Arizer XQ2
Výhody
- Doba nahřátí 90 sekund, rychle připraven k použití
- Rozsah 50–260 °C, velmi flexibilní regulace teploty
- Režim balónku i hadičky v jednom zařízení
- Kompatibilní s vodní dýmkou, umožňuje jemnější inhalaci
- Ovládání přes aplikaci ve smartphonu
- Doživotní záruka od Arizer
- Napájení ze sítě, neomezená doba používání
- 500 g, na stolní model relativně přenosný
Nevýhody
- Nemá interní baterii, je vázán na napájecí kabel
- Bez dávkovacích kapslí, pouze skleněné aromizéry
- Stolní vaporizer, nevhodný na cesty
- Větší než přenosné vaporizery
- Pro pohodlné ovládání závislý na aplikaci
- Síťové napájení vyžaduje dostupnou zásuvku
Arizer XQ2 — Srovnání Cen (91 obchodů) 118–189 €
Aktualizováno: 12.05.2026, 22:38
* Some links are affiliate links. We earn a small commission if you purchase through these links — at no extra cost to you.
Specifikace
| Specifikace | |
|---|---|
| Metoda Ohřevu | Konvekce |
| Typ Zařízení | Stolní |
| Brand | Arizer |
| Zdroj Napájení | Napájení ze sítě (AC) |
| Rozsah Teplot | 50°C - 260°C |
| Doba Nahřívání | 90 sekund |
| Weight | 500 g |
| Dimensions | 11.4 x 11.4 x 17.8 cm |
| Auto Shutoff | 120 min |
| Záruka | 99 let |
| Ovládání Aplikací | Ano |
| Kompatibilní s Bongem | Zobrazit adaptéry pro vodní dýmku |
| Session Mode | Session |
| Temperature Control | Digitální |
| Material | Suché byliny |
| Vapor Path | Sklo |
| Replaceable Battery | No |
| Passthrough Charging | No |
| Charging Port | AC |
Zdroj: OfficialOficiální, MagicVaporizersAgregátor · Ověřeno 18.02.2026
O tomto vaporizéru
S XQ2 nabízí Arizer stolní vaporizer, který využívá konvekci. Maximální teplota je 260 °C. Za 90 sekund je zařízení připraveno k použití. Všechny ceny z evropských obchodů v našem srovnání. Zařízení přesvědčí solidním zpracováním a jednoduchým ovládáním.
- Doba nahřátí 90 sekund, rychle připraven k použití
- Rozsah 50–260 °C, velmi flexibilní regulace teploty
- Režim balónku i hadičky v jednom zařízení
- Kompatibilní s vodní dýmkou, umožňuje jemnější inhalaci
- Ovládání přes aplikaci ve smartphonu
- Doživotní záruka od Arizer
- Napájení ze sítě, neomezená doba používání
- 500 g, na stolní model relativně přenosný
- Nemá interní baterii, je vázán na napájecí kabel
- Bez dávkovacích kapslí, pouze skleněné aromizéry
- Stolní vaporizer, nevhodný na cesty
- Větší než přenosné vaporizery
- Pro pohodlné ovládání závislý na aplikaci
- Síťové napájení vyžaduje dostupnou zásuvku
S XQ2 nabízí Arizer stolní vaporizer, který využívá konvekci. Maximální teplota je 260 °C. Za 90 sekund je zařízení připraveno k použití. Všechny ceny z evropských obchodů v našem srovnání. Zařízení přesvědčí solidním zpracováním a jednoduchým ovládáním.
Vylepšení oproti modelu Extreme Q
XQ2 má silnější ohřívač (rychlejší heat-up time), vylepšenou kvalitu vaporu a modernější design. Ovládání zůstává přes dálkové ovládání a tlačítka na zařízení.
Kontext výzkumu: Studie v Journal of Pharmaceutical Sciences (Hazekamp et al., 2006) ukázala, že vaporizace při kontrolovaných teplotách uvolňuje více než 95 % požadovaných účinných látek, zatímco vedlejší produkty spalování jsou z velké části eliminovány. Zdroj: PubMed 16637053
Duální režim: Balón + hadice
Stejně jako Extreme Q nabízí XQ2 provoz s balónkem i hadičkou. Ventilátor má několik stupňů pro různě hustá naplnění balónku.
