAh | 3200 mAh |
| Cena od | 71€ | 161€ |
Solo 2 od Arizer začíná na 13€ a nahřeje se za 30 sekund. Crafty+ od Storz & Bickel stojí od 5€ s dobou nahřátí 60 sekund. Obě zařízení využívají hybridní ohřev (konv. + kond.) a hodí se pro náročné uživatele v této cenové třídě.









Komentáře
Zatím žádné komentáře. Buďte první!
Přihlaste se pro komentář