Arizer Extreme Q
Zalety
- Tryb dualny: balon i whip
- Szklana ścieżka pary + ceramiczny grzałka
- Pilot w zestawie
- Najbardziej przystępny cenowo desktop Arizer
Wady
- Czas nagrzewania 120 sekund
- Brak aplikacji
- Brak kapsułek dozujących
Arizer Extreme Q — Porównanie Cen (72 sklepów) 81–149 €
Zaktualizowano: 12.05.2026, 22:38
* Some links are affiliate links. We earn a small commission if you purchase through these links — at no extra cost to you.
Specyfikacja
| Specyfikacja | |
|---|---|
| Metoda Ogrzewania | Konwekcja |
| Typ Urządzenia | Stacjonarny |
| Brand | Arizer |
| Źródło Zasilania | Zasilanie AC |
| Zakres Temperatury | 50°C - 260°C |
| Czas Nagrzewania | 120 sekund |
| Weight | 800 g |
| Dimensions | 14.6 x 14.6 x 20.3 cm |
| Auto Shutoff | 120 min |
| Gwarancja | 99 lat |
| Kompatybilny z Bongiem | Zobacz adaptery do bonga |
| Session Mode | Sesja |
| Temperature Control | Cyfrowy |
| Material | Suche zioła |
| Vapor Path | Szkło |
| Replaceable Battery | No |
| Passthrough Charging | No |
| Charging Port | AC |
Źródło: OfficialOficjalne, Vaporizer WizardRecenzja · Zweryfikowano 19.02.2026
O tym waporyzatorze
Arizer Extreme Q to desktopowy waporyzator z ogrzewaniem konwekcyjnym. Osiąga do 260 °C, czas nagrzewania około 2 minuty. Zasilanie przez zasilacz sieciowy, bez akumulatora. Tryb balonowy i wężykowy, kompatybilny z fajką wodną. Ceny w porównaniu cen Extreme Q.
- Tryb dualny: balon i whip
- Szklana ścieżka pary + ceramiczny grzałka
- Pilot w zestawie
- Najbardziej przystępny cenowo desktop Arizer
- Czas nagrzewania 120 sekund
- Brak aplikacji
- Brak kapsułek dozujących
Arizer Extreme Q to desktopowy waporyzator z ogrzewaniem konwekcyjnym. Osiąga do 260 °C, czas nagrzewania około 2 minuty. Zasilanie przez zasilacz sieciowy, bez akumulatora. Tryb balonowy i wężykowy, kompatybilny z fajką wodną. Ceny w porównaniu cen Extreme Q.
Balon i wąż w jednym urządzeniu
Extreme Q oferuje obie opcje: napełnianie balonu podobnie jak w Volcano oraz bezpośrednią inhalację przez wąż. Pilot umożliwia obsługę z kanapy. Szklane elementy można myć w zmywarce.
Kontekst badań: Badanie opublikowane w Journal of Pharmaceutical Sciences (Hazekamp et al., 2006) wykazało, że waporyzacja w kontrolowanych temperaturach uwalnia ponad 95 % pożądanych substancji aktywnych, podczas gdy produkty uboczne spalania są w dużej mierze unikane. Źródło: PubMed 16637053
Zwycięzca pod względem stosunku ceny do jakości wśród waporyzatorów stacjonarnych
Wśród vaporizerów stacjonarnych Extreme Q należy do najtańszych urządzeń z funkcją balonu. Jakość vaporu stoi na solidnym poziomie – w tej cenie jest niewiele alternatyw.
Porównanie: Extreme Q vs. Air MAX
| Extreme Q | Air MAX | |
|---|---|---|
| Typ | Stacjonarny | Przenośny |
| Grzanie | Konwekcja | Hybrydowy |
| Temperatura | 50°C - 260°C | 50°C - 220°C |
| Czas nagrzewania | 120s | 60s |
| Bateria | brak (zasilanie sieciowe) | 5000 mAh |
| Cena od | 81€ | 91€ |
Extreme Q lepiej nadaje się dla użytkowników, którzy preferują urządzenie stacjonarne i cenią czas nagrzewania wynoszący zaledwie 120 sekund. Air MAX to właściwy wybór dla wszystkich, którzy szukają urządzenia przenośnego i dobrze radzą sobie z czasem nagrzewania wynoszącym 60 sekund. Oba urządzenia pochodzą od Arizer i oferują wysoką jakość vaporu.
