Najlepsze waporyzatory kondukcyjne: Top 10 w porównaniu [2026]
Najlepsze waporyzatory kondukcyjne: Top 10 w porównaniu [2026]
Waporyzatory kondukcyjne ogrzewają susz przez kontakt z gorącymi powierzchniami komory. Cena i czas nagrzewania zależą od modelu. Metoda grzania i tryb pracy są niezależne: konwekcja może działać zarówno w trybie sesyjnym, jak i on-demand. Niektóre ball vape utrzymują gorącą głowicę między zaciągnięciami. On-demand oznacza wtedy przekazywanie tego ciepła do ziela dla pojedynczych zaciągnięć.
Nasze Top 10: najlepsze waporyzatory kondukcyjne
1. PAX Mini — najpopularniejszy vape kondukcyjny
PAX Mini jest dostępny w 37 sklepach — więcej niż jakikolwiek inny waporyzator kondukcyjny. Kompaktowy jak pendrive, waży 89 gramów i nagrzewa się w 22 sekundy. Nie wymaga aplikacji, cztery poziomy temperatury po naciśnięciu przycisku. Akumulator 3.000 mAh wystarcza na 8–10 sesji. Kompatybilny z WPA przy użyciu adaptera.
- Maks. temp.: 215 °C | Waga: 89 g
- Cena: od 90,24 € Code VAPOCHECKER5 · z wysyłką w 119 sklepach
2. PAX Plus — większa kontrola, więcej vapor
Haptyczne sprzężenie zwrotne podczas nagrzewania to miły detal.
- Akumulator: pojemność niepotwierdzona przez producenta | Maks. temp.: 215 °C | Waga: 93 g
- Cena: od 147,00 € z wysyłką w 133 sklepach
3. DynaVap HyperDyn — kondukcja bez elektroniki
HyperDyn to flagship device DynaVap z tytanowym korpusem i czystą kondukcją. Bez akumulatora, bez ładowania — tylko zapalniczka i opatentowany mechanizm kliknięcia. Gotowy w 7 sekund i niezwykle lekki przy 31 gramach. Kompatybilny z kapsułkami dozującymi i gotowy do WPA.
- Ogrzewanie: Butane/Kondukcja | Aufheizzeit: 7 s | Waga: 31 g
- Cena: od 184,99 € Code VAPOCHECKER-DYNAVAP-HYPERDYN · z wysyłką w 126 sklepach
→ Porównanie cen DynaVap HyperDyn
4. DaVinci IQ3 — premium z wymiennym akumulatorem
IQ3 to topowy model DaVinci: precyzyjne sterowanie temperaturą do 221 °C, wymienny akumulator (18650, 4000 mAh) i ładowanie przez USB-C. Ceramiczno-cyrkonowa chamber zapewnia czysty smak. Przy 223 g jest cięższy niż PAX, ale za to ma aplikację, kapsułki dozujące i tryb Boost. Dla wymagających.
- Akumulator: 4000 mAh (wymienny) | Maks. temp.: 221 °C | Waga: 223 g
- Cena: od 189,05 € Code VAPOCHECKER5 · z wysyłką w 108 sklepach
5. DynaVap WoodWynd — drewno spotyka kondukcję
WoodWynd łączy technologię DynaVap z drewnianym korpusem. Czysta kondukcja dla ciepłej, gęstej vapor. Tylko 10 gramów, bez złącza WPA, ale z haptycznym doświadczeniem, które wyróżnia się na tle urządzeń metalowych. Zasilany butane i korzystający ze znanego systemu kliknięcia.
- Ogrzewanie: Butane/Kondukcja | Aufheizzeit: 7 s | Waga: 10 g
- Cena: od 129,00 € z wysyłką w 99 sklepach
→ Porównanie cen DynaVap WoodWynd
6. DaVinci IQC — solidna klasa średnia
IQC to tańszy brat IQ3: ta sama ceramiczna chamber, ten sam zakres temperatur do 221 °C, ale z wymiennym akumulatorem 3.000 mAh zamiast 4000 mAh. Sterowanie przez aplikację, kapsułki dozujące i USB-C. Dla wszystkich, którzy chcą jakości DaVinci bez pełnej ceny IQ3.
