Arizer Extreme Q
Výhody
- Dva režimy: balonek a whip
- Skleněná cesta páry + keramické topné těleso
- Dálkové ovládání v balení
- Nejdostupnější stolní model Arizer
Nevýhody
- Doba nahřátí 120 sekund
- Bez aplikace
- Bez dávkovacích kapslí
Arizer Extreme Q — Srovnání Cen (72 obchodů) 81–149 €
Aktualizováno: 12.05.2026, 22:38
* Some links are affiliate links. We earn a small commission if you purchase through these links — at no extra cost to you.
Specifikace
| Specifikace | |
|---|---|
| Metoda Ohřevu | Konvekce |
| Typ Zařízení | Stolní |
| Brand | Arizer |
| Zdroj Napájení | Napájení ze sítě (AC) |
| Rozsah Teplot | 50°C - 260°C |
| Doba Nahřívání | 120 sekund |
| Weight | 800 g |
| Dimensions | 14.6 x 14.6 x 20.3 cm |
| Auto Shutoff | 120 min |
| Záruka | 99 let |
| Kompatibilní s Bongem | Zobrazit adaptéry pro vodní dýmku |
| Session Mode | Session |
| Temperature Control | Digitální |
| Material | Suché byliny |
| Vapor Path | Sklo |
| Replaceable Battery | No |
| Passthrough Charging | No |
| Charging Port | AC |
Zdroj: OfficialOficiální, Vaporizer WizardRecenze · Ověřeno 19.02.2026
O tomto vaporizéru
Arizer Extreme Q je stolní vaporizér s konvekčním ohřevem. Dosahuje až 260 °C, doba zahřátí přibližně 2 minuty. Napájení přes síťový adaptér, bez akumulátoru. Režim balónku i hadičky, kompatibilní s vodní dýmkou. Ceny v srovnání cen Extreme Q.
- Dva režimy: balonek a whip
- Skleněná cesta páry + keramické topné těleso
- Dálkové ovládání v balení
- Nejdostupnější stolní model Arizer
- Doba nahřátí 120 sekund
- Bez aplikace
- Bez dávkovacích kapslí
Arizer Extreme Q je stolní vaporizér s konvekčním ohřevem. Dosahuje až 260 °C, doba zahřátí přibližně 2 minuty. Napájení přes síťový adaptér, bez akumulátoru. Režim balónku i hadičky, kompatibilní s vodní dýmkou. Ceny v srovnání cen Extreme Q.
Balónek a hadice v jednom zařízení
Extreme Q nabízí obojí: plnění balónku podobně jako u Volcano a přímé inhalování přes hadičku. Dálkové ovládání umožňuje ovládání z gauče. Skleněné části lze mýt v myčce.
Kontext výzkumu: Studie v Journal of Pharmaceutical Sciences (Hazekamp et al., 2006) ukázala, že vaporizace při kontrolovaných teplotách uvolňuje více než 95 % požadovaných účinných látek, zatímco vedlejším produktům spalování se z velké míry předchází. Zdroj: PubMed 16637053
Vítěz poměru ceny a výkonu mezi stolními zařízeními
Mezi stolními vaporizéry patří Extreme Q k nejlevnějším zařízením s balónkovou funkcí. Kvalita páry je na solidní úrovni – za tuto cenu existuje jen málo alternativ.
Srovnání: Extreme Q vs. Air MAX
| Extreme Q | Air MAX | |
|---|---|---|
| Typ | Stacionární | Přenosný |
| Topení | Konvekce | Hybridní |
| Teplota | 50°C - 260°C | 50°C - 220°C |
| Doba zahřátí | 120s | 60s |
| Baterie | bez (síťové napájení) | 5000 mAh |
| Cena od | 81€ | 91€ |
Extreme Q se lépe hodí pro uživatele, kteří preferují stolní zařízení a ocení dobu zahřátí pouhých 120 sekund. Air MAX je správnou volbou pro všechny, kteří hledají přenosné zařízení a dobře si poradí s dobou zahřátí 60 sekund. Obě zařízení pocházejí od společnosti Arizer a nabízejí vysokou kvalitu páry.
