Nejlepší vape pera (510)
Nejlepší Vape Pens (510): Top 10 [2026]
Vape Pens jsou kompaktní 510-Thread baterie pro olejové a extraktové cartridge. Žádné drcení, žádné plnění komory — našroubovat cartridgi, potáhnout nebo stisknout tlačítko, hotovo. Většina stojí mezi 20 a 50 € a vejde se do každé kapsy. Trhu dominují CCELL a Yocan: CCELL dodává technologii cartridgí, Yocan rozmanitost baterií. DaVinci s modelem ARTIQ nastavuje prémiový standard — skutečné řízení teploty místo jednoduchých stupňů napětí.
V tomto srovnání najdeš 10 nejlepších 510 vape penů podle ceny, baterie, typu aktivace a rozsahu funkcí. Všechny ceny jsou denně aktualizovány z více než 380 obchodů.
Naše Top 10: Nejlepší Vape Pens
1. CCELL Sandwave — Nejprodávanější
Sandwave od CCELL se etabloval jako bestseller v segmentu 510. Baterie 400 mAh vystačí přibližně na 150–200 potahů. Draw-Activation znamená: jednoduše potáhnout, žádné tlačítko není potřeba. Tři stupně napětí (2,8–3,6 V) jsou zobrazovány pomocí LED — nízký stupeň pro chuť, vysoký pro objem vaporu. Pogumované tělo se v ruce neklouže. Ideální univerzál pro začátečníky, kteří hledají spolehlivou a nekomplikovanou 510 baterii.
- Baterie: 400 mAh | Aktivace: Draw | Napětí: 3 stupně (2,8–3,6 V)
- Cena: od 27,98 € vč. dopravy v 35 obchodech
2. DaVinci ARTIQ — Řízení teploty
ARTIQ není obyčejný 510 pen: DaVinci integruje skutečné řízení teploty se čtyřmi stupni a funkcí preheat. Baterie 760 mAh je vyměnitelná — jedinečný prvek v této třídě. Nabíjení přes USB-C, solidní kovové zpracování a 1 rok záruky. Rozsah napětí sahá od 1,8 do 3,6 V, což pokrývá jak řídké, tak husté oleje. Kdo je ochoten utratit víc, získá zde nejflexibilnější 510 řešení na trhu.
- Baterie: 760 mAh (vyměnitelná) | Doba zahřátí: 2 s | Záruka: 1 rok
- Hmotnost: 150 g | Cena: od 65,50 € vč. dopravy v 47 obchodech
3. CCELL Palm Pro — Tři napětí, nastavitelný průtok vzduchu
Palm Pro je nejšířeji nabízená 510 baterie v našem srovnání. Oproti standardní Palm přináší tři úrovně napětí (2,8 / 3,2 / 3,6 V), kroužek průtoku vzduchu se třemi polohami a funkci 10sekundového předehřevu stisknutím tlačítka. Tahání probíhá jako obvykle automaticky při potažení. Cartridge se upevňuje přes magnetický kroužek do těla přístroje, nabíjení probíhá přes USB-C. S 500 mAh je to baterie pro ty, kteří chtějí u hustých olejů doladit výkon, aniž by museli přecházet na box s displejem.
- Baterie: 500 mAh | Napětí: 2,8 / 3,2 / 3,6 V | Aktivace: potažení + tlačítko předehřevu
- Cena: od 29,24 € vč. dopravy v 41 obchodech
4. Yocan Ziva Pro — Stealth design
Ziva Pro ukrývá cartridgi kompletně v těle — zvenku je vidět jen malý kovový kolík. Baterie 650 mAh, plynulá regulace napětí od 1,8 do 4,2 V a funkce preheat. Ideální na cesty, kde záleží na diskrétnosti. Díky plynulé regulaci lze teplotu vaporu nastavit jemněji než u většiny konkurentů s pevnými stupni. Cartridg je uvnitř zcela chráněna — žádné riziko, že ji omylem ulomíš.
- Baterie: 650 mAh | Napětí: 1,8–4,2 V (plynule) | Stealth: ✓
- Hmotnost: 85 g | Cena: od 22,52 € Možné dovozní poplatky v 26 obchodech
5. CCELL Rizo — Kompaktní a levný
Rizo kombinuje kvalitu CCELL s kompaktním formátem. Baterie 300 mAh, dva stupně napětí (2,8–3,3 V) a magnetický adaptér pro rychlou výměnu cartridgí. Button-Activation dává více kontroly než draw modely — přesně určuješ, kdy a jak dlouho se zahřívá. S pouhými 43 g se Rizo vejde do každé kapsy. Solidní volba pro uživatele, kteří chtějí technologii CCELL, aniž by hodně utráceli.
