PAX Flow
Zalety
- Hybrydowa metoda grzania zapewnia wszechstronne efekty
- Unikalne sterowanie przez aplikację Bluetooth
- Szybki czas nagrzewania, 35 sekund
- Dyskretny, elegancki design, przenośny
Wady
- Niewymienna bateria, brak ładowania passthrough
- Brak kompatybilności z kapsułkami dozującymi
- Cena urządzenia pozycjonowana w segmencie premium
Available Variants (3)
PAX Flow — Porównanie Cen (89 sklepów) 172–300 €
Zaktualizowano: 14.05.2026, 09:25
* Some links are affiliate links. We earn a small commission if you purchase through these links — at no extra cost to you.
Specyfikacja
| Specyfikacja | |
|---|---|
| Metoda Ogrzewania | Hybrydowy |
| Typ Urządzenia | Przenośny |
| Brand | PAX |
| Źródło Zasilania | Bateria |
| Zakres Temperatury | 180°C - 225°C |
| Czas Nagrzewania | 40 sekund |
| Pojemność Baterii | 2000 mAh |
| Weight | 135 g |
| Dimensions | 3.0 x 10.0 x 2.2 cm |
| Auto Shutoff | 3 min |
| Bluetooth | Tak |
| Gwarancja | 2 lat |
| Kompatybilny z Bongiem | Zobacz adaptery do bonga |
| Session Mode | Sesja |
| Temperature Control | Presety |
| Material | Suche zioła |
| Vapor Path | Metal |
| Battery Type | Własny (Proprietary) |
| Replaceable Battery | No |
| Passthrough Charging | Tak |
| Charging Port | usb-c |
Źródło: OfficialOficjalne, OfficialOficjalne · Zweryfikowano 20.02.2026
O tym waporyzatorze
PAX Flow od PAX Labs to najnowszy przenośny vaporizer kalifornijskiej marki, oparty na czystej konwekcji z czujnikiem zaciągania. Zamiast naciskać przycisk, urządzenie aktywuje się po prostu podczas zaciągania się -- na żądanie, bez czekania na włączenie nagrzewania. Przy wadze zaledwie 90 Gramm, USB-C-Ladung i około 90 Minuten Akkulaufzeit, Flow jest skierowany do użytkowników szukających nieskomplikowanego waporyzatora na co dzień.
Temperatura jest sterowana przez 4 ustawienia wstępne (182, 193, 204 und 215 °C). Pierścień LED i haptyczne sprzężenie zwrotne zastępują wyświetlacz. PAX oferuje na Flow 10-letnią gwarancję -- wyraźny sygnał trwałości. Aktualne ceny znajdziesz w porównaniu cen.
- Hybrydowa metoda grzania zapewnia wszechstronne efekty
- Unikalne sterowanie przez aplikację Bluetooth
- Szybki czas nagrzewania, 35 sekund
- Dyskretny, elegancki design, przenośny
- Niewymienna bateria, brak ładowania passthrough
- Brak kompatybilności z kapsułkami dozującymi
- Cena urządzenia pozycjonowana w segmencie premium
PAX Flow od PAX Labs to najnowszy przenośny vaporizer kalifornijskiej marki, oparty na czystej konwekcji z czujnikiem zaciągania. Zamiast naciskać przycisk, urządzenie aktywuje się po prostu podczas zaciągania się -- na żądanie, bez czekania na włączenie nagrzewania. Przy wadze zaledwie 90 Gramm, USB-C-Ladung i około 90 Minuten Akkulaufzeit, Flow jest skierowany do użytkowników szukających nieskomplikowanego waporyzatora na co dzień.
Temperatura jest sterowana przez 4 ustawienia wstępne (182, 193, 204 und 215 °C). Pierścień LED i haptyczne sprzężenie zwrotne zastępują wyświetlacz. PAX oferuje na Flow 10-letnią gwarancję -- wyraźny sygnał trwałości. Aktualne ceny znajdziesz w porównaniu cen.
Zobacz także: PAX Four · PAX Mini · PAX Mini 2 · PAX Plus Onyx
Ogrzewanie konwekcyjne i czujnik zaciągania
PAX Flow działa w oparciu o czystą konwekcję. Gorące powietrze przepływa przez susz w komorze ze stali nierdzewnej, zamiast bezpośrednio nagrzewać komorę. Efekt: bardziej równomierna ekstrakcja i czystszy profil smakowy niż w urządzeniach kondukcyjnych.