Srovnání: Extreme Q vs. XQ2
| Extreme Q | XQ2 | |
|---|---|---|
| Typ | Stacionární | Stacionární |
| Topení | Konvekce | Konvekce |
| Teplota | 50°C - 260°C | 50°C - 260°C |
| Doba zahřátí | 120s | 90s |
| Baterie | bez (síťové napájení) | bez (síťové napájení) |
| Cena od | 81€ | 118€ |
Extreme Q je vhodnější pro uživatele, kteří preferují stolní zařízení a ocení dobu zahřátí pouhých 120 sekund. XQ2 je správnou volbou pro všechny, kteří hledají stolní zařízení a bez problémů si poradí s dobou zahřátí 90 sekund. Obě zařízení pocházejí od Arizer a nabízejí vysokou kvalitu páry.
Srovnání: Extreme Q vs. Solo 3 V2
| Extreme Q | Solo 3 V2 | |
|---|---|---|
| Typ | Stacionární | Přenosný |
| Topení | Konvekce | Hybridní |
| Teplota | 50°C - 260°C | 50°C - 220°C |
| Doba zahřátí | 120s | 15s |
| Baterie | bez (síťové napájení) | 5000 mAh |
| Cena od | 81€ | 119€ |
Extreme Q se lépe hodí pro uživatele, kteří preferují stolní zařízení a ocení dobu nahřátí pouhých 120 sekund. Solo 3 V2 je správnou volbou pro všechny, kdo hledají přenosné zařízení a bez problémů si poradí s dobou nahřátí 15 sekund. Obě zařízení pocházejí od značky Arizer a nabízejí vysokou kvalitu vaporu.
Extreme Q vs. XQ2: Vyplatí se upgrade?
XQ2 nahrazuje Extreme Q jako vlajkový stolní model Arizeru. Kvalita vaporizace je téměř totožná — stejná skleněná cesta, stejný typ ohřevu. XQ2 navíc nabízí ovládání přes aplikaci Bluetooth a rychlejší dobu nahřátí.
Od 84 EUR je Extreme Q jedním z nejlevnějších stolních zařízení s režimem balónku a hadice. XQ2 začíná na 117 EUR. Kdo nepotřebuje aplikaci a chce ušetřit cenový rozdíl, s Extreme Q neudělá chybu.
Čištění skleněných částí
Skleněné prvky (Elbow, Ballon-Adapter, Schlauch-Aufsatz, Kammer-Schale) namočte do isopropanolu — 15 minut stačí. Elbow-Screens jsou spotřební díly a měly by se měnit každé 2–3 týdny. Samotné zařízení pouze otřete vlhkým hadříkem.
Skleněné části nejsou vhodné do myčky — isopropanol je nejbezpečnější metoda.
Srovnání: Extreme Q vs. Plenty
| Extreme Q | Plenty | |
|---|---|---|
| Typ | Stacionární | Stacionární |
| Topení | Konvekce | Hybridní |
| Teplota | 50°C - 260°C | 130°C - 202°C |
| Doba zahřátí | 120s | 270s |
| Baterie | bez (síťové napájení) | bez (síťové napájení) |
| Cena od | 81€ | 135€ |
Extreme Q od Arizer začíná na 0€ a zahřeje se za 120 sekund. Plenty od Storz & Bickel stojí 0€ a doba zahřátí je 270 sekund. Obě zařízení používají odlišné metody ohřevu a jsou vhodná pro náročné uživatele v této cenové kategorii.
Srovnání: Extreme Q vs. Air SE
| Extreme Q | Air SE | |
|---|---|---|
| Typ | Stacionární | Přenosný |
| Topení | Konvekce | Hybridní |
| Teplota | 50°C - 260°C | 180°C - 210°C |
| Doba zahřátí | 120s | 60s |
| Baterie | bez (síťové napájení) | 3350 mAh |
| Cena od | 81€ | 47€ |
Extreme Q je vhodnější pro uživatele, kteří preferují stolní zařízení a oceňují dobu zahřátí pouhých 120 sekund. Air SE je správnou volbou pro všechny, kdo hledají přenosné zařízení a dobře si vystačí s dobou zahřátí 60 sekund. Obě zařízení pocházejí od Arizer a nabízejí vysokou kvalitu vaporu.
