Beste sessievaporizers: top 10 vergeleken [2026]
Beste Session-Vaporizer: Top 10 vergeleken [2026]
Session-vaporizers blijven klaar om te verwarmen voor meerdere trekjes in één aaneengesloten sessie. Duur en restwarmte hangen af van het apparaat. De verwarmingsmethode en gebruiksmodus zijn onafhankelijk: convectie kan zowel in sessie- als on-demandmodus werken. Sommige ball vapes houden de verwarmingskop heet tussen trekjes. On-demand betekent dan die warmte voor losse trekjes aan het kruid toevoeren.
In dit vergelijk vind je de 10 beste Session-vaporizers op basis van dampkwaliteit, accuduur en prijs-kwaliteitsverhouding. Alle prijzen worden dagelijks bijgewerkt vanuit meer dan 380 shops.
Session vs. On-Demand: het verschil
Session-vaporizers blijven klaar om te verwarmen voor meerdere trekjes in één aaneengesloten sessie. Duur en restwarmte hangen af van het apparaat. De verwarmingsmethode en gebruiksmodus zijn onafhankelijk: convectie kan zowel in sessie- als on-demandmodus werken. Sommige ball vapes houden de verwarmingskop heet tussen trekjes. On-demand betekent dan die warmte voor losse trekjes aan het kruid toevoeren.
On-demand-vaporizers leveren warmte voor losse trekjes, via een knop, inhalatieactivering of handmatige warmtetoevoer. Voorverwarmen en restwarmte hangen af van het model. De verwarmingsmethode en gebruiksmodus zijn onafhankelijk: convectie kan zowel in sessie- als on-demandmodus werken. Sommige ball vapes houden de verwarmingskop heet tussen trekjes. On-demand betekent dan die warmte voor losse trekjes aan het kruid toevoeren.
| Eigenschap | Session | On-Demand |
|---|---|---|
| Gebruiksmodus | Session-vaporizers blijven klaar om te verwarmen voor meerdere trekjes in één aaneengesloten sessie. Duur en restwarmte hangen af van het apparaat. | On-demand-vaporizers leveren warmte voor losse trekjes, via een knop, inhalatieactivering of handmatige warmtetoevoer. Voorverwarmen en restwarmte hangen af van het model. |
| Smaak | Model, materiaal en instellingen | Model, materiaal en instellingen |
| Tussen trekjes | Restwarmte mogelijk, afhankelijk van het apparaat | Restwarmte mogelijk, afhankelijk van het apparaat |
| Verwarming | Afhankelijk van het model | Afhankelijk van het model |
De Top 10 Session-vaporizers
1. Storz & Bickel Mighty+ — De gouden standaard
De industriestandaard onder de Session-vaporizers. Hybride verwarming (conductie + convectie) zorgt voor dichte, smaakvolle wolken van begin tot einde van de Session. USB-C snelladen, 3300-mAh-accu (afwijkende bronwaarden) voor 90 minuten looptijd, pass-through charging. Het display toont de temperatuur zonder app. Dossiercapsules houden de kamer schoon. Met 242 g niet de lichtste, maar de betrouwbaarste Session-vaporizer op de markt.
- Verwarming: Hybride | Accu: 3300 mAh (afwijkende bronwaarden) | Opwarmtijd: 60 s
- Gewicht: 242 g | Prijs: vanaf 255,55 € Code VAPOCHECKER5 · incl. verzending in 213 shops
2. Arizer Solo 3 V2 — Puurste smaak
Hybride verwarming met dampweg door een borosilicaatglazen pijp — dat geeft de schoonste smaak van alle Session-vaporizers. Vaste accu (in tests meer dan 5.000 mAh), gebruik tijdens het laden via USB-C mogelijk. Volgens Arizer 5–15 s opwarmtijd. Een app is er niet; de temperatuur stel je gradnauwkeurig op het apparaat in. Het onderhoud beperkt zich tot de glazen pijp: 5 minuten in isopropanol, klaar. Met 280 g aangenaam draagbaar. Wie smaak boven alles stelt, vindt hier de beste oplossing.
- Verwarming: Hybride | Accu: vast ingebouwd | Opwarmtijd: 15 s
- Gewicht: 280 g | Prijs: vanaf 208,05 € Code VAPOCHECKER5 · incl. verzending in 143 shops
3. Limelight Frolic — Beste prijs-kwaliteit
Nieuwkomer met indrukwekkende Session-kwaliteit. Convectie-dominante hybride verwarming, compatibel met dossiercapsules en een compact design. Opwarmtijd onder de 20 seconden. De Frolic levert dampkwaliteit die ruimschoots boven zijn prijs uitstijgt — een serieuze concurrent voor de Crafty+ voor de helft van de prijs.