- Baterie: 300 mAh | Aktivace: Button | Magnet: ✓
- Hmotnost: 43 g | Cena: od 33,39 € vč. dopravy v 26 obchodech
6. Yocan Uni Pro — Univerzální baterie
Uni Pro se díky výškově nastavitelnému adaptéru hodí téměř ke každé cartridgi na trhu — ať už úzké, nebo široké. Baterie 650 mAh, OLED displej zobrazuje napětí a stav baterie. Plynulá regulace napětí od 2,0 do 4,2 V pomocí otočného kolečka: největší flexibilita v této cenové třídě. Nabíjení přes USB-C s funkcí preheat. Zvlášť praktické, pokud používáš různé značky a velikosti cartridgí a nechceš pro každou kupovat novou baterii.
- Baterie: 650 mAh | Displej: OLED | Napětí: 2,0–4,2 V (plynule)
- Hmotnost: 55 g | Cena: od 29,39 € vč. dopravy v 33 obchodech
7. CCELL Palm — Skvěle padne do ruky
Palm díky zaoblenému kapkovitému tvaru perfektně padne do ruky. Baterie 550 mAh, Draw-Activation, magnetické připojení cartridge. Žádný displej, žádné tlačítko — prostě potáhnout. Cartridg téměř úplně mizí v těle, což vytváří čistý design. Se 46 g a nabíjením přes Micro-USB je nenápadným společníkem. Typický keramický výkon ohřevu CCELL zajišťuje rovnoměrný vapor bez připalování.
- Baterie: 550 mAh | Aktivace: Draw | Tvar: Kapka
- Hmotnost: 46 g | Cena: od 22,89 € vč. dopravy v 35 obchodech
8. Yocan Kodo — Tip pro nízký rozpočet
Kodo je základní model Yocan s baterií 400 mAh a třemi stupni napětí (2,5–3,5 V). Draw-Activation, kompaktní tělo. Dost malý na klíčenku, dost odolný pro každodenní používání. Nejnižší stupeň napětí poskytuje dobrou chuť při úsporném využití oleje. Jediná nevýhoda: Micro-USB místo USB-C. Kdo chce utratit málo a hledá funkční 510 baterii, tady neudělá chybu.
- Baterie: 400 mAh | Napětí: 3 stupně (2,5–3,5 V) | Aktivace: Draw
- Hmotnost: 80 g | Cena: od 25,39 € vč. dopravy v 12 obchodech
9. Yocan Kodo Plus — Kodo s větší baterií
Větší verze Kodo: 900 mAh místo 400 — dobré na 300–400 potahů. USB-C místo Micro-USB, pět stupňů napětí (1,8–4,2 V) a funkce preheat. Tím Kodo Plus pokrývá širší spektrum než základní Kodo: od jemné chuti při 1,8 V po hustý vapor při 4,2 V. S pouhými 55 g zůstává kompaktní. Nejlepší poměr ceny a výkonu v řadě Yocan.
- Baterie: 900 mAh | Napětí: 5 stupňů (1,8–4,2 V) | Nabíjení: USB-C
- Hmotnost: 55 g | Cena: od 62,36 € vč. dopravy · Možné dovozní poplatky v 22 obchodech
→ Srovnání cen Yocan Kodo Plus
10. Yocan Ziva — Stealth pro začátek
Menší sestra Ziva Pro: stejná skrytá cartridg, baterie 650 mAh, tři stupně napětí (2,6–3,8 V). Funkce preheat cartridg krátce předehřeje, což pomáhá hlavně u hustších olejů. O něco jednodušší než Pro verze — bez plynulé regulace — ale zato levnější a s 50 g lehčí. Dobrý vstup do stealth vapování.
