Beste conductie-vaporizers: top 10 in vergelijking [2026]
Beste conductie-vaporizers: top 10 vergeleken [2026]
Conductievaporizers verwarmen kruiden door contact met verwarmde kameroppervlakken. Prijs en opwarmtijd hangen af van het model. De verwarmingsmethode en gebruiksmodus zijn onafhankelijk: convectie kan zowel in sessie- als on-demandmodus werken. Sommige ball vapes houden de verwarmingskop heet tussen trekjes. On-demand betekent dan die warmte voor losse trekjes aan het kruid toevoeren.
Onze top 10: de beste conductie-vaporizers
1. PAX Mini — Populairste conductie-vape
De PAX Mini is verkrijgbaar in 37 shops — meer dan elke andere conductie-vaporizer. Compact als een USB-stick, 89 gram licht en opgewarmd in 22 seconden. Geen app nodig, één automatische temperatuurinstelling. De 3.000-mAh-accu is goed voor 8–10 sessies. WPA-compatibel met adapter.
- Max. temp.: 215 °C | Gewicht: 89 g
- Prijs: vanaf 90,24 € Code VAPOCHECKER5 · incl. verzending in 119 shops
2. PAX Plus — Meer controle, meer vapor
Haptische feedback bij het opwarmen is een mooi detail.
- Accu: capaciteit niet door de fabrikant bevestigd | Max. temp.: 215 °C | Gewicht: 93 g
- Prijs: vanaf 147,00 € incl. verzending in 133 shops
3. DynaVap HyperDyn — Conductie zonder elektronica
De HyperDyn is het flagship device van DynaVap met titanium behuizing en pure conductie. Geen accu, niet opladen — alleen een aansteker en het gepatenteerde klikmechanisme. Klaar in 7 seconden en met 31 gram vederlicht. Compatibel met doseercapsules en WPA-ready.
- Verwarming: Butane/conductie | Opwarmtijd: 7 s | Gewicht: 31 g
- Prijs: vanaf 184,99 € Code VAPOCHECKER-DYNAVAP-HYPERDYN · incl. verzending in 126 shops
→ DynaVap HyperDyn prijsvergelijking
4. DaVinci IQ3 — Premium met verwisselbare accu
De IQ3 is het topmodel van DaVinci: nauwkeurige temperatuurregeling tot 221 °C, verwisselbare accu (18650, 4000 mAh) en opladen via USB-C. De keramische zirkoonkamer levert een pure smaak. Met 223 g zwaarder dan PAX, maar daarvoor met app, doseercapsules en boost-modus. Voor veeleisende gebruikers.
- Accu: 4000 mAh (verwisselbaar) | Max. temp.: 221 °C | Gewicht: 223 g
- Prijs: vanaf 189,05 € Code VAPOCHECKER5 · incl. verzending in 108 shops
→ DaVinci IQ3 prijsvergelijking
5. DynaVap WoodWynd — Hout ontmoet conductie
De WoodWynd combineert DynaVap-techniek met een houten behuizing. Pure conductie voor warme, dichte vapor. Slechts 10 gram, geen WPA-aansluiting, maar een haptische ervaring die zich onderscheidt van metalen apparaten. Butane-aangedreven met het bekende kliksysteem.
- Verwarming: Butane/conductie | Opwarmtijd: 7 s | Gewicht: 10 g
- Prijs: vanaf 129,00 € incl. verzending in 99 shops
→ DynaVap WoodWynd prijsvergelijking
6. DaVinci IQC — Solide middenklasse
De IQC is de goedkopere broer van de IQ3: dezelfde keramische kamer, hetzelfde temperatuurbereik tot 221 °C, maar met 3.000-mAh-verwisselbare accu in plaats van 4000 mAh. Appbediening, doseercapsules en USB-C. Voor iedereen die DaVinci-kwaliteit wil zonder de volledige IQ3-prijs.
- Max. temp.: 221 °C | Gewicht: 150 g
- Prijs: vanaf 62,00 € incl. verzending in 121 shops
→ DaVinci IQC prijsvergelijking
7. XMAX Starry 4 — Budget met verwisselbare accu
De Starry 4 biedt iets wat PAX en veel andere niet hebben: een verwisselbare 18650-accu. Temperatuurbereik tot 240 °C, keramische kamer en compatibiliteit met doseercapsules — alles voor 55 euro. Geen designprijs, maar betrouwbaar en praktisch.
- Accu: 2.550 mAh (verwisselbaar, 18650) | Max. temp.: 240 °C | Gewicht: 137 g
- Prijs: vanaf 69,69 € Code VAPOCHECKER5 · incl. verzending in 60 shops
→ XMAX Starry 4 prijsvergelijking
8. DaVinci MIQRO-C — Ultra-compact
De MIQRO-C is de kleinste van DaVinci: 87 gram, broekzakformaat en toch met verwisselbare accu (18350). Temperatuurregeling tot 221 °C en doseercapsules. De 900-mAh-accu is goed voor 4–5 sessies. Ideaal als tweede apparaat of voor onderweg.
