Tinymight 2
Tinymight 2 is een draagbare kruidenvaporizer. VapoChecker vergelijkt actuele aanbiedingen vanaf €339 (excl. verzendkosten) bij 30 winkels (stand 16.10.2026).Prijsbasis: Artikelprijs zonder verzending en codes
Voordelen
- Pure convectie: smaak blijft tot de laatste trek gelijk, kamer verharst nauwelijks
- Opwarmtijd 3–5 s, echt on-demand gebruik zonder nagaren
- Dampdichtheid op desktopniveau – 0,15 g in twee tot drie trekken
- Verwisselbare 18650-accu, USB-C, celwissel in tien seconden
- Verstelbare kamer van microdosis tot 0,3 g, magnetische multitool
- Handgebouwd in Finland, walnoot en rvs, drie jaar garantie bij registratie
Nadelen
- Leercurve: lange trekken en roeren nodig, verbranden in de eerste week is normaal
- Slechts circa vijf vullingen per lading – reservecel praktisch verplicht
- Geen display, analoog wieltje zonder gradennauwkeurige aanduiding
- Koelunit raakt elke 5–20 vullingen verstopt, glazen buisjes zijn verbruiksartikelen
- Valgevoelig (glazen binnenvoering), knopproblemen bij batches van vóór januari 2024
- Geen laden tijdens gebruik; garantie alleen bij registratie binnen een jaar
Beschikbare varianten (4)
Tinymight 2 — Prijsvergelijking (30 winkels) 294,31 €–440,67 €


Specificaties
| Verwarmingsmethode | Convectie |
| Apparaattype | Draagbaar |
| Merk | Tinymight |
| Stroombron | Batterij |
| Temperatuurbereik | 120°C - 240°C |
| Opwarmtijd | 3 seconden |
| Gewicht | 186 g |
| Afmetingen | 88 x 61 x 37 mm |
| Stroomverbruik | 70 W |
| Garantie | 3 jaar |
| Waterpijp Compatibel | Bekijk waterpijp adapters |
| Sessiemodus | Sessie & On-Demand |
| Temperatuurregeling | Analoog |
| Materiaal | Droge kruiden |
| Damppad | Glas |
| Batterijtype | 18650 Li-Ion 18650-accu's vergelijken |
| Verwisselbare batterij | Ja |
| Passthrough opladen | Nee |
| Oplaadpoort | USB-C |
| Jaar van uitgave | 2022 |
| Adviesprijs | €349,20 |
Bronnen voor technische gegevens: tinymightvape.com / index.phpFabrikant
Over dit apparaat
De Tinymight 2 is een in Finland gemaakte draagbare convectieverdamper met on-demand- en sessiemodus. De analoge draaiknop regelt een verwarmer die volgens Tinymight in ongeveer 3–5 seconden klaar is. Het apparaat gebruikt een verwisselbare 18650-cel; volgens Tinymight kan een Molicel P26A, P28A of P30B worden meegeleverd. Opladen gaat via USB-C.
Compatibele Accessoires
Oordeel & langetermijnervaring
Geen enkele andere vaporizer in onze database krijgt tegelijkertijd een 9,3 en een 7,4. De cijfers zijn geen tegenstelling, maar een verschil in maatstaf: de hoge cijfers komen van testers die snelheid, smaak en dampdichtheid beoordelen. De lage van redacties die comfort, accuduur en gebruiksvriendelijkheid voor …
Lees de volledige langetermijntest →We hebben zeven testverslagen uit 2025 en 2026 geanalyseerd, twee uitgebreide Nederlandse videotests, de handleiding van de fabrikant en de ervaringen uit drie forums. De cijfers lopen uiteen van 7,4 tot 9,3 van de 10 – en dat verschil heeft minder te maken met het apparaat zelf dan met de vraag wat een tester van een vaporizer verwacht.
Kernpunten
- Pure convectie met roestvrijstalen spiraalverwarmingselement – geen conductieaandeel, volgens de fabrikant het grootste verwarmingsoppervlak van alle draagbare apparaten
- Opwarmtijd 3–5 s bij stand 4–6, ongeveer 10 s bij stand 8+ of een zwakke cel; vervolgtreks in sessiemodus na 2 s
- Temperatuurwiel 0–10: 120 tot 240 °C volgens de productpagina (handleidingstabel: 140–250 °C, sessie tot 230 °C), halve standen mogelijk, bereik met ±3 standen verschuifbaar
- Verwisselbare accu 18650 (Molicel P26A, P28A of P30B; capaciteit afhankelijk van de cel) – ongeveer vijf vullingen per lading, 20 A continu is vereist, niet opladen tijdens gebruik
- Adviesprijs 349 € in de fabriekswinkel, 3 jaar garantie alleen bij registratie binnen een jaar – geen apparaat voor beginners, een instrument voor smaak- en on-demand-gebruikers
Actuele prijzen van de winkels die de Tinymight 2 voeren, staan bovenaan in de prijstabel – de adviesprijs van 349 € geldt voor het standaardmodel in walnoot, de zwarte edities en het Purple-Heart-model liggen daar bovenuit.
Onze ervaring met de Tinymight 2: bij ons gebruik is hij klein, handzaam en visueel aantrekkelijk. De ruime keuze aan stems bevalt ons. Hij warmt zeer snel op en kan in enkele trekjes worden geleegd. Tegelijkertijd vinden we de accuduur erg kort; het apparaat wordt zeer warm.
De sessiemodus is voor ons in het dagelijks gebruik niet bruikbaar: de accu raakt sneller leeg en het apparaat wordt daarbij extreem heet. Daarom gebruiken we bij de Tinymight 2 de On-Demand-modus. Inmiddels zijn we overgestapt op de Frolic, omdat die deze zwakke punten voor ons gebruik beter compenseert. Dit is een persoonlijke beoordeling, geen algemeen oordeel voor iedere gebruiker.
Herkomst van de informatie: de eigen observaties zijn op 11 oktober 2026 gedocumenteerd. Voor de opwarmtijd, temperatuur en accuduur is geen eigen meetprotocol beschikbaar. Getalswaarden in deze koopgids zijn nog steeds afkomstig uit de telkens gelinkte informatie van de fabrikant of externe tests.