- Baterie: 650 mAh | Stealth: ✓ | Napětí: 3 stupně (2,6–3,8 V)
- Hmotnost: 50 g | Cena: od 62,36 € vč. dopravy · Možné dovozní poplatky v 13 obchodech
Srovnávací tabulka
| Model | Od | Obchody | Baterie | Aktivace | Stealth | Nabíjení |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CCELL Sandwave | 27,98 € vč. dopravy | 35 | 400 mAh | Draw | ✗ | — |
| DaVinci ARTIQ | 65,50 € vč. dopravy | 47 | 760 mAh* | Button | ✗ | USB-C |
| CCELL Palm Pro | 29,24 € vč. dopravy | 41 | 500 mAh | Draw | ✗ | USB-C |
| Yocan Ziva Pro | 22,52 € Možné dovozní poplatky | 26 | 650 mAh | Button | ✓ | — |
| CCELL Rizo | 33,39 € vč. dopravy | 26 | 300 mAh | Button | ✗ | — |
| Yocan Uni Pro | 29,39 € vč. dopravy | 33 | 650 mAh | Button | ✗ | USB-C |
| CCELL Palm | 22,89 € vč. dopravy | 35 | 550 mAh | Draw | ✗ | Micro-USB |
| Yocan Kodo | 25,39 € vč. dopravy | 12 | 400 mAh | Draw | ✗ | Micro-USB |
| Yocan Kodo Plus | 62,36 € vč. dopravy · Možné dovozní poplatky | 22 | 900 mAh | Button | ✗ | USB-C |
| Yocan Ziva | 62,36 € vč. dopravy · Možné dovozní poplatky | 13 | 650 mAh | Button | ✓ | — |
* = vyměnitelná baterie. Ceny a počty obchodů se aktualizují denně.
Vývoj ceny DaVinci ARTIQ
ARTIQ je nejprodávanější prémiový 510 pen. Takto se vyvíjela cena za posledních 90 dní:
Jak funguje 510 Vape Pen?
510 Vape Pen se skladá z baterie a předplněné cartridge, propojených přes závit 510. Závit má průměr 5 mm s 10 závity. Tento standard se prosadil už před více než 10 lety a znamená: téměř každá cartridge pasuje na téměř každou baterii.
Baterie dodává proud topné spirálce (coil) v cartridgi. Při nižším napětí vzniká méně tepla — olej se odpařuje pomaleji a přináší více chuti. Při vyšším napětí se vytváří více vaporu, ale aroma trpí. Moderní cartridge používají keramické coily (zejména CCELL), které zahřívají rovnoměrněji než starší knotové modely a mají menší riziko spálení.
Rozšířené jsou dva typy aktivace: Draw-Activation rozpozná proudění vzduchu a zahřívá automaticky — není potřeba tlačítko. Button-Activation vyžaduje stisk tlačítka, ale dává přesnější kontrolu nad množstvím vaporu a timingem. Některé peny jako Yocan Ziva Pro nabízejí obojí.
Vape Pen vs. Dab Pen vs. Bylinkový vaporizer
Tři typy zařízení vypadají podobně, ale fungují zásadně odlišně:
| Typ | Materiál | Cena | Plnění |
|---|---|---|---|
| 510 Vape Pen | Olejové cartridge (510) | 20–50 € | Předplněné, našroubovat |
| Dab Pen | Wax, Shatter, koncentráty | 25–80 € | Ruční naplnění do komory |
| Bylinkový vaporizer | Sušený rostlinný materiál | 80–400 € | Naplnit komoru, nadrtit |
Vape Pen: Nejjednodušší — našroubovat cartridg, potáhnout, hotovo. Žádné čištění, žádné drcení. Nevýhoda: jsi vázán na předplněné cartridge.
Dab Pen: Pro koncentráty (Wax, Shatter, Live Resin). Musí se plnit ručně, rychle lepí. Více práce, ale větší flexibilita než cartridge. → Nejlepší Dab Pens ve srovnání
Bylinkový vaporizer: Pro sušený rostlinný materiál. Větší rozmanitost chutí, větší kontrola, vyšší cena. → Nejlepší přenosné vaporizéry
Výdrž baterie a nabíjení
Hodnota mAh určuje, jak dlouho Vape Pen vydrží. Orientační pravidlo: 100 mAh ≈ 40–50 potahů při středním napětí. Zde je přehled:
| Baterie | Odhadované potahy | Výdrž cartridge* |
|---|---|---|
| 300 mAh | 120–150 | ½ cartridge (0,5 ml) |
| 400 mAh | 160–200 | 1 cartridge (0,5 ml) |
| 650 mAh | 260–325 | 1–2 cartridge |
| 900–1.000 mAh | 360–500 | 2–3 cartridge |
* Při středním napětí a 0,5ml cartridgích (cca 150–200 potahů na cartridg).