- Maks. temp.: 221 °C | Waga: 150 g
- Cena: od 58,06 € Code VAPOCHECKER5 · z wysyłką w 121 sklepach
7. XMAX Starry 4 — budżetowy model z wymiennym akumulatorem
Starry 4 oferuje coś, czego nie mają PAX i wiele innych: wymienny akumulator 18650. Zakres temperatur do 240 °C, ceramiczna chamber i kompatybilność z kapsułkami dozującymi — wszystko za 55 euro. Nie zdobywa nagród za design, ale jest niezawodny i praktyczny.
- Akumulator: 2.550 mAh (wymienny, 18650) | Maks. temp.: 240 °C | Waga: 137 g
- Cena: od 62,69 € Code VAPOCHECKER5 · z wysyłką w 60 sklepach
→ Porównanie cen XMAX Starry 4
8. DaVinci MIQRO-C — ultrakompaktowy
MIQRO-C to najmniejszy model DaVinci: 87 gramów, format do kieszeni, a mimo to z wymiennym akumulatorem (18350). Sterowanie temperaturą do 221 °C i kapsułki dozujące. Akumulator 900 mAh wystarcza na 4–5 sesji. Idealny jako drugie urządzenie lub w podróży.
- Akumulator: 900 mAh (wymienny, 18350) | Maks. temp.: 221 °C | Waga: 87 g
- Cena: od 100,00 € z wysyłką w 102 sklepach
→ Porównanie cen DaVinci MIQRO-C
9. DaVinci ARTIQ — najtańszy DaVinci
ARTIQ to podstawowy model DaVinci za 45 euro. Ceramiczna chamber, sterowanie temperaturą do 221 °C, kapsułki dozujące i wymienny akumulator — najważniejsze funkcje DaVinci w formacie pen. Nie tak elegancki jak IQ3, ale technicznie solidny.
- Akumulator: 760 mAh (wymienny) | Maks. temp.: 221 °C | Waga: 150 g
- Cena: od 56,91 € Code VAPOCHECKER5 · z wysyłką w 47 sklepach
→ Porównanie cen DaVinci ARTIQ
10. XMAX Ace — wszechstronny i przystępny cenowo
XMAX Ace łączy kondukcję z większym akumulatorem (2.600 mAh, wymienny) i zakresem temperatur do 240 °C. Kompatybilny z kapsułkami dozującymi, przystosowany do WPA i przy 340 g jest najcięższym urządzeniem na liście — ale za to ma duży wyświetlacz OLED i solidne wykonanie.
- Akumulator: 2.600 mAh (wymienny) | Maks. temp.: 240 °C | Waga: 340 g
- Cena: od 103,55 € Code VAPOCHECKER5 · z wysyłką w 130 sklepach
Tabela porównawcza: waporyzatory kondukcyjne
| Model | Cena od | Sklepy | Akumulator | Maks °C | Waga | WPA | Dosing Caps |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| PAX Mini | 90,24 € Code VAPOCHECKER5 · z wysyłką | 119 | – | 215 | 89 g | ✓ | ✗ |
| PAX Plus | 147,00 € z wysyłką | 133 | niepotwierdzone przez producenta | 215 | 93 g | ✓ | ✗ |
| DynaVap HyperDyn | 184,99 € Code VAPOCHECKER-DYNAVAP-HYPERDYN · z wysyłką | 126 | Butane | 220 | 31 g | ✓ | ✓ |
| DaVinci IQ3 | 189,05 € Code VAPOCHECKER5 · z wysyłką | 108 | 4000 mAh* | 221 | 238 g | ✓ | ✓ |
| DynaVap WoodWynd | 109,24 € Code VAPOCHECKER5 · z wysyłką | 107 | Butane | 220 | 10 g | ✗ | ✓ |
| DaVinci IQC | 129,00 € z wysyłką | 99 | –* | 221 | 150 g | ✓ | ✓ |
| XMAX Starry 4 | 58,06 € Code VAPOCHECKER5 · z wysyłką | 121 | 2.550 mAh* | 240 | 137 g | ✓ | ✓ |
| DaVinci MIQRO-C | 100,00 € z wysyłką | 102 | 900 mAh* | 221 | 87 g | ✓ | ✓ |
| DaVinci ARTIQ | 56,91 € Code VAPOCHECKER5 · z wysyłką | 47 | 760 mAh* | 221 | 150 g | ✓ | ✓ |
| XMAX Ace | 89,00 € z wysyłką | 48 | 2.600 mAh* | 240 | 340 g | ✓ | ✓ |
* = wymienny akumulator
Poradnik zakupowy: co wyróżnia kondukcję?
