Arizer XQ2
Zalety
- Czas nagrzewania 90 sekund, szybko gotowy do użycia
- Zakres 50–260°C, bardzo elastyczna regulacja temperatury
- Tryb balonu i węża w jednym urządzeniu
- Kompatybilny z fajką wodną, możliwa łagodniejsza inhalacja
- Sterowanie aplikacją przez smartfon
- Dożywotnia gwarancja od Arizer
- Zasilanie sieciowe, nieograniczony czas pracy
- 500g, stosunkowo przenośny jak na model stacjonarny
Wady
- Brak wbudowanej baterii, zależny od przewodu zasilającego
- Brak kapsułek dozujących, tylko szklane aromizery
- Waporyzator stacjonarny, nie nadaje się do użycia w drodze
- Większy niż waporyzatory przenośne
- Wygodne sterowanie zależne od aplikacji
- Zasilanie sieciowe wymaga dostępu do gniazdka
Arizer XQ2 — Porównanie Cen (91 sklepów) 118–189 €
Zaktualizowano: 12.05.2026, 22:38
* Some links are affiliate links. We earn a small commission if you purchase through these links — at no extra cost to you.
Specyfikacja
| Specyfikacja | |
|---|---|
| Metoda Ogrzewania | Konwekcja |
| Typ Urządzenia | Stacjonarny |
| Brand | Arizer |
| Źródło Zasilania | Zasilanie AC |
| Zakres Temperatury | 50°C - 260°C |
| Czas Nagrzewania | 90 sekund |
| Weight | 500 g |
| Dimensions | 11.4 x 11.4 x 17.8 cm |
| Auto Shutoff | 120 min |
| Gwarancja | 99 lat |
| Sterowanie Aplikacją | Tak |
| Kompatybilny z Bongiem | Zobacz adaptery do bonga |
| Session Mode | Sesja |
| Temperature Control | Cyfrowy |
| Material | Suche zioła |
| Vapor Path | Szkło |
| Replaceable Battery | No |
| Passthrough Charging | No |
| Charging Port | AC |
Źródło: OfficialOficjalne, MagicVaporizersAgregator · Zweryfikowano 18.02.2026
O tym waporyzatorze
Dzięki XQ2 Arizer oferuje stacjonarny vaporizer oparty na konwekcji. Maksymalna temperatura wynosi 260 °C. Po 90 sekundach urządzenie jest gotowe do użycia. Wszystkie ceny z europejskich sklepów znajdziesz w naszym porównaniu. Urządzenie przekonuje solidnym wykonaniem i prostą obsługą.
- Czas nagrzewania 90 sekund, szybko gotowy do użycia
- Zakres 50–260°C, bardzo elastyczna regulacja temperatury
- Tryb balonu i węża w jednym urządzeniu
- Kompatybilny z fajką wodną, możliwa łagodniejsza inhalacja
- Sterowanie aplikacją przez smartfon
- Dożywotnia gwarancja od Arizer
- Zasilanie sieciowe, nieograniczony czas pracy
- 500g, stosunkowo przenośny jak na model stacjonarny
- Brak wbudowanej baterii, zależny od przewodu zasilającego
- Brak kapsułek dozujących, tylko szklane aromizery
- Waporyzator stacjonarny, nie nadaje się do użycia w drodze
- Większy niż waporyzatory przenośne
- Wygodne sterowanie zależne od aplikacji
- Zasilanie sieciowe wymaga dostępu do gniazdka
Dzięki XQ2 Arizer oferuje stacjonarny vaporizer oparty na konwekcji. Maksymalna temperatura wynosi 260 °C. Po 90 sekundach urządzenie jest gotowe do użycia. Wszystkie ceny z europejskich sklepów znajdziesz w naszym porównaniu. Urządzenie przekonuje solidnym wykonaniem i prostą obsługą.
Ulepszenia względem Extreme Q
XQ2 ma mocniejszy grzałkę (krótszy heat-up time), lepszą jakość vapor i nowocześniejszy design. Obsługa nadal odbywa się za pomocą pilota i przycisków na urządzeniu.
Kontekst badań: Badanie opublikowane w Journal of Pharmaceutical Sciences (Hazekamp et al., 2006) wykazało, że waporyzacja w kontrolowanych temperaturach uwalnia ponad 95 % pożądanych substancji czynnych, podczas gdy produkty uboczne spalania są w dużej mierze unikane. Źródło: PubMed 16637053
Tryb dualny: Balon + wężyk
Podobnie jak Extreme Q, XQ2 oferuje działanie z balonem i wężem. Wentylator ma kilka poziomów do napełniania balonów o różnej gęstości.
Balon vs. wężyk: kiedy z czego korzystać
XQ2 oferuje oba tryby: tryb balonowy do sesji grupowych i tryb wężykowy do spokojnego solo vapingu. Siłę wentylatora można regulować płynnie — niższe poziomy napełniają balon wolniej, ale zapewniają gęstsze chmury.
