Nejlepší pen vaporizéry 2026: Top 10 stift vaporizérů

Naposledy aktualizováno: duben 2026 · ceny denně aktualizované z 274 obchodů

Které pen vaporizéry jsou v roce 2026 nejlepší?

Pen vaporizéry vypadají jako tlusté kuličkové pero a vejdou se do každé kapsy bundy. Většinou jsou cenově dostupné, snadno se používají a jsou ideální pro všechny, kdo chtějí být na cestách nenápadní. Většina modelů je určená pro koncentráty, některé ale fungují i s bylinou.

Přehledně

  • Puffco Plus (od 69,99  vč. dopravy €): Conduction, 12s doba zahřátí, 520 mAh, – g
  • Yocan Evolve Plus XL (od 31,17  vč. dopravy €): Quad-Coil, 5s doba zahřátí, 1400 mAh
  • Terp Pen Spectrum (od 49,98  vč. dopravy €): styl nectar collectoru, 3s doba zahřátí, 600 mAh
XMAX V3 Pro Pen Vaporizer ve formátu pera

Aktuální ceny najdeš v srovnání cen vaporizerů.

Kterých 10 pen vaporizérů se v roce 2026 vyplatí?

Model Značka Cena od Doba zahřátí Baterie Zvláštnost
G Pen Micro+ G Pen 57,46  vč. dopravy ~15s 900 mAh Univerzální, dobrý tah
Puffco Plus V3 Puffco 69,99  vč. dopravy ~12s 520 mAh Specialista na koncentráty
G Pen Dash+ G Pen 75,96  vč. dopravy ~25s 1400 mAh Pro suché byliny, cenově dostupný start
Linx Hypnos Zero Linx 68,98  vč. dopravy ~5s 390 mAh Nejužší pen v tomto seznamu
KandyPens Crystal 2 KandyPens ~90 € ~8s 900 mAh Křemenná komora, čistá chuť
Yocan Evolve Plus XL Yocan 31,17  vč. dopravy ~5s 1400 mAh Quad-Coil, hodně páry
Dr. Dabber Stella Dr. Dabber ~100 € ~10s 700 mAh Magnetické plnění
Terp Pen XL Boundless 49,98  vč. dopravy ~3s 600 mAh Styl nectar collectoru
Dipper by Dipstick Dipstick ~80 € ~5s 900 mAh Dvojí použití: pen a režim brčka
Lookah Seahorse Pro Plus Lookah 30,02  vč. dopravy ~5s 650 mAh Elektrický nectar collector
Boundless CFC 2.0 Pen Vaporizer

Jak jsme tyto pen vaporizéry vybírali?

Zohlednili jsme pouze zařízení, která jsou dostupná v Evropě a mají jasný pen formát: úzká, lehká a podobná peru. Některé modely v tomto seznamu jsou čistě pro koncentráty, jiné zvládnou i suché byliny.

Tento seznam je určen uživatelům, kteří hledají nenápadné, kompaktní zařízení a chtějí se obejít bez velkých box modů nebo složitých setupů.

Jaký je rozdíl mezi penem na koncentráty a penem na byliny?

Zařízení jako G Pen Micro+ nebo Puffco Plus jsou navržená pro koncentráty: malé komory, přímý kontakt s coilem a vysoké špičkové teploty. Během několika sekund dodají husté potahy, pokud umístíš olej doprostřed a necháš volnou cestu vzduchu. Pro shatter nebo rosin funguje nejlépe keramická vložka, protože se nic nepřepaluje a terpenové profily zůstávají čistě zachované.

Suché byliny se cítí lépe spíš v Yocan Vane nebo Linx Eden, ale existují i hybridní peny. Dr. Dabber Stella zvládne díky své vapor path dost konvekce na to, aby opražil jemně namletou microdose dávku, pokud materiál naplníš volně a mezi dvěma potahy ho krátce promícháš. Přesto počítej s kratšími sessions než u skutečného dry-herb zařízení.

Pokud pravidelně střídáš dab a dry herb, měj připravené dvě oddělené komory a označ si je. Jedna tak zůstane úplně bez rostlinných zbytků.

Zdroj: Pomahacova et al. (2009) v GC-MS analýze ukázali, že odpařování při kontrolovaných teplotách mezi 170 a 230 stupni Celsia uvolňuje více než 80 procent požadovaných účinných látek a přitom vzniká výrazně méně vedlejších produktů spalování než při kouření.

Jaké typy coilů existují u pen vaporizérů?

Křemenné coily (dva nebo čtyři prameny) se zahřejí během několika sekund a okamžitě ti dají husté oblaky. Hodí se zejména pro live resin v Puffco Plus nebo Yocan Evolve Plus. Chuť je čistá, ale stejně rychle chladnou, proto bys mezi potahy neměl čekat příliš dlouho a teplotu raději zvyšovat po menších krocích.

Keramické topné prvky jako v Dr. Dabber Stella nebo Linx Blaze drží teplo déle a rozvádějí ho rovnoměrněji. To je dobré pro hustší sauces nebo jemnější dry-herb cykly. Dbej na to, aby keramika zůstala čistá; jakmile se vytvoří tmavá krusta, odpor při tahu znatelně vzroste a řídicí jednotka topí víc, než je potřeba.

Jak správně čistit pen vaporizer?

Po každé session sundej náustek, odstraň kondenzát vatovou tyčinkou s trochou isopropanolu a coil nech při zapnutém zařízení krátce vypálit. Magnetické krytky u G Pen nebo Puffco Plus lze uvnitř vytřít štětečkem a proužkem papíru, dokud jsou ještě lehce teplé.