- Accu: 900 mAh (verwisselbaar, 18350) | Max. temp.: 221 °C | Gewicht: 87 g
- Prijs: vanaf 100,00 € incl. verzending in 102 shops
→ DaVinci MIQRO-C prijsvergelijking
9. DaVinci ARTIQ — Goedkoopste DaVinci
De ARTIQ is het instapmodel van DaVinci voor 45 euro. Keramische kamer, temperatuurregeling tot 221 °C, doseercapsules en verwisselbare accu — de belangrijkste DaVinci-features in een penformaat. Niet zo chic als de IQ3, maar technisch solide.
- Accu: 760 mAh (verwisselbaar) | Max. temp.: 221 °C | Gewicht: 150 g
- Prijs: vanaf 63,91 € Code VAPOCHECKER5 · incl. verzending in 47 shops
→ DaVinci ARTIQ prijsvergelijking
10. XMAX Ace — Veelzijdig en betaalbaar
De XMAX Ace combineert conductie met een grotere accu (2.600 mAh, verwisselbaar) en een temperatuurbereik tot 240 °C. Compatibel met doseercapsules, WPA-geschikt en met 340 g het zwaarste apparaat in de lijst — maar wel met een groot OLED-display en degelijke afwerking.
- Accu: 2.600 mAh (verwisselbaar) | Max. temp.: 240 °C | Gewicht: 340 g
- Prijs: vanaf 103,55 € Code VAPOCHECKER5 · incl. verzending in 130 shops
Vergelijkingstabel: conductie-vaporizers
| Model | Prijs vanaf | Shops | Accu | Max °C | Gewicht | WPA | Dosing Caps |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| PAX Mini | 90,24 € Code VAPOCHECKER5 · incl. verzending | 119 | – | 215 | 89 g | ✓ | ✗ |
| PAX Plus | 147,00 € incl. verzending | 133 | niet door de fabrikant bevestigd | 215 | 93 g | ✓ | ✗ |
| DynaVap HyperDyn | 184,99 € Code VAPOCHECKER-DYNAVAP-HYPERDYN · incl. verzending | 126 | Butane | 220 | 31 g | ✓ | ✓ |
| DaVinci IQ3 | 189,05 € Code VAPOCHECKER5 · incl. verzending | 108 | 4000 mAh* | 221 | 238 g | ✓ | ✓ |
| DynaVap WoodWynd | 109,24 € Code VAPOCHECKER5 · incl. verzending | 107 | Butane | 220 | 10 g | ✗ | ✓ |
| DaVinci IQC | 129,00 € incl. verzending | 99 | –* | 221 | 150 g | ✓ | ✓ |
| XMAX Starry 4 | 62,00 € incl. verzending | 121 | 2.550 mAh* | 240 | 137 g | ✓ | ✓ |
| DaVinci MIQRO-C | 100,00 € incl. verzending | 102 | 900 mAh* | 221 | 87 g | ✓ | ✓ |
| DaVinci ARTIQ | 63,91 € Code VAPOCHECKER5 · incl. verzending | 47 | 760 mAh* | 221 | 150 g | ✓ | ✓ |
| XMAX Ace | 88,99 € incl. verzending | 48 | 2.600 mAh* | 240 | 340 g | ✓ | ✓ |
* = verwisselbare accu
Koopadvies: wat maakt conductie bijzonder?
Conductie vs. convectie — het verschil
Conductievaporizers verwarmen kruiden door contact met verwarmde kameroppervlakken. Prijs en opwarmtijd hangen af van het model. Convectievaporizers dragen warmte over aan kruiden met hete lucht. Smaak en opwarmtijd hangen af van het model. Hybride vaporizers combineren hete lucht en contactwarmte. Hoe beide samenwerken, hangt af van het apparaat. De verwarmingsmethode en gebruiksmodus zijn onafhankelijk: convectie kan zowel in sessie- als on-demandmodus werken. Sommige ball vapes houden de verwarmingskop heet tussen trekjes. On-demand betekent dan die warmte voor losse trekjes aan het kruid toevoeren.
Verwisselbare accu — ja of nee?
Ja, zes van de tien apparaten in onze lijst hebben verwisselbare accu’s (18650 of 18350). Voordeel: bij een lege accu simpelweg een nieuwe plaatsen en verder dampen. Nadeel: iets groter dan apparaten met vaste accu. PAX kiest bewust voor vaste accu’s, voor een compactere vormfactor.
Doseercapsules — voor wie?
Voor iedereen die veel onderweg dampt en snel wil bijvullen. Doseercapsules houden de kamer schoon en maken bijvullen makkelijker. 8 van de 10 apparaten in onze lijst ondersteunen ze — alleen PAX Mini en PAX Plus niet. Daarom loont een blik op de compatibiliteit met Dosing Caps.