Testconclusie vooraf: zeven cijfers van 7,4 tot 9,3 – en waarom ze zo ver uiteen liggen
Geen enkele andere vaporizer in onze database krijgt tegelijkertijd een 9,3 en een 7,4. De cijfers zijn geen tegenstelling, maar een verschil in maatstaf: de hoge cijfers komen van testers die snelheid, smaak en dampdichtheid beoordelen. De lage van redacties die comfort, accuduur en gebruiksvriendelijkheid voor beginners wegen – en daar verliest de Tinymight 2 van hybride apparaten met een vaste accu en display.
| Bron | Cijfer | Datum | Maatstaf van de tester |
|---|---|---|---|
| Planet of the Vapes | 9,3/10 | Juli 2026 | Deelcijfers damp 9, efficiëntie 9, garantie 10 – zwak punt prijs-kwaliteit 7 |
| Herbvape (UK) | 9,0/10 | Mei 2026, acht maanden gebruik | Verbrandingsprotocol over vier weken; Solo 3 met 9,2 net daarvoor |
| VapeExperts | 8,8/10 | Mei 2026 | Meetwaarden: 185 g, vijf sessies per lading, „hardest-hitting convection portable" |
| VapeGuy | 4,6/5 | Oktober 2025 | Spec-sheet-review zonder meetprotocol, noemt nog de oude 10-jaarsgarantie |
| Troy & Jerry | 4,5/5 | November 2025 | Vergelijking met Mighty+, Tinymight 1, Tafee Bowle, Lamart P80 |
| 420 VapeZone | 4,1/5 | Augustus 2026 | Deelcijfers bediening 3,5 en onderhoud 3,5 trekken omlaag („Industrial Interface") |
| TVape | 7,4/10 | Juni 2026, een jaar gebruik | Kritischste stem: glazen stems, handwarmte, garantieafhandeling vanuit Finland |
Twee Duitse videotests van elk meer dan 35 minuten geven geen cijfer, maar komen tot hetzelfde beeld: „legt de lat voor de concurrentie op een heel nieuw niveau" bij de dampdichtheid – en tegelijkertijd „geen apparaat voor beginners". Onze eigen beoordeling ligt op 8,5 van de 10: de extractieprestatie is in deze klasse ongeëvenaard, punten hebben we afgetrokken voor de leercurve, accuduur, glas als verbruiksonderdeel en de knophistorie van de eerste charges. In Duitse forums heeft zich voor het apparaat een eigen woord gevestigd: „de eindbaas".
Verwarming: pure convectie met roestvrijstalen spiraal – en wat dat in de praktijk betekent
De fabrikant beschrijft de verwarmer als „stainless steel convection heater" met naar eigen zeggen het grootste oppervlak van alle vaporizer-verwarmingselementen. Het idee erachter: een groot oppervlak hoeft minder heet te zijn om dezelfde hoeveelheid lucht te verwarmen – dat moet de smaak puurder houden. De spiraal is een gewikkeld metaalgeheel dat over de productiejaren in drie vormen heeft gezeten: in een glazen buis, in een metalen buis en – sinds de Purple-Heart-charge – in zirkoniumoxide-keramiek met tweemaal zo sterke steunstaven.
Er is geen verwarmde kamerwand. Het handboek trekt daaruit de beslissende conclusie: "The Tinymight 2 is a full convection device. This means that to be effective the inhalation must be a bit longer, as the herb needs some airflow to get up to the right temperature." Drie eigenschappen volgen daaruit die elke test bevestigt:
- Tussen de trekken wordt niets gegaard. In de on-demand-modus verwarmt alleen wie de knop ingedrukt houdt – de laatste vulling smaakt als de eerste.
- De trek bepaalt het vermogen. Korte, gehaaste trekken leveren weinig op; lange, rustige trekken leveren een dichtheid die meerdere testers vergelijken met tafelapparaten.
- De kamer blijft schoon, de koeleenheid niet. Zonder contactwarmte harst de kamer nauwelijks aan, maar de damp slaat neer in de koeleenheid.
De verwarmer is hoorbaar: de fabrikant verklaart het zachte zoemen met de geringe massa van het element en het snelle schakelen van de stroomtoevoer. In een stille ruimte is het waarneembaar, in het dagelijks leven niet. De fabrikant geeft op zijn huidige pagina's geen wattage op; oudere specificaties en de meeste tests noemen ongeveer 70 watt, een dealer 75 watt.
Opwarmtijd gemeten: 3 tot 5 seconden – tot 10 bij Beast Mode of lege accu
De fabrikant adverteert met „quick heat up from 3 seconds" en noemt in zijn vergelijkingstabel 2–5 seconden afhankelijk van het niveau. De tests meten iets conservatiever en verklaren de spreiding:
- Niveau 4–6: 4–5 s (Planet of the Vapes, meerdere keren gestopt), 3–5 s (Vapefully, Herbvape), „ready in single-digit seconds" (420 VapeZone)
- Niveau 8 en hoger: ongeveer 10 s (Planet of the Vapes, Fat Nugs)
- Beast Mode (niveau 10): ongeveer 10 s in de Duitse videotest
- Vervolgpuffs in de sessiemodus: ongeveer 2 s, omdat de verwarmer al op temperatuur is
- Zwakke cel: 8–10 s – Vapefully schrijft dit toe aan de dalende spanning, niet aan het apparaat
Ter vergelijking in dezelfde prijsklasse: de Venty heeft ongeveer 20 seconden nodig, de Mighty+ ongeveer een minuut. Alleen butaantoestellen zoals de DynaVap zijn vergelijkbaar snel – en die leveren volgens Vapefully „vergelijkbaar snelle extractie, maar niet dezelfde hoeveelheid damp".
Temperatuurwiel: niveaus 0 tot 10 in graden – en waarom de fabrikant twee bereiken noemt
In plaats van een display heeft de Tinymight 2 een analoog wiel aan de onderkant met de niveaus 0 tot 10; tussenposities zijn mogelijk, de fabrikant spreekt van „ongeveer 20 instellingen". Het handboek (bijlage 1) wijst de niveaus standaard de volgende temperaturen toe:
| Niveau | °C (fabriekskalibratie) | Gebruik volgens tests |
|---|---|---|
| 0 | Vergrendeling | Reismodus – de knop is uitgeschakeld |
| 1–2 | 140–150 | Apparaat start pas boven niveau 2 (bescherming tegen onbedoeld inschakelen) |
| 3–4 | 160–170 | Terpenen, lichte damp; „vanaf 3–3,5 smaak afscheppen" |
| 5–6 | 180–190 | Sweet spot voor bijna alle testers (niveau 6 ≙ „370 °F" bij 420 VapeZone); forumgebruikers noemen afhankelijk van het soort 195–205 °C |
| 7–8 | 200–210 | Dichte wolken; „boven 7,5 wordt de lading bovenaan geroosterd" |
| 9 | 220 | Verbrandingsrisico met droog materiaal (meerdere forumberichten) |
| 10 | 250 (sessie: 230) | Beast Mode, alleen on-demand, bedoeld voor concentraten |
Waarom noemen we in de technische gegevens 120–240 °C? Dit bereik geeft de productpagina van de fabrikant aan („roughly 20 settings across 120 to 240 °C"). De bovenstaande tabel is afkomstig uit bijlage 1 van het handboek; het begint 20 °C hoger en eindigt 10 °C hoger. Beide specificaties kloppen, zodra men weet dat het gehele bereik met maximaal drie niveaus verschuifbaar is: bijlage 2 van het handboek beschrijft de kalibratie (accudeksel openen en sluiten, wiel op 0 en driemaal klikken, viermaal herhalen, wiel op 6 en driemaal klikken, vervolgens via het wiel het bereik kiezen – 0 blauw = laagste, 6 groen = standaard, 10 wit = hoogste – en de knop ongeveer vijf seconden ingedrukt houden). Wie op niveau 7 wil krijgen wat hij voorheen op 10 kreeg, stelt +3 in. Bij het inschakelen knippert kort de kleur van het gekozen bereik.
