Warianty (2): Night BlueWood

Wolkenkraft FX Mini

Najlepsza Cena
77,90
€
Dostępny w Vaporizer Shopping +8 Sklepów
w tym koszt wysyłki
Moje alerty
Bezpłatne powiadomienie gdy cena spadnie

Zalety

  • Najbardziej przystępny cenowo model wejściowy Wolkenkraft
  • Kapsułki dozujące w zestawie
  • Czysta konwekcja ceramiczna
  • Bardzo kompaktowy

Wady

  • Brak WPA
  • Nagrzewanie w 30 sekund
  • Mniejsza bateria 1,600 mAh
⭐
Aktualnie w najniższej cenie! Ustaw alert na przyszłe oferty.

Wolkenkraft FX Mini — Porównanie Cen (9 sklepów) 69,00 €–160,00 €

Najniższa w historii69,00 €9. wrz 26Vaporizer Shopping Minimum okresu69,00 €9. wrzVaporizer Shopping Średnia okresu108,86 €
Ceny produktu bez kosztów wysyłki
69,00€+ 8,90 € kosztów wysyłki= 77,90 €3–5 dni roboczych
Do Sklepu
84,00€+ 7,99 € kosztów wysyłki= 91,99 €
Do Sklepu
CZ Canatura Night Blue
98,18€w tym koszt wysyłki
Do Sklepu
109,95€w tym koszt wysyłki4–6 dni roboczych
Do Sklepu
94,90€+ 17,00 € kosztów wysyłki= 111,90 €
Do Sklepu
98,90€+ 17,90 € kosztów wysyłki= 116,80 €2–3 dni robocze
Do Sklepu
118,00€+ 21,00 € kosztów wysyłki= 139,00 €
Do Sklepu
115,06€ (£99,00)w tym koszt wysyłki
Do Sklepu
DE FR SE ES Herbalize (4 Sklepów) ▸
DE Herbalize Store DE 129,00 €
FR Herbalize Store FR 129,00 €
SE Herbalize Store SE 129,00 €
ES Herbalize Store ES 129,00 €
129,00€Cena produktu; dostawa w koszyku
Do Sklepu
129,00€Cena produktu; dostawa w koszyku
Do Sklepu
129,00€Cena produktu; dostawa w koszyku
Do Sklepu
129,00€Cena produktu; dostawa w koszyku
Do Sklepu
129,00€Cena produktu; dostawa w koszyku
Do Sklepu
DE Vapowelt Night Blue
79,00€Brak wysyłki do Twojego regionu
Do Sklepu
89,00€Brak wysyłki do Twojego regionu
Do Sklepu
99,00€Brak wysyłki do Twojego regionu
Do Sklepu
105,64€ (£90,90)Brak wysyłki do Twojego regionu
Do Sklepu
CH Smokee Wood
125,99€ (CHF 119,00)Brak wysyłki do Twojego regionu
Do Sklepu
NO Plantedamp Night Blue
128,23€ (1 390,00 kr)Brak wysyłki do Twojego regionu
Do Sklepu
Brak na stanie
Brak na stanie od 03.09.2026
DE GoGrow ✗
Brak na stanie od 15.09.2026
Brak na stanie od 25.09.2026
Brak na stanie od 19.08.2026
Brak na stanie od 26.07.2026
Brak na stanie od 26.07.2026
NL VapoShop ✗
Brak na stanie od 25.09.2026
Brak na stanie od 25.09.2026
Brak na stanie od 25.09.2026
Brak na stanie od 25.09.2026

Zaktualizowano: 27.09.2026, 16:37

* Niektóre linki są linkami afiliacyjnymi. Otrzymujemy niewielką prowizję, jeśli dokonasz zakupu za ich pośrednictwem — bez żadnych dodatkowych kosztów dla Ciebie.

Kup Wolkenkraft FX Mini w najlepszej cenie

Różnica w cenie wynosi 82,10 € — porównanie się opłaca. Ewentualne opłaty celne doliczane są w zależności od kraju dostawy.