Czujnik zaciągania automatycznie uruchamia grzanie podczas zaciągania się ustnikiem – bez przycisku, bez wstępnego nagrzewania. Czas nagrzewania wynosi około 20 Sekunden. Pomiędzy zaciągnięciami grzanie się wyłącza, co oszczędza materiał. Ta zasada On-Demand zasadniczo odróżnia Flow od starszych modeli PAX, takich jak PAX Plus czy PAX 3, które działały w trybie sesyjnym z kondukcją.
Osoby preferujące krótkie, pojedyncze zaciągnięcia skorzystają na zasadzie konwekcji bardziej niż użytkownicy sesyjni. Para smakuje świeżej, a materiał roślinny jest wykorzystywany bardziej równomiernie.
Kontekst badawczy: Badanie opublikowane w Journal of Pharmaceutical Sciences (Hazekamp et al., 2006) wykazało, że waporyzacja w kontrolowanych temperaturach uwalnia über 95 % pożądanych substancji aktywnych, podczas gdy produkty uboczne spalania są w dużej mierze eliminowane. Źródło: PubMed 16637053
Design, bateria i czas ładowania
Przy wadze około 90 g PAX Flow należy do najlżejszych przenośnych vaporizerów na rynku. Obudowa ze szczotkowanego aluminium dobrze leży w dłoni i mieści się w każdej kieszeni spodni. Jakość wykonania jest typowa dla PAX: matowa, minimalistyczna, bez zbędnych elementów.
Według PAX bateria wytrzymuje około 90 Minuten. W praktyce, w zależności od temperatury i częstotliwości zaciągania, realne jest 8–12 Sessions. Ładowanie odbywa się przez USB-C w 60–90 Minuten.
Za sygnalizację stanu odpowiada pierścień LED z przodu. Pokazuje wybór temperatury, poziom naładowania baterii i status pracy. Dodatkowo jest haptyczne sprzężenie zwrotne (wibracja), gdy urządzenie jest gotowe do pracy lub gdy zmienia się temperatura.
Wybór temperatury i aplikacja
Na urządzeniu dostępne są 4 poziomy temperatury:
- Poziom 1 (182 °C): bogaty aromat, lekka para – idealny na początek.
- Poziom 2 (193 °C): zrównoważony, dobre wytwarzanie pary.
- Poziom 3 (204 °C): gęstsza para, silniejsza ekstrakcja.
- Poziom 4 (215 °C): maksymalna produkcja pary.
Przez aplikację PAX (iOS/Android, Bluetooth LE) można sprawdzić poziom naładowania baterii i instalować aktualizacje firmware. Aplikacja jest opcjonalna – Flow działa w pełni także bez niej.
Komora i pokrywka półkomory
Komora ze stali nierdzewnej mieści około 0,3 g suchego suszu. Stal nierdzewna jest trwała, łatwa do czyszczenia i neutralna smakowo przy pracy konwekcyjnej.
W zestawie znajduje się pokrywka półkomory, która zmniejsza pojemność do około 0,15 g. Do solo sesji z małą ilością materiału to lepszy wybór: ekstrakcja jest wydajniejsza, para gęstsza, a po sesji zostaje mniej resztek suszu.
Technologia Lip-Sensing rozpoznaje moment zaciągania i odpowiednio reguluje grzanie. Efekt: brak niepotrzebnego zużycia energii między zaciągnięciami.
Czyszczenie i pielęgnacja
Po każdej sesji wymieć komorę dołączoną szczoteczką, dopóki piec jest jeszcze ciepły. Zapobiega to powstawaniu osadów.
Raz w tygodniu: zdejmij ustnik i przeczyść ścieżkę pary wyciorem nasączonym Isopropanol (90 %+). W razie potrzeby wymień screen. PAX Flow jest mało wymagający w utrzymaniu – urządzenia konwekcyjne brudzą się wolniej niż kondukcyjne, bo susz nie leży bezpośrednio na elemencie grzewczym.