- Verwarming: Hybride | Opwarmtijd: <20 s | Dossiercapsules: ✓
- Prijs: vanaf 330,59 € Code VAPOCHECKER-LIMELIGHT-FROLIC · incl. verzending in 70 shops
4. Storz & Bickel Crafty+ — Compacte klassieker
De compacte broer van de Mighty+. Gelijk verwarmingsvermogen in een kleiner behuizing (135 g), kortere accuduur (60 min). Temperatuur alleen via app instelbaar — op het apparaat zelf is alleen de Boost-knop aanwezig. Ideaal voor sessions onderweg, wanneer formaat belangrijker is dan looptijd.
- Verwarming: Hybride | App: ✓
- Gewicht: 135 g | Prijs: vanaf 170,05 € Code VAPOCHECKER5 · incl. verzending in 207 shops
5. Storz & Bickel Venty — Snelste opwarmtijd
De Venty warmt op in slechts 20 seconden — de snelste Session-vaporizer van Storz & Bickel. Twee vaste 18650-cellen (capaciteit niet gepubliceerd, in tests 10–14 vullingen), USB-C SuperCharge (80% in 40 min), optionele web-app via Bluetooth. Hybride verwarming levert dichte wolken vanaf de eerste trek.
- Verwarming: Hybride | Accu: 2× 18650 vast (capaciteit n.b.) | Opwarmtijd: 20 s
- Gewicht: 252 g | Prijs: vanaf 282,15 € Code VAPOCHECKER5 · incl. verzending in 209 shops
6. PAX Plus — Slankste design
Slank aluminium behuizing, vier Session-modi (efficiëntie, smaak, Boost, stealth), haptische feedback. De PAX Plus extraheert gelijkmatig over 5–8 minuten. De fabrikant vermeldt geen accucapaciteit in mAh. De efficiëntie haalt niet helemaal het Mighty-niveau, maar het formaat is onverslaanbaar compact.
- Verwarming: Conductie | Accu: capaciteit niet door de fabrikant bevestigd
- Prijs: vanaf 147,00 € incl. verzending in 134 shops
7. Boundless Tera V3 — Dubbele accu
Volledige convectie, twee verwisselbare 18650-accu’s meegeleverd — sessions zonder laadpauze. Royaal kamervolume voor groepssessions. Niet zo gepolijst als Storz & Bickel, maar de dampkwaliteit klopt en de prijs is eerlijk.
- Verwarming: Convectie | Accu: 2× 18650 (verwisselbaar) | WPA: ✓
- Prijs: vanaf 149,00 € incl. verzending in 43 shops
8. DaVinci IQ3 — Voor technofiele gebruikers
Conductie-dominante hybride verwarming met zirkoniumoxide damppad. App-besturing, temperatuurpaden, trek-activering. 4000-mAh-accu (verwisselbaar, 21700). Met 238 g en stijlvol design een premium Session-vaporizer voor gebruikers die maximale controle willen.
- Verwarming: Hybride | Accu: 4000 mAh (verwisselbaar) | App: ✓
- Gewicht: 238 g | Prijs: vanaf 189,05 € Code VAPOCHECKER5 · incl. verzending in 108 shops
→ DaVinci IQ3 prijsvergelijking
9. XMAX Starry 4 — Budget-Session
Budget-Session-vaporizer met verrassend goede prestaties. Conductie-verwarming, USB-C, verwisselbare 18650-accu (2550 mAh). De dampkwaliteit haalt de top 5 niet, maar voor de prijs krijg je een solide Session-ervaring. Compact en onopvallend.
- Verwarming: Conductie | Accu: 2550 mAh (verwisselbaar) | Opwarmtijd: 20 s
- Prijs: vanaf 62,00 € incl. verzending in 121 shops
10. Storz & Bickel Veazy — Nieuwste S&B
De nieuwste Session-vaporizer van Storz & Bickel. Compacter dan de Crafty+, dezelfde app-integratie. USB-C snelladen, compatibel met dossiercapsules. 2400-mAh-accu, 134 g. Nog vers op de markt, maar het S&B-DNA is duidelijk voelbaar — goede wolken, betrouwbare verwarming.