Balónek vs. hadice: Kdy co použít
XQ2 nabízí obojí: režim balónku pro skupinové session a hadicový režim pro pohodové sólové vapování. Sílu ventilátoru lze plynule regulovat — nižší stupně plní balónek pomaleji, ale poskytují hustší oblaka.
V hadicovém režimu se potahuje přímo ze zařízení. Chuť je intenzivnější, protože vapor nejprve nestojí v balónku. Oba režimy fungují současně přes stejný skleněný nástavec.
Ovládání aplikace a dálkové ovládání
XQ2 je jedním z mála stolních vaporizérů s Bluetooth aplikací. Nastavení teploty, časovače a rychlosti ventilátoru — vše z pohodlí pohovky. Alternativně je součástí balení i klasické dálkové ovládání.
Aplikace funguje s iOS i Androidem. Obzvlášť praktické: lze vytvořit teplotní profily pro různé byliny a spustit je jedním klepnutím.
Skleněná cesta páry a čištění
Celá dráha páry je vyrobena ze skla a nerezové oceli — žádný plast. To zajišťuje čistou chuť bez pachuti. Skleněné části lze jednotlivě čistit v isopropanolu.
Elbow-Screens jsou spotřební díly: vyměňujte je každé 2-4 týdny podle intenzity používání. Náhradní sítka stojí málo a měli byste je mít vždy v zásobě.
XQ2 vs. Extreme Q
XQ2 je přímým nástupcem Extreme Q. Co se změnilo? Výkonnější ohřev (kratší doba zahřívání), podpora aplikace přes Bluetooth a modernější design. Skleněná konfigurace a cesta páry jsou téměř totožné.
Cenově stojí XQ2 117 EUR, zatímco Extreme Q od přibližně 100 EUR. Cenový rozdíl je malý — XQ2 se pro většinu uživatelů vyplatí.
Spotřeba energie a poloha
Jako stolní zařízení potřebuje XQ2 elektrickou zásuvku. Výhoda: konstantní topný výkon po celé hodiny, žádné starosti s baterií. Ideální pro pevné místo na pracovním stole nebo konferenčním stolku.
XQ2 během provozu spotřebovává přibližně 200 wattů. V pohotovostním režimu výrazně méně. Časovač automatického vypnutí zařízení po nastavené době vypne.
Srovnání: XQ2 vs. Solo 3 V2
| XQ2 | Solo 3 V2 | |
|---|---|---|
| Typ | Stacionární | Přenosný |
| Topení | Konvekce | Hybridní |
| Teplota | 50°C - 260°C | 50°C - 220°C |
| Doba zahřátí | 90s | 15s |
| Baterie | bez (síťové napájení) | 5000 mAh |
| Cena od | 118€ | 119€ |
XQ2 se lépe hodí pro uživatele, kteří preferují desktopové zařízení a ocení dobu zahřátí pouhých 90 sekund. Solo 3 V2 je správná volba pro všechny, kdo hledají přenosné zařízení a bez problémů zvládnou dobu zahřátí 15 sekund. Obě zařízení pocházejí od společnosti Arizer a nabízejí vysokou kvalitu vaporu.
Srovnání: XQ2 vs. Air SE
| XQ2 | Air SE | |
|---|---|---|
| Typ | Stacionární | Přenosný |
| Topení | Konvekce | Hybridní |
| Teplota | 50°C - 260°C | 180°C - 210°C |
| Doba zahřátí | 90s | 60s |
| Baterie | bez (síťové napájení) | 3350 mAh |
| Cena od | 118€ | 47€ |
XQ2 je vhodnější pro uživatele, kteří preferují stolní zařízení a ocení dobu zahřátí pouhých 90 sekund. Air SE je správná volba pro všechny, kdo hledají přenosné zařízení a dobře si vystačí s dobou zahřátí 60 sekund. Obě zařízení pocházejí od Arizer a nabízejí vysokou kvalitu páry.
Srovnání: XQ2 vs. Extreme Q
| XQ2 | Extreme Q | |
|---|---|---|
| Typ | Stacionární | Stacionární |
| Topení | Konvekce | Konvekce |
| Teplota | 50°C - 260°C | 50°C - 260°C |
| Doba zahřátí | 90s | 120s |
| Baterie | bez (síťové napájení) | bez (síťové napájení) |
| Cena od | 118€ | 81€ |
XQ2 se lépe hodí pro uživatele, kteří dávají přednost desktopovému zařízení a ocení dobu nahřátí pouhých 90 sekund. Extreme Q je správnou volbou pro všechny, kteří hledají desktopové zařízení a bez problémů si vystačí s dobou nahřátí 120 sekund. Obě zařízení pocházejí od Arizer a nabízejí vysokou kvalitu páry.
