Mighty+ Review 2026: gegevens, bediening en prijzen

Belangrijkste punten

 — De Mighty+ geldt op forums en in de vakhandel als referentie onder de draagbare Session-vaporizers; deze classificatie is gebaseerd op informatie van de fabrikant, gebruikerservaringen en prijsgegevens, niet op een eigen langdurige test. Hybride verwarming tot 210°C, 3300 mAh (afwijkende bronwaarden) accu, snel opladen via USB-C en Dosing Capsules. S&B-kwaliteit met 2 jaar garantie plus 1 jaar na registratie. Vanaf 255,55 € Code VAPOCHECKER5 · incl. verzending bij meer dan 40 winkels.

Storz & Bickel Mighty+ Vaporizer in langdurige test

Transparante correctie (11.10.2026): Deze versie vervangt eerdere formuleringen die de indruk wekten dat er een eigen langdurige test van twaalf maanden was uitgevoerd. Het artikel is een op bronnen gebaseerde review met informatie van de fabrikant, gedocumenteerde gebruikerservaringen en actuele prijsgegevens; VapoChecker beschikt niet over een gedocumenteerde eigen langdurige test met apparaat, protocol en meetwaarden. De bron van de fabrikant is voor het laatst gecontroleerd op 11.10.2026.

Waarom de Mighty+ nog altijd de referentie is

Storz & Bickel bracht de Mighty in 2014 op de markt en leverde met de Mighty+ in 2021 een gerichte upgrade. USB-C in plaats van Micro-USB, een keramisch gecoate verhittingskamer en sneller opwarmen. De rest bleef hetzelfde, omdat die onderdelen niet verbeterd hoefden te worden. Het koelsysteem, de dampkwaliteit en de extractie waren daarvoor al van topklasse.

Kernfeit: Storz & Bickel Mighty+ gebruikt hybride verwarming (conductie + convectie) vanaf 255,55 € Code VAPOCHECKER5 · incl. verzending bij 213 winkels. Opwarmtijd: 60 seconden, accu: 3300 mAh (afwijkende bronwaarden). (Storz & Bickel, 2026).

Meer dan 40 winkels wereldwijd bieden de Mighty+ aan voor prijzen vanaf 255,55 € Code VAPOCHECKER5 · incl. verzending. Deze brede verkrijgbaarheid spreekt voor zich: geen enkele andere draagbare vaporizer wordt tegelijkertijd door zoveel verkopers aangeboden.

Wat is er veranderd ten opzichte van de originele Mighty?

De Mighty+ is geen volledig nieuw apparaat, maar een verfijning. Drie veranderingen springen eruit:

  1. Snel opladen via USB-C: De originele Mighty gebruikte Micro-USB en had meer dan 2 uur nodig om volledig op te laden. De Mighty+ bereikt via USB-C Supercharge in 40 minuten 80%. Voor gebruikers die de vaporizer dagelijks gebruiken, bespaart dat merkbaar tijd.
  2. Keramisch gecoate verhittingskamer: De nieuwe coating verbetert de warmteverdeling en maakt het reinigen eenvoudiger. Resten komen sneller los en de kamer oxideert niet meer zo sterk.
  3. Sneller opwarmen: Van meer dan 90 seconden bij het origineel naar ongeveer 60 seconden bij de Mighty+. Nog altijd niet de snelste — de Venty doet het in 20 seconden — maar wel een duidelijke vooruitgang.

Wat S&B bewust NIET heeft veranderd: het koelsysteem, de vorm van de kamer en de mechanische bediening. Twee knoppen, één display, geen app. Sommigen zien dat als een stap terug, maar in de praktijk zijn minder potentiële storingsbronnen een voordeel. Het LC-display en de knoppen bieden directe bediening zonder verplichte app.

Afwerking en gevoel

Met 242 gram is de Mighty+ geen lichtgewicht. Het gewicht is te danken aan een robuuste behuizing en het gepatenteerde koelsysteem. Het oppervlak biedt veel grip, ook met vochtige handen. Alle onderdelen klikken netjes op hun plaats.