De prijs voor dit systeem: er is geen graadnauwkeurige weergave. Twee testers noemen dit „dial-and-pray", een Duitse videotest ziet hierin een echt nadeel voor medicinale gebruikers die reproduceerbaar willen doseren. Wie dat nodig heeft, is bij de Arizer Solo 3 of Venty beter af.
Bediening: één knop, drie klikken, vibratie in plaats van display
De Tinymight 2 heeft precies één knop. Alles werkt via klikreeksen en vibratiepatronen – twee testers vergelijken de eerste dagen met morse, daarna zit het erin. De combinaties volgens het handboek:
| Actie | Invoer | Feedback |
|---|---|---|
| On-demand inschakelen | 3× snel klikken | LED knippert; na het inschakelen 1–4 vibraties voor de accustatus |
| Sessie inschakelen | 3× klikken en bij de derde klik vasthouden tot de vibratie stopt | LED brandt continu |
| Verwarmen (on-demand) | Knop ingedrukt houden, na de vibratie trekken, loslaten | Verwarmer stopt direct bij loslaten |
| Boost (sessie) | Knop tijdens de sessie ingedrukt houden | Temperatuur stijgt tijdelijk |
| Uitschakelen | 3× klikken | – |
| Stealth-modus (lichten uit) | Sessie aan, wiel op maximum, 1× klikken, wiel op minimum, 1× klikken | Resetten door het accudeksel te openen en te sluiten |
| Reisblokkering | Wiel op 0 | Apparaat kan niet worden ingeschakeld |
Accustatus: groen en vier vibraties = vol, blauw en drie = goed, paars en twee = binnenkort opladen, rood en één = leeg. Nieuwere apparaten tonen de kleur ook aan de achterkant en door de gaten van de multitool aan de voorkant. Een tip uit het handboek die in forums regelmatig ontbreekt: als de vibratie plotseling uitblijft, werd per ongeluk de stille modus geactiveerd – accudeksel open en weer dicht zet hem terug.
De multitool zit magnetisch bovenop het apparaat: om te roeren, om leeg te maken, omgekeerd om licht aan te drukken – en met een uitsparing waarmee het temperatuurwiel gedraaid kan worden zonder met de vingernagel te werken.
On-Demand of Session: twee modi, twee kampen – plus Boost en Beast Mode
On-Demand verwarmt alleen zolang de knop ingedrukt is: knop ingedrukt houden, wachten op de trilling, trekken, loslaten. Tussen de trekken gebeurt er niets – daardoor gaat een vulling verder mee en blijft de smaak tot de laatste trek gelijk. Dit is de modus waarvoor de meeste testers de Tinymight 2 kopen: „true on-demand, 3 seconds vs 20" bij de Venty, zoals Herbvape het samenvat.
Session houdt de temperatuur vast totdat je uitschakelt, en staat via een druk op de knop een boost toe. Een forumgebruiker beschrijft de truc: stand 7, na de trilling ongeveer 15 seconden laten voorverwarmen, dan trekken. Omdat de warmte in de Session-modus continu aanwezig is, zetten veel gebruikers volgens de handleiding van de fabrikant één tot twee standen terug, zodat de trek gedurende meerdere minuten aangenaam blijft. Twee dingen zijn bij de Session-modus belangrijk, omdat ze in reviews onjuist worden vermeld:
- Het Classic-model heeft geen vaste Session-timer. TVape noemt „drie minuten", Planet of the Vapes en Herbvape melden sessies ruim boven de tien minuten, Vapefully bevestigt: geen automatische uitschakeling. Pas de zwarte edities (Black Line) hebben een uitschakeltimer – zonder dat de fabrikant het aantal minuten vermeldt.
- Session spaart de accu: een forumgebruiker krijgt „minstens één vulling meer" dan in On-Demand-gebruik, omdat de verwarmer niet steeds koud opstart. De Duitse videotest meet op stand 6–7 ongeveer vier vullingen On-Demand en vijf in de Session-modus.
Beast Mode is stand 10: de leds worden wit in plaats van gekleurd, het apparaat levert aanzienlijk meer hitte dan stand 9 – volgens de fabrikant alleen beschikbaar in de On-Demand-modus en bedoeld voor concentraten. Bij bloemen raden bijna alle testers het af („van tien afblijven"), een forumgebruiker gebruikt hem voor hasj. Boost in On-Demand is er pas bij de Black Line: na de trilling kort loslaten en direct weer indrukken, een dubbele trilling bevestigt het hogere niveau.
Trektechniek: lange trekken, geen mond-naar-long – en de leercurve in cijfers
De meest voorkomende reden voor teleurstelling in de eerste week is niet het apparaat, maar de trekbeweging. De handleiding zegt het zelf: de inhalatie moet langer zijn, omdat het materiaal eerst door de luchtstroom op temperatuur wordt gebracht. De testers worden concreet:
- Treklengte: ongeveer 5 seconden licht tot gemiddeld (Planet of the Vapes), 8–10 seconden (Vapefully), tot 15 seconden bij bewust langzame trek in de Duitse videotest – „bijna ongelooflijke dichtheid"
- Geen mond-naar-long: „met MTL-trekken kom je met dit apparaat niet ver" – de verwarmer houdt elk trektempo bij, maar heeft luchtstroom nodig
- Vuistregel van Herbvape: dun en licht – doortrekken; dik en warm – loslaten
- Roeren: omdat de lucht van bovenaf door het materiaal stroomt, wordt het midden donkerder dan de rand. Één tot twee keer per vulling roeren, vaker bij grote kamer
Hoe steil de leercurve is, heeft Herbvape over vier weken bijgehouden: in week één verbrandden zeven van ongeveer vijftig vullingen – elke zevende –, in week vier geen enkele meer. Dat komt overeen met de forums: verbranding vindt bijna altijd plaats op stand 9 of hoger met zeer droog materiaal of een te harde trek. Wie de Tinymight 2 koopt, moet rekening houden met dit uitvalpercentage van 10–15 procent in de eerste week.