PAX Flow vs. PAX Plus vs. PAX Mini 2
| PAX Flow | PAX Plus | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Kondukcja |
| Temperatura | 180°C - 225°C | 175°C - 215°C |
| Czas nagrzewania | 40s | 22s |
| Bateria | 2000 mAh | 3300 mAh |
| Cena od | 171€ | 85€ |
PAX Flow to właściwy wybór dla użytkowników, którzy preferują czysty smak i parę On-Demand. Jeśli chcesz też waporyzować koncentraty albo mieć precyzyjną kontrolę w aplikacji, lepszy będzie PAX Plus. Najbardziej kompaktowy start oferuje PAX Mini 2.
Porównanie: PAX Flow vs. PAX Mini
| PAX Flow | PAX Mini | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Kondukcja |
| Temperatura | 180°C - 225°C | 180°C - 215°C |
| Czas nagrzewania | 40s | 22s |
| Bateria | 2000 mAh | 3000 mAh |
| Cena od | 171€ | 56€ |
PAX Flow lepiej sprawdzi się u użytkowników, którzy preferują urządzenie przenośne i cenią czas nagrzewania wynoszący zaledwie 35 sekund. PAX Mini to właściwy wybór dla wszystkich, którzy szukają urządzenia przenośnego i dobrze odnajdą się z czasem nagrzewania 22 sekund. Oba urządzenia pochodzą od PAX i oferują wysoką jakość pary.
Porównanie: PAX Flow vs. PAX Plus
| PAX Flow | PAX Plus | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Kondukcja |
| Temperatura | 180°C - 225°C | 175°C - 215°C |
| Czas nagrzewania | 40s | 22s |
| Bateria | 2000 mAh | 3300 mAh |
| Cena od | 171€ | 85€ |
PAX Flow lepiej sprawdzi się u użytkowników, którzy preferują urządzenie przenośne i cenią czas nagrzewania wynoszący zaledwie 35 sekund. PAX Plus to właściwy wybór dla wszystkich, którzy szukają urządzenia przenośnego i dobrze odnajdą się z czasem nagrzewania 22 sekund. Oba urządzenia pochodzą od PAX i oferują wysoką jakość pary.
Porównanie: PAX Flow vs. Veazy
| PAX Flow | Veazy | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Hybrydowy |
| Temperatura | 180°C - 225°C | 40°C - 210°C |
| Czas nagrzewania | 40s | 40s |
| Bateria | 2000 mAh | 2400 mAh |
| Cena od | 171€ | 166€ |
PAX Flow od PAX startuje od 190€ i nagrzewa się w 35 sekund. Veazy od Veazy kosztuje 179€ i potrzebuje 40 sekund na nagrzanie. Oba urządzenia korzystają z Hybrid (Konv. + Kond.) i nadają się dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: PAX Flow vs. Crafty+
| PAX Flow | Crafty+ | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Hybrydowy |
| Temperatura | 180°C - 225°C | 40°C - 210°C |
| Czas nagrzewania | 40s | 60s |
| Bateria | 2000 mAh | 3200 mAh |
| Cena od | 171€ | 161€ |
PAX Flow od PAX startuje od 190€ i nagrzewa się w 35 sekund. Crafty+ od Storz & Bickel kosztuje 189€ i potrzebuje 60 sekund na nagrzanie. Oba urządzenia korzystają z Hybrid (Konv. + Kond.) i nadają się dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: PAX Flow vs. Solo 3 V2
| PAX Flow | Solo 3 V2 | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Hybrydowy |
| Temperatura | 180°C - 225°C | 50°C - 220°C |
| Czas nagrzewania | 40s | 15s |
| Bateria | 2000 mAh | 5000 mAh |
| Cena od | 171€ | 119€ |
PAX Flow od PAX startuje od 190€ i nagrzewa się w 35 sekund. Solo 3 V2 od Arizer kosztuje 203€ i potrzebuje 15 sekund na nagrzanie. Oba urządzenia korzystają z Hybrid (Konv. + Kond.) i nadają się dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: PAX Flow vs. IQ3
| PAX Flow | IQ3 | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Kondukcja |
| Temperatura | 180°C - 225°C | 121°C - 221°C |
| Czas nagrzewania | 40s | 30s |
| Bateria | 2000 mAh | 4000 mAh |
| Cena od | 171€ | 175€ |