Het LC-display toont de actuele temperatuur en de doeltemperatuur in realtime. Twee knoppen regelen alles: omhoog, omlaag, bevestigen. Een concept dat zo eenvoudig is dat het geen uitleg nodig heeft. S&B heeft bewust afgezien van Bluetooth en een app — in tegenstelling tot de Crafty+.

De Dosing Capsules zijn echt uniek. Acht vooraf gevulde capsules van roestvrij staal passen in het meegeleverde magazijn. Je vult ze ’s ochtends, neemt het magazijn mee en wisselt onderweg binnen enkele seconden. Geen kruimels en niet borstelen tussen sessies.

Slijtage na langdurig gebruik: gebruikers melden lichte verkleuringen van de kamer zonder functioneel verschil en minimale slijtage aan het mondstuk; VapoChecker beschikt niet over eigen langdurige metingen. Reserveonderdelen kosten 5-15 EUR en zijn bij externe aanbieders verkrijgbaar.

Hoe goed is de dampkwaliteit van de Mighty+?

Hybride verwarming: de roestvrijstalen oven verwarmt het materiaal door middel van conductie, terwijl tijdens het inhaleren hete lucht (convectie) door het materiaal stroomt. Het resultaat is vanaf de eerste tot en met de laatste trek dichte, gelijkmatige damp. De opwarmtijd bedraagt ongeveer 60 seconden — niet de snelste, maar S&B geeft voorrang aan een gelijkmatige warmteverdeling boven snelheid.

De temperatuur loopt van 40 tot 210°C en kan per graad worden ingesteld. De meeste gebruikers blijven voor de smaak tussen 180 en 195°C. Vanaf 200°C overheersen dichte wolken. De Mighty+ extraheert grondiger dan bijna elk ander draagbaar apparaat — het AVB is gelijkmatig donkerbruin, zelfs in de hoeken van de kamer.

Temperatuurgids: welke stand waarvoor?

Temperatuurbereik Effect Ideaal voor
160–175°C Lichte aroma’s, weinig zichtbare damp, mild effect Terpenen proeven, microdoseren
180–195°C Beste compromis tussen smaak en effect, gemiddelde dampproductie Dagelijkse sessies, beginners
200–210°C Dichte wolken, sterke extractie, minder smaaknuances Maximaal effect, medisch gebruik

Een veelgenoemde praktijktip uit de community: begin bij 185°C, verhoog na 3-4 trekken naar 195°C en eindig bij 205°C. Deze stapsgewijze methode haalt de maximale smaak en extractie uit één vulling van de kamer.

Waarom krast de damp van de Mighty+ nooit in de keel?

Het koelsysteem is legendarisch en de belangrijkste reden waarom de Mighty+ qua dampkwaliteit zo ver vooroploopt. De damp passeert een spiraalvormige koelmodule voordat hij de lippen bereikt. Zelfs bij 210°C blijft de damp aangenaam. Geen hoesten, geen gekras in de keel.

De route van de damp: verhittingskamer → bovenste zeef → spiraalvormige koelmodule → mondstuk. Elke centimeter van het koeltraject verlaagt de temperatuur. VapoChecker beschikt niet over eigen temperatuurmetingen aan het mondstuk; het lange koeltraject is de constructieve reden voor de merkbaar koelere damp die gebruikers consequent melden.

Onderzoek: Hazekamp et al. (2006) toonden in een klinische studie aan dat de Volcano-vaporizer THC bij 170–230°C efficiënt vrijgeeft zonder schadelijke verbrandingsproducten te produceren. De uiteindelijke pulmonale THC-opname was vergelijkbaar met die bij roken. (J Pharm Sci, 2006, DOI: 10.1002/jps.20574).

Ter vergelijking: de Crafty+ gebruikt hetzelfde koelprincipe in een kleiner formaat — het werkt, maar de langere module van de Mighty+ koelt merkbaar beter. Apparaten zoals de Arizer Solo 3 V2 gebruiken glazen buisjes, die eveneens koelen, maar minder consistent.

