Beste vaporizers voor microdosering: top 10 vergeleken [2026]
Beste vaporizers voor microdosering: Top 10 vergeleken [2026]
Microdosering betekent het precies verdampen van kleine hoeveelheden materiaal (0,02–0,1 g) — in plaats van een volle kamer (0,2–0,3 g). Dit bespaart materiaal, maakt een beter gecontroleerd effect mogelijk en is voor medische gebruikers vaak de voorkeursmethode. Drie eigenschappen maken een vaporizer geschikt voor microdosering: kleine kamer of dosiercapsules, on-demand-verwarming en nauwkeurige temperatuurregeling.
In deze vergelijking vind je de 10 beste vaporizers voor microdosering. Alle prijzen worden dagelijks bijgewerkt uit meer dan 380 shops.
Wat maakt een vaporizer geschikt voor microdosering?
| Eigenschap | Waarom belangrijk | Voorbeelden |
|---|---|---|
| Kleine kamer / capsules | Minder volume = minder materiaal per lading | DynaVap (0,05 g), dosiercapsules (0,05–0,1 g) |
| On-demand-verwarming | Verwarmt alleen tijdens het trekken, geen materiaalverbruik tussendoor | Tinymight 2, DynaVap |
| Nauwkeurige temperatuur | Lage temperaturen (160–175 °C) voor zachte, gecontroleerde extractie | Venty, IQ3, Crafty+ (app) |
De top 10 vaporizers voor microdosering
1. DynaVap B2 — Microdoseer-kampioen
De kamer van de B2 bevat slechts 0,05–0,1 g — de kleinste van alle vaporizers in deze vergelijking. Dankzij het handmatige click-mechanisme (butaanaausteker of inductieverwarmer) heb je volledige controle: één trek bij een lage klik, deksel erop, klaar. Geen stroom nodig, geen elektronica. De meest puristische manier van microdosering.
- Verwarming: Butaan (handmatig) | Kamer: 0,05–0,1 g | Gewicht: ~20 g
- Prijs: vanaf 50,00 € incl. verzending in 111 shops
→ DynaVap B2 prijsvergelijking
2. Tinymight 2 — Beste on-demand
In de on-demand-modus verwarmt de Tinymight 2 alleen tijdens het trekken. Één enkele trek extraheert 10–20 % van het materiaal — perfect voor microdosering verspreid over meerdere trekken. Accu (verwisselbaar, 18650), puur convectie, 3 s opwarmtijd. Met 186 g verrassend compact.
- Verwarming: Convectie | Opwarmtijd: 3 s
- Gewicht: 186 g | Prijs: vanaf 327,99 € Code VAPOCHECKER-TINYMIGHT-2 · incl. verzending in 96 shops
→ Tinymight 2 prijsvergelijking
3. Storz & Bickel Venty — Dosiercapsules + app
Met dosiercapsules bevat de kamer slechts 0,05 g. De optionele Venty-web-app maakt een graadnauwkeurige temperatuurinstelling van 40 tot 210 °C mogelijk. Super Boost voor de occasionele sterkere hit. De combinatie van capsule en app maakt de dosering reproduceerbaar. 20 s opwarmtijd, twee vaste 18650-cellen met USB-C SuperCharge (80 % in 40 minuten).
- Verwarming: Hybride | Accu: 2× 18650 vast (capaciteit n.v.t.) | Dosiercapsules: ✓
- Gewicht: 252 g | Prijs: vanaf 282,15 € Code VAPOCHECKER5 · incl. verzending in 209 shops
4. DynaVap M Plus — Budget-microdosering
Budgetversie van het DynaVap-concept. Zelfde click-mechanisme, iets grotere kamer dan de B2. Met de Adjust-A-Bowl-functie kan de kamer worden gehalveerd — tot ongeveer 0,05 g. Titanium tip voor snellere opwarmtijd. Voor beginners met microdosering de beste prijs-kwaliteitverhouding.