Damp: dichtheid als een tafelapparaat, smaak – en de vraag over de hitte
Over het dampvolume bestaat consensus: „vapor density that rivals desktop ball vapes" (VapeExperts), „hit like a truck" bij harde trek (Planet of the Vapes), „als bong roken … twee, drie keer eraan" in de Duitse videotest. VapeExperts en 420 VapeZone extraheren een vulling van 0,15 gram volledig in twee tot drie lange trekken; wie de koeleenheid ver naar achteren schuift, krijgt in de Session-modus acht tot tien trekken voordat er geroerd moet worden.
Qua smaak staat de Tinymight 2 volgens Herbvape „voor elk ander draagbaar apparaat", 420 VapeZone noemt de vergelijking met de Frolic „terpiger, bijna pijnlijk terpy". Het damppad raakt alleen roestvrij staal en kwartsglas, zonder lijm of isolatiemateriaal – zo beschrijft de fabrikant het, en geen enkele test spreekt dit tegen.
Over de damptemperatuur lopen de meningen uiteen, en beide kanten hebben gelijk: Troy & Jerry ervaren de damp „bij alle temperaturen koel", Vapefully en TVape noemen hem vanaf stand 7 en tegen het einde van de sessie „behoorlijk heet" – de korte mondstukken zijn dan niet voldoende voor koeling. De weerstand bij het trekken zelf is gering – „de trek is geweldig", aldus een Duitse videotest –, alleen vergeleken met de wijd open Frolic voelt het luchtkanaal nauwer aan. Duitse gebruikers beschrijven de Tinymight 2 als „harder, schuriger" dan de Venty of Mighty+ en bevelen een waterfilter aan of de lange stem met glazen kogeltjes. Ook de behuizing wordt warm: de aluminium bodemplaat dient tijdens het opladen als koellichaam en geleidt tijdens gebruik warmte – „nooit onaangenaam of onveilig", zoals Vapefully de Black Edition beschrijft, maar wel merkbaar.
Kamer, dosering, microdosering: 0,05 tot 0,3 gram met verschuifbare koeleenheid
De kamer heeft geen vaste grootte. De koeleenheid zit in de glazen buis en kan met het multitool verschoven worden – zo ontstaat de ruimte voor het materiaal. De handleiding noemt dit uitdrukkelijk als functie voor micro- en macrodosering.
- Typisch: 0,12–0,15 g (Troy & Jerry, VapeExperts, 420 VapeZone); Herbvape noemt 0,05–0,2 g als dagelijks bereik
- Maximum: ongeveer 0,3 g bij volledig teruggeschoven koeleenheid (Planet of the Vapes, Vapospy); de Black Edition staat via een trechter ook meer toe
- Microdosering: „met hoeveelheden van 0,1 gram en iets minder absoluut prima", zolang het zeefje bedekt is – de fabrikant bevestigt dat het apparaat met de kleinste hoeveelheden werkt
Gevuld wordt ondersteboven: apparaat omdraaien, buis eruit trekken, materiaal op het zeefje leggen, buis ondersteboven weer inschuiven – niet stevig aanstampen, hoogstens één keer licht aandrukken. Onderweg is dat volgens de Duitse videotest „geen schone aangelegenheid" – een reden waarom veel gebruikers doseercapsules gebruiken. Die houden het apparaat schoon, maar kosten wat convectievermogen; een forumgebruiker beschrijft een licht conductie-effect en sneller verbruik van de vulling. In de standaardlevering zijn geen capsules inbegrepen, wat een Duitse tester bij 350 euro als een tekortkoming ziet. Belangrijk: de fabrikant waarschuwt voor capsules van derden, waarvan het zeefje op de verwarmer kan vallen en hem kan kortsluiten.
Accu: verwisselbare 18650-cel, gemeten gebruiksduur, oplaadtijd – en geen opladen tijdens gebruik
De Tinymight 2 neemt één enkele 18650-cel, pluspool naar het deksel. Momenteel wordt een Molicel P30B meegeleverd (volgens de celfabrikant 3,0 Ah nominaal, 36 A continu stroom); oudere partijen kwamen met de P28A (2.800 mAh) of P26A. De fabrikant zelf noemt geen mAh-getal – hij noemt cellen.
| Meting | Waarde | Bron |
|---|---|---|
| Vullingen per lading (On-Demand, stand 6–7) | ca. 4 | Duitse videotest |
| Vullingen per lading (Session) | ca. 5 | Duitse videotest, VapeExperts |
| Bereik over alle tests | 3–8, uitschieters 2 en 10 | Troy & Jerry, TVape, Herbvape, Planet of the Vapes |
| Oplaadtijd intern tot 90 % | ca. 1,5 uur (fabrikant), ca. 40 min met snellader (twee metingen) | FAQ van de fabrikant, Duitse videotests |
| Voeding | USB-C, minimaal 2 A; PD- en Quick-Charge-adapters worden automatisch gebruikt | Handleiding, productpagina |
Vijf vullingen is weinig vergeleken met de elf tot veertien van een Venty of Mighty+ – VapeExperts noemt dit als het grootste nadeel, Troy & Jerry noemen het „Eats Batteries". Het antwoord van de gebruikers is de verwisselbare accu: twee tot drie cellen in rotatie, een reserveaccu met externe laadschaal kost bij de fabrikant 19,90 €, en een wissel duurt tien seconden. Extern langzaam opladen (0,5–1 A) spaart de cellen; intern laadt het apparaat met maximaal 2 A en begint een nieuwe laadcyclus pas wanneer de spanning is gedaald – een bijna volle accu „laadt niet", en dat is normaal.
Opladen tijdens gebruik is niet voorzien. De fabrikant vermeldt pass-through nergens, Vapefully vermeldt in de specificatietabel uitdrukkelijk „Use While Charging: no", twee Duitse dealers eveneens. Tot voor kort stond ook op deze pagina het tegendeel.
Accuveiligheid: 20 ampère vereist, welke cellen zijn toegestaan, hoe vervalsingen te herkennen
De verwarmer trekt kortdurend ongeveer 20 ampère uit een enkele cel – de Duitse videotest rekent het voor: ongeveer 75 watt bij 3,7 volt. Daarom is de celkeuze geen kwestie van smaak:
- Toegestaan volgens fabrikant: Molicel P26A, P28A, P30B – hoogstroomgeschikte 18650 met minimaal 20 A continu ontlading; forums noemen daarnaast Sony VTC6, LG HG2 en Samsung 30Q
- Niet geschikt: cellen met 3.500 mAh en 10 A, beveiligde cellen met beveiligingscircuit, "high drain"-aanbiedingen zonder merknaam – "op deze markt wordt ontzettend veel vervalst"
- Symptoom van een zwakke cel: flauwe damp en langere opwarmtijd, wat Herbvape beschrijft als een vaak verkeerd gediagnosticeerd "verwarmingsdefect"
- Polariteit: pluspool naar het deksel – een forumgebruiker heeft de cel verkeerd om geplaatst en het printje beschadigd (reparatie ongeveer 80 dollar)
- Vervoer: cellen nooit los in de zak – contact met sleutels of munten kan een kortsluiting veroorzaken
Opmerking over Molicel-cellen: Tinymight noemt P26A, P28A of P30B als mogelijke meegeleverde accu. In het datasheet van de P28A verbiedt Molicel gebruik en verkoop voor vaporizers en e-sigaretten; volgens het datasheet van de P30B is deze cel niet ontwikkeld of gefabriceerd voor vape- of e-sigarettenapparaten. De informatie van apparaat- en celfabrikant over gebruik in de vaporizer spreken elkaar tegen.