Zijn doseercapsules voor de Mighty+ de moeite waard?

Kort antwoord: ja, ze zijn de beste afzonderlijke investering voor de Mighty+. Dosing Capsules kosten 15-20 EUR voor een set van 40 en veranderen de workflow volledig.

Voordelen: De kamer blijft grotendeels schoon (aanzienlijk minder reiniging), snel bijvullen in 5 seconden, gelijkmatige dosering en discreet onderweg gebruiken. Het magazijn voor 8 capsules past in elke broekzak.

Nadelen: Minimaal minder dampvolume per capsule in vergelijking met het rechtstreeks vullen van de kamer (een capsule bevat ~0,15g tegenover ~0,20g los materiaal). Voor gebruikers die het apparaat alleen thuis gebruiken en sowieso maar 1-2 sessies doen, is het voordeel kleiner.

Doseercapsules kunnen de benodigde reiniging verminderen; VapoChecker beschikt hierover niet over een eigen meetreeks van 12 maanden. Hoeveel tijd dit per jaar bespaart, hangt af van de gebruiksfrequentie en de reinigingsroutine.

Accu en gebruiksduur

Beide accu’s zijn vast ingebouwd en de fabrikant vermeldt een capaciteit van 3300 mAh (afwijkende bronwaarden). Gebruikers melden een gebruiksduur van 60-90 minuten per lading, afhankelijk van de temperatuur. Volgens de fabrikant bereikt USB-C Supercharge in ongeveer 40 minuten circa 80 %; voor volledig opladen vermeldt Storz & Bickel ongeveer 2,5 uur. Opladen met passthrough werkt: je kunt blijven verdampen terwijl het apparaat aan de kabel hangt.

Accudegradatie na verloop van tijd

Lithium-ionaccu’s verliezen capaciteit. Na ongeveer 300 laadcycli (circa 12-18 maanden bij dagelijks gebruik) bedraagt de resterende capaciteit doorgaans 80-85%. Concreet: in plaats van 90 minuten krijg je nog 70-75 minuten. Na 2-3 jaar daalt dit tot 60-70%.

De accu is niet verwisselbaar — een nadeel ten opzichte van Arizer-apparaten met een verwisselbare cel, zoals de Air MAX (26650) of de ArGo (18650). S&B biedt een betaalde accuservice aan (circa 50 EUR). Oplossing vanuit de community: sommige gebruikers vervangen de cellen zelf — niet aanbevolen, omdat hierdoor de garantie vervalt.

Tip: Maximaliseer de levensduur van de accu: ontlaad hem niet tot onder 10% en bewaar hem niet langdurig met een lading van 100%. Verdampen terwijl het apparaat aan de kabel hangt (passthrough) ontziet de accu, omdat de energie rechtstreeks uit de kabel komt.

Verloop van een Session: van inschakelen tot de laatste trek

Een typische Session duurt 5-10 minuten en omvat 8-12 trekken. Plaats een Dosing Capsule of vul de kamer rechtstreeks, kies de temperatuur, wacht en inhaleer. De trekweerstand is laag tot gemiddeld en duidelijk vrijer dan bij Arizer-apparaten met glazen buisjes. Langzame, gelijkmatige trekken van 5-8 seconden leveren het beste resultaat.

Na de automatische uitschakeling (1 minuut inactiviteit) schakelt het apparaat uit. Dat spaart de accu, maar kan vervelend zijn als je tussen de trekken lange pauzes neemt. Met een dubbele klik start het apparaat meteen opnieuw.

Microdoseertip: Voor een licht effect met minimaal materiaalverbruik: een halve capsule bij 170°C en slechts 3-4 trekken. Dat is voldoende voor een mild effect en bespaart materiaal. Veel medische gebruikers werken op deze manier.

Reiniging en onderhoud

Met Dosing Capsules heb je ongeveer 10 minuten reiniging per week nodig. Zonder Capsules: borstel de kamer na elke 3e-4e Session uit en leg de koeleenheid wekelijks in isopropanol. Met Capsules blijft de kamer bijna schoon. Je reinigt alleen de Capsules zelf (15 minuten in een isopropanolbad). In de koelmodule verzamelt zich condensaat — een druppel op brood is een populair recept uit de community („Stem Milk“).