W trybie wężykowym zaciąga się bezpośrednio z urządzenia. To daje intensywniejszy smak, ponieważ vapor nie stoi najpierw w balonie. Oba tryby działają jednocześnie przy użyciu tej samej szklanej nasadki.
Sterowanie aplikacją i zdalne sterowanie
XQ2 to jeden z niewielu stacjonarnych vaporizerów z aplikacją Bluetooth. Ustawianie temperatury, ustawianie timera i sterowanie prędkością wentylatora — wszystko z kanapy. Alternatywnie w zestawie znajduje się klasyczny pilot.
Aplikacja działa z iOS i Androidem. Szczególnie praktyczne: tworzenie profili temperatur dla różnych ziół i uruchamianie ich jednym dotknięciem.
Szklana ścieżka pary i czyszczenie
Cała ścieżka pary wykonana jest ze szkła i stali nierdzewnej — bez plastiku. Zapewnia to czysty smak bez posmaku. Szklane elementy można czyścić osobno w izopropanolu.
Elbow-Screens są częściami eksploatacyjnymi: wymieniaj je co 2-4 tygodnie, w zależności od intensywności użytkowania. Sita zapasowe kosztują niewiele i zawsze warto mieć je w zapasie.
XQ2 vs. Extreme Q
XQ2 jest bezpośrednim następcą Extreme Q. Co się zmieniło? Mocniejsza grzałka (krótszy czas nagrzewania), obsługa aplikacji Bluetooth i nowocześniejszy design. Konfiguracja szklanych elementów i ścieżka pary są niemal identyczne.
Cenowo XQ2 kosztuje 117 EUR, a Extreme Q od około 100 EUR. Różnica w cenie jest niewielka — XQ2 opłaca się większości użytkowników.
Zużycie energii i lokalizacja
Jako urządzenie stacjonarne XQ2 wymaga gniazdka elektrycznego. Zaleta: stała moc grzania przez wiele godzin, bez obaw o akumulator. Idealny do stałego miejsca na biurku lub stoliku kawowym.
XQ2 podczas pracy pobiera ok. 200 watów. W trybie czuwania znacznie mniej. Timer automatycznego wyłączenia wyłącza urządzenie po ustawionym czasie.
Porównanie: XQ2 vs. Solo 3 V2
| XQ2 | Solo 3 V2 | |
|---|---|---|
| Typ | Stacjonarny | Przenośny |
| Grzanie | Konwekcja | Hybrydowy |
| Temperatura | 50°C - 260°C | 50°C - 220°C |
| Czas nagrzewania | 90s | 15s |
| Bateria | brak (zasilanie sieciowe) | 5000 mAh |
| Cena od | 118€ | 119€ |
XQ2 lepiej nadaje się dla użytkowników, którzy preferują urządzenie stacjonarne i cenią sobie czas nagrzewania wynoszący zaledwie 90 sekund. Solo 3 V2 to właściwy wybór dla wszystkich, którzy szukają urządzenia przenośnego i dobrze radzą sobie z czasem nagrzewania wynoszącym 15 sekund. Oba urządzenia pochodzą od Arizer i oferują wysoką jakość vaporu.
Porównanie: XQ2 vs. Air SE
| XQ2 | Air SE | |
|---|---|---|
| Typ | Stacjonarny | Przenośny |
| Grzanie | Konwekcja | Hybrydowy |
| Temperatura | 50°C - 260°C | 180°C - 210°C |
| Czas nagrzewania | 90s | 60s |
| Bateria | brak (zasilanie sieciowe) | 3350 mAh |
| Cena od | 118€ | 47€ |
XQ2 lepiej nadaje się dla użytkowników, którzy preferują urządzenie stacjonarne i cenią czas nagrzewania wynoszący zaledwie 90 sekund. Air SE to właściwy wybór dla wszystkich, którzy szukają urządzenia przenośnego i dobrze radzą sobie z czasem nagrzewania wynoszącym 60 sekund. Oba urządzenia pochodzą od Arizer i oferują wysoką jakość vaporu.
Porównanie: XQ2 vs. Extreme Q
| XQ2 | Extreme Q | |
|---|---|---|
| Typ | Stacjonarny | Stacjonarny |
| Grzanie | Konwekcja | Konwekcja |
| Temperatura | 50°C - 260°C | 50°C - 260°C |
| Czas nagrzewania | 90s | 120s |
| Bateria | brak (zasilanie sieciowe) | brak (zasilanie sieciowe) |
| Cena od | 118€ | 81€ |
XQ2 lepiej nadaje się dla użytkowników, którzy preferują urządzenie stacjonarne i cenią czas nagrzewania wynoszący zaledwie 90 sekund. Extreme Q to właściwy wybór dla wszystkich, którzy szukają urządzenia stacjonarnego i dobrze radzą sobie z czasem nagrzewania wynoszącym 120 sekund. Oba urządzenia pochodzą od Arizer i oferują wysoką jakość vapor.