Srovnání: XQ2 vs. Volcano Hybrid
Arizerův XQ2 a Volcano Hybrid od Storz & Bickel jsou dva nejprodávanější stolní vaporizéry s funkcí balónku. Oba nabízejí režim hadičky i balónku.
| XQ2 | Volcano Hybrid | |
|---|---|---|
| Typ | Stacionární | Stacionární |
| Topení | Konvekce | Hybridní |
| Teplota | 50°C - 260°C | 40°C - 230°C |
| Doba zahřátí | 90s | 40s |
| Baterie | bez (síťové napájení) | bez (síťové napájení) |
| Cena od | 118€ | 346€ |
Volcano Hybrid se zahřívá rychleji, má lepší technologii balónkového ventilu a je považován za referenci. XQ2 stojí třetinu a poskytuje srovnatelnou kvalitu vaporu — skleněná cesta vaporu je dokonce chuťově o něco čistší. Kdo má rozpočet, vezme Volcano. Kdo chce ušetřit: XQ2 je nejlepší alternativa.
Srovnání: XQ2 vs. Plenty
| XQ2 | Plenty | |
|---|---|---|
| Typ | Stacionární | Stacionární |
| Topení | Konvekce | Hybridní |
| Teplota | 50°C - 260°C | 130°C - 202°C |
| Doba zahřátí | 90s | 270s |
| Baterie | bez (síťové napájení) | bez (síťové napájení) |
| Cena od | 118€ | 135€ |
XQ2 od Arizer začíná na ceně 0€ a zahřeje se za 90 sekund. Plenty od Storz & Bickel stojí od 0€ s dobou zahřátí 270 sekund. Obě zařízení využívají odlišné metody ohřevu a jsou vhodná pro náročné uživatele v této cenové kategorii.
Srovnání: XQ2 vs. ArGo
| XQ2 | ArGo | |
|---|---|---|
| Typ | Stacionární | Přenosný |
| Topení | Konvekce | Hybridní |
| Teplota | 50°C - 260°C | 50°C - 220°C |
| Doba zahřátí | 90s | 60s |
| Baterie | bez (síťové napájení) | 3400 mAh |
| Cena od | 118€ | 47€ |
XQ2 se lépe hodí pro uživatele, kteří preferují stolní zařízení a ocení dobu zahřátí pouhých 90 sekund. ArGo je správná volba pro všechny, kdo hledají přenosné zařízení a dobře si vystačí s dobou zahřátí 60 sekund. Obě zařízení pocházejí od společnosti Arizer a nabízejí vysokou kvalitu páry.
Srovnání: XQ2 vs. Solo 2 MAX
| XQ2 | Solo 2 MAX | |
|---|---|---|
| Typ | Stacionární | Přenosný |
| Topení | Konvekce | Hybridní |
| Teplota | 50°C - 260°C | 50°C - 220°C |
| Doba zahřátí | 90s | 30s |
| Baterie | bez (síťové napájení) | 3400 mAh |
| Cena od | 118€ | 91€ |
XQ2 je vhodnější pro uživatele, kteří preferují stolní zařízení a ocení dobu zahřátí pouhých 90 sekund. Solo 2 MAX je správná volba pro všechny, kdo hledají přenosné zařízení a dobře si poradí s dobou zahřátí 30 sekund. Obě zařízení pocházejí od Arizer a nabízejí vysokou kvalitu páry.
Srovnání: XQ2 vs. V-Tower
| XQ2 | V-Tower | |
|---|---|---|
| Typ | Stacionární | Stacionární |
| Topení | Konvekce | Konvekce |
| Teplota | 50°C - 260°C | 50°C - 260°C |
| Doba zahřátí | 90s | 60s |
| Baterie | bez (síťové napájení) | bez (síťové napájení) |
| Cena od | 118€ | 68€ |
XQ2 je vhodnější pro uživatele, kteří preferují stolní zařízení a ocení dobu nahřátí pouhých 90 sekund. V-Tower je správná volba pro všechny, kdo hledají stolní zařízení a bez problémů si vystačí s dobou nahřátí 60 sekund. Obě zařízení pocházejí od značky Arizer a nabízejí vysokou kvalitu páry.