Specyfikacja

Specyfikacja
Metoda Ogrzewania Konwekcja
Typ Urządzenia Przenośny
Marka Wolkenkraft
Źródło Zasilania Bateria
Zakres Temperatury 160°C - 221°C
Czas Nagrzewania 30 sekund
Pojemność Baterii 1600 mAh
Waga 136 g
Gwarancja 2 lat
Kapsułki Dozujące Zobacz kapsułki do dozowania
Tryb sesji Sesja
Kontrola temperatury Cyfrowy
Materiał Suche zioła i koncentraty
Droga pary Szkło
Typ akumulatora Wewnętrzny
Wymienny akumulator Nie
Ładowanie passthrough Tak
Port ładowania usb-c

Źródło: wolkenkraft.de / en/product/fx-miniProducent · Zweryfikowano 18.02.2026

O tym waporyzatorze

Wolkenkraft FX Mini to najtańszy sposób wejścia w niemieckie przenośne waporyzatory konwekcyjne od Wolkenkraft - wyjątkowo kompaktowy waporyzator konwekcyjny do suszu. Czyste gorące powietrze przepływa przez ceramiczną komorę, a temperaturę ustawiasz z dokładnością do stopnia od 160 do 221 °C na dużym wyświetlaczu OLED. Wysuwany ustnik ze szkła Pyrex zapewnia czystą parę bez obcego posmaku.

Dzięki czasowi nagrzewania poniżej 30 sekund FX Mini jest szybko gotowy do pracy, a akumulator 1600 mAh ładuje się przez USB-C z funkcją pass-through. Bez adaptera do filtra wodnego, bez dopłaty premium - kto chce więcej wyposażenia, powinien spojrzeć na FX Mini Ultra. Aktualną cenę i wszystkie sklepy zobaczysz powyżej w porównywarce cen.

Plusy
  • Najbardziej przystępny cenowo model wejściowy Wolkenkraft
  • Kapsułki dozujące w zestawie
  • Czysta konwekcja ceramiczna
  • Bardzo kompaktowy
Minusy
  • Brak WPA
  • Nagrzewanie w 30 sekund
  • Mniejsza bateria 1,600 mAh
Kluczowe dane — Wolkenkraft FX Mini Portable · Ogrzewanie: Konwekcja · Nagrzewanie: 30s · Bateria: 1600 mAh · Waga: 136g · Od: €77,90 · Sklepów: 9

Wysuwany ustnik ze szkła Pyrex zapewnia czystą parę bez obcego posmaku.

Dzięki czasowi nagrzewania poniżej 30 sekund FX Mini jest szybko gotowy do pracy, a akumulator 1600 mAh ładuje się przez USB-C z funkcją pass-through. Bez adaptera do filtra wodnego, bez dopłaty premium - kto chce więcej wyposażenia, powinien spojrzeć na FX Mini Ultra. Aktualną cenę i wszystkie sklepy zobaczysz powyżej w porównywarce cen.

Zobacz także: FX Mini Ultra · LIVE · Äris Ultra · Vita

Wolkenkraft FX Mini w skrócie

FX Mini to najbardziej kompaktowy i najtańszy przenośny waporyzator konwekcyjny Wolkenkraft. Koncentruje się na tym, co najważniejsze: czystej konwekcji gorącym powietrzem, czytelnym wyświetlaczu OLED z temperaturą ustawianą z dokładnością do stopnia oraz wysuwanym szklanym ustniku - bez aplikacji, bez dodatków premium, bez adaptera do filtra wodnego.

Technicznie FX Mini pracuje z ceramiczną komorą, pod którą znajduje się element grzewczy. Gorące powietrze przepływa równomiernie przez setki małych otworów przez susz i odparowuje substancje aktywne bez bezpośredniego dotykania materiału. Z akumulatorem 1600 mAh, czasem nagrzewania poniżej 30 sekund i bardzo kompaktową obudową FX Mini jest wyraźnie skierowany do oszczędnych początkujących, którzy szukają prostego, dobrze smakującego urządzenia do użytku poza domem.

Temperatura: od 160 do 221 °C z dokładnością do stopnia

Temperaturę w FX Mini regulujesz z dokładnością do stopnia od 160 do 221 °C w krokach co 1 stopień na wyświetlaczu OLED:

  • 160-180 °C - łagodne, aromatyczne zaciągnięcia z cienką parą nastawioną na smak
  • 185-205 °C - zrównoważony codzienny zakres między smakiem a ilością pary
  • 205-221 °C - gęsta, mocna para z maksymalnym uwalnianiem substancji aktywnych

Kto chce niższą wartość startową do bardzo łagodnych sesji, znajdzie ją w FX Mini Ultra (od 100 °C). Do większości zastosowań zakres FX Mini obejmuje jednak wszystko, czego potrzeba.

Wyświetlacz OLED i obsługa bez aplikacji

FX Mini steruje się przez duży, czytelny wyświetlacz OLED bezpośrednio na urządzeniu - całkowicie bez aplikacji ani Bluetooth. Wyświetlacz pokazuje dokładną temperaturę zadaną i aktualną oraz dokładny poziom akumulatora; po włączeniu wskazanie temperatury szybko rośnie.