Porównanie: XQ2 vs. Volcano Hybrid
XQ2 firmy Arizer oraz Volcano Hybrid firmy Storz & Bickel to dwa najlepiej sprzedające się waporyzatory stacjonarne z funkcją balonu. Oba oferują tryb wężyka i balonu.
| XQ2 | Volcano Hybrid | |
|---|---|---|
| Typ | Stacjonarny | Stacjonarny |
| Grzanie | Konwekcja | Hybrydowy |
| Temperatura | 50°C - 260°C | 40°C - 230°C |
| Czas nagrzewania | 90s | 40s |
| Bateria | brak (zasilanie sieciowe) | brak (zasilanie sieciowe) |
| Cena od | 118€ | 346€ |
Volcano Hybrid nagrzewa się szybciej, ma lepszą technikę zaworu balonowego i uchodzi za punkt odniesienia. XQ2 kosztuje jedną trzecią tej ceny i zapewnia porównywalną jakość pary — szklana ścieżka pary jest nawet nieco czystsza w smaku. Kto ma budżet, wybiera Volcano. Kto chce zaoszczędzić: XQ2 to najlepsza alternatywa.
Porównanie: XQ2 vs. Plenty
| XQ2 | Plenty | |
|---|---|---|
| Typ | Stacjonarny | Stacjonarny |
| Grzanie | Konwekcja | Hybrydowy |
| Temperatura | 50°C - 260°C | 130°C - 202°C |
| Czas nagrzewania | 90s | 270s |
| Bateria | brak (zasilanie sieciowe) | brak (zasilanie sieciowe) |
| Cena od | 118€ | 135€ |
XQ2 od Arizer zaczyna się od 0€ i nagrzewa się w 90 sekund. Plenty od Storz & Bickel kosztuje od 0€ i potrzebuje 270 sekund na nagrzanie. Oba urządzenia wykorzystują różne metody ogrzewania i są odpowiednie dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.
Porównanie: XQ2 vs. ArGo
| XQ2 | ArGo | |
|---|---|---|
| Typ | Stacjonarny | Przenośny |
| Grzanie | Konwekcja | Hybrydowy |
| Temperatura | 50°C - 260°C | 50°C - 220°C |
| Czas nagrzewania | 90s | 60s |
| Bateria | brak (zasilanie sieciowe) | 3400 mAh |
| Cena od | 118€ | 47€ |
XQ2 lepiej nadaje się dla użytkowników, którzy preferują urządzenie stacjonarne i cenią czas nagrzewania wynoszący zaledwie 90 sekund. ArGo to właściwy wybór dla wszystkich, którzy szukają urządzenia przenośnego i dobrze radzą sobie z czasem nagrzewania 60 sekund. Oba urządzenia pochodzą od Arizer i oferują wysoką jakość vaporu.
Porównanie: XQ2 vs. Solo 2 MAX
| XQ2 | Solo 2 MAX | |
|---|---|---|
| Typ | Stacjonarny | Przenośny |
| Grzanie | Konwekcja | Hybrydowy |
| Temperatura | 50°C - 260°C | 50°C - 220°C |
| Czas nagrzewania | 90s | 30s |
| Bateria | brak (zasilanie sieciowe) | 3400 mAh |
| Cena od | 118€ | 91€ |
XQ2 lepiej nadaje się dla użytkowników, którzy preferują urządzenie stacjonarne i cenią sobie czas nagrzewania wynoszący zaledwie 90 sekund. Solo 2 MAX to właściwy wybór dla wszystkich, którzy szukają urządzenia przenośnego i dobrze radzą sobie z czasem nagrzewania wynoszącym 30 sekund. Oba urządzenia pochodzą od Arizer i oferują wysoką jakość vapor.
Porównanie: XQ2 vs. V-Tower
| XQ2 | V-Tower | |
|---|---|---|
| Typ | Stacjonarny | Stacjonarny |
| Grzanie | Konwekcja | Konwekcja |
| Temperatura | 50°C - 260°C | 50°C - 260°C |
| Czas nagrzewania | 90s | 60s |
| Bateria | brak (zasilanie sieciowe) | brak (zasilanie sieciowe) |
| Cena od | 118€ | 68€ |
XQ2 lepiej nadaje się dla użytkowników, którzy preferują urządzenie stacjonarne i cenią czas nagrzewania wynoszący zaledwie 90 sekund. V-Tower to właściwy wybór dla wszystkich, którzy szukają urządzenia stacjonarnego i dobrze radzą sobie z czasem nagrzewania wynoszącym 60 sekund. Oba urządzenia pochodzą od Arizer i oferują wysoką jakość vaporu.