Echtheid: Sinds februari 2022 hebben alle apparaten een serienummer en een veiligheidscode op de bodemplaat. Bij de veelvoorkomende vervalsingen zit de accu omgekeerd: in het origineel staat een "+" aan de binnenkant van het akkudeksel, bij vervalsingen een "−".
Koeleenheid en stems: constructie, verstopping, glas als verbruiksartikel
De koeleenheid bestaat uit twee roestvrijstalen cilinders, gevuld met moeren en ringen – een warmtewisselaar van bouwmarktonderdelen, zoals Troy & Jerry het noemen ("sommigen zullen dit goedkoop vinden"). Hij werkt, totdat je meerdere vullingen direct achter elkaar trekt, dan bereikt hij zijn grens. Zijn grootste nadeel is het onderhoud: 420 VapeZone reinigt hem "na elke tweede acculading, ongeveer elke vijf vullingen", VapeExperts ziet hars "elke 4–5 sessies", een Duitse forumgebruiker beschrijft hem als "zo vastgeplakt dat er niets meer doorheen komt". Herbvape komt met een interval van 15–20 vullingen – de bandbreedte hangt af van het materiaal en de temperatuur.
Stems: Het glazen buisje meet 16 mm buiten en 12 mm binnen bij 2 mm wanddikte; in het standaardpakket zitten een 55-mm-glazen buisje en afhankelijk van de winkel een 80-mm-titaanstem of een korte stem met glazen parels. Alle tests zijn het erover eens dat glas een verbruiksartikel is – "budget for spares", thermische schok en vallen breken het. De titaanstem is duurzamer, maar wordt na drie tot vier lange trekken heet en is voor veel gebruikers te lang; TVape ziet bij hem een licht koelvoordeel, qua smaak scheidt glas en titanium volgens de Duitse videotest slechts "een heel subtiel nuance". De Black Line levert in plaats daarvan een 80-mm-buisje van zirkoniumoxide, dat de fabrikant beschrijft als aanzienlijk beter bestand tegen breken.
Accessoires die de testers aanbevelen: twee tot drie reserveglasbuisjes, de 3-in-1-adapter voor 10/14/18-mm-glas (volgens fabrikant "highly recommended for Beast Mode"), een 18-mm-waterpijpadapter, een harde reiskoffer. Vanuit de community komen de lange stem met glazen parels (koelt sterk, droogt twee dagen) en zelfgebouwde parelkamers tussen twee zeefjes. De nieuwe koeleenheid v2 uit één stuk roestvrij staal past volgens de fabrikant alleen op zirkoniumoxide-, roestvrij staal- en titaanstems – niet op de standaard glazen buisjes.
Reiniging stap voor stap: vijf minuten, geen gereedschap
De routine van de fabrikant, aangevuld met de ervaringen van de testers:
- Laten afkoelen en leegmaken. Multitool gebruiken, niet de vingers.
- Glazen buisje reinigen in warm water met afwasmiddel of inweken in isopropanol (91% of meer).
- Voorste ring losschroeven, buishouder uitdraaien, rode O-ring en metalen inzet verwijderen.
- Roestvrijstalen onderdelen (koeleenheid, inzet, zeefjes) in isopropanol leggen, schudden, spoelen, drogen.
- O-ringen nooit in oplosmiddel – alleen met vochtige doek afvegen, alcohol maakt ze bros. De koeleenheid gebruikt twee maten (ongeveer 10 en 11 mm); twee kleine ringen laten hem te gemakkelijk eruit glijden.
- Zeefjes controleren, indien nodig vervangen, samenstellen.
Intervallen: Lichte gebruikers elke twee weken, intensieve gebruikers wekelijks (fabrikant); de koeleenheid is de bottleneck – daar varieert het interval in de tests van elke vijf tot elke twintig vullingen. De kamer zelf blijft dankzij convectie grotendeels schoon, Herbvape geeft voor de reiniging 9 van de 10 punten en rekent voor dat het glazen buisje 90 procent van de residuen opneemt. Het walnotenhouten behuizing wordt nooit nat; isopropanol tast het oppervlak aan en doet de nerf opzetten. Voor onderhoud beveelt de fabrikant bijenwas aan (10 ml, 5,90 €), het dekselschroefdraad is gebaat bij af en toe wat olie.
Afwerking: walnoot uit Helsinki, anodisering, kwartsglas – en de valgevoeligheid
Het standaardmodel bestaat uit Amerikaans walnotenhout, dat volgens de fabrikant door een timmerman in Helsinki wordt bewerkt – walnoot isoleert beter dan het eikenhout van de eerste Tinymight en blijft koeler. Daarnaast zijn er glasgezandstraald, geanodiseerd aluminium (twee kleine contactmarkeringen van de anodisering zijn normaal), roestvrij staal en kwartsglas; de dampweg raakt geen hout. De metalen onderdelen worden voor montage in een ultrasoonbad gereinigd. Testers noemen het apparaat een "handvulling", VapeExperts "solid without any creaking or flex"; een Duitse videotest ziet het hout "op een heel ander niveau" dan bij de voorganger.
Afmetingen en gewicht volgens fabrikant: 88 × 61 × 37 mm en 186 g zonder buisje, 110 mm en 207 g met het 55-mm-glazen buisje, 135 mm en 211 g met het 80-mm-buisje. Nagewogen met cel en glazen buisje komen Duitse testers op ongeveer 230 g. Ter vergelijking: de Solo 3 weegt 291 g, de Venty 252 g. De Tinymight 2 is daarmee "jaszakgeschikt", maar als houten cilinder eerder een pepermolen- dan een telefoonformaat.
De keerzijde van het materiaal: vallen. Troy & Jerry: "not as drop-friendly as it looks"; Vapefully: "hout en aluminium zijn geen pantser"; een Duitse forumgebruiker stapte over op de Frolic omdat hij "constant bang was dat hij zou vallen". Wat bij een val het meest breekt, is de binnenste glazen voering – meer hierover in het volgende gedeelte. De fabrikant wijst er bovendien op dat elk houten behuizing verschilt in kleur en nerf en dat houtoptiek niet onder de garantie valt.