Porównanie: Extreme Q vs. XQ2
| Extreme Q | XQ2 | |
|---|---|---|
| Typ | Stacjonarny | Stacjonarny |
| Grzanie | Konwekcja | Konwekcja |
| Temperatura | 50°C - 260°C | 50°C - 260°C |
| Czas nagrzewania | 120s | 90s |
| Bateria | brak (zasilanie sieciowe) | brak (zasilanie sieciowe) |
| Cena od | 81€ | 118€ |
Extreme Q lepiej nadaje się dla użytkowników, którzy preferują urządzenie stacjonarne i cenią czas nagrzewania wynoszący zaledwie 120 sekund. XQ2 to właściwy wybór dla wszystkich, którzy szukają urządzenia stacjonarnego i dobrze radzą sobie z czasem nagrzewania wynoszącym 90 sekund. Oba urządzenia pochodzą od Arizer i oferują wysoką jakość vaporu.
Porównanie: Extreme Q vs. Solo 3 V2
| Extreme Q | Solo 3 V2 | |
|---|---|---|
| Typ | Stacjonarny | Przenośny |
| Grzanie | Konwekcja | Hybrydowy |
| Temperatura | 50°C - 260°C | 50°C - 220°C |
| Czas nagrzewania | 120s | 15s |
| Bateria | brak (zasilanie sieciowe) | 5000 mAh |
| Cena od | 81€ | 119€ |
Extreme Q lepiej nadaje się dla użytkowników, którzy preferują urządzenie stacjonarne i cenią czas nagrzewania wynoszący zaledwie 120 sekund. Solo 3 V2 to właściwy wybór dla wszystkich, którzy szukają urządzenia przenośnego i dobrze radzą sobie z czasem nagrzewania wynoszącym 15 sekund. Oba urządzenia pochodzą od Arizer i oferują wysoką jakość vaporu.
Extreme Q vs. XQ2: Czy warto zrobić upgrade?
XQ2 zastępuje Extreme Q jako flagowy desktop Arizera. Jakość vaporu jest niemal identyczna — ta sama ścieżka szklana, ten sam typ grzałki. XQ2 oferuje dodatkowo sterowanie aplikacją przez Bluetooth oraz szybszy heat-up time.
Od 84 EUR Extreme Q jest jednym z najtańszych urządzeń stacjonarnych z trybem balonu i wężyka. XQ2 zaczyna się od 117 EUR. Jeśli nie potrzebujesz aplikacji i chcesz zaoszczędzić różnicę w cenie, Extreme Q nadal pozostaje bardzo dobrym wyborem.
Czyszczenie szklanych części
Elementy szklane (Elbow, adapter balona, nasadka węża, miska komory) namoczyć w izopropanolu — 15 minut wystarczy. Sitka Elbow są częściami eksploatacyjnymi i należy je wymieniać co 2-3 tygodnie. Samo urządzenie należy jedynie przetrzeć wilgotną ściereczką.
Szklane części nie nadają się do mycia w zmywarce — izopropanol to najbezpieczniejsza metoda.
Porównanie: Extreme Q vs. Plenty
| Extreme Q | Plenty | |
|---|---|---|
| Typ | Stacjonarny | Stacjonarny |
| Grzanie | Konwekcja | Hybrydowy |
| Temperatura | 50°C - 260°C | 130°C - 202°C |
| Czas nagrzewania | 120s | 270s |
| Bateria | brak (zasilanie sieciowe) | brak (zasilanie sieciowe) |
| Cena od | 81€ | 135€ |
Extreme Q od Arizer startuje od 0€ i nagrzewa się w 120 sekund. Plenty od Storz & Bickel kosztuje od 0€ przy czasie nagrzewania wynoszącym 270 sekund. Oba urządzenia korzystają z różnych metod ogrzewania i są odpowiednie dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: Extreme Q vs. Air SE
| Extreme Q | Air SE | |
|---|---|---|
| Typ | Stacjonarny | Przenośny |
| Grzanie | Konwekcja | Hybrydowy |
| Temperatura | 50°C - 260°C | 180°C - 210°C |
| Czas nagrzewania | 120s | 60s |
| Bateria | brak (zasilanie sieciowe) | 3350 mAh |
| Cena od | 81€ | 47€ |
Extreme Q lepiej nadaje się dla użytkowników, którzy preferują urządzenie stacjonarne i cenią sobie czas nagrzewania wynoszący zaledwie 120 sekund. Air SE to właściwy wybór dla wszystkich, którzy szukają urządzenia przenośnego i dobrze sobie radzą z czasem nagrzewania wynoszącym 60 sekund. Oba urządzenia pochodzą od firmy Arizer i oferują wysoką jakość pary.