Reserveonderdelen (afdichtingen, zeven, koeleenheid) zijn rechtstreeks bij S&B en externe aanbieders verkrijgbaar. De Mighty+ is zo wijdverbreid dat accessoires overal te vinden zijn. Een complete koeleenheid kost 10-15 EUR.

In het dagelijks leven: voor wie is de Mighty+?

Beginners: de veiligste keuze

Wie voor het eerst een vaporizer koopt en niet wil experimenteren, zit goed met de Mighty+. Geen probleem met een leercurve: inschakelen, temperatuur instellen en inhaleren. Geen glas dat kan breken, geen app die crasht en geen techniek waarvoor een verfijnde inhaleertechniek nodig is. De Mighty+ produceert ook bij een niet-optimale vulling goede damp.

Overstappers van verbranding: de zachte overgang

Wie gewend is aan roken, verwacht „weerstand bij het inhaleren“ en zichtbare wolken. De Mighty+ biedt beide — vooral bij 195-210°C produceert hij dichte, zichtbare dampwolken. De trekweerstand is subtiel, maar duidelijk genoeg merkbaar. De meeste overstappers wennen in 2-3 sessies aan verdampen.

Medische gebruikers: precisie en reproduceerbaarheid

Dosing Capsules maken een exacte dosering mogelijk. Temperatuurregeling per graad zorgt voor reproduceerbare resultaten. Opladen met passthrough betekent dat er geen onderbreking nodig is. De Mighty+ zelf heeft geen medische goedkeuring — alleen het zustermodel Mighty Medic heeft die. S&B is een van de weinige fabrikanten met medisch goedgekeurde apparaten in Duitsland.

Wie de Mighty+ NIET zou moeten kopen

Niet ideaal voor: gebruikers die maximale draagbaarheid nodig hebben (de Crafty+ is 40% lichter), gebruikers met een klein budget (de XMAX V3 Pro levert 70% van de prestaties voor een derde van de prijs), gebruikers die on-demand-trekken willen (de Tinymight 2), of gebruikers die verwisselbare accu’s nodig hebben (de Arizer Air MAX (verwisselbare 26650-cel) of de Arizer ArGo (18650)).

Welke accessoires zijn de moeite waard?

De Mighty+ heeft het grootste ecosysteem van accessoires van alle draagbare vaporizers. De belangrijkste aanbevelingen:

Accessoires Prijs Beoordeling
Dosing Capsules-set van 40 15–20 EUR Verplichte aankoop. Bespaart reinigingstijd en verbetert de workflow.
Capsulemagazijn (8 stuks) 8–12 EUR Als je onderweg meerdere sessies plant.
WPA (Water Pipe Adapter) 10–20 EUR Voor gebruik met een bong/bubbler. Nog koelere damp.
Reservekoeleenheid 10–15 EUR Om af te wisselen terwijl de andere in isopropylalcohol ligt.
Mighty-standaard 10–15 EUR Stabiliteit op gladde oppervlakken.

Mighty+ vs Venty: welke S&B kiezen?

De Venty is het nieuwere model van S&B, met een opwarmtijd van 20 seconden, appbediening en een instelbare luchtstroom. De Mighty+ heeft het betere koelsysteem en heeft geen app nodig. Wie snelheid en Bluetooth wil, kiest de Venty. Wie bewezen betrouwbaarheid zonder poespas wil, kiest de Mighty+.

Qua prijs liggen beide dicht bij elkaar: Mighty+ vanaf 255,55 € Code VAPOCHECKER5 · incl. verzending, Venty vanaf 282,15 € Code VAPOCHECKER5 · incl. verzending. De Venty is lichter (252g vs. 242g), maar heeft twee vast ingebouwde lithium-ionaccu’s zonder gepubliceerde capaciteit (Mighty+: 3300 mAh (afwijkende bronwaarden)).

