Welke vaporizer houdt een vlucht van 12 uur vol, overleeft een rugzak en werkt ook zonder stopcontact? We hebben acht modellen getest die precies daarvoor zijn gebouwd. De selectie dekt drie scenario’s: een korte citytrip, een langeafstandreis met tussenstops en off-grid-avonturen zonder stroomaansluiting.
Belangrijkste inzichten
- Beste off-grid: DynaVap M7 — 21 g, geen accu, geen kabel. Heeft alleen een jetaansteker nodig.
- Beste premium-reisgenoot: Crafty+ — 3200 mAh hybrid met 2 jaar wereldwijde garantie.
- Beste budgetkeuze: XMAX V3 Nano vanaf ~€37 — de compactste convectievaporizer op de markt.
- Beste marathonaccu: Solo 3 V2 + Frolic met elk 5000 mAh zijn genoeg voor 2 dagen.
Alle acht modellen gebruiken lithium-accu’s onder 20 Wh en mogen volgens de IATA in de handbagage mee. De limiet ligt op 100 Wh per apparaat (IATA Dangerous Goods Regulations). Geen enkele vaporizer op deze lijst komt ook maar in de buurt van die grens.
Welke reis-vaporizer past bij jou? Alle 8 vergeleken
De tabel toont de belangrijkste reiscriteria: gewicht, accucapaciteit, heat-up time en verwarmingsmethode. Alle prijzen worden live bijgewerkt uit 3000-shops.
| Vaporizer | Gewicht | Accu | Heat-up time | Verwarmingsmethode | Vanaf prijs |
|---|---|---|---|---|---|
| DynaVap M7 | 21 g | Geen accu | 7 s | Hybrid (butaangas) | €61 |
| Crafty+ | 135 g | 3200 mAh | 60 s | Hybrid | €161 |
| XMAX V3 Nano | 50 g | 1000 mAh | 15 s | Convectie | €37 |
| XMAX V4 Pro | 138 g | 2550 mAh | 11 s | Convectie | €103 |
| Venty | 252 g | 3000 mAh | 20 s | Hybrid | €280 |
| Solo 3 V2 | 185 g | 5000 mAh | 15 s | Hybrid | €119 |
| Fury 3 | 159 g | 2300 mAh | 20 s | Hybrid | €101 |
| Frolic | 150 g | 5000 mAh | 5 s | Hybrid | €339 |
Welke vaporizers zijn het meest geschikt om mee te reizen?
Zeven van de acht vaporizers laden via USB-C, wat onderweg doorslaggevend is: powerbank, laptop, laadstations op luchthavens. Alleen de DynaVap M7 heeft helemaal geen stroom nodig. Wie vaak vliegt, kan beter glasonderdelen vermijden, want TSA-controles en rugzakken zijn niet bepaald glasvriendelijk.
1. DynaVap M7 — geen stroom, geen probleem
De M7 heeft noch een accu noch een kabel nodig. 21 gram roestvrij staal, een jetaansteker, klaar. Geen enkel apparaat op deze lijst is lichter of onafhankelijker. Hij werkt net zo goed op de camping als in een hotelkamer. Enig nadeel: butaangas moet voor de vlucht uit de aansteker, en op de bestemming heb je navulgas nodig.
Waarom voor reizen? Nul laadtijd, nul elektronica, nul afhankelijkheid van infrastructuur. Wie wandelt, kampeert of festivals bezoekt, vindt nauwelijks iets praktischers. De heat-up time van 7 seconden maakt hem ook ideaal voor snelle sessies.
Vanaf ~€61 — DynaVap M7 prijsvergelijking
2. Storz & Bickel Crafty+ — compact en betrouwbaar
De Crafty+ is het compactste apparaat van Storz & Bickel met een volledig hybrid-verwarmingssysteem. 3200 mAh is genoeg voor ongeveer 6-8 sessies, en via USB-C laden zit hij in net geen 2 uur weer op 100%. Het apparaat weegt 135 g en past probleemloos in een jaszak.