Nieuw in de lijst: de PAX Four (vanaf 156,75 € Code VAPOCHECKER5 · incl. verzending) is het nieuwste flagship device van PAX (2025). Hybride verwarming met focus op conductie, ongeveer 55–70 seconden opwarmtijd, 2 jaar garantie (+ 1 jaar bij registratie binnen 30 dagen). 151 shops hebben hem in het assortiment. Vergelijking: PAX Four vs. PAX Flow
Meer toplijsten
Veelgestelde vragen over conductie-vaporizers
Welke conductie-vaporizer heeft de beste vapor-kwaliteit?
De DaVinci IQ3 met zijn keramische zirkoonkamer levert de puurste smaak onder de elektronische modellen. Wie de voorkeur geeft aan butaan, vindt in de DynaVap HyperDyn met titanium kamer eveneens uitstekende vapor.
Is conductie slecht voor de smaak?
ontwerp, instellingen, materiaal en trektechniek beïnvloeden het resultaat. volg de handleiding in plaats van een vaste trekduur of snelheid.
Welk apparaat is geschikt voor beginners?
De PAX Mini (90,24 € Code VAPOCHECKER5 · incl. verzending) is de eenvoudigste keuze voor beginners. Hij biedt één automatische temperatuurinstelling en heeft geen accessoires nodig. Wie wil besparen, neemt de XMAX Starry 4 (62,00 € incl. verzending) of DaVinci ARTIQ (63,91 € Code VAPOCHECKER5 · incl. verzending).
Heb ik een verwisselbare accu nodig?
Nee, voor thuis; ja, voor onderweg of veeldampers. Een verwisselbare accu verlengt de gebruiksduur aanzienlijk, omdat de accu na 2–3 jaar vervangen kan worden in plaats van het hele apparaat.
Bestaan er conductie-desktop-vaporizers?
Nee, nauwelijks — desktop-vaporizers werken bijna altijd met convectie (bijv. Volcano, V-Tower). Pure conductie komt vooral voor bij draagbare en butaan-apparaten. Wie een desktop zoekt, kijkt in onze desktop-toplijst.
Beste Conductie Verdampers
Conductievaporizers verwarmen kruiden door contact met verwarmde kameroppervlakken. Prijs en opwarmtijd hangen af van het model.
30 verdampers gevonden
Waarom Conductie?
Conductievaporizers verwarmen kruiden door contact met verwarmde kameroppervlakken. Prijs en opwarmtijd hangen af van het model.
Waarop vergelijken
- Opwarmen: bekijk de gegevens van het specifieke model, niet alleen de verwarmingsmethode.
- Gebruiksmodus: session en on-demand beschrijven het gebruik, niet de warmteoverdracht.
- Smaak: ontwerp, instellingen, materiaal en trektechniek beïnvloeden het resultaat.
- Functies en prijs: vergelijk de specificaties en actuele aanbiedingen per apparaat.
De verwarmingsmethode en gebruiksmodus zijn onafhankelijk: convectie kan zowel in sessie- als on-demandmodus werken. Sommige ball vapes houden de verwarmingskop heet tussen trekjes. On-demand betekent dan die warmte voor losse trekjes aan het kruid toevoeren.
Actuele aanbiedingen van onze partnershops
Alle prijzen komen uit automatische shopquery's. Sommige links zijn affiliatelinks.
LITL LITL 1
VOVA VOVA Portable
Flowermate Slick
XMAX Starry 4
G Pen G Pen Dash 2
Anlerr Anlerr PipeVape
Flowermate Flowermate V5 Nano
Zeus Zeus Arc S Hub
Flowermate Aura
Anlerr Anlerr Gnuff
Smono Smono 4 Pro
Pulsar Pulsar APX V3
Flowermate Cap Pro
XMAX XVape Aria+
High Labs High Labs Trippy 2
Smono Smono Balu
Hizen Hizen Stilus Mini
Flowermate Flowermate Slick Pen
Flowermate Flowermate V5.0s Mini Pro
Tips voor conductie vaporizers
De verwarmingsmethode beschrijft de warmteoverdracht, de gebruiksmodus het gebruik. Vullen, voorverwarmen en bedienen hangen af van het apparaat en de handleiding.
- Vullen: volg de fabrikant voor maalgraad, hoeveelheid en geschikte doseercapsules.
- Voorverwarmen: wacht op het gereedsignaal; de tijd hangt af van het model.
- Trektechniek: volg de handleiding in plaats van een vaste trekduur of snelheid.
- Onderhoud: gebruik de reinigingsmethoden en onderhoudsintervallen van de fabrikant.
Conductie vs. Convectie
| Conductie | Convectie | |
|---|---|---|
| Verwarming | Direct contact | Hete lucht |
| Opwarmtijd | Afhankelijk van het model | Afhankelijk van het model |
| Smaak | Model, materiaal en instellingen | Model, materiaal en instellingen |
| Prijs | Model en actuele aanbiedingen | Model en actuele aanbiedingen |
| Gebruiksmodus | Gebruiksmodus van het betreffende model | Gebruiksmodus van het betreffende model |
Meer vergelijkingen: convectie-lijst, hybride lijst.
Meer vergelijkingen: woordenlijst-artikel over verwarmingsmethoden.