PAX Flow od PAX startuje od 190€ i nagrzewa się w 35 sekund. IQ3 od DaVinci kosztuje 182€ i potrzebuje 30 sekund na nagrzanie. Oba urządzenia korzystają z różnych metod ogrzewania i nadają się dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: PAX Flow vs. HyperDyn
| PAX Flow | HyperDyn | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Butan |
| Grzanie | Hybrydowy | Konwekcja |
| Temperatura | 180°C - 225°C | 220°C |
| Czas nagrzewania | 40s | 8s |
| Bateria | 2000 mAh | Butan |
| Cena od | 171€ | 170€ |
PAX Flow od PAX startuje od 190€ i nagrzewa się w 35 sekund. HyperDyn od DynaVap kosztuje 183€ i potrzebuje 8 sekund na nagrzanie. Oba urządzenia korzystają z różnych metod ogrzewania i nadają się dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: PAX Flow vs. New Proxy
| PAX Flow | New Proxy | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Kondukcja |
| Temperatura | 180°C - 225°C | 260°C - 285°C |
| Czas nagrzewania | 40s | 30s |
| Bateria | 2000 mAh | 1680 mAh |
| Cena od | 171€ | 161€ |
PAX Flow od PAX startuje od 190€ i nagrzewa się w 35 sekund. New Proxy od Puffco kosztuje 180€ i potrzebuje 30 sekund na nagrzanie. Oba urządzenia korzystają z różnych metod ogrzewania i nadają się dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: PAX Flow vs. Venty
| PAX Flow | Venty | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Hybrydowy |
| Temperatura | 180°C - 225°C | 40°C - 210°C |
| Czas nagrzewania | 40s | 20s |
| Bateria | 2000 mAh | 3000 mAh |
| Cena od | 171€ | 281€ |
PAX Flow od PAX startuje od 0€ i nagrzewa się w 35 sekund. Venty od Storz & Bickel kosztuje 1€ i potrzebuje 20 sekund na nagrzanie. Oba urządzenia korzystają z Hybrid (Konv. + Kond.) i nadają się dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: PAX Flow vs. Air MAX
| PAX Flow | Air MAX | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Hybrydowy |
| Temperatura | 180°C - 225°C | 50°C - 220°C |
| Czas nagrzewania | 40s | 60s |
| Bateria | 2000 mAh | 5000 mAh |
| Cena od | 171€ | 91€ |
PAX Flow od PAX startuje od 0€ i nagrzewa się w 35 sekund. Air MAX od Arizer kosztuje 0€ i potrzebuje 60 sekund na nagrzanie. Oba urządzenia korzystają z Hybrid (Konv. + Kond.) i nadają się dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: PAX Flow vs. Solo 2 MAX
| PAX Flow | Solo 2 MAX | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Hybrydowy |
| Temperatura | 180°C - 225°C | 50°C - 220°C |
| Czas nagrzewania | 40s | 30s |
| Bateria | 2000 mAh | 3400 mAh |
| Cena od | 171€ | 91€ |
PAX Flow od PAX startuje od 0€ i nagrzewa się w 35 sekund. Solo 2 MAX od Arizer kosztuje 0€ i potrzebuje 30 sekund na nagrzanie. Oba urządzenia korzystają z Hybrid (Konv. + Kond.) i nadają się dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: PAX Flow vs. V3 Pro
| PAX Flow | V3 Pro | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Hybrydowy |
| Temperatura | 180°C - 225°C | 100°C - 220°C |
| Czas nagrzewania | 40s | 15s |
| Bateria | 2000 mAh | 2600 mAh |
| Cena od | 171€ | 55€ |
PAX Flow od PAX startuje od 0€ i nagrzewa się w 35 sekund. V3 Pro od XMAX kosztuje 0€ i potrzebuje 15 sekund na nagrzanie. Oba urządzenia korzystają z Hybrid (Konv. + Kond.) i nadają się dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: PAX Flow vs. G3
| PAX Flow | G3 | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Butan |
| Grzanie | Hybrydowy | Kondukcja |
| Temperatura | 180°C - 225°C | 220°C |
| Czas nagrzewania | 40s | 8s |
| Bateria | 2000 mAh | Butan |
| Cena od | 171€ | 27€ |