Porównanie: Extreme Q vs. ArGo
| Extreme Q | ArGo | |
|---|---|---|
| Typ | Stacjonarny | Przenośny |
| Grzanie | Konwekcja | Hybrydowy |
| Temperatura | 50°C - 260°C | 50°C - 220°C |
| Czas nagrzewania | 120s | 60s |
| Bateria | brak (zasilanie sieciowe) | 3400 mAh |
| Cena od | 81€ | 47€ |
Extreme Q lepiej nadaje się dla użytkowników, którzy preferują urządzenie stacjonarne i cenią czas nagrzewania wynoszący zaledwie 120 sekund. ArGo to właściwy wybór dla wszystkich, którzy szukają urządzenia przenośnego i dobrze radzą sobie z czasem nagrzewania wynoszącym 60 sekund. Oba urządzenia pochodzą od Arizer i oferują wysoką jakość vaporu.
Porównanie: Extreme Q vs. Solo 2 MAX
| Extreme Q | Solo 2 MAX | |
|---|---|---|
| Typ | Stacjonarny | Przenośny |
| Grzanie | Konwekcja | Hybrydowy |
| Temperatura | 50°C - 260°C | 50°C - 220°C |
| Czas nagrzewania | 120s | 30s |
| Bateria | brak (zasilanie sieciowe) | 3400 mAh |
| Cena od | 81€ | 91€ |
Extreme Q lepiej nadaje się dla użytkowników, którzy preferują urządzenie stacjonarne i cenią czas nagrzewania wynoszący zaledwie 120 sekund. Solo 2 MAX to właściwy wybór dla wszystkich, którzy szukają urządzenia przenośnego i dobrze radzą sobie z czasem nagrzewania wynoszącym 30 sekund. Oba urządzenia pochodzą od Arizer i oferują wysoką jakość vaporu.
Porównanie: Extreme Q vs. V-Tower
| Extreme Q | V-Tower | |
|---|---|---|
| Typ | Stacjonarny | Stacjonarny |
| Grzanie | Konwekcja | Konwekcja |
| Temperatura | 50°C - 260°C | 50°C - 260°C |
| Czas nagrzewania | 120s | 60s |
| Bateria | brak (zasilanie sieciowe) | brak (zasilanie sieciowe) |
| Cena od | 81€ | 68€ |
Extreme Q lepiej nadaje się dla użytkowników, którzy preferują urządzenie stacjonarne i cenią czas nagrzewania wynoszący zaledwie 120 sekund. V-Tower to właściwy wybór dla wszystkich, którzy szukają urządzenia stacjonarnego i dobrze radzą sobie z czasem nagrzewania wynoszącym 60 sekund. Oba urządzenia pochodzą od Arizer i oferują wysoką jakość vaporu.
Porównanie: Extreme Q vs. Solo 2
| Extreme Q | Solo 2 | |
|---|---|---|
| Typ | Stacjonarny | Przenośny |
| Grzanie | Konwekcja | Hybrydowy |
| Temperatura | 50°C - 260°C | 50°C - 220°C |
| Czas nagrzewania | 120s | 30s |
| Bateria | brak (zasilanie sieciowe) | 3400 mAh |
| Cena od | 81€ | 71€ |
Extreme Q lepiej nadaje się dla użytkowników, którzy preferują urządzenie stacjonarne i cenią sobie czas nagrzewania wynoszący zaledwie 120 sekund. Solo 2 to właściwy wybór dla wszystkich, którzy szukają urządzenia przenośnego i dobrze radzą sobie z czasem nagrzewania wynoszącym 30 sekund. Oba urządzenia pochodzą od Arizer i oferują wysoką jakość vaporu.
Jak czyścić i konserwować waporyzator?
Regularne czyszczenie utrzymuje Extreme Q w doskonałym stanie i zapewnia czysty smak. Po każdej sesji wyczyść chamber szczoteczką i usuń luźne pozostałości. Raz w tygodniu wyczyść ustnik i ścieżkę vaporu alkoholem izopropylowym (min. 90%).
