Nejlepší dab pera
Nejlepší dab peny: pět doporučení
U těchto dab penů se koncentrát vkládá přímo do komory. Pět doporučení se řídí naším celkovým hodnocením. Podmínkou výběru je, že výrobce přístroj stále vyrábí a při porovnání 2. října 2026 je evidováno nejméně pět obchodů se skladem. E-rigům s vodním filtrem, e-nailům a dab straw věnujeme samostatné seznamy. Aktuální ceny a dostupnost ve vaší oblasti jsou uvedeny v živém srovnání cen níže.
Naše šestice doporučení: nejlepší dab peny
1. Dr. Dabber Ghost 2 — Nejvyšší hodnocení
Ghost 2 je kompaktní vaporizér na koncentráty s keramickou eChamber, která se ohřívá ze strany. Pět stupňů pokrývá rozsah 216 až 282 °C, doplňují je topné profily Ascent, Descent a Steady. Podle Dr. Dabber je v závislosti na stupni připraven za 5 až 10 sekund. Akumulátor o kapacitě 1 000 mAh se nabíjí přes USB-C, i během používání. S přibližně 198 g je těžší než pero, ale stále dobře sedí v ruce.
- Akumulátor: 1 000 mAh | Teplota: 216–282 °C (5 stupňů) | Hmotnost: 198 g
- Komora: Keramika | Nabíjení: USB-C s průchozím nabíjením | Záruka: 1 rok
- Cena: od 119,00 € vč. dopravy v 76 obchodech
→ Dr. Dabber Ghost 2 srovnání cen
2. Linx Blaze — Dvě hlavy, závit 510
V setu Blaze jsou dvě vaporizační hlavy: Ace s křemennou komorou a Zero se zahloubenou keramickou deskou. Obě pracují bez odporového drátu. Akumulátor o kapacitě 900 mAh nabízí čtyři stupně, hlavy i akumulátor využívají závit 510 a podle Linx jsou kompatibilní s většinou ostatních dílů na 510. S 76 g (Ace) resp. 72 g (Zero) je to skutečné kapesní pero. V obchodě Linx je momentálně vyprodáno, ve srovnání cen ho ale nabízí více prodejců.
- Akumulátor: 900 mAh | Stupně: 4 | Hmotnost: 72–76 g
- Hlavy: Křemen + keramická deska | Závit 510: ✓ | Záruka: 1 rok
- Cena: od 127,39 € vč. dopravy v 13 obchodech
3. Dr. Dabber Light — Pro koncentráty a cartridge
Light je štíhlý vaporizér ve tvaru pera o přibližně 57 g, u kterého komora sedí v náustku. Pracuje s jedním nastaveným teplotním stupněm 288 až 343 °C a podle výrobce se okamžitě ohřeje. Akumulátor přijímá i 510 cartridge, takže jedno zařízení pokryje oba typy materiálů. Jedno nabití akumulátoru podle Dr. Dabber vydrží přibližně 30 topných cyklů.
- Teplota: 288–343 °C (1 stupeň) | Hmotnost: 57 g
- 510 cartridge: ✓ | Záruka: 1 rok
- Cena: od 17,73 € Možné dovozní poplatky v 16 obchodech
→ Dr. Dabber Light srovnání cen
4. Puffco Pivot — U většiny obchodů
Pivot je kompaktní dab pen od Puffco se 3D komorou a regulací teploty v reálném čase. Čtyři stupně od 260 do 307 °C vybereš kliknutím, ohřeje se podle Puffco přibližně za 20 sekund. Boost dvojitým kliknutím prodlouží topný cyklus o 15 sekund při o něco vyšší teplotě. Jedno nabití baterie vystačí na až 15 topných cyklů na nejnižším stupni, nabíjí se přes USB-C přibližně za 45 minut. Aplikace neexistuje; skleněný adaptér pro vodní dýmky prodává Puffco zvlášť. V cenovém srovnání je uveden u více obchodů než jakékoli jiné zařízení v tomto seznamu.
- Teplota: 260–307 °C (4 stupně + Boost) | Komora: 3D komora | Nabíjení: USB-C
- Aplikace: ✗ | Záruka: 2 roky (komora 1 měsíc)
- Cena: od 145,00 € vč. dopravy v 133 obchodech
5. Flowermate WiX — Přesná regulace teploty
WiX nabízí skutečnou regulaci teploty až do 215 °C — v této cenové třídě vzácné. Akumulátor 350 mAh, 10 sekund doby ohřevu, kompatibilní s WPA. Keramická cívka šetří chuť při nízkých teplotách.