PAX Flow od PAX startuje od 0€ i nagrzewa się w 35 sekund. G3 od DynaVap kosztuje 30€ i potrzebuje 8 sekund na nagrzanie. Oba urządzenia korzystają z różnych metod ogrzewania i nadają się dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: PAX Flow vs. XS GO
| PAX Flow | XS GO | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Hybrydowy |
| Temperatura | 180°C - 225°C | 185°C - 216°C |
| Czas nagrzewania | 40s | 20s |
| Bateria | 2000 mAh | 1200 mAh |
| Cena od | 171€ | 43€ |
PAX Flow od PAX startuje od 0€ i nagrzewa się w 35 sekund. XS GO od AirVape kosztuje 0€ i potrzebuje 20 sekund na nagrzanie. Oba urządzenia korzystają z Hybrid (Konv. + Kond.) i nadają się dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: PAX Flow vs. Solo 2
| PAX Flow | Solo 2 | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Hybrydowy |
| Temperatura | 180°C - 225°C | 50°C - 220°C |
| Czas nagrzewania | 40s | 30s |
| Bateria | 2000 mAh | 3400 mAh |
| Cena od | 171€ | 71€ |
PAX Flow od PAX startuje od 0€ i nagrzewa się w 35 sekund. Solo 2 od Arizer kosztuje 0€ i potrzebuje 30 sekund na nagrzanie. Oba urządzenia korzystają z Hybrid (Konv. + Kond.) i nadają się dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: PAX Flow vs. Elite II
| PAX Flow | Elite II | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Hybrydowy |
| Temperatura | 180°C - 225°C | 93°C - 221°C |
| Czas nagrzewania | 40s | 20s |
| Bateria | 2000 mAh | 2100 mAh |
| Cena od | 171€ | 85€ |
PAX Flow od PAX startuje od 0€ i nagrzewa się w 35 sekund. Elite II od G Pen kosztuje 0€ i potrzebuje 20 sekund na nagrzanie. Oba urządzenia korzystają z Hybrid (Konv. + Kond.) i nadają się dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: PAX Flow vs. Starry 4
| PAX Flow | Starry 4 | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Kondukcja |
| Temperatura | 180°C - 225°C | 100°C - 240°C |
| Czas nagrzewania | 40s | 30s |
| Bateria | 2000 mAh | 2550 mAh |
| Cena od | 171€ | 55€ |
PAX Flow od PAX startuje od 0€ i nagrzewa się w 35 sekund. Starry 4 od XMAX kosztuje 0€ i potrzebuje 30 sekund na nagrzanie. Oba urządzenia korzystają z różnych metod ogrzewania i nadają się dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: PAX Flow vs. Firefly 2+
| PAX Flow | Firefly 2+ | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Konwekcja |
| Temperatura | 180°C - 225°C | 260°C |
| Czas nagrzewania | 40s | 3s |
| Bateria | 2000 mAh | 770 mAh |
| Cena od | 171€ | 149€ |
PAX Flow od PAX startuje od 0€ i nagrzewa się w 35 sekund. Firefly 2+ od Firefly kosztuje 10€ i potrzebuje 3 sekund na nagrzanie. Oba urządzenia korzystają z różnych metod ogrzewania i nadają się dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: PAX Flow vs. XLux Roffu
| PAX Flow | XLux Roffu | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Konwekcja |
| Temperatura | 180°C - 225°C | 100°C - 240°C |
| Czas nagrzewania | 40s | 20s |
| Bateria | 2000 mAh | 3200 mAh |
| Cena od | 171€ | 85€ |
PAX Flow od PAX startuje od 0€ i nagrzewa się w 35 sekund. XLux Roffu od XLux kosztuje 0€ i potrzebuje 20 sekund na nagrzanie. Oba urządzenia korzystają z różnych metod ogrzewania i nadają się dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: PAX Flow vs. Mighty
| PAX Flow | Mighty | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Hybrydowy |
| Temperatura | 180°C - 225°C | 40°C - 210°C |
| Czas nagrzewania | 40s | 90s |
| Bateria | 2000 mAh | 5800 mAh |
| Cena od | 171€ | 180€ |