Interwały czyszczenia
| Komponent | Częstotliwość | Metoda |
|---|---|---|
| Chamber | Po każdej sesji | Szczoteczka, wytrząsnąć |
| Ustnik | Co tydzień | Kąpiel w iso (15 min) |
| Ścieżka vaporu/sitko | Co 2 tygodnie | Namoczyć w iso, wypłukać |
| Obudowa zewnętrzna | W razie potrzeby | Wilgotna ściereczka |
Jak unikać typowych błędów
- Nie wlewaj wody do chamber — używaj tylko izopropylu lub czyszczenia na sucho
- Nie używaj ostrych metalowych przedmiotów w ścieżce vaporu
- Wymieniaj sitka na czas, gdy opór zaciągania wzrasta
Jakie ustawienia temperatury są idealne?
Odpowiednia temperatura w Extreme Q decyduje o smaku, gęstości pary i profilu substancji aktywnych. Niższe temperatury (170–185 °C) podkreślają terpeny i zapewniają łagodną, aromatyczną parę. Wyższe temperatury (195–210 °C) wytwarzają gęstsze chmury i silniejsze działanie.
Przegląd zakresów temperatur
| Strefa | Zakres | Efekt |
|---|---|---|
| Smak | 170–185 °C | Łagodna, aromatyczna, mało widocznej pary |
| Balans | 185–195 °C | Dobry smak z widoczną parą |
| Gęste chmury | 195–210 °C | Mocna para, intensywniejsze działanie |
Praktyczne wskazówki
- Zacznij od 180 °C i zwiększaj temperaturę co 5 stopni
- Drobniejsze mielenie często wymaga temperatury niższej o 5–10 °C
- W chłodnym otoczeniu zwiększ temperaturę początkową o 5 °C
Akumulator i ładowanie
Akumulator Extreme Q wystarcza przy typowym użytkowaniu na kilka sesji. Aby zmaksymalizować jego żywotność, utrzymuj poziom naładowania między 20% a 80% i unikaj głębokiego rozładowania. Ładowanie przez USB-C za pomocą wysokiej jakości zasilacza przyspiesza proces ładowania.
Wskazówki dotyczące akumulatora
- Nie zostawiaj urządzenia stale podłączonego do ładowarki — odłącz po osiągnięciu 100%
- W przypadku wymiennego akumulatora: używaj oryginalnych lub zalecanych ogniw
- Wydajność akumulatora spada na zimnie — przed sesją pozwól mu się ogrzać
- Ładowanie pass-through (jeśli jest obsługiwane) umożliwia korzystanie z urządzenia podczas ładowania
Extreme Q vs Solo 3 V2
Przenośny vs stacjonarny: Solo 3 V2 to najlepszy przenośny model Arizer z USB-C i 25-sekundowym czasem nagrzewania. Extreme Q to urządzenie stacjonarne z trybem balonu i wężyka, wentylatorem i zakresem do 260°C. Wybór zależy od miejsca użytkowania.
| Właściwość | Extreme Q | Solo 3 V2 |
|---|---|---|
| Cena (od) | ~109 EUR | ~149 EUR |
| Typ | Stacjonarny | Przenośny |
| Ogrzewanie | Konwekcja | Konwekcja |
| Maks. temperatura | 260°C | 220°C |
| Czas nagrzewania | ~120 sekund | ~25 sekund |
| Tryb balonu | Tak | Nie |
| Tryb wężyka | Tak | Nie |
| Wentylator (Fan) | Tak | Nie |
| Bateria | Zasilanie sieciowe | 3.500 mAh |
| Ładowanie USB-C | – | Tak |
| Szklane ustniki | Tak | Tak |
| Gwarancja | Lifetime | Lifetime |
Porównanie: Extreme Q vs. Volcano Hybrid
| Extreme Q | Volcano Hybrid | |
|---|---|---|
| Typ | Stacjonarny | Stacjonarny |
| Grzanie | Konwekcja | Hybrydowy |
| Temperatura | 50°C - 260°C | 40°C - 230°C |
| Czas nagrzewania | 120s | 40s |
| Bateria | brak (zasilanie sieciowe) | brak (zasilanie sieciowe) |
| Cena od | 81€ | 346€ |
Extreme Q od Arizer zaczyna się od 40€ i nagrzewa się w 120 sekund. Volcano Hybrid od Storz & Bickel kosztuje od 10€ i ma czas nagrzewania 40 sekund. Oba urządzenia wykorzystują różne metody grzania i nadają się dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.











Komentarze
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Zaloguj się, aby skomentować