Bekende zwakke punten en hardware-revisies
De Tinymight 2 wordt sinds 2022 gebouwd in "rolling upgrades" – een Tinymight 3 bestaat niet, maar er zijn meerdere stille revisies. Wat kopers moeten weten:
- Knop (apparaten van vóór 19 januari 2024): Een fabricagefout leidde tot sporadische uitvallers; de SMD-schakelaar brak af onder zijdelingse druk. De fabrikant reageerde eerst met een lijmpunt, daarna met een nieuwe schakelaar met pennen en aanslag, in 2025 met een modulaire kit. Huidige apparaten zijn volgens Herbvape "solid", de reputatie hangt nog na. Tip uit het forum: knop recht indrukken, niet "afrollen" met de pink.
- Binnenste glazen voering: In het apparaat zitten twee glazen buisjes; bij vallen breekt meestal het bovenste. Vervanging kost 5,90 € (glas) of 19,90 € (roestvrijstalen voering als robuuster alternatief); de zelfstandige vervanging vereist een Torx T20 en indien nodig een half uur bij 85 °C in de oven – wie het verkeerd doet, verliest de garantie. Een Duitse gebruiker ontdekte na maanden meerdere barstjes en stuurde het apparaat in.
- Purple-Heart-uitvoering (2024): Verwarmer in zirkoniumoxide-keramiek in plaats van kwartsglas, dubbel zo sterke steunstangen, roestvrijstalen voering boven de verwarmer, nieuwe knop. Forums melden dat Purple Heart heter loopt en men het bereik twee stappen omlaag moet kalibreren; het hout ruikt aanvankelijk en kan sensibiliseren.
- Black Line (2026): Koeleenheid v2 uit één stuk roestvrij staal zonder O-ringen, zirkoniumoxide-stem, dubbel zeefje, roestvrijstalen trechter in het deksel, boost ook in on-demand, sessieuitzettimer, Molicel P30B, verpakking als reiskoffer.
- Verdere defectbeelden uit de FAQ: vrij draaiend wiel (potentiometer-soldering, insturen), na val platgedrukte accuveer, contact van de vibratiemotor, dekselschroefdraad – soms helpt het om het contactpunt van het akkudeksel blank te krabben.
Een waarschuwing hoort hier thuis, omdat die in forums steeds weer opduikt: de uit Tinymight-1-tijden bekende procedure om de eindplaten los te maken en de contacten te vernieuwen, vernietigt de Tinymight 2 permanent. De grote schroef aan de onderkant is niet bedoeld om te openen.
Edities, prijzen en leveringsomvang
Alle gegevens volgens de fabrikantwinkel (Europese winkel inclusief btw en verzending, stand augustus 2026):
| Model | Hout / Bijzonderheid | Adviesprijs |
|---|---|---|
| Tinymight 2 (Standaard) | Amerikaans walnoot | 349 € |
| Purple Heart | Amaranthahout, zirkoniumoxide-verwarmer, nieuwe knop | 399 € |
| Black Walnut | Walnoot, zwart geanodiseerde metaalonderdelen, Black-Line-techniek | 399 € |
| Black | Eik zwart gebeitst, Black-Line-techniek | 420 € |
| Black Redwood | Redwood, Black-Line-techniek | 449 € |
| Full Packages | Apparaat plus bubbler, 3-in-1-adapter, lange koelsteel, snellader, vijf doseercapsules, 80-mm-pijp | 420–529 € |
In het standaardpakket: apparaat, 55-mm-glazen pijp, koeleenheid, één Molicel-cel, reserveonderdelenset met O-ringen en zeven, USB-C-kabel, tas, een zakje glazen kogeltjes – en afhankelijk van de winkel een titanium steel (VS) of een korte steel met kogeltjes (EU). Niet inbegrepen zijn waterpijpadapters en doseercapsules, die sommige verkopers in eigen pakketten meeleverden. Straatprijzen liggen in Nederland tussen ongeveer 329 en 399 €; tijdens Black Friday was het standaardmodel in het verleden verkrijgbaar voor 279 tot 315 €. De Black Line wordt in batches geproduceerd en is tijdelijk uitverkocht – dan "kan het meerdere weken duren".
Fabrikant: JTJS Products uit Helsinki – en wat er veranderde van de Tinymight 1 naar de 2
Achter Tinymight staat JTJS Products Oy (EU-winkel: JTJS Europe Oy) in Helsinki. De fabrikant noemt geen namen van oprichters of ontwerpers, er is geen 'Over ons'-pagina – beweringen over een bepaalde persoon, zoals die eerder ook hier stonden, zijn niet aantoonbaar. Wat wel vaststaat: elk apparaat wordt volgens de fabrikant met de hand gebouwd in Finland, de elektronica wordt bestückt door een voor medische technologie gecertificeerde assemblagebedrijf; de Tinymight 2 draagt het Finse 'Key Flag'-herkomststempel. De eerste Tinymight verscheen in 2019, de Tinymight 2 na meer dan 18 maanden ontwikkeling in 2022.
Wat de Tinymight 2 ten opzichte van het origineel heeft gewijzigd (fabrikant en tests):
- iets groter – betere warmte-isolatie, stevigere constructie, meer ruimte voor de elektronica; geen hout meer onder de verwarmer, maar wel een warmteverdeler
- USB-C in plaats van Micro-USB, accuaanduiding via kleur en vibratie, 2,5 keer lager stroomverbruik in rust, verdubbelde stroomwegen voor meer vermogen
- accudeksel met geribbeld oppervlak (het oude had een munt nodig), cel er omgekeerd in geplaatst
- magnetisch multitool bovenop het apparaat
- Beast Mode in On-Demand, stealth- en reismodus
- minder handwarmte, en volgens een Nederlandse videotest is de 'bruine ring' van ongelijkmatig verhitte vullingen 'met 90 procent verminderd'
Troy & Jerry vatten samen: "The 2 feels like it can keep up with stronger draws better" – voor 80 dollar meer dan het origineel. Wie de voorganger zoekt: Tinymight 1 in de prijsvergelijking.
Garantie, registratie, reparatie en ondersteuning
Sinds 2024 geeft de fabrikant drie jaar garantie op materiaal- en fabricagefouten – daarvoor waren het tien jaar, wat oudere reviews nog vermelden. De voorwaarden zijn ongebruikelijk en bepalen of tweedehands kopen verstandig is:
- De garantie geldt alleen als het apparaat binnen een jaar na levering wordt geregistreerd – anders vervalt deze.
- Ze is gebonden aan de eerste eigenaar en niet overdraagbaar.
- Uitgesloten zijn accu, laadkabel, glazen pijpen, zeven, doseercapsules, tas en O-ringen.
- Een defect moet binnen twee maanden worden gemeld, met videodocumentatie; in de eerste 30 dagen betaalt de fabrikant beide verzendrichtingen, daarna de klant. Voor ongegronde gevallen behoudt de fabrikant zich 80 € voor.