Efficiëntie: Pomahačová et al. (2009) toonden aan dat vaporizers bij 200–230°C een duidelijk betere verhouding tussen cannabinoïden en bijproducten bereiken dan verbranding. De studie bewijst dat vaporizers in dit temperatuurbereik duidelijk superieur zijn aan verbranding. (Inhal Toxicol, 2009).

Mighty+ vs Crafty+: welke past beter?

De Crafty+ is het kleine broertje: dezelfde verwarming, dezelfde dampkwaliteit, maar compacter en lichter (135g vs. 242g). Daar staat tegenover dat hij één accu in plaats van twee en geen display heeft. Voor de Mighty+ vermeldt de fabrikant 3300 mAh (afwijkende bronwaarden); voor de Crafty+ is er geen betrouwbare capaciteitsopgave.

Vuistregel: Mighty+ voor thuisgebruik en lange sessies. Crafty+ voor onderweg en wanneer het formaat doorslaggevend is. Wie beide wil, koopt eerst de Mighty+ — en later de Crafty+ als tweede apparaat.

Hoe presteert de Mighty+ in vergelijking?

Eigenschap Mighty+ Venty Crafty+ Solo 3 V2
Opwarmtijd 60 s 20 s 60 s 15 s
Accu 3300 mAh (afwijkende bronwaarden) twee vast ingebouwde lithium-ionaccu’s (capaciteit niet gepubliceerd) één vast ingebouwde lithium-ionaccu (capaciteit niet gepubliceerd) opgave van de fabrikant is maatgevend; geen eigen meting
Gewicht 242 g 252 g 135 g 280 g
Dosing Caps Ja Ja Ja Nee
Verwarmingsmethode Hybride Hybride Hybride Hybride
Prijs 255,55 € Code VAPOCHECKER5 · incl. verzending 282,15 € Code VAPOCHECKER5 · incl. verzending 170,05 € Code VAPOCHECKER5 · incl. verzending 208,05 € Code VAPOCHECKER5 · incl. verzending

De Mighty+ wint op het gebied van koeling en bewezen betrouwbaarheid. De Venty op snelheid. De Crafty+ op zakformaat. De Solo 3 V2 op accu en levenslange garantie op het verwarmingselement.

Wat zegt de community?

De Mighty+ is het vaakst aanbevolen apparaat op vaporizerforums en r/vaporents. Het standaardantwoord op „Welke vaporizer moet ik kopen?“ is al jaren de Mighty+. Kritiekpunten komen zelden voor en gaan steeds over dezelfde punten: gewicht, niet-vervangbare accu en ontbrekende app.

Positief worden steeds genoemd: koelsysteem, dampkwaliteit, betrouwbaarheid en Dosing Capsules. Veel gebruikers melden 3+ jaar gebruik zonder problemen. De lange levensduur is een uniek verkoopargument — goedkopere apparaten gaan vaak al na 12-18 maanden kapot.

Actuele laagste prijs: 255,55 € Code VAPOCHECKER5 · incl. verzending

Prijsverloop

Laagste prijs232,67 € Gemiddelde340,68 € Hoogste prijs671,97 €

Checklist voor aankoop

  1. Budget controleren: Vanaf 255,55 € Code VAPOCHECKER5 · incl. verzending bij 213 winkels. Prijzen variëren met 30-50 EUR, afhankelijk van de verkoper.
  2. Formaat acceptabel? Met 242g niet geschikt voor de broekzak. Wie iets kleiners wil: Crafty+ (135g).
  3. Session vs on-demand: De Mighty+ is een Session-vaporizer. Wie losse trekjes wil, heeft een on-demandmodel nodig, zoals de Tinymight 2.
  4. Dosing Capsules meebestellen: Set van 8 + magazijn. Bespaart schoonmaakwerk en maakt alles onderweg eenvoudiger.
  5. Vervangbare accu belangrijk? De Mighty+ heeft een vaste accu. Wie verwisselbare accu’s nodig heeft: Arizer Air MAX (verwisselbare 26650-cel) of Arizer ArGo (18650).