Waarom voor reizen? De 2-jarige garantie van Storz & Bickel geldt wereldwijd. Als er onderweg iets stukgaat, zijn er in de meeste landen servicepartners. De Crafty+ heeft geen glasonderdelen en is robuust genoeg voor de rugzak.
Vanaf ~€161 — Crafty+ prijsvergelijking
3. XMAX V3 Nano — ultracompact, vanaf 37 €
Klein, licht, betaalbaar. De V3 Nano weegt slechts 50 g en is de compactste pure convectievaporizer op de markt. De accu van 1000 mAh is goed voor 2-3 sessies, dus eerder voor korte uitstapjes dan voor langeafstandreizen.
Waarom voor reizen? Wie het budget wil sparen en alleen een lichte metgezel voor een weekendtrip nodig heeft, zit hier goed. Dit apparaat is ook makkelijker te missen dan een vaporizer van 300 euro. Heat-up time: 15 seconden.
Vanaf ~€37 — V3 Nano prijsvergelijking
4. XMAX V4 Pro — snel en betaalbaar
11 seconden heat-up time, inclusief 14-mm-WPA, USB-C-laden. De V4 Pro is de veelzijdigste budget-reisvaporizer. 2550 mAh is genoeg voor een halve dag intensief gebruik. Met 138 g blijft hij toch nog compact.
Waarom voor reizen? De WPA maakt hem ook thuis tot een allrounder, en de prijs ligt zo laag dat je niet in tranen uitbarst bij verlies of schade. Convectieverwarming levert ook bij lage temperaturen goede smaak.
Vanaf ~€103 — V4 Pro prijsvergelijking
5. Venty — snelladen met USB-C Supercharge
80% accu in 30 minuten, dat kan geen enkele andere portable. De Venty van Storz & Bickel is perfect voor reizigers die tussen vluchten door of in het hotel snel moeten bijladen. 3000 mAh, 20 seconden heat-up time, 252 g.
Waarom voor reizen? Het snelladen is het doorslaggevende voordeel ten opzichte van alle concurrenten. Een pauze van 30 minuten bij de gate is genoeg voor de rest van de dag. Daarbij komen dezelfde garantie en bouwkwaliteit als bij de Crafty+. Enige kanttekening: met 252 g is hij de zwaarste op deze lijst.
Vanaf ~€280 — Venty prijsvergelijking
6. Arizer Solo 3 V2 — marathonaccu
5000 mAh, de grootste accu op deze lijst. De Solo 3 V2 houdt het bij gematigd gebruik moeiteloos 2 dagen vol. 15 seconden heat-up time, hybrid-verwarming, USB-C.
Waarom voor reizen? Wie meerdaagse trips zonder stopcontact plant, heeft deze accu nodig. De voor Arizer typische glazen stems zijn onderweg breekbaar, maar een siliconen-WPA-adapter voor minder dan 10 € lost dat probleem volledig op. Daar komt nog Arizers meerjarige accugarantie bij.
Vanaf ~€119 — Solo 3 V2 prijsvergelijking
7. Healthy Rips Fury 3 — compacte hybrid
Een van de compactste session-vaporizers met hybrid-verwarming. 2300 mAh, 20 seconden heat-up time, 159 g. Ligt goed in de hand en verdwijnt in elke jaszak.
Waarom voor reizen? De Fury 3 raakt de sweet spot tussen prijs, formaat en prestaties. Hij is goedkoper dan Crafty+ en Venty, maar merkbaar beter afgewerkt dan de XMAX-modellen. Geen glas, geen kwetsbaar materiaal. Solide keuze voor reizigers die niet op de verkeerde plek willen besparen.
Vanaf ~€101 — Fury 3 prijsvergelijking
8. Limelight Frolic — on-demand voor veelvliegers
5 seconden heat-up time, 5000 mAh. De Frolic combineert directe vapor met een accu voor de hele dag. Zijn on-demand-systeem verwarmt alleen wanneer je trekt en bespaart zo materiaal tijdens lange reizen.