Porównanie: XQ2 vs. Solo 2
| XQ2 | Solo 2 | |
|---|---|---|
| Typ | Stacjonarny | Przenośny |
| Grzanie | Konwekcja | Hybrydowy |
| Temperatura | 50°C - 260°C | 50°C - 220°C |
| Czas nagrzewania | 90s | 30s |
| Bateria | brak (zasilanie sieciowe) | 3400 mAh |
| Cena od | 118€ | 71€ |
XQ2 lepiej nadaje się dla użytkowników, którzy preferują urządzenie stacjonarne i cenią sobie czas nagrzewania wynoszący zaledwie 90 sekund. Solo 2 to właściwy wybór dla wszystkich, którzy szukają urządzenia przenośnego i dobrze radzą sobie z czasem nagrzewania 30 sekund. Oba urządzenia pochodzą od Arizer i oferują wysoką jakość vaporu.
Czyszczenie i pielęgnacja
Regularne czyszczenie utrzymuje XQ2 w doskonałym stanie i zapewnia czysty smak. Po każdej sesji wyczyść komorę szczoteczką i usuń luźne pozostałości. Raz w tygodniu wyczyść ustnik i ścieżkę pary alkoholem izopropylowym (min. 90%).
Interwały czyszczenia
| Komponent | Częstotliwość | Metoda |
|---|---|---|
| Komora | Po każdej sesji | Szczoteczka, wytrzepać |
| Ustnik | Co tydzień | Kąpiel w alkoholu izopropylowym (15 min) |
| Ścieżka pary/sitko | Co 2 tygodnie | Namoczyć w alkoholu izopropylowym, wypłukać |
| Obudowa zewnętrzna | W razie potrzeby | Wilgotna ściereczka |
Unikaj typowych błędów
- Nie używaj wody w komorze — tylko alkohol izopropylowy lub czyszczenie na sucho
- Nie używaj ostrych metalowych przedmiotów w ścieżce pary
- Wymieniaj sitka na czas, gdy opór zaciągania wzrasta
Jakie ustawienia temperatury są idealne?
Odpowiednia temperatura w XQ2 decyduje o smaku, gęstości pary i profilu substancji aktywnych. Niższe temperatury (170–185 °C) podkreślają terpeny i zapewniają łagodną, aromatyczną parę. Wyższe temperatury (195–210 °C) wytwarzają gęstsze chmury i silniejsze działanie.
Przegląd zakresów temperatur
| Strefa | Zakres | Efekt |
|---|---|---|
| Smak | 170–185 °C | Łagodna, aromatyczna, mało widocznej pary |
| Balans | 185–195 °C | Dobry smak z widoczną parą |
| Gęste chmury | 195–210 °C | Mocna para, intensywniejsze działanie |
Wskazówki praktyczne
- Zacznij od 180 °C i zwiększaj temperaturę co 5 stopni
- Drobniejsze mielenie często wymaga temperatury niższej o 5–10 °C
- W chłodnym otoczeniu zwiększ temperaturę początkową o 5 °C
Akumulator i ładowanie
Akumulator XQ2 przy typowym użytkowaniu wystarcza na kilka sesji. Aby zapewnić maksymalną żywotność, utrzymuj poziom naładowania akumulatora między 20% a 80% i unikaj głębokiego rozładowania. Ładowanie przez USB-C przy użyciu wysokiej jakości zasilacza przyspiesza proces ładowania.
Wskazówki dotyczące akumulatora
- Nie zostawiaj urządzenia stale podłączonego do ładowarki — odłącz po osiągnięciu 100%
- W przypadku wymiennego akumulatora: używaj oryginalnych lub zalecanych ogniw
- Wydajność akumulatora spada na zimnie — przed sesją pozwól mu się ogrzać
- Ładowanie pass-through (jeśli jest obsługiwane) umożliwia korzystanie podczas ładowania
Porównanie: XQ2 vs. Volcano Classic
| XQ2 | Volcano Classic | |
|---|---|---|
| Typ | Stacjonarny | Stacjonarny |
| Grzanie | Konwekcja | Konwekcja |
| Temperatura | 50°C - 260°C | 130°C - 230°C |
| Czas nagrzewania | 90s | 300s |
| Bateria | brak (zasilanie sieciowe) | brak (zasilanie sieciowe) |
| Cena od | 118€ | 242€ |
XQ2 od Arizer zaczyna się od 18€ i nagrzewa się w 90 sekund. Volcano Classic od Storz & Bickel kosztuje od 9€ i ma czas nagrzewania 300 sekund. Oba urządzenia wykorzystują konwekcję i nadają się dla wymagających użytkowników w tej klasie cenowej.










Komentarze
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Zaloguj się, aby skomentować