USB-C vs. Micro-USB: Novější modely (Uni Pro, Kodo Plus, ARTIQ) se nabíjejí přes USB-C za 30–60 minut. Starší modely s Micro-USB potřebují 60–90 minut. Passthrough charging (současné nabíjení a používání) nabízí jen několik penů — ARTIQ mezi ně patří.
Průvodce nákupem: Na čem záleží?
Závit 510 — standard
Téměř všechny olejové cartridge používají závit 510. Každý pen na tomto seznamu je s ním kompatibilní. Výjimky: proprietární pod systémy (CCELL Dart, PAX Era) — ty potřebují odpovídající cartridge od stejného výrobce. Při nákupu cartridge sleduj označení „510 Thread“ nebo „Universal“ — pak bude určitě pasovat. U obzvlášť širokých cartridgí (12+ mm) je Uni Pro s nastavitelným adaptérem nejjistější volbou.
Draw vs. Button — typ aktivace
Draw-Activation znamená: jednoduše potáhnout, baterie rozpozná proud vzduchu a zahřívá automaticky. Button-Activation vyžaduje stisk tlačítka, ale dává více kontroly nad množstvím vaporu a timingem. Některé modely jako Yocan Ziva Pro nabízejí obojí. Kdo často dělá krátké, rychlé potahy, lépe udělá s draw. Kdo preferuje dlouhé, kontrolované potahy, sáhne po button modelu. Pokročilí používají button pro preheat u hustších olejů.
Napětí a chuť
Nižší napětí (2,0–2,8 V) přináší více chuti, méně vaporu. Vyšší napětí (3,2–4,2 V) vytváří hustší oblaka, ale chuť trpí. Plynulá regulace (Yocan Uni Pro, Ziva Pro) nabízí největší flexibilitu — můžeš po milimetrech ladit mezi chutí a vaporem. Tři pevné stupně většině uživatelů stačí. Pět stupňů (Kodo Plus) nabízí dobrý kompromis.
Stealth režim
Modely jako Yocan Ziva schovávají cartridg kompletně do těla. Zvenku zařízení vypadá jako USB flash disk nebo zapalovač. Praktické, když je důležitá diskrétnost. Ziva Pro jde ještě dál: plynulé napětí a lepší ochrana pro cartridg. Nevýhoda: u skryté cartridge nevidíš stav naplnění — teprve když chuť zeslábne, poznáš, že je čas na novou.
Často kladené otázky
Co je Vape Pen?
Vape Pen je kompaktní 510-Thread baterie pro předplněné olejové cartridge. Žádné drcení, žádné plnění — našroubovat cartridge a vapovat. Většina váží méně než 100 g a vejde se do každé kapsy.
Jak dlouho vydrží baterie?
Výdrž baterie závisí na kapacitě baterie a objemu cartridge. Při 300–400 mAh: 120–200 potahů. Při 650–1.000 mAh: 260–500 potahů. Většina cartridgí obsahuje 0,5–1,0 ml oleje, což stačí na 150–300 potahů. 650mAh pen tedy vydrží 1–2 plné cartridge.
Jaké napětí mám zvolit?
Správné napětí se řídí požadovanou chutí a viskozitou oleje. Začni na nejnižším stupni (2,0–2,4 V) kvůli chuti. Postupně zvyšuj, dokud množství vaporu nebude vyhovovat. Hustší oleje (Live Resin, Distillate) často potřebují o něco vyšší napětí (2,8–3,2 V), aby se odpařovaly rovnoměrně.
Pasují všechny cartridge na každý pen?
Ano, 510 cartridge pasují na všechny 510 baterie. Některé cartridge jsou ale širší než pen a přečnívají. Yocan Uni Pro to řeší výškově nastavitelným adaptérem. Proprietární systémy (CCELL Dart, PAX Era) potřebují své vlastní cartridge.
Jaký je rozdíl mezi Vape Pen a vaporizerem?
Vape Pen odpařuje olejové cartridge (510 Thread) — žádný bylinkový materiál. Bylinkový vaporizer jako Mighty+ nebo Venty je určený pro sušený rostlinný materiál. Kdo chce obojí, potřebuje dvě zařízení — kombinovaných zařízení je jen málo.
Jak čistím Vape Pen?