Obsługa bez aplikacji jest zaletą szczególnie w tej klasie cenowej: bez parowania, bez zależności od smartfona, bez aplikacji, która kiedyś może przestać być aktualizowana. Włączyć, wybrać temperaturę, waporyzować. To sprawia, że FX Mini jest solidny i od razu gotowy do użycia.

Wysuwany ustnik ze szkła Pyrex

Cechą FX Mini jest wysuwany ustnik ze szkła Pyrex. Szkło jest neutralne smakowo i nie reaguje z gorącą parą, dzięki czemu nie powstają obce aromaty - to wyraźna przewaga nad urządzeniami, które prowadzą parę przez podgrzewane elementy z tworzywa sztucznego.

Wysuwana konstrukcja wydłuża też drogę, którą pokonuje para, co lekko ją schładza w drodze do ust. W połączeniu z czystą konwekcją daje to klarowny, czysty smak. Ponieważ szkło jest kruche, ustnik należy traktować ostrożnie i wsunąć go na czas transportu.

Akumulator i ładowanie

W FX Mini znajduje się wbudowany na stałe akumulator 1600 mAh. Jak na tak kompaktowe urządzenie to solidna wartość, która wystarcza na kilka sesji; wyższe temperatury zgodnie z oczekiwaniami mocniej obciążają akumulator.

Ładowanie odbywa się przez USB-C, a ładowanie pass-through jest możliwe: możesz używać FX Mini także wtedy, gdy jest podłączony do kabla. Akumulatora nie da się wymienić, co jest typowe w tej klasie. Kto potrzebuje dłuższego czasu pracy, powinien spojrzeć na większe modele Wolkenkraft ÄRiS (2300 mAh) albo LIVE (3000 mAh). Wskazówka: nie przechowuj akumulatora przez dłuższy czas całkowicie rozładowanego, to chroni ogniwa.

Dosing Caps

FX Mini obsługuje kapsułki dozujące (Dosing Caps), które napełniasz wcześniej i wkładasz dla szybkiej wymiany poza domem. Utrzymują komorę w czystości, ponieważ materiał pozostaje w kapsułce.

Inaczej niż w FX Mini Ultra, w którym dwie Dosing Caps należą do zestawu, w FX Mini są one zwykle kupowane osobno. Kto chce od początku używać kapsułek, powinien sprawdzić to przed zakupem albo zamówić je dodatkowo. Alternatywnie możesz po prostu napełnić komorę bezpośrednio zmielonym suszem - to działa tak samo i często daje nieco więcej pary.

Obsługa krok po kroku

  1. Włączenie: Przytrzymaj przycisk zasilania, aż wyświetlacz OLED się zaświeci.
  2. Napełnienie komory: Zdejmij szklany ustnik i luźno wsyp średnio drobno zmielony susz do komory albo włóż przygotowaną Dosing Cap.
  3. Wybór temperatury: Ustaw z dokładnością do stopnia między 160 a 221 °C.
  4. Nagrzewanie: Po mniej niż 30 sekundach temperatura docelowa jest osiągnięta; wyświetlacz to pokazuje.
  5. Zaciąganie: Wdychaj powoli i równomiernie przez około 10 do 15 sekund.

Aby wyłączyć, ponownie przytrzymaj przycisk zasilania. Więcej kroków nie ma - bez parowania, bez aplikacji, bez gąszczu menu.

FX Mini w ofercie Wolkenkraft

Tak FX Mini plasuje się w serii Wolkenkraft:

  • FX Mini: najtańszy, najprostszy początek.
  • FX Mini Ultra: kompaktowa topowa wersja z tytanową komorą, timerem sesji i Dosing Caps w zestawie.
  • ÄRiS: większy akumulator 2300 mAh i obsługa WPA.
  • LIVE: urządzenie premium z 3000 mAh, modułem Coolscreen i kilkoma trybami pracy.

Kto szuka najkorzystniejszego cenowo wejścia z prawdziwą konwekcją, wybiera FX Mini. Kto chce adapter do filtra wodnego (którego FX Mini nie ma), więcej akumulatora albo więcej komfortu, przechodzi na ÄRiS, LIVE albo FX Mini Ultra.

Jakość wykonania i gwarancja

Przy wadze około 136 gramów FX Mini jest jednym z najlżejszych urządzeń w serii Wolkenkraft i bez trudu mieści się w każdej kieszeni. Obudowa jest solidnie wykonana jak na tę klasę cenową, a wyświetlacz OLED dobrze czytelny. Jedynym wrażliwym elementem jest ustnik ze szkła Pyrex, z którym należy obchodzić się ostrożnie.