PAX Flow od PAX startuje od 0€ i nagrzewa się w 35 sekund. Mighty od Storz & Bickel kosztuje 1€ i potrzebuje 90 sekund na nagrzanie. Oba urządzenia korzystają z Hybrid (Konv. + Kond.) i nadają się dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: PAX Flow vs. XVape Aria
| PAX Flow | XVape Aria | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Kondukcja |
| Temperatura | 180°C - 225°C | 100°C - 240°C |
| Czas nagrzewania | 40s | 15s |
| Bateria | 2000 mAh | 2600 mAh |
| Cena od | 171€ | 58€ |
PAX Flow od PAX startuje od 0€ i nagrzewa się w 35 sekund. XVape Aria od XMAX kosztuje 0€ i potrzebuje 15 sekund na nagrzanie. Oba urządzenia korzystają z różnych metod ogrzewania i nadają się dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: PAX Flow vs. M Plus
| PAX Flow | M Plus | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Butan |
| Grzanie | Hybrydowy | Hybrydowy |
| Temperatura | 180°C - 225°C | 230°C |
| Czas nagrzewania | 40s | 8s |
| Bateria | 2000 mAh | Butan |
| Cena od | 171€ | 56€ |
PAX Flow od PAX startuje od 0€ i nagrzewa się w 35 sekund. M Plus od DynaVap kosztuje 30€ i potrzebuje 8 sekund na nagrzanie. Oba urządzenia korzystają z Hybrid (Konv. + Kond.) i nadają się dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: PAX Flow vs. PAX 3
| PAX Flow | PAX 3 | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Kondukcja |
| Temperatura | 180°C - 225°C | 180°C - 215°C |
| Czas nagrzewania | 40s | 22s |
| Bateria | 2000 mAh | 3500 mAh |
| Cena od | 171€ | 99€ |
PAX Flow lepiej sprawdzi się u użytkowników, którzy preferują urządzenie przenośne i cenią czas nagrzewania wynoszący zaledwie 35 sekund. PAX 3 to właściwy wybór dla wszystkich, którzy szukają urządzenia przenośnego i dobrze odnajdą się z czasem nagrzewania 22 sekund. Oba urządzenia pochodzą od PAX i oferują wysoką jakość pary.
Porównanie: PAX Flow vs. Fog Pro
| PAX Flow | Fog Pro | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Konwekcja |
| Temperatura | 180°C - 225°C | 100°C - 220°C |
| Czas nagrzewania | 40s | 15s |
| Bateria | 2000 mAh | 3200 mAh |
| Cena od | 171€ | 71€ |
PAX Flow od PAX startuje od 0€ i nagrzewa się w 35 sekund. Fog Pro od XMAX kosztuje 0€ i potrzebuje 15 sekund na nagrzanie. Oba urządzenia korzystają z różnych metod ogrzewania i nadają się dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: PAX Flow vs. Fenix Mini+
| PAX Flow | Fenix Mini+ | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Hybrydowy |
| Temperatura | 180°C - 225°C | 120°C - 221°C |
| Czas nagrzewania | 40s | 25s |
| Bateria | 2000 mAh | 1600 mAh |
| Cena od | 171€ | b. d. |
PAX Flow od PAX startuje od 0€ i nagrzewa się w 35 sekund. Fenix Mini+ od Fenix kosztuje 16€ i potrzebuje 25 sekund na nagrzanie. Oba urządzenia korzystają z Hybrid (Konv. + Kond.) i nadają się dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: PAX Flow vs. CFX Plus
| PAX Flow | CFX Plus | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Kondukcja |
| Temperatura | 180°C - 225°C | 121°C - 221°C |
| Czas nagrzewania | 40s | 30s |
| Bateria | 2000 mAh | 5000 mAh |
| Cena od | 171€ | 92€ |
PAX Flow od PAX startuje od 0€ i nagrzewa się w 35 sekund. CFX Plus od Boundless kosztuje 0€ i potrzebuje 30 sekund na nagrzanie. Oba urządzenia korzystają z różnych metod ogrzewania i nadają się dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: PAX Flow vs. CFC 2.0
| PAX Flow | CFC 2.0 | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Kondukcja |
| Temperatura | 180°C - 225°C | 60°C - 230°C |
| Czas nagrzewania | 40s | 30s |
| Bateria | 2000 mAh | 1200 mAh |
| Cena od | 171€ | 47€ |