Kondukcja vs. konwekcja — różnica
Waporyzatory kondukcyjne ogrzewają susz przez kontakt z gorącymi powierzchniami komory. Cena i czas nagrzewania zależą od modelu. Waporyzatory konwekcyjne przekazują ciepło do suszu gorącym powietrzem. Smak i czas nagrzewania zależą od modelu. Waporyzatory hybrydowe łączą gorące powietrze i grzanie kontaktowe. Ich współdziałanie zależy od urządzenia. Metoda grzania i tryb pracy są niezależne: konwekcja może działać zarówno w trybie sesyjnym, jak i on-demand. Niektóre ball vape utrzymują gorącą głowicę między zaciągnięciami. On-demand oznacza wtedy przekazywanie tego ciepła do ziela dla pojedynczych zaciągnięć.
Wymienny akumulator — tak czy nie?
Tak, sześć z dziesięciu urządzeń na naszej liście ma wymienne akumulatory (18650 lub 18350). Zaleta: rozładowany akumulator? Włóż nowy i waporyzuj dalej. Wada: nieco większe niż urządzenia z wbudowanym akumulatorem. PAX świadomie stawia na stałe akumulatory dla bardziej kompaktowej konstrukcji.
Kapsułki dozujące — dla kogo?
Dla wszystkich, którzy dużo waporyzują w podróży i chcą szybko doładowywać. Kapsułki dozujące utrzymują komorę w czystości i ułatwiają ponowne ładowanie. 8 z 10 urządzeń na naszej liście je obsługuje — tylko PAX Mini i PAX Plus nie. Dlatego warto zwrócić uwagę na kompatybilność z Dosing Caps.
Nowość na liście: PAX Four (od 156,75 € Code VAPOCHECKER5 · z wysyłką) to najnowszy flagship device PAX (2025). Hybrydowe ogrzewanie z naciskiem na kondukcję, ok. 55–70 sekund czasu nagrzewania, 2 lata gwarancji (UE/Wielka Brytania). 151 sklepów ma go w ofercie. Porównanie: PAX Four vs. PAX Flow
Więcej rankingów
- Najlepsze waporyzatory z aplikacją
- Najlepsze waporyzatory sesyjne
- Najlepsze waporyzatory do mikrodawkowania
Najczęściej zadawane pytania o waporyzatory kondukcyjne
Który waporyzator kondukcyjny ma najlepszą jakość vapor?
DaVinci IQ3 z ceramiczno-cyrkonową komorą zapewnia najczystszy smak wśród modeli elektronicznych. Kto preferuje butan, znajdzie równie doskonałą parę w DynaVap HyperDyn z tytanową komorą.
Czy kondukcja szkodzi smakowi?
konstrukcja, ustawienia, materiał i technika zaciągania wpływają na wynik. stosuj instrukcję zamiast uniwersalnego czasu lub tempa zaciągnięć.
Które urządzenie nadaje się dla początkujących?
PAX Mini (90,24 € Code VAPOCHECKER5 · z wysyłką) to najprostszy wybór dla początkujących. Ma cztery poziomy temperatury po naciśnięciu przycisku i nie wymaga akcesoriów. Kto chce oszczędzić, sięga po XMAX Starry 4 (58,06 € Code VAPOCHECKER5 · z wysyłką) lub DaVinci ARTIQ (56,91 € Code VAPOCHECKER5 · z wysyłką).
Czy potrzebuję wymiennego akumulatora?
Nie w domu, ale tak w podróży lub dla intensywnych użytkowników. Wymienny akumulator znacznie wydłuża czas użytkowania, bo po 2–3 latach można wymienić sam akumulator, zamiast całego urządzenia.