Buiten de garantie repareert de fabrikant voor 99 € (79 € inclusief verzending en onderdelen), ook na vallen. Een Nederlandse gebruiker beschrijft het proces: 78 € inclusief DHL Express-label naar Finland, na twaalf dagen kwam het apparaat volledig gereviseerd terug. Vanuit de VS duurt een RMA drie weken; Amerikaanse verkopers zoals VGoodiez handelen kleinere gevallen in één dag af. TVape bekritiseert dat de garantie 'uitsluitend vanuit Finland' wordt afgehandeld – met aankoopbewijs, video's en verzendlogistiek.
Directe bestellingen bij de fabrikant gaan via DHL Express of UPS met handtekening, douane en invoerbelasting zijn voor elk land vooruitbetaald; sinds juli 2026 is de verzending van apparaten in de EU-winkel gratis. Retourneren binnen 14 dagen alleen ongebruikt, retourzending op eigen kosten.
Voor wie de Tinymight 2 geschikt is – en voor wie niet
Geschikt als u smaak boven gemak stelt, On-Demand-trekken zonder wachttijd wilt, meerdere vullingen achter elkaar gebruikt ('matige tot intensieve gebruikers'), graag aan techniek sleutelt en al een betrouwbaar tweede apparaat bezit. Een Nederlandse videotest omschrijft het effect als 'binnen de kortste keren', een forumgebruiker verkocht het apparaat omdat drie trekken 'voor de hele avond' voldoende waren – voor gelegenheidsgebruikers kan dat te veel zijn.
Niet geschikt als u een beginnersvriendelijk apparaat zonder leercurve zoekt, een display en graadnauwkeurige instelling nodig heeft, sessies van 10 tot 15 minuten prefereert, dingen laat vallen, een gevoelige keel heeft of onbeveiligde lithiumcellen liever niet hanteert. Vapefully: "Voor beginners kan het vermogen overweldigend zijn"; 420 VapeZone: "Tinkerers love the Tinymight 2, but if you're looking for something mindless, look elsewhere." De uitspraak van VapeGuys dat het apparaat ook voor nieuwkomers geschikt is, spreekt alle andere testers tegen.
Veelvoorkomende problemen en oplossingen
| Probleem | Oorzaak | Oplossing |
|---|---|---|
| Apparaat gaat niet aan | Wiel op 0 (vergrendeling) of onder stand 2 | Wiel naar minimaal 3 draaien, dan driemaal klikken |
| Geen trillingen meer | Stille modus per ongeluk geactiveerd | Accudeksel openen en sluiten |
| Slappe damp, lange opwarmtijd | Cel onder 20 A of bijna leeg; te korte trekken | Hoogsstroomcel opladen, langere trekken (8–10 s) |
| Apparaat laadt niet op | Accu bijna vol – laadcyclus start pas bij gedaalde spanning; voeding onder 2 A | Normaal; sterkere voeding gebruiken |
| Bodemplaat wordt warm tijdens opladen | Aluminium dient als koellichaam | Normaal |
| Koeleenheid glijdt eruit | Twee kleine o-ringen gemonteerd | Maten 10 en 11 mm controleren |
| Vulling verbrandt | Stand 9+, zeer droog materiaal, te harde trek | Stand 5–7, rustige lange trek, eventueel bereik naar beneden kalibreren |
| Midden donker, rand licht | Convectie van bovenaf | Één tot tweemaal per vulling roeren |
| Schrale, hete damp | Kort mondstuk, hoge stand | Lange stem met glazen parels, waterpijpadapter, stand verlagen |
| Temperatuurwiel draait vrij | Soldeerpunt van het potentiometer | Terugsturen naar de fabrikant |
Conclusie
De Tinymight 2 is geen apparaat dat je naast een Mighty+ of Venty beoordeelt, maar een dat je naast desktopapparaten meet: in drie tot vijf seconden levert hij damp die geen enkele andere draagbare met accu zo dicht en zo puur produceert. Daarvoor vraagt hij iets wat de meeste concurrenten niet vragen – techniek. Lange trekken, roeren, kennis van cellen, regelmatige reiniging van de koeleenheid en de bereidheid om glas als verbruiksmateriaal te zien. Wie dat meebrengt, krijgt voor 349 € het snelste convectieapparaat in zijn klasse met verwisselbare accu en drie jaar garantie (bij registratie). Wie een apparaat zoekt dat gewoon werkt, grijpt naar de Solo 3 of Venty – en bespaart daarbij zelfs geld.
Bronnen van deze test
Fabrikant (Tier 1): Productpagina's van de Amerikaanse en Europese winkel, gebruiksaanwijzing (PDF, bijlage 1 temperatuurtabel, bijlage 2 kalibrering), FAQ- en probleemoplossingspagina's, temperatuur-, reinigings- en accessoiregids, garantievoorwaarden, verzend- en retourpagina's, productpagina's van de edities Black, Black Walnut, Black Redwood en Purple Heart; datasheet Molicel INR-18650-P30B.
Testverslagen (Tier 2): Planet of the Vapes (review juli 2026, vergelijkingen met Mighty+, Venty en Solo 3), Herbvape UK (review mei 2026 en gids), VapeExperts (mei 2026), Vapefully (review maart 2025, Black Edition-test juni 2026, Venty-vergelijking), Troy & Jerry (november 2025), 420 VapeZone (augustus 2026, Frolic-vergelijking), TVape (juni 2026), VapeGuy (oktober 2025), Fat Nugs Magazine (augustus 2026), twee Duitse videotests (2022 en 2024, elk meer dan 35 minuten) en vier verdere Duitse videovergelijkingen.
Community (Tier 3): Fuckcombustion-thread over de Tinymight 2 (2019–2025, 13 pagina's geanalyseerd), grower.ch (zeven threads 2024–2026), cannabisanbauen.net (verzamelonderwerp vaporizers). Community-uitspraken zijn gewogen naar frequentie en alleen overgenomen wanneer ze overeenkomen met fabrikants- of testgegevens, of als zodanig zijn aangemerkt.
Niet gebruikt: Handelaarsteksten zonder eigen meting, affiliatepagina's zonder auteur en datum, en reviews waarvan de cijfers bij geen bekende configuratie passen. Tegenstrijdigheden tussen bronnen zijn in de tekst benoemd; bij specificaties wint de fabrikant.
Productvergelijkingen 3
Vergelijking: Tinymight 2 vs. Venty
Sessiecomfort versus on-demandtempo: de Venty warmt op in ongeveer 20 seconden, houdt 12–14 sessies vol en heeft de meest open luchtstroom; de Tinymight 2 is in 3–5 seconden klaar, smaakt intenser en haalt vijf vullingen per cel. Alle meetwaarden in de driewegsverhouding met de Frolic.