Wolkenkraft udziela 2 lata gwarancji na wady produkcyjne elektroniki i akumulatora. Części eksploatacyjne, takie jak ustnik, uszczelki i Dosing Caps, są wyłączone. Jako bawarski producent Wolkenkraft oferuje ustaloną dystrybucję, dzięki której części zamienne - na przykład nowy szklany ustnik - pozostają dostępne.

Dla kogo Wolkenkraft FX Mini ma sens

Wolkenkraft FX Mini to właściwy wybór, jeśli szukasz najtańszego wejścia w prawdziwą konwekcję. Czysta konwekcja gorącym powietrzem, temperatura z dokładnością do stopnia od 160 do 221 °C, ustnik ze szkła Pyrex oraz bardzo kompaktowa, lekka obudowa czynią z niego proste, dobrze smakujące urządzenie codzienne dla oszczędnych użytkowników i początkujących.

Mniej pasuje, jeśli chcesz niższy próg temperatury, więcej komfortu (timer sesji, wsuwany ustnik) albo Dosing Caps w zestawie - wtedy opłaca się FX Mini Ultra - albo jeśli potrzebujesz adaptera do filtra wodnego (ÄRiS) bądź bardzo dużego akumulatora (LIVE). Kto szuka małego, taniego urządzenia z czystą parą konwekcyjną, dostaje w FX Mini uczciwy pakiet ceny do możliwości.

Porównanie specyfikacji

Wolkenkraft FX Mini
Cena od74,90€ · z wysyłką do DE114,89€ · z wysyłką do DE139€ · z wysyłką do DE332,99€ · Code VAPOCHECKER · z wysyłką do DE
TypPrzenośnyPrzenośnyPrzenośnyPrzenośny
GrzanieKonwekcjaKonwekcjaKonwekcjaKonwekcja
Temperatura160°C - 221°C100°C - 220°C100°C - 220°C40°C - 220°C
Czas nagrzewania30s25s25s40s
Bateria1600 mAh1600 mAh2600 mAh3000 mAh
Waga136 g141 g133 g311 g

Zielony = lepsza wartość

Otwórz w pełnym porównaniu →

Kompatybilne Akcesoria

✓ Oficjalne Akcesoria 34
Akcesoria Firm Trzecich 19
← Powrót do przeglądu
Czym jest Wolkenkraft FX Mini? +

Wyjątkowo kompaktowy waporyzator konwekcyjny do suszu od Wolkenkraft i najtańsze wejście w serię FX Mini. Gorące powietrze przepływa przez ceramiczną komorę, a temperaturę ustawiasz z dokładnością do stopnia od 160 do 221 °C na wyświetlaczu OLED. Wysuwany ustnik ze szkła Pyrex zapewnia czysty smak, a akumulator 1600 mAh ładuje się przez USB-C.

Czy FX Mini ogrzewa konwekcyjnie czy kondukcyjnie? +

Konwekcyjnie: element grzewczy znajduje się pod komorą, a gorące powietrze przechodzi równomiernie przez setki małych otworów przez susz - bez dotykania przez materiał rozżarzonego punktu kontaktu. Daje to czystą, bogatą w terpeny parę.

Czy Wolkenkraft FX Mini ma aplikację? +

Nie. FX Mini rezygnuje z aplikacji i Bluetooth. Temperaturę ustawiasz bezpośrednio na urządzeniu przez wyświetlacz OLED, który pokazuje temperaturę zadaną i aktualną oraz poziom akumulatora.

Jaki zakres temperatur ma FX Mini? +

FX Mini obejmuje od 160 do 221 °C w krokach co 1 stopień. Kto chce niższą wartość startową do bardzo łagodnych sesji, znajdzie ją w FX Mini Ultra (od 100 °C).

Ile czasu FX Mini potrzebuje na nagrzanie? +

Poniżej 30 sekund do osiągnięcia temperatury docelowej. Po włączeniu wskazanie temperatury na wyświetlaczu OLED szybko rośnie.

Jaka jest różnica między FX Mini a FX Mini Ultra? +

FX Mini to tańsze, prostsze wejście z ustnikiem ze szkła Pyrex i zakresem 160-221 °C. FX Mini Ultra ma tytanową komorę, magnetyczny wsuwany ustnik, niższy próg temperatury (od 100 °C), regulowany timer sesji, haptyczne informacje zwrotne i dwie Dosing Caps w zestawie.

Czy