Jednou týdně pen kompletně rozeber: sundej těsnění, propláchni je v teplé vodě s kapkou jemného čisticího prostředku a potom je nech oschnout. Kontakty očisti gumou, aby automatická detekce tahu zůstala spolehlivá. Díky tomu vydrží baterie i coil výrazně déle.

Pro koho se pen vaporizer vyplatí?

Zvol pen vaporizer, pokud: hledáš maximální diskrétnost, co nejmenší formát a co nejsnazší ovládání. Ideální pro začátečníky a na cesty.

Zvol plnohodnotný portable, pokud: chceš lepší chuť, přesnější kontrolu teploty a delší sessions. Pen vaporizéry jsou kompromisem v kvalitě páry.

Pokud nejčastěji dabuješ koncentráty, ale nechceš s sebou tahat skleněný rig, Puffco Plus nebo Dr. Dabber jsou přesně pro tebe: diskrétní, rychle připravené, perfektní na jeden potah na balkoně. Linx a Yocan osloví spíš začátečníky, kteří ještě experimentují a hledají cenově dostupné zařízení pro oba materiály.

Kdo už vlastní desktop vaporizer, používá pen jako doplněk. G Pen Micro+ se pohodlně vejde do kapsy bundy a dodá dva až tři silné potahy, než se vrátí k USB-C portu. Pro čistě dry-herb fanoušky zůstává pen spíš záložním než hlavním zařízením.

Zdroj: Hazekamp et al. (2006) v laboratorní studii porovnávali odpařování a spalování a zjistili, že odpařování výrazně zlepšuje poměr účinných látek k vedlejším produktům. To dělá kontrolované teploty u pen vaporizérů obzvlášť důležitými.

Jak se vyvíjely ceny pen vaporizérů?

Nejnižší cena43,47 € Průměr89,39 € Nejvyšší cena222,09 €

Všechna srovnání

Další články

Co je pen vaporizer?

Pen vaporizer je odpařovač ve tvaru pera, který zahřívá buď byliny, nebo koncentráty. Pen vaporizéry jsou nejmenší a nejlehčí vaporizéry na trhu, často pod 50 g. Většina používá kondukční ohřev s keramickými nebo křemennými coily.

Který pen vaporizer je nejlepší pro začátečníky?

DaVinci ARTIQ nabízí nejsnazší start: 2 sekundy doby zahřátí, pen formát, keramická vapor path. Pro bylinné peny pod 50 € je XMAX V3 Nano dobrou alternativou, i když technicky jde spíš o kompaktní portable než o skutečný pen.

Mohu používat pen vaporizer na byliny I koncentráty?

Většina penů se specializuje jen na jedno. Bylinné peny mají komoru na volný materiál, koncentrátové peny coil na vosky a oleje. Dual-use zařízení existují, ale v obou režimech přinášejí kompromisy v kvalitě páry.

Jak dlouho vydrží baterie pen vaporizeru?

Většina pen vaporizérů má malé baterie mezi 500 a 1000 mAh. To typicky stačí na 3–6 sessions. Větší portables nabízejí 2000–3000 mAh. Kdo potřebuje celodenní výdrž, bude lépe obsloužen portablem než penem.

Jsou pen vaporizéry diskrétnější než portables?

Vzhledově ano: peny vypadají jako e-cigarety nebo pera a přitahují méně pozornosti. Z hlediska zápachu jsou diskrétnější konvekční portables, protože topí jen při potahu. Peny s kondukcí topí trvale a vytvářejí o něco více zbytkového zápachu.

[{“q”:”Co je pen vaporizer?”,”a”:”Pen vaporizer je štíhlé zařízení ve tvaru pera pro odpařování byliny nebo koncentrátů. Většina je menší než běžný vaporizer a snáze se schová. Zahřívají se rychle a snadno se používají, většinou pomocí jediného tlačítka.”},{“q”:”Dokážou pen vaporizéry zpracovat i suchou bylinu?”,”a”:”Některé ano, většina ale ne. Pen vaporizéry jsou často určené pro koncentráty jako vosk nebo olej. Kdo chce vapovat suchou bylinu, měl by cíleně hledat modely, které to výslovně podporují, například G Pen Dash+ nebo G Pen Micro+.”},{“q”:”Jak dlouho vydrží baterie pen vaporizeru?”,”a”:”To záleží na modelu. Malé peny s 390 až 700 mAh často zvládnou 10 až 20 sezení na jedno nabití. Větší baterie s 1400 mAh vydrží odpovídajícím způsobem déle. Doba nabíjení se obvykle pohybuje mezi jednou a dvěma hodinami.”},{“q”:”Jsou pen vaporizéry nenápadné?”,”a”:”Ano, to je jedna z jejich největších výhod. Vypadají jako e-cigareta nebo kuličkové pero a téměř nepřitahují pozornost. Na cestách jsou výrazně diskrétnější než klasický box vaporizer.”},{“q”:”Jaké typy coilů existují u pen vaporizérů?”,”a”:”Křemenné coily se zahřejí během několika sekund a hodí se zejména pro live resin. Keramické topné prvky drží teplo déle a rozvádějí ho rovnoměrněji, ideální pro hustší sauces nebo jemnější dry-herb cykly.”},{“q”:”Jak se čistí pen vaporizer?”,”a”:”Po každé session sundej náustek a odstraň kondenzát vatovou tyčinkou a isopropanolem. Jednou týdně ho kompletně rozeber, vyčisti těsnění v teplé vodě s prostředkem na nádobí a kontakty očisti gumou.”}]

Jens
Od roku 2020 testuje a porovnává vaporizéry na VapoCheckeru. Více než 800 zařízení, 274 obchodů, 51 zemí.
Nejste si jistí?
Náš interaktivní průvodce vám pomůže ve 5 otázkách najít správný vaporizer podle rozpočtu a stylu používání.
Otevřít nákupního průvodce →
Přejít nahoru