Vergelijking: Tinymight 2 vs. Arizer Solo 3
De Solo 3 levert 18 sessies per lading, graadje-nauwkeurige instelling en glazen buissmaak voor ongeveer 100 euro minder – maar weegt 291 g en past niet in een broekzak. De Tinymight 2 wint op tempo, on-demand en draagbaarheid. Naar de vergelijking.
Tinymight 2 Gidsen & Niches
Video's & FAQ
Alternatieven in dezelfde prijsklasse 2
Directe vergelijkingen 7
Spec-vergelijking
| Prijs vanaf | 339€ · incl. verzending | 330,59€ · Code VAPOCHECKER-LIMELIGHT-FROLIC · incl. verzending | 332,99€ · Code VAPOCHECKER · incl. verzending | 282,15€ · Code VAPOCHECKER5 · incl. verzending |
|---|---|---|---|---|
| Type | Draagbaar | Draagbaar | Draagbaar | Draagbaar |
| Verwarming | Convectie | Hybride | Convectie | Hybride |
| Temperatuur | 120°C - 240°C | 40°C - 240°C | 40°C - 220°C | 40°C - 210°C |
| Opwarmtijd | 3s | 5s | 40s | 20s |
| Accu | n.v.t. | 5000 mAh | 3000 mAh | n.v.t. |
| Gewicht | 186 g | 245 g | 311 g | 252 g |
Groen = betere waarde
Openen in de volledige vergelijking →Starter Bundels
Een pure convectie-vaporizer. De fabrikant beschrijft een roestvrijstalen spiraalverwarmingselement dat de lucht verwarmt – er is geen verwarmde kamerwand en geen conductieaandeel. Daardoor moet je langer trekken dan bij hybride apparaten zoals de Mighty+, maar krijg je in ruil daarvoor een gelijkblijvende smaak tot aan de laatste trek.
Volgens de fabrikant vanaf drie seconden. In tests is dat 3–5 seconden bij stand 4–6, ongeveer 10 seconden bij stand 8 of in de Beast Mode, en 8–10 seconden met een bijna lege cel. In de sessiemodus zijn volgende trekken na ongeveer 2 seconden mogelijk.
Volgens de productpagina van de fabrikant bestrijkt het wiel met ongeveer 20 instellingen een bereik van 120 tot 240 °C. De tabel in de handleiding kent de standen 1 tot 10 de waarden 140 tot 250 °C toe; de sessiemodus eindigt bij 230 °C. Het volledige bereik kan via kalibratie tot drie standen omhoog of omlaag worden verschoven.
On-Demand verwarmt alleen zolang de knop ingedrukt is – ideaal voor losse trekken zonder wachttijd en zonder nagaren. Sessie houdt de temperatuur vast totdat het apparaat wordt uitgeschakeld en laat een boost via de knop toe; het Classic-model heeft geen uitschakelklok, de zwarte edities wel. Sessie spaart de accu iets, On-Demand de smaak.
Alleen hoogstroomgeschikte 18650-cellen met minimaal 20 A continue ontlading: de fabrikant beveelt Molicel P26A, P28A en P30B aan; op forums worden ook Sony VTC6, LG HG2 en Samsung 30Q gebruikt. Cellen met 3.500 mAh en 10 A en beveiligde cellen zijn ongeschikt. De pluspool wijst naar het deksel.
Ongeveer vijf – gemeten in de sessiemodus bij stand 6–7; in de On-Demand-modus ongeveer vier. De range in tests loopt van drie tot acht, afhankelijk van stand, treklengte en cel. Een reserveaccu met laadschaal is daarom voor veelgebruikers een must.
Nee. De fabrikant vermeldt pass-through-laden nergens; Vapefully voert "Use While Charging: no" op in de specificatie, Duitse verkopers eveneens. De accu laadt via USB-C met minimaal 2 A in ongeveer 1,5 uur op tot 90 procent, met een snellader in ongeveer 40 minuten.
Drie jaar vanaf levering – maar alleen als het apparaat binnen een jaar bij de fabrikant wordt geregistreerd; de garantie is niet overdraagbaar. Accu, kabel, glazen buisjes, zeven en capsules zijn uitgesloten. Apparaten die vóór 19 januari 2024 zijn gekocht, hadden nog tien jaar garantie.
Ja, bij stand 9 of hoger, zeer droog materiaal en te hard trekken. Een tester telde in de eerste week één verbranding per zeven vullingen, vanaf de vierde week geen meer. Standen 5–7 en rustige, lange trekken voorkomen dit; Beast Mode (stand 10) is bedoeld voor concentraten.
Nee. De temperatuur wordt ingesteld via een analoog wiel met de standen 0–10; de acculading wordt weergegeven via led-kleur en trillingen. Wie graadvast wil reproduceren, is beter af met de Arizer Solo 3 of de Venty met app.
Ja, met adapter (14/18 mm of de 3-in-1-adapter van de fabrikant). Door water wordt de krassende damp bij hoge standen merkbaar aangenamer; een vulling is zo vaak in twee trekken leeg. Het luchtkanaal is nauwer dan bij de Venty, die aan de bong grotere wolken levert.
Stand 10 in de On-Demand-modus: de leds branden wit, het apparaat verwarmt beduidend hoger dan stand 9 – volgens de fabrikant bedoeld voor concentraten, op forums ook voor hasj gebruikt. Voor bloemen raden testers het af, omdat het verbrandingsrisico toeneemt.
De fabrikant beveelt wekelijks aan voor veelgebruikers en eens per twee weken voor weiniggebruikers. Het knelpunt is de koeleenheid: testers reinigen die elke vijf tot twintig vullingen in isopropanol. De kamer blijft dankzij convectie grotendeels schoon; O-ringen nooit in alcohol leggen, hout nooit nat maken.
De zwarte edities (Black, Black Walnut, Black Redwood) hebben een koeleenheid v2 van één stuk roestvrij staal zonder O-ringen, een zirkoniumoxidebuisje in plaats van glas, een dubbel zeef, een roestvrijstalen trechter in het deksel, boost ook in de On-Demand-modus, een sessie-uitschakelklok en de Molicel P30B. Ze kosten 399–449 € in plaats van 349 €.
Volgens vrijwel alle tests niet: hij vereist lange trekken, omroeren, akkukennis en regelmatige reiniging, en hij werkt heel snel heel sterk. Duitse testers raden beginners de Arizer Solo 3 of de Norddampf Relict aan en beschouwen de Tinymight 2 als apparaat voor ervaren gebruikers.
Sinds februari 2022 dragen alle apparaten een serienummer en beveiligingscode op de bodemplaat. Bij het origineel staat aan de binnenkant van het akkudeksel een plusteken; bij de veelvoorkomende namaak een minteken, omdat de cel daar omgekeerd zit. Koop bij de door de fabrikant vermelde verkopers of rechtstreeks in de EU-store.






















Reacties
Nog geen reacties. Wees de eerste!
Log in om te reageren