Závit pravidelně čistit vatovou tyčinkou a isopropylalkoholem. Nenechat alkohol zatéct do zařízení. U Draw-Activation udržovat vzduchový otvor volný. Nikdy nečistit vodou — elektronika a vlhkost se nesnášejí.
Mohu používat každý Vape Pen s každou cartridgí?
Ano, pokud mají oba závit 510. To je výhoda standardu. Výjimka: pod systémy (CCELL Dart, PAX Era, STIIIZY) používají proprietární připojení — tam pasuje jen originál. Při nákupu jen sleduj „510 Thread“ v popisu produktu.
Jak dlouho vydrží 510 cartridg?
Výdrž cartridge závisí na jejím objemu a frekvenci používání. 0,5ml cartridge poskytne přibližně 150–200 potahů, 1,0ml cartridge 300–400 potahů. Při průměrném používání (10–20 potahů denně) vydrží 0,5ml cartridge 1–2 týdny, 1,0ml cartridge 2–4 týdny.
Jsou Vape Pens v Německu legální?
Ano, baterie samotná je legální — rozhodující je obsah cartridge. Liquidy s nikotinem podléhají zákonu o tabákových výrobcích. CBD cartridge jsou volně prodejné, pokud obsah THC nepřesahuje 0,2 %. Cartridge s THC jsou v Německu nelegální.
Nejlepší vape peny (510)
510 vape peny a baterie pro cartridge. Kompaktní, cenově dostupné a připravené k použití.
30 z 30 produktů
Proč Vape Pen?
Vape pera se závitem 510 jsou univerzální držáky baterií pro cartridge. Stačí našroubovat cartridge, stisknout tlačítko, inhalovat. Většina modelů stojí 15-30 EUR a vejde do jakékoli kapsy. Proměnné napětí (2.0-4.0V) umožňuje přizpůsobení různým typům cartridge — nízké pro chuť, vyšší pro silnější tvorbu páry.
Proč vape pera?
- Univerzální závit 510: Hodiv se téměř ke všem cartridge na trhu. Žádná vazba na výrobce, svobodná volba.
- Ultrakompaktní: 10-15cm délka, vejde do kapsy nebo kabelky. Žádné těžkopádné zařízení k nošení.
- Jednoduché jako facíka: 5x kliknout pro zapnutí/vypnutí, držet tlačítko pro inhalaci. Žádné nastavení není třeba.
- Dostupný vstup: Kompletní sety od 20 EUR. Ideální pro vyzkoušení, zda je vapování pro vás.
Většina vape per má USB nabíjení (často USB-C) a kapacitu baterie 300-650mAh. Při občasném použití vydrží 1-3 dny.
CCELL CCELL Stylo
CCELL CCELL M4
CCELL CCELL Palm SE
LITL LITL Bit
CCELL CCELL Palm
Tronian Tronian Rhotron
Pulsar Pulsar 510 DL 2.0 Pro
Yocan Yocan Uni Pro
CCELL CCELL Sandwave
Tronian Tronian Rhotron Pro
Utillian Utillian 50
CCELL CCELL Rizo
Lookah Lookah Load Small
Black Leaf Black Leaf 510
Lookah Lookah Turtle
Yocan Yocan Uni 3.0
LITL LITL Sneaky
Lookah Lookah Zero
Tipy pro Vape Pens
Vape pens jsou kompaktní zařízení pro náplně s koncentráty nebo oleji. Jak z nich získat maximum:
- Přizpůsobit napětí typu náplně. Řídké oleje: 2,4–2,8V. Husté destiláty: 3,0–3,4V. Live resin: 2,0–2,4V pro nejlepší chuť.
- Začít nízko. Vždy začněte na 2,4V a postupně zvyšujte. Příliš vysoké napětí spálí terpeny.
- Skladujte svisle. Náplně skladujte vestoje, abyste zamezili únikům.
- Čistěte závit 510. Pravidelně otírejte isopropylalkoholem. Zbytky oleje narušují kontakt.
Závit 510: Univerzální standard
Téměř všechny vape pens a náplně používají závit 510 (10mm průměr, rozteč 0,5mm). Můžete používat náplně různých výrobců se stejnou baterií. Ujistěte se, že baterie má nastavitelné napětí.
Další žebříčky: Dab Pens (Pro vosk & shatter), Portable Vaporizer (Byliny), Budget do 100 €.