Czy istnieją desktopowe waporyzatory kondukcyjne?
Nie, prawie nigdy — waporyzatory stacjonarne działają niemal zawsze na zasadzie konwekcji (np. Volcano, V-Tower). Czysta kondukcja występuje głównie w urządzeniach przenośnych i modelach na butan. Kto szuka waporyzatora stacjonarnego, powinien zajrzeć do naszej listy najlepszych desktopów.
Najlepsze waporyzatory kondukcyjne
Waporyzatory kondukcyjne ogrzewają susz przez kontakt z gorącymi powierzchniami komory. Cena i czas nagrzewania zależą od modelu.
Znaleziono 30 waporyzatorów
Dlaczego Kondukcja?
Waporyzatory kondukcyjne ogrzewają susz przez kontakt z gorącymi powierzchniami komory. Cena i czas nagrzewania zależą od modelu.
Co porównywać
- Nagrzewanie: sprawdź dane konkretnego modelu, nie tylko metodę grzania.
- Tryb: sesyjny i on-demand opisują sposób użycia, a nie przekazywania ciepła.
- Smak: konstrukcja, ustawienia, materiał i technika zaciągania wpływają na wynik.
- Wyposażenie i cena: porównuj specyfikacje urządzeń i aktualne oferty.
Metoda grzania i tryb pracy są niezależne: konwekcja może działać zarówno w trybie sesyjnym, jak i on-demand. Niektóre ball vape utrzymują gorącą głowicę między zaciągnięciami. On-demand oznacza wtedy przekazywanie tego ciepła do ziela dla pojedynczych zaciągnięć.
Aktualne oferty naszych sklepów partnerskich
Wszystkie ceny pochodzą z automatycznych zapytań. Niektóre linki są linkami afiliacyjnymi.
LITL LITL 1
VOVA VOVA Portable
Flowermate Slick
XMAX OONT PRO
XMAX XVape Lanza
XMAX XMAX Vital
XMAX XVape Avant
XMAX Starry 4
G Pen G Pen Dash 2
G Pen G Pen Dash
Anlerr Anlerr PipeVape
Flowermate Cap
Wolkenkraft Vita
Flowermate Flowermate V5 Nano
Zeus Zeus Arc S Hub
Flowermate Aura
Anlerr Anlerr Gnuff
Smono Smono 4 Pro
Pulsar Pulsar APX V3
Flowermate Cap Pro
XMAX XVape Aria
XMAX XVape Aria+
High Labs High Labs Trippy 2
Smono Smono Balu
Hizen Hizen Stilus Mini
Flowermate Flowermate Slick Pen
Flowermate Flowermate V5.0s Mini Pro
Boundless CFC 2.0
Wskazówki do waporyzatorów kondukcyjnych
Metoda ogrzewania opisuje przekazywanie ciepła, a tryb pracy — sposób użytkowania. Napełnianie, wstępne nagrzewanie i obsługa zależą od urządzenia i jego instrukcji.
- Napełnianie: przestrzegaj zaleceń producenta dotyczących mielenia, ilości i zgodnych kapsułek dozujących.
- Wstępne nagrzewanie: poczekaj na sygnał gotowości; czas zależy od modelu.
- Zaciąganie: stosuj instrukcję zamiast uniwersalnego czasu lub tempa zaciągnięć.
- Pielęgnacja: przestrzegaj metod czyszczenia i okresów konserwacji podanych przez producenta.
Kondukcja vs. Konwekcja
| Kondukcja | Konwekcja | |
|---|---|---|
| Ogrzewanie | Bezpośredni kontakt | Gorące powietrze |
| Czas | Zależy od modelu | Zależy od modelu |
| Smak | Model, materiał i ustawienia | Model, materiał i ustawienia |
| Cena | Model i aktualne oferty | Model i aktualne oferty |
| Tryb | Tryb konkretnego modelu | Tryb konkretnego modelu |
Dalsze porównania: listę najlepszych waporyzatorów konwekcyjnych, lista najlepszych waporyzatorów hybrydowych.
Dalsze porównania: artykuł w słowniku na temat metod grzewczych.