Srovnání: Extreme Q vs. ArGo
| Extreme Q | ArGo | |
|---|---|---|
| Typ | Stacionární | Přenosný |
| Topení | Konvekce | Hybridní |
| Teplota | 50°C - 260°C | 50°C - 220°C |
| Doba zahřátí | 120s | 60s |
| Baterie | bez (síťové napájení) | 3400 mAh |
| Cena od | 81€ | 47€ |
Extreme Q je vhodnější pro uživatele, kteří preferují stolní zařízení a ocení dobu zahřátí pouhých 120 sekund. ArGo je správnou volbou pro všechny, kdo hledají přenosné zařízení a bez problémů si poradí s dobou zahřátí 60 sekund. Obě zařízení pocházejí od společnosti Arizer a nabízejí vysokou kvalitu páry.
Srovnání: Extreme Q vs. Solo 2 MAX
| Extreme Q | Solo 2 MAX | |
|---|---|---|
| Typ | Stacionární | Přenosný |
| Topení | Konvekce | Hybridní |
| Teplota | 50°C - 260°C | 50°C - 220°C |
| Doba zahřátí | 120s | 30s |
| Baterie | bez (síťové napájení) | 3400 mAh |
| Cena od | 81€ | 91€ |
Extreme Q se lépe hodí pro uživatele, kteří preferují stolní zařízení a ocení dobu zahřátí pouhých 120 sekund. Solo 2 MAX je správnou volbou pro všechny, kdo hledají přenosné zařízení a bez problémů si vystačí s dobou zahřátí 30 sekund. Obě zařízení pocházejí od společnosti Arizer a nabízejí vysokou kvalitu vaporu.
Srovnání: Extreme Q vs. V-Tower
| Extreme Q | V-Tower | |
|---|---|---|
| Typ | Stacionární | Stacionární |
| Topení | Konvekce | Konvekce |
| Teplota | 50°C - 260°C | 50°C - 260°C |
| Doba zahřátí | 120s | 60s |
| Baterie | bez (síťové napájení) | bez (síťové napájení) |
| Cena od | 81€ | 68€ |
Extreme Q se lépe hodí pro uživatele, kteří preferují stolní zařízení a ocení dobu nahřátí pouhých 120 sekund. V-Tower je správná volba pro všechny, kdo hledají stolní zařízení a bez problémů si vystačí s dobou nahřátí 60 sekund. Obě zařízení pocházejí od značky Arizer a nabízejí vysokou kvalitu vaporu.
Srovnání: Extreme Q vs. Solo 2
| Extreme Q | Solo 2 | |
|---|---|---|
| Typ | Stacionární | Přenosný |
| Topení | Konvekce | Hybridní |
| Teplota | 50°C - 260°C | 50°C - 220°C |
| Doba zahřátí | 120s | 30s |
| Baterie | bez (síťové napájení) | 3400 mAh |
| Cena od | 81€ | 71€ |
Extreme Q se lépe hodí pro uživatele, kteří preferují stolní zařízení a ocení dobu nahřátí pouhých 120 sekund. Solo 2 je správná volba pro všechny, kdo hledají přenosné zařízení a bez problémů zvládnou dobu nahřátí 30 sekund. Obě zařízení pocházejí od Arizer a nabízejí vysokou kvalitu páry.
Čištění a péče
Pravidelné čištění udržuje Extreme Q ve špičkovém stavu a zajišťuje čistou chuť. Po každé session vyčistěte kammer kartáčkem a odstraňte volné zbytky. Jednou týdně vyčistěte náustek a cestu páry isopropylalkoholem (min. 90 %).