PAX Flow od PAX startuje od 0€ i nagrzewa się w 35 sekund. CFC 2.0 od Boundless kosztuje 30€ i potrzebuje 30 sekund na nagrzanie. Oba urządzenia korzystają z różnych metod ogrzewania i nadają się dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: PAX Flow vs. Zeus Ion
| PAX Flow | Zeus Ion | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Vape Pen |
| Grzanie | Hybrydowy | Kondukcja |
| Temperatura | 180°C - 225°C | 220°C |
| Czas nagrzewania | 40s | 30s |
| Bateria | 2000 mAh | 650 mAh |
| Cena od | 171€ | 26€ |
PAX Flow od PAX startuje od 0€ i nagrzewa się w 35 sekund. Zeus Ion od Zeus kosztuje 22€ i potrzebuje 30 sekund na nagrzanie. Oba urządzenia korzystają z różnych metod ogrzewania i nadają się dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: PAX Flow vs. XVape Avant
| PAX Flow | XVape Avant | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Kondukcja |
| Temperatura | 180°C - 225°C | 180°C - 220°C |
| Czas nagrzewania | 40s | 15s |
| Bateria | 2000 mAh | 1200 mAh |
| Cena od | 171€ | 42€ |
PAX Flow od PAX startuje od 0€ i nagrzewa się w 35 sekund. XVape Avant od XMAX kosztuje 0€ i potrzebuje 15 sekund na nagrzanie. Oba urządzenia korzystają z różnych metod ogrzewania i nadają się dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: PAX Flow vs. Hit
| PAX Flow | Hit | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Konwekcja |
| Temperatura | 180°C - 225°C | 93°C - 248°C |
| Czas nagrzewania | 40s | 30s |
| Bateria | 2000 mAh | 1400 mAh |
| Cena od | 171€ | 37€ |
PAX Flow od PAX startuje od 0€ i nagrzewa się w 35 sekund. Hit od Yocan kosztuje 25€ i potrzebuje 30 sekund na nagrzanie. Oba urządzenia korzystają z różnych metod ogrzewania i nadają się dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: PAX Flow vs. Yocan Orbit
| PAX Flow | Yocan Orbit | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Kondukcja |
| Temperatura | 180°C - 225°C | 370°C |
| Czas nagrzewania | 40s | 10s |
| Bateria | 2000 mAh | 1700 mAh |
| Cena od | 171€ | 28€ |
PAX Flow od PAX startuje od 0€ i nagrzewa się w 35 sekund. Yocan Orbit od Yocan kosztuje 26€ i potrzebuje 10 sekund na nagrzanie. Oba urządzenia korzystają z różnych metod ogrzewania i nadają się dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: PAX Flow vs. LITL Sneaky
| PAX Flow | LITL Sneaky | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Vape Pen |
| Grzanie | Hybrydowy | Kondukcja |
| Temperatura | 180°C - 225°C | 160°C - 220°C |
| Czas nagrzewania | 40s | 25s |
| Bateria | 2000 mAh | 630 mAh |
| Cena od | 171€ | 27€ |
PAX Flow od PAX startuje od 0€ i nagrzewa się w 35 sekund. LITL Sneaky od LITL kosztuje 23€ i potrzebuje 25 sekund na nagrzanie. Oba urządzenia korzystają z różnych metod ogrzewania i nadają się dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: PAX Flow vs. IQ2
| PAX Flow | IQ2 | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Kondukcja |
| Temperatura | 180°C - 225°C | 121°C - 221°C |
| Czas nagrzewania | 40s | 30s |
| Bateria | 2000 mAh | 3500 mAh |
| Cena od | 171€ | 78€ |
PAX Flow od PAX startuje od 0€ i nagrzewa się w 35 sekund. IQ2 od DaVinci kosztuje 0€ i potrzebuje 30 sekund na nagrzanie. Oba urządzenia korzystają z różnych metod ogrzewania i nadają się dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Czyszczenie & pielęgnacja
Regularne czyszczenie utrzymuje PAX Flow w doskonałym stanie i zapewnia czysty smak. Po każdej sesji wyczyść komorę szczoteczką i usuń luźne pozostałości. Raz w tygodniu wyczyść ustnik i ścieżkę pary alkoholem izopropylowym (co najmniej 90%).