- Verwarming: Hybride | Accu: 2400 mAh | App: ✓
- Gewicht: 134 g | Prijs: vanaf 179,55 € Code VAPOCHECKER5 · incl. verzending in 189 shops
Vergelijkingstabel
| Model | Vanaf | Shops | Verwarming | Accu | Gewicht | App |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Mighty+ | 255,55 € Code VAPOCHECKER5 · incl. verzending | 213 | Hybride | 3.300 mAh | 242 g | ✗ |
| Solo 3 V2 | 208,05 € Code VAPOCHECKER5 · incl. verzending | 143 | Hybride | >5.000 mAh (test) | 280 g | ✗ |
| Frolic | 330,59 € Code VAPOCHECKER-LIMELIGHT-FROLIC · incl. verzending | 70 | Hybride | — | — | ✗ |
| Crafty+ | 170,05 € Code VAPOCHECKER5 · incl. verzending | 207 | Hybride | – | 135 g | ✓ |
| Venty | 282,15 € Code VAPOCHECKER5 · incl. verzending | 209 | Hybride | 3.000 mAh | 252 g | ✓ |
| PAX Plus | 147,00 € incl. verzending | 134 | Conductie | 3.000 mAh | 89 g | Nee |
| Tera V3 | 149,00 € incl. verzending | 43 | Convectie | 2×18650* | — | ✗ |
| IQ3 | 189,05 € Code VAPOCHECKER5 · incl. verzending | 108 | Hybride | 4.000 mAh* | 170 g | ✓ |
| Starry 4 | 62,00 € incl. verzending | 121 | Conductie | 2.550 mAh* | 137 g | ✗ |
| Veazy | 179,55 € Code VAPOCHECKER5 · incl. verzending | 189 | Hybride | 2.400 mAh | 134 g | ✓ |
* = verwisselbare accu. Prijzen en shopantallen worden dagelijks bijgewerkt.
Mighty+ prijsverloop
De Mighty+ is de bestverkochte Session-vaporizer. Zo heeft de prijs zich de afgelopen 90 dagen ontwikkeld:
Hoe werkt een Session-vaporizer?
Session-vaporizers blijven klaar om te verwarmen voor meerdere trekjes in één aaneengesloten sessie. Duur en restwarmte hangen af van het apparaat. De duur van een sessie en automatische uitschakeling hangen af van het model en de instellingen. De sessiemodus legt geen vaste gebruiksduur voor alle apparaten vast.
Drie verwarmingsmethoden komen bij Session-vaporizers voor:
- Conductie: Direct contact tussen kamer en materiaal. Snel opwarmen (15–30 s), maar het materiaal aan de randen warmt sneller op dan in het midden. Roeren of schudden helpt. Voorbeelden: PAX Plus, Starry 4.
- Convectie: Hete lucht stroomt door het materiaal. Gelijkmatigere extractie, betere smaak, maar langere opwarmtijd. Voorbeeld: Tera V3.
- Hybride: Combinatie van beide. De kamer warmt op via conductie, hete lucht bij het trekken extraheert via convectie. Beste compromis. Voorbeelden: Mighty+, Crafty+, Venty, Solo 3.
Temperatuur en Session-fasen
De optimale temperatuur hangt af van welke werkzame stoffen je wilt extraheren:
| Fase | Temperatuur | Effect | Duur |
|---|---|---|---|
| Smaak | 170–185 °C | Lichte damp, volle smaak, terpenen | 3–5 min |
| Balans | 185–200 °C | Goede damp, uitgebalanceerd effect | 3–5 min |
| Extractie | 200–210 °C | Dichte wolken, maximale extractie | 2–3 min |
Step-Up-methode: Begin bij 175 °C en verhoog na 2–3 minuten met 5–10 °C. Zo benut je eerst de terpenen (smaak) en haal je aan het einde de resterende werkzame stoffen eruit. De meeste Session-vaporizers op deze lijst ondersteunen nauwkeurige temperatuurinstelling in stappen van 1 °C.
Koopadvies: waar op letten?
Accuduur
Plan voor puur Session-gebruik minimaal 60 minuten accuduur in — dat zijn 6–10 sessies. Verwisselbare accu’s (18650 bij Tera V3 en Starry 4, 21700 bij de IQ3) elimineren het laadprobleem volledig: volle reserveaccu erin, en door. De Solo 3 V2 heeft geen verwisselbare accu, maar compenseert dat met zijn grote vaste accu en gebruik aan het laadkabel. Wie geen verwisselbare accu nodig heeft, profiteert van de SuperCharge-functie van de Venty (80% in 40 minuten).
Kamervolume
Standaard is 0,15–0,25 g. Dosiercapsules (Mighty+, Crafty+, Frolic, Veazy) reduceren tot 0,05–0,1 g en houden de kamer schoon. Wie alleen dampt, kan beter uit de voeten met een kleine kamer. Voor groepen: Tera V3 of Mighty+ met grote kamer.