Srovnání: XQ2 vs. Solo 2
| XQ2 | Solo 2 | |
|---|---|---|
| Typ | Stacionární | Přenosný |
| Topení | Konvekce | Hybridní |
| Teplota | 50°C - 260°C | 50°C - 220°C |
| Doba zahřátí | 90s | 30s |
| Baterie | bez (síťové napájení) | 3400 mAh |
| Cena od | 118€ | 71€ |
XQ2 je vhodnější pro uživatele, kteří preferují stolní zařízení a ocení dobu nahřátí pouhých 90 sekund. Solo 2 je správná volba pro všechny, kdo hledají přenosné zařízení a bez problémů si poradí s dobou nahřátí 30 sekund. Obě zařízení pocházejí od Arizer a nabízejí vysokou kvalitu vaporu.
Čištění a péče
Pravidelné čištění udržuje XQ2 v perfektním stavu a zajišťuje čistou chuť. Po každé session vyčistěte komoru kartáčkem a odstraňte volné zbytky. Jednou týdně vyčistěte náustek a cestu vaporu isopropylalkoholem (min. 90%).
Intervaly čištění
| Komponenta | Frekvence | Metoda |
|---|---|---|
| Komora | Po každé session | Kartáček, vyklepat |
| Náustek | Týdně | Iso lázeň (15 min) |
| Cesta vaporu/sítko | Každé 2 týdny | Namočit do iso, opláchnout |
| Vnější část těla | Podle potřeby | Vlhký hadřík |
Vyhněte se typickým chybám
- Do komory nepatří voda — pouze isopropyl nebo suché čištění
- V cestě vaporu nepoužívejte ostré kovové předměty
- Sítka včas vyměňte, pokud se zvýší odpor při potahu
Jaké nastavení teploty je ideální?
Správná teplota u XQ2 určuje chuť, hustotu páry a profil účinných látek. Nižší teploty (170–185 °C) zdůrazňují terpeny a poskytují jemnou, aromatickou páru. Vyšší teploty (195–210 °C) vytvářejí hustší oblaka a silnější účinek.
Přehled teplotních zón
| Zóna | Rozsah | Výsledek |
|---|---|---|
| Chuť | 170–185 °C | Jemná, aromatická, málo viditelná pára |
| Vyváženost | 185–195 °C | Dobrá chuť s viditelnou párou |
| Hustá oblaka | 195–210 °C | Silná pára, intenzivnější účinek |
Praktické tipy
- Začněte na 180 °C a zvyšujte po 5 stupních
- Jemnější grind často vyžaduje o 5–10 °C nižší teplotu
- V chladném prostředí zvyšte počáteční teplotu o 5 °C
Jak správně nabíjet baterii?
Baterie XQ2 vydrží při typickém používání několik sessions. Pro maximální životnost udržujte baterii mezi 20% a 80% a vyhněte se hlubokému vybití. Nabíjení přes USB-C pomocí kvalitního napájecího adaptéru urychluje proces nabíjení.
Tipy k baterii
- Nenechávejte zařízení trvale připojené k nabíječce — po dosažení 100% odpojte
- U vyměnitelné baterie: používejte originální nebo doporučené články
- Výkon baterie v chladu klesá — před session ji nechte zahřát
- Nabíjení Pass-Through (pokud je podporováno) umožňuje používání během nabíjení
Srovnání: XQ2 vs. Volcano Classic
| XQ2 | Volcano Classic | |
|---|---|---|
| Typ | Stacionární | Stacionární |
| Topení | Konvekce | Konvekce |
| Teplota | 50°C - 260°C | 130°C - 230°C |
| Doba zahřátí | 90s | 300s |
| Baterie | bez (síťové napájení) | bez (síťové napájení) |
| Cena od | 118€ | 242€ |
XQ2 od Arizer začíná na 18€ a zahřeje se za 90 sekund. Volcano Classic od Storz & Bickel stojí od 9€ s dobou zahřátí 300 sekund. Obě zařízení využívají konvekci a jsou vhodná pro náročné uživatele v této cenové třídě.










Komentáře
Zatím žádné komentáře. Buďte první!
Přihlaste se pro komentář