- Akumulátor: 350 mAh | Max teplota: 215 °C | Cívka: Keramika | WPA: ✓
- Cena: od 37,98 € vč. dopravy v 25 obchodech
Srovnávací tabulka: pět doporučených modelů
| Model | Hodnocení | Od | Obchody | Akumulátor | Max °C | Komora | WPA | Typ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dr. Dabber Ghost 2 | 9,0 | 119,00 € vč. dopravy | 76 | 1 000 mAh | 282 | Keramika | — | Pen |
| Linx Blaze | 6,3 | 127,39 € vč. dopravy | 13 | 900 mAh | — | Křemen/Keramika | — | Pen |
| Dr. Dabber Light | 5,9 | 17,73 € Možné dovozní poplatky | 16 | — | 343 | — | — | Pen |
| Puffco Pivot | 5,6 | 145,00 € vč. dopravy | 133 | — | 307 | — | — | Pen |
| Flowermate WiX | 5,4 | 37,98 € vč. dopravy | 25 | 350 mAh | 215 | Keramika | ✓ | Pen |
Hodnocení je naše celkové posouzení z výbavy, údajů výrobce a nejméně dvou nezávislých testů. Pomlčka znamená: výrobce hodnotu neuvádí.
E-rigy, e-naily a dab straw
E-rig má vodní filtr: Dr. Dabber XS patří do našeho seznamu nejlepších e-rigů.
XMAX Riggo funguje jako e-nail na skleněném rigu a lze jej používat i jako suchou dýmku. Najdete ho v seznamu nejlepších e-nailů.
U Lookah Seahorse Pro Plus a XMAX Daboo se hrotová topná část přikládá přímo ke koncentrátu. Tyto Nectar Collectory porovnáváme v našem seznamu nejlepších dab straw.
Další levné Dab Peny
Následující dvě zařízení Norddampf vkládají koncentráty do komory a rovněž patří mezi dab peny. Doplňují pět doporučení o další modely v nižší cenové kategorii.
Norddampf Terp Pen — keramická komora, 800 mAh
Terp Pen má keramickou komoru, dab nástroj v náústku a akumulátor 800 mAh. Podle Norddampf jeho tři teplotní stupně pokrývají 177–232, 232–288 a 288–343 °C. Nabíjí se přes USB-C a přijímá koncentráty do komory.
- Akumulátor: 800 mAh | Teplotní stupně: 3 | Nabíjení: USB-C
- Cena: od 84,90 € vč. dopravy v 5 obchodech
→ Norddampf Terp Pen srovnání cen
Norddampf DAB PEN Mini — kompaktní s 400 mAh
Mini varianta je menší a má akumulátor 400 mAh.
- Ohřev: Kondukce | Max: 260 °C | Akumulátor: 400 mAh
- Cena: od 34,97 € vč. dopravy v 6 obchodech
→ Norddampf DAB PEN Mini srovnání cen
Jaké koncentráty se hodí do Dab Penu?
Ne každý koncentrát se hodí do Dab Penu stejně dobře. Konzistence určuje, jak snadno se plní a jak čistě se vaporizuje.
Wax a Crumble
Wax je měkký a tvárný — dá se dab nástrojem přímo nanést na cívku. Crumble je sušší a při plnění se drobí, za to se vaporizuje rovnoměrněji. Oba se hodí pro všechny Dab Peny na seznamu. Ideální teplota: 180–220 °C.
Shatter a Budder
Shatter je sklovitý a křehký. Odlomte malé kousky a položte je na cívku — nepředzahřívejte, jinak se roztaví do komory dříve, než se odpaří. Budder je krémový a zachází se s ním podobně jako s Waxem. Teplota: 200–260 °C.
Live Resin a Rosin
Live Resin obsahuje více terpenů než jiné koncentráty — chuť je intenzivnější. Nízké teploty (150–200 °C) terpeny nejlépe zachovají. Rosin se vyrábí bez rozpouštědel (teplo + tlak) a je proto obzvláště čistý. Oba typy jsou lepkavé — nejsnadněji se nabíjejí pomocí vyhřívaného dab nástroje.
Teplotní průvodce: správné teplo pro koncentráty
Teplota ovlivňuje chuť, hustotu páry a účinek. Nízká = více chuti, méně páry. Vysoká = hustá pára, méně nuancí.
| Rozsah | Teplota | Výsledek | Vhodné pro |
|---|---|---|---|
| Nízká | 150–200 °C | Mírná pára, silné aroma | Live Resin, zaměření na terpeny |
| Střední | 200–260 °C | Vyváženě: chuť + pára | Wax, Shatter, univerzální |
| Vysoká | 260–370 °C | Hustá pára, malé aroma | Husté Wax, maximální extrakce |
Tip: Začněte nízko (180 °C) a zvyšujte po 10stupňových krocích. Tak najdete sweet spot pro váš materiál, aniž byste ztratili chuť.
Dab Pen vs. E-Rig: jaký je rozdíl?