Intervaly čištění
| Komponenta | Frekvence | Metoda |
|---|---|---|
| Kammer | Po každé session | Kartáček, vyklepat |
| Náustek | Týdně | Iso lázeň (15 min) |
| Cesta páry/sítko | Každé 2 týdny | Namočit do Iso, opláchnout |
| Vnější část těla | Podle potřeby | Vlhký hadřík |
Vyhněte se typickým chybám
- Do kammer nepoužívejte vodu — pouze isopropyl nebo suché čištění
- V cestě páry nepoužívejte ostré kovové předměty
- Sítka včas vyměňte, pokud se zvýší odpor při potahu
Jaké nastavení teploty je ideální?
Správná teplota u Extreme Q určuje chuť, hustotu vaporu a profil účinných látek. Nižší teploty (170–185 °C) zdůrazňují terpeny a poskytují jemný, aromatický vapor. Vyšší teploty (195–210 °C) vytvářejí hustší oblaka a silnější účinek.
Přehled teplotních zón
| Zóna | Rozsah | Výsledek |
|---|---|---|
| Chuť | 170–185 °C | Jemný, aromatický, málo viditelný vapor |
| Vyváženost | 185–195 °C | Dobrá chuť s viditelným vaporem |
| Hustá oblaka | 195–210 °C | Silný vapor, intenzivnější účinek |
Praktické tipy
- Začněte na 180 °C a zvyšujte po 5 °C
- Jemnější grind často vyžaduje o 5–10 °C nižší teplotu
- V chladném prostředí zvyšte počáteční teplotu o 5 °C
Jak správně nabíjet baterii?
Baterie Extreme Q vydrží při typickém používání několik sessions. Pro maximální životnost udržujte baterii mezi 20% a 80% a vyhněte se hlubokému vybití. Nabíjení přes USB-C kvalitním napájecím adaptérem urychluje proces nabíjení.
Tipy k baterii
- Nenechávejte zařízení trvale připojené k nabíječce — po dosažení 100% jej odpojte
- U vyměnitelné baterie: používejte originální nebo doporučené články
- Výkon baterie v chladu klesá — před session ji nechte zahřát
- Nabíjení Pass-Through (pokud je podporováno) umožňuje používání během nabíjení
Extreme Q vs Solo 3 V2
Přenosný vs. stolní: Solo 3 V2 je nejlepší přenosný model Arizeru s USB-C a dobou zahřátí 25 sekund. Extreme Q je stolní model s režimem balónku a hadičky, ventilátorem a dosahuje až 260 °C. Volba závisí na místě použití.
| Vlastnost | Extreme Q | Solo 3 V2 |
|---|---|---|
| Cena (od) | ~109 EUR | ~149 EUR |
| Typ | Stolní | Přenosný |
| Ohřev | Konvekce | Konvekce |
| Max. teplota | 260 °C | 220 °C |
| Doba zahřátí | ~120 sekund | ~25 sekund |
| Režim balónku | Ano | Ne |
| Režim hadičky | Ano | Ne |
| Ventilátor (Fan) | Ano | Ne |
| Baterie | Napájení ze sítě | 3.500 mAh |
| Nabíjení USB-C | – | Ano |
| Skleněné náustky | Ano | Ano |
| Záruka | Doživotní | Doživotní |
Srovnání: Extreme Q vs. Volcano Hybrid
| Extreme Q | Volcano Hybrid | |
|---|---|---|
| Typ | Stacionární | Stacionární |
| Topení | Konvekce | Hybridní |
| Teplota | 50°C - 260°C | 40°C - 230°C |
| Doba zahřátí | 120s | 40s |
| Baterie | bez (síťové napájení) | bez (síťové napájení) |
| Cena od | 81€ | 346€ |
Extreme Q od Arizer začíná na 40€ a nahřeje se za 120 sekund. Volcano Hybrid od Storz & Bickel stojí od 10€ s dobou nahřátí 40 sekund. Obě zařízení využívají odlišné metody ohřevu a jsou vhodná pro náročné uživatele v této cenové třídě.











Komentáře
Zatím žádné komentáře. Buďte první!
Přihlaste se pro komentář