- Verwarming: Butaan (handmatig) | Kamer: 0,05–0,1 g (Adjust-A-Bowl) | Gewicht: ~16 g
- Prijs: vanaf 75,00 € incl. verzending in 41 shops
→ DynaVap M Plus prijsvergelijking
5. Limelight Frolic — Capsules voor een lage prijs
Dosiercapsules verkleinen de kamer tot 0,05 g. Convectie-dominante hybride verwarming zorgt voor gelijkmatige extractie ook bij kleine hoeveelheden. Snelle opwarmtijd (<20 s) betekent korte sessies — materiaal wordt niet onnodig verhit. Aanzienlijk goedkoper dan Venty of Crafty+, vergelijkbare capsule-functionaliteit.
- Verwarming: Hybride | Dosiercapsules: ✓ | Opwarmtijd: <20 s
- Prijs: vanaf 330,59 € Code VAPOCHECKER-LIMELIGHT-FROLIC · incl. verzending in 70 shops
6. Storz & Bickel Crafty+ — Compacte capsules
Dezelfde dosiercapsules als de Venty, in een compacter behuizing (135 g). De app maakt temperatuurprofielen mogelijk die zijn geoptimaliseerd voor microdosering. 60 minuten batterijduur — genoeg voor veel micro-sessies.
- Verwarming: Hybride | App: ✓
- Gewicht: 135 g | Prijs: vanaf 170,05 € Code VAPOCHECKER5 · incl. verzending in 208 shops
7. DaVinci IQC — Trek-activering
Zirkoonoxide-damppad en compacte kamer. De DaVinci-app biedt doseringscontrole en trek-activering — het apparaat verwarmt alleen tijdens het inhaleren, vergelijkbaar met on-demand. 3000-mAh-accu (verwisselbaar), 150 g. Nauwkeurige conductie voor gecontroleerde microdosering.
- Verwarming: Conductie | Accu: 3000 mAh* | App: ✓
- Gewicht: 150 g | Prijs: vanaf 129,00 € incl. verzending in 99 shops
→ DaVinci IQC prijsvergelijking
8. Simrell FMJ — DynaVap-upgrade
De Full Metal Jacket omsluit de DynaVap-tip en verbetert de warmteverdeling. Resultaat: gelijkmatigere extractie bij kleine hoeveelheden, minder hot spots. Heeft een DynaVap-tip als basis nodig. Voor DynaVap-gebruikers die hun microdosering naar het volgende niveau willen tillen.
- Type: DynaVap-stem (accessoire) | Materiaal: roestvrij staal/titanium
- Prijs: vanaf – in 0 shops
→ Simrell FMJ prijsvergelijking
9. PAX Mini — Kleinste PAX
De kleinste kamer van alle PAX-modellen. Conductie-verwarming extraheert langzaam en gecontroleerd op de laagste temperatuur. Slechts 89 g. Haptische feedback in plaats van display. Geschikt voor microdosering zonder dosiercapsules — gewoon minder materiaal vullen.
- Verwarming: Conductie | Opwarmtijd: 22 s
- Gewicht: 89 g | Prijs: vanaf 94,90 € incl. verzending in 119 shops
10. Arizer Air SE — Glazen buis-microdosering
De glazen buis van de Air SE kan precies worden gevuld — gewoon minder materiaal inpakken. Puur convectie bij lage temperaturen extraheert zacht en gecontroleerd. Verwisselbare accu, 103 g. Reiniging: glazen buis in isopropanol, klaar.
- Verwarming: Hybride | Opwarmtijd: 60 s
- Gewicht: 103 g | Prijs: vanaf 88,20 € Code VAPOCHECKER10 · incl. verzending in 103 shops
Tinymight 2 prijsverloop
Tips voor microdosering
Materiaal voorbereiden
Een fijnere maalgraad vergroot het oppervlak. Bij kleine hoeveelheden is dat bepalend voor gelijkmatige extractie. Een medium maalgraad werkt voor de meeste apparaten; DynaVap profiteert van een fijnere maalgraad.
Temperatuur laag houden
160–175 °C als beginpunt. Hogere temperaturen extraheren sneller en intensiever — bij microdosering contraproductief. Terpenen lossen al op vanaf 150 °C, cannabinoïden vanaf 160 °C. Blijf onder 190 °C voor zachte, gecontroleerde sessies.