Interwały czyszczenia
| Komponent | Częstotliwość | Metoda |
|---|---|---|
| Komora | Po każdej sesji | Szczoteczka, wytrzepanie |
| Ustnik | Co tydzień | Kąpiel w Iso (15 Min) |
| Ścieżka pary/sitko | Co 2 tygodnie | Namoczyć w Iso, wypłukać |
| Zewnętrzna obudowa | W razie potrzeby | Wilgotna ściereczka |
Unikaj typowych błędów
- Nie wlewaj wody do komory — tylko Isopropyl albo czyszczenie na sucho
- Nie używaj ostrych metalowych przedmiotów w ścieżce pary
- Wymieniaj sitka odpowiednio wcześnie, gdy wzrasta opór przy zaciąganiu
Jakie ustawienia temperatury są idealne?
Właściwa temperatura w PAX Flow decyduje o smaku, gęstości pary i profilu substancji aktywnych. Niższe temperatury (170–185 °C) podkreślają terpeny i dają łagodną, aromatyczną parę. Wyższe temperatury (195–210 °C) wytwarzają gęstsze chmury i mocniejsze działanie.
Strefy temperatur w skrócie
| Strefa | Zakres | Efekt |
|---|---|---|
| Smak | 170–185 °C | Łagodny, aromatyczny, mało widocznej pary |
| Balans | 185–195 °C | Dobry smak z widoczną parą |
| Gęste chmury | 195–210 °C | Mocna para, intensywniejsze działanie |
Praktyczne wskazówki
- Zacznij od 180 °C i zwiększaj w krokach po 5 stopni
- Drobniejsze mielenie często wymaga temperatury niższej o 5–10 °C
- W zimnym otoczeniu zwiększ temperaturę startową o 5 °C
Bateria & ładowanie
Bateria PAX Flow przy typowym użytkowaniu wystarcza na kilka sesji. Dla maksymalnej żywotności utrzymuj poziom naładowania między 20% a 80% i unikaj głębokiego rozładowania. Ładowanie USB-C przy użyciu wysokiej jakości zasilacza przyspiesza proces ładowania.
Wskazówki dotyczące baterii
- Nie zostawiaj stale podłączonego do ładowarki — odłącz po osiągnięciu 100%
- Przy wymiennej baterii: używaj oryginalnych lub zalecanych ogniw
- Wydajność baterii spada na zimnie — przed sesją pozwól urządzeniu się ogrzać
- Ładowanie pass-through (jeśli jest obsługiwane) umożliwia używanie podczas ładowania
Porównanie: PAX Flow vs. Mighty+
| PAX Flow | Mighty+ | |
|---|---|---|
| Typ | Przenośny | Przenośny |
| Grzanie | Hybrydowy | Hybrydowy |
| Temperatura | 180°C - 225°C | 40°C - 210°C |
| Czas nagrzewania | 40s | 60s |
| Bateria | 2000 mAh | 3300 mAh |
| Cena od | 171€ | 211€ |
PAX Flow od PAX startuje od 193€ i nagrzewa się w 35 sekund. Mighty+ od Storz & Bickel kosztuje 143€ i potrzebuje 60 sekund na nagrzanie. Oba urządzenia korzystają z Hybrid (Konv. + Kond.) i nadają się dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
FAQ
PAX Flow Poradniki i nisze
- Czyszczenie i pielęgnacja
- Wskazówki dotyczące ładowania baterii
- Ustawienia temperatury
- Przygotowanie zioła i mielenie
- Jak Używać — Przewodnik
- Mikrodozowanie
- Rozwiązywanie problemów i komunikaty o błędach
- Najczęściej zadawane pytania (FAQ)
- Recenzja i test długoterminowy
- PAX Flow vs Venty
- PAX Flow vs Crafty+
- PAX Flow vs PAX Plus
- PAX Flow vs Veazy
- PAX Flow Alternativen
Więcej PAX waporyzatorów 3
Podobne waporyzatory 6
Porównania bezpośrednie 5
Kompatybilne Akcesoria
Warianty i Edycje
















Komentarze
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Zaloguj się, aby skomentować