Rozdíl spočívá především ve formátu a vybavení. Oba vaporizují koncentráty:
| Vlastnost | Dab Pen | E-Rig |
|---|---|---|
| Velikost | Pero (15–50 g) | Kompaktní zařízení (150–400 g) |
| Vodní filtr | Zřídka (pouze s WPA) | Často integrovaný |
| Teplota | 2–3 stupně nebo pevná | Přesné nastavení na stupeň |
| Cenová úroveň | obvykle nižší | obvykle vyšší |
| Čištění | Výměna cívky | Čištění komory |
| Kvalita páry | Přímá, intenzivní | Hladší, chlazená |
Kdy se vyplatí E-Rig? Kdo pravidelně používá koncentráty a oceňuje hladkou páru, profituje z vodního filtru. Pro příležitostné, rychlé sessions na cestách stačí Pen.
Průvodce nákupem: na co si dát pozor?
Srovnání typů cívek
Keramika: Rovnoměrné teplo, menší riziko připálení, lepší chuť při nízkých teplotách. Pro začátečníky nejlepší volba.
Křemen: Zahřívá rychleji, poskytuje intenzivnější tahy. Vyžaduje více kontroly — při příliš vysoké teplotě se materiál připálí. Ideální pro zkušené uživatele.
Titan: Odolný a robustní, vydrží mnoho čisticích cyklů. Při vysokých teplotách může mít kovovou příchuť.
Kapacita baterie
Flowermate WiX má 350 mAh, Linx Blaze 900 mAh a Ghost 2 1 000 mAh. Výdrž závisí také na teplotě a délce tahu. Ghost 2 umožňuje používání během nabíjení. Muad-Dib pracuje s vyměnitelnými akumulátory AA.
Čištění a péče
Koncentráty zanechávají lepkavé zbytky — pravidelné čištění je nutností. Po každé Session: cívku udržujte teplou a zbytky otřete vatovým tamponem. Každých 5–10 sessions: cívku a náustek namočte do isopropylalkoholu (minimálně 90 %), na 20 minut, poté nechte oschnout. Cívky vyměňujte každé 2–4 týdny podle frekvence používání.
Tip pro E-Rigy: Vodní bubbler po každé Session propláchněte teplou vodou. Stojatá voda přes noc vede k usazování vodního kamene.
Závit 510 vs. proprietární konektory
Linx Blaze a Flowermate WiX používají závit 510; Dr. Dabber Light navíc přijímá cartridge se závitem 510. Zkontrolujte kompatibilitu příslušného nástavce: samotný odpovídající závit k tomu nestačí. Puffco Pivot a Dr. Dabber Ghost 2 používají vlastní komory.
Dab Pen vs. Vape Pen
Vape Peny používají předplněné olejové kazety se závitem 510. Dab Peny nabíjejí surový koncentrát přímo na topnou cívku. Výhoda Dab Penu: žádný nákup kazet, plná kontrola nad materiálem a teplotou. Nevýhoda: nutnost pravidelného čištění. Pro kazety máme náš seznam nejlepších Vape Pen.
- Nejvyšší hodnocení: Dr. Dabber Ghost 2 s keramickou komorou a pěti teplotními stupni.
- Dva typy komor a závit 510: Linx Blaze.
- U dab penu vkládáte koncentrát do komory. Pro zařízení s vodním filtrem, nástavce na rigy a topné hroty existují samostatné seznamy.
Časté otázky
Co je Dab Pen?
Dab Pen je přenosný vaporizér na koncentráty (Wax, Shatter, Crumble). Materiál se nabíjí přímo na topnou cívku. Žádný hořák, žádný Dab-Rig není potřeba.
Jaký je rozdíl mezi Dab Penem a E-Rigem?
Dab pen přijímá koncentrát do komory; e-rig přidává integrovaný vodní filtr. Například Dr. Dabber XS je e-rig. E-nail jako Riggo se připojuje k samostatnému skleněnému rigu. U dab straw, jako je Seahorse Pro Plus, se topná hrotová část přikládá přímo ke koncentrátu.
Kolik koncentrátu na jedno nabití?
Na jedno nabití se do komory vejde jen velmi malé množství koncentrátu. Většina komor pojme 0,1–0,3 g. Množství velké jako zrnko rýže vystačí na 3–5 tahů.
Jaká teplota pro koncentráty?
Správná teplota závisí na požadovaném poměru chuti a množství páry. 150–200 °C pro mírnou páru a silné aroma (Live Resin). 200–260 °C pro rovnováhu mezi chutí a párou (Wax, Shatter). 260–370 °C pro maximální hustotu páry.
Jak často musím vyměňovat cívku?
Při každodenním používání přibližně každé 2–4 týdny. Keramické cívky vydrží déle než křemenné. Spálená chuť je signálem k výměně.
Mohu Dab Peny používat s olejovými kazetami?