Koelsysteem
Session-vaporizers produceren constante hitte. Een goed koelsysteem maakt het verschil tussen aangename en krassende damp. De Mighty+ heeft het meest verfijnde koelsysteem (CU met metalen koelribben), de Arizer koelt via de lengte van de glazen buis. Voor nog koelere damp: waterfilteradapter (Tera V3, Solo 3 met WPA-adapter).
Reiniging
Modellen met dosiercapsules (Mighty+, Crafty+, Frolic, Veazy) hebben zelden een kamerschoonmaak nodig — capsule eruit, klaar. Glazen-buismodellen (Solo 3, Air MAX): buis in isopropanol leggen, 5 minuten, afspoelen. Conductiemodellen (PAX, Starry): kamer na elke Session borstelen.
Veelgestelde vragen
Hoe lang duurt een Session?
De duur van een sessie en automatische uitschakeling hangen af van het model en de instellingen. De sessiemodus legt geen vaste gebruiksduur voor alle apparaten vast.
Kan ik na een halve Session pauzeren?
Lees in de handleiding of en hoe je een sessie kunt onderbreken. Na uitschakelen kan restwarmte in het apparaat en de vulling achterblijven; een onveranderde vulling is dus niet gegarandeerd.
Session of on-demand — wat is efficiënter?
Session-vaporizers blijven klaar om te verwarmen voor meerdere trekjes in één aaneengesloten sessie. Duur en restwarmte hangen af van het apparaat. On-demand-vaporizers leveren warmte voor losse trekjes, via een knop, inhalatieactivering of handmatige warmtetoevoer. Voorverwarmen en restwarmte hangen af van het model. De verwarmingsmethode en gebruiksmodus zijn onafhankelijk: convectie kan zowel in sessie- als on-demandmodus werken. Sommige ball vapes houden de verwarmingskop heet tussen trekjes. On-demand betekent dan die warmte voor losse trekjes aan het kruid toevoeren.
Hoeveel materiaal heb je per Session nodig?
De kamerinhoud en passende doseercapsules beïnvloeden de vulhoeveelheid. Volg de handleiding voor maalgraad en vullen; vaste gewichten of vulpercentages gelden niet voor ieder model.
Welke Session-vaporizer is het gemakkelijkst te reinigen?
De Arizer Solo 3 is het gemakkelijkst te reinigen — je verwisselt eenvoudig de glazen buis of legt hem in isopropanol. Apparaten met dosiercapsules (Mighty+, Crafty+, Frolic, Veazy) houden de kamer schoon en reduceren de reinigingsinspanning tot het mondstuk.
Heb ik dosiercapsules nodig?
Niet verplicht, maar wel aanbevolen. Dosiercapsules houden de kamer schoon, portioneren het materiaal vooraf en maken het wisselen onderweg sneller. Zinvol voor: Mighty+, Crafty+, Frolic, Veazy, V3 Pro.
Welke temperatuur voor beginners?
Gebruik het temperatuurbereik en de bedieningsinstructies van de fabrikant. Eén vaste starttemperatuur geldt niet voor alle modellen, materialen en instellingen.
Beste Session Verdampers
Session-vaporizers blijven klaar om te verwarmen voor meerdere trekjes in één aaneengesloten sessie. Duur en restwarmte hangen af van het apparaat.
30 verdampers gevonden
Waarom session-vaporizers?
Session-vaporizers blijven klaar om te verwarmen voor meerdere trekjes in één aaneengesloten sessie. Duur en restwarmte hangen af van het apparaat.
Actuele aanbiedingen van onze partnershops
Alle prijzen komen uit automatische shopquery's. Sommige links zijn affiliatelinks.
LITL LITL 1
VOVA VOVA Portable
Flowermate Slick
Smono Smono Basic
XMAX XMAX V3 Nano
Cheech & Chong Cheech & Chong Mambo
Yocan Vane 2
Yocan HIT 2
Mini Dee Mini Dee Orion
Black Leaf Black Leaf Herbpod
XMAX Starry 4
G Pen G Pen Dash 2
Smono Smono Start
Anlerr Anlerr PipeVape
Katalyzer Vital V.A.P.
Omura Omura Series 1
Katalyzer Katalyzer Vapter
Black Leaf Black Leaf Mini
Flowermate Flowermate V5 Nano
Zeus Zeus Arc S Hub
VENTY-factcheck (24.08.2026): STORZ & BICKEL vermeldt twee vaste lithium-ionaccu’s, maar noch een capaciteit noch een algemeen Session-aantal. Technisch overzicht van de fabrikant.