Dosiercapsules gebruiken
Voorgevulde capsules (Mighty+, Crafty+, Venty, Frolic) portioneren exact en houden de kamer schoon. 0,05–0,1 g per capsule — ideaal voor microdosering. ’s Avonds voorbereiden voor de volgende dag bespaart tijd.
On-demand in plaats van Session
On-demand-vaporizers (Tinymight 2, DynaVap) verwarmen alleen tijdens het trekken. Tussen de trekken door wordt er geen materiaal verbruikt. Eén DynaVap-bowl levert 3–5 afzonderlijke micro-hits — over uren verspreid, indien gewenst.
Veelgestelde vragen
Hoeveel materiaal heb je nodig voor microdosering?
Voor microdosering is een zeer kleine hoeveelheid materiaal per lading voldoende. 0,02–0,1 g per lading. Met dosiercapsules of DynaVap kan dit nauwkeurig worden geportioneerd. Een volle kamer (0,2–0,3 g) is te veel voor microdosering.
On-demand of Session voor microdosering?
On-demand is beter geschikt voor microdosering dan Session. Dit komt doordat er tussen de trekken niet wordt verwarmd. Session-apparaten werken ook — met dosiercapsules (kleine hoeveelheden) en lage temperatuur. De Tinymight 2 kan beide.
Welke temperatuur voor microdosering?
Voor microdosering is een lage, schonende temperatuur het meest geschikt. 160–175 °C voor zachte extractie. Terpenen lossen op vanaf 150 °C, de meeste cannabinoïden vanaf 160 °C. Boven 190 °C wordt de extractie te intensief voor microdosering.
Kan je elke vaporizer voor microdosering gebruiken?
Technisch gezien wel, maar niet elke vaporizer is even geschikt. Grote kamers (Mighty+, Volcano) verspillen materiaal als ze slechts halfvol zijn — vooral bij conductie. DynaVap, Tinymight 2 en capsule-modellen zijn aanzienlijk efficiënter voor kleine hoeveelheden.
Bespaart microdosering echt materiaal?
Ja, microdosering bespaart aanzienlijk materiaal. Een volle Mighty+-kamer verbruikt 0,2–0,3 g per Session. Met dosiercapsules of DynaVap is 0,05 g voldoende. Bij dagelijks gebruik kan dit het materiaalverbruik met 60–80% verminderen.
Beste Verdampers voor Microdoseren
Vaporizers ideaal voor microdoseren: on-demand verwarming, kleine kamers en nauwkeurige temperatuurregeling.
30 verdampers gevonden
Waarom microdosering?
Microdoseren betekent: kleine hoeveelheden materiaal, lage temperaturen, korte sessies. In plaats van de kamer vol te pakken, is 0,05–0,1 g genoeg voor een gecontroleerd effect. Ideaal voor dagelijks gebruik wanneer helderheid belangrijker is dan intensiteit.
Voordelen van microdoseren
- Zuinig verbruik: Minder materiaal per sessie — je voorraad gaat langer mee
- Nauwkeurig effect: On-demand verwarming maakt individuele trekjes mogelijk
- Snel klaar: Kleine kamers warmen in seconden op
- Discreet: Minder damp, minder geur, kortere sessies
On-demand apparaten werken het best (DynaVap, Tinymight 2), evenals apparaten met kleine kamers (Crafty+, Firefly 2+).
Actuele aanbiedingen van onze partnershops
Alle prijzen komen uit automatische shopquery's. Sommige links zijn affiliatelinks.
DynaVap G3
LITL LITL 1
VOVA VOVA Portable
Flowermate Slick
Smono Smono Basic
XMAX XMAX V3 Nano
DynaVap The B
DynaVap The B2
Cheech & Chong Cheech & Chong Mambo
Yocan HIT 2
Weecke Weecke Fenix Mini
420VAPE 420VAPE MIKKRO
Mini Dee Mini Dee Orion
Black Leaf Black Leaf Herbpod
Smono Smono Start
Camouflet Convector
XMAX Starry 4
G Pen G Pen Dash 2
VENTY-factcheck (24.08.2026): STORZ & BICKEL noemt twee vaste lithium-ion-accu’s, maar vermeldt noch een capaciteit noch een algemeen Session-aantal. Technisch overzicht van de fabrikant.