Pouze pokud akumulátor přijímá 510 kazety. Příkladem je Dr. Dabber Light. Většina Dab Penů je stavěna pro koncentráty. Pro kazety jsou tu Vape Peny.
Jak dlouho vydrží Dab Pen?
Při normální péči vydrží Dab Pen několik let, i když opotřebitelné díly je třeba pravidelně vyměňovat. Při normální péči 1–3 roky pro zařízení. Cívka je opotřebitelný díl a vyměňuje se každé 2–4 týdny. Akumulátory po 300–500 nabíjecích cyklech znatelně ztrácejí kapacitu.
Nejlepší dab peny
Dab peny na koncentráty a vosky. Přenosné, výkonné a snadné na použití.
30 z 30 produktů
Proč Dab Pen?
Dab pera (také wax pera) mají vestavěnou vyhřívací komoru na koncentráty jako wax, shatter, rosin nebo live resin. Na rozdíl od cartridge per se sem nabíjí malé množství extraktu přímo do komory. Doba zahřívání 10-30 sekund, poté silná pára z malého množství materiálu. Populární typy cívek: křemen (chuť), keramika (účinnost), titan (odolnost).
Proč dab pera?
- Přenosný dabbing: Zážitek dab rigu na cestách. Žádné butanové hořáky, žádné skleněné sestavení, žádný stůl není třeba.
- Silná tvorba páry: Koncentráty se 60-90% účinností — výrazně silnější než květy. Malé množství vystačí nadlouho.
- Rychlé zahřátí: 10-30 sekund k prvnímu tahu. Rychlejší než většina vaporizérů na květy.
- Více možností cívek: Křemen pro chuť, keramika pro rovnoměrné teplo, titan pro odolnost. Vyměnitelné.
Dab pera obvykle stojí 40-150 EUR. Základní modely mají často jen jednu teplotu, dražší nabízejí 3-5 úrovní nebo plynulou regulaci. Cívky pravidelně čistit nebo měnit každé 2-4 týdny.
Aktuální nabídky našich partnerských obchodů
Všechny ceny pocházejí z automatických dotazů. Některé odkazy jsou affiliate odkazy.
Utillian Utillian 2
Yocan Yocan Evolve Plus XL
Norddampf Norddampf DAB PEN Mini
Linx Linx Hermes 3
Yocan Yocan Nestor
Yocan Yocan Orbit
Ooze Ooze Booster
Calvo Calvo Nectar Wax Pen
Tronian Tronian Gammatron
Ooze Ooze Duplex 2
Yocan Yocan Orbit 2.0
Honey Labs Honey Dabber II
Boundless Terp Pen Spectrum
Dip Devices Dip Devices Little Dipper
Boundless Boundless Terp Pen
Puffco Plus
Katalyzer Katalyzer Mini
Dip Devices Dip Devices Aster
Dip Devices Dip Devices Lunar
Lookah Lookah Giraffe
Yocan Yocan Iris
Utillian Utillian 5 V4
Lookah Lookah Python
Lookah Lookah Seahorse King
Tipy pro Dab Pens
Dab pens odpařují vosk, shatter nebo jiné koncentráty. Jak je používat optimálně:
- Začít s malým množstvím. Kousek velikosti rýžového zrnka stačí na 2–3 tahy.
- Udržujte cívku čistou. Po každé relaci otřete cívku vatovým tamponekem s isopropylalkoholem (po vychladnutí).
- Nechte vychladnout mezi tahy. Dab pens se rychle zahřívají. Počkejte 10–15 sekund mezi tahy.
- Keramické cívky pro chuť. Křemen zahřívá rychleji, ale keramika nabízí čistší chuť a vydrží déle.
Dab Pen vs. Desktop Rig — Srovnání
| Dab Pen | Desktop Rig / E-Nail | |
|---|---|---|
| Přenositelnost | Velmi dobrá (vejde se do kapsy) | Nepřenosný (stolní nebo domácí použití) |
| Kvalita páry | Dobrá (ale méně páry než rig) | Vynikající (hustá, chutná pára) |
| Plnění | Snadné (položit přímo na cívku) | Složitější (zahřát banger, timing důležitý) |
| Cena | 50–150€ | 150–500€ (vč. rig, e-nail, příslušenství) |
| Čištění | Denně (otřít cívku) | Týdně (banger, sklo, vyměnit vodu) |
| Nejlepší pro | Na cesty, diskrétní použití | Doma, nejlepší kvalita páry |
Další žebříčky: Vape Pens (olejové náplně), Přenosné vaporizéry (bylinky), Stolní vaporizéry, Prémiový seznam.
Přehled všech nabídek najdeš v srovnání cen Dab vaporizérů — denně aktuální ceny E-Rigů a Wax Penů ve srovnání obchodů.