Waarom voor reizen? De combinatie van enorme accu en on-demand-verwarming maakt hem tot de efficiëntste reisgenoot. Geen enkel ander apparaat levert zoveel sessies per lading. Robuust gebouwd, 150 g, geen glas. Voor de prijs is het wel een investering.
Vanaf ~€339 — Frolic prijsvergelijking
Waar moet je op letten bij een reis-vaporizer?
Niet elke goede vaporizer is ook een goede reis-vaporizer. Hier zijn de vijf criteria die onderweg het verschil maken:
USB-C-laden: Micro-USB is passé. USB-C betekent: één kabel voor telefoon, laptop en vaporizer. Op luchthavens en in hotels vind je tegenwoordig bijna overal USB-C-laadstations. Zeven van de acht apparaten in deze lijst laden via USB-C.
Geen glas: Glazen stems en glazen mondstukken breken in een rugzak of bij de veiligheidscontrole. De Solo 3 V2 is het enige apparaat hier met een glasoptie, maar ook dat is op te lossen met een siliconenadapter.
Accu vs. butaangas: Wie altijd toegang heeft tot een stopcontact, heeft minstens 2500 mAh nodig voor een volle reisdag. Wie off-grid onderweg is, kiest beter voor de DynaVap M7 (butaangas) of een apparaat met 5000 mAh (Solo 3 V2, Frolic).
Gewicht: Van 21 g (M7) tot 185 g (Solo 3 V2), alles zit ertussen. Voor backpackers telt elke gram, voor citytrips is gewicht van ondergeschikt belang.
Handbagageregels: Volgens de IATA Dangerous Goods Regulations moeten alle apparaten met lithium-accu in de handbagage, niet in ingecheckte bagage. De limiet ligt op 100 Wh per apparaat. De grootste accu op deze lijst (5000 mAh bij 3,7 V) komt slechts uit op 18,5 Wh, dus geen probleem.
Twijfel je nog? Onze interactieve koopgids helpt je in 5 vragen de perfecte vaporizer te vinden, passend bij budget en gebruiksgedrag.
Zie ook: Butane vaporizers op reis: de complete gids
Veelgestelde vragen
Mag ik een vaporizer meenemen in het vliegtuig?
Ja, in de handbagage. Apparaten met lithium-accu moeten volgens de IATA in de handbagage, niet in ingecheckte bagage. Maak de chamber vooraf grondig schoon. Butaangasaanstekers: maximaal 1 stuk toegestaan, geen navulgas in de bagage. Controleer vóór de vlucht de specifieke regels van je luchtvaartmaatschappij.
Welke vaporizer is geschikt voor kamperen zonder stroom?
DynaVap M7, heel duidelijk. Geen accu, geen kabel, alleen een aansteker. Alternatief: Frolic of Solo 3 V2 met hun accu’s van 5000 mAh houden het bij gematigd gebruik 1-2 dagen vol. Een powerbank met USB-C verlengt de gebruiksduur extra.
Welke vaporizer is het compactst?
De XMAX V3 Nano met slechts 50 g is de lichtste elektrische portable. Maar niemand verslaat de DynaVap M7 (21 g). Voor iets meer prestaties bij compact formaat: Crafty+ of Fury 3.
Heb ik USB-C nodig of werkt Micro-USB ook?
USB-C is tegenwoordig de standaard. Op luchthavens, in hotels en in treinen vind je USB-C veel vaker dan Micro-USB. Bovendien laden USB-C-apparaten sneller. Zeven van de acht vaporizers in deze lijst gebruiken USB-C, alleen de DynaVap M7 heeft helemaal geen stroomaansluiting nodig.
Welke vaporizer is geschikt voor festivals?
Voor festivals zonder laadmogelijkheid: DynaVap M7 (butaangas) of Frolic/Solo 3 V2 (5000 mAh voor 2 dagen). Voor festivals met stroomvoorziening op de camping: Venty, omdat hij in 30 minuten tot 80% laadt. Een powerbank als back-up kan bij geen enkel model kwaad.
→ Alle vaporizers in prijsvergelijking
Prijzen uit meer dan 270 shops wereldwijd, elk uur bijgewerkt.