Conclusie: heb je de Mighty+ in 2026 nog nodig?

Vanaf 255,55 € Code VAPOCHECKER5 · incl. verzending is de Mighty+ niet de goedkoopste, niet de kleinste en niet de snelste draagbare vaporizer. Maar hij is wel de meest consistente. Session na Session levert hij dichte, koele en smaakvolle damp met een betrouwbaarheid die gebruikers jarenlang consequent bevestigen.

Uit fabrikantgegevens, gebruikerservaringen en prijsgegevens blijkt: het koelsysteem geldt als de referentie binnen deze klasse. De Dosing Capsules zijn een echt workflowvoordeel. De afwerking wordt consequent geprezen. De accu degradeert zoals elke lithium-ionaccu; een eigen langetermijnmeting hiervan is niet beschikbaar.

Ja, de Venty is nieuwer en sneller. Ja, de Tinymight 2 is flexibeler. Maar de Mighty+ heeft iets wat deze apparaten nog moeten bewijzen: een staat van dienst van vijf jaar. De investering waaraan alle andere zich moeten meten.

Officiële productpagina: Storz & Bickel

VapoChecker-redactie
Redactionele controle van bronnen en prijzen bij VapoChecker. Ontbrekende of tegenstrijdige fabrikantgegevens worden transparant aangeduid.
Is de Mighty+ in 2026 nog de moeite waard?
Ja. Ondanks de nieuwere Venty blijft de Mighty+ de referentie voor Session-vaporizers. Het superieure koelsysteem en de Dosing Capsules zorgen ervoor dat hij op forums de vaakst aanbevolen draagbare S&B-vaporizer blijft.
Hoe lang gaat de accu van de Mighty+ mee?
De Mighty+ heeft twee vast ingebouwde accu’s, volgens de fabrikant met een capaciteit van 3.300 mAh. Eén lading is voldoende voor 60 tot 90 minuten gebruik. USB-C Supercharge: ongeveer 80 % in circa 40 minuten, volledig opgeladen in ongeveer 2,5 uur (fabrikantgegevens). Opladen tijdens gebruik is mogelijk.
Mighty+ of Venty: welke is beter?
De Mighty+ heeft betere koeling, een langere accuduur en heeft geen app nodig. De Venty warmt op in 20s in plaats van 60s en biedt via de app een instelbare luchtstroom. Voor pure smaak: Mighty+. Voor snelheid en functies: Venty.
Heb je Dosing Capsules nodig voor de Mighty+?
Niet per se, maar ze worden sterk aanbevolen. Capsules houden de kruidenkamer schoon, maken snel bijvullen mogelijk en passen in het magazijn voor 8 capsules.
Hoe reinig je de Mighty+?
Zonder Capsules: de kruidenkamer elke 3-4 sessies uitborstelen en de koeleenheid wekelijks in isopropylalcohol laten weken. Met Capsules: de kruidenkamer blijft schoon en alleen de Capsules hoeven te worden gereinigd. 10 minuten per week.
Wat is er bij de Mighty+ veranderd ten opzichte van de Mighty?
USB-C in plaats van Micro-USB (80% in 40 min), keramisch gecoate verwarmingskamer (eenvoudiger te reinigen), sneller opwarmen. Het koelsysteem en het ontwerp van de kruidenkamer zijn hetzelfde gebleven.
Welke accessoires heb je nodig voor de Mighty+?
Dosing Capsules (verplicht, 15-20 EUR), capsulemagazijn, optioneel een WPA voor gebruik met een bong en een reservekoeleenheid om af te wisselen.

VENTY-feitencontrole (24.08.2026): STORZ & BICKEL vermeldt twee vast ingebouwde lithium-ionaccu’s, maar noch een capaciteit, noch een algemeen Session-aantal. Technisch overzicht van de fabrikant.

Nog twijfels?
Onze interactieve koopgids helpt je apparaten te selecteren op budget en gebruikswensen. Controleer varianten, winkelvoorwaarden en de actuele prijs voordat je koopt.
Bekijk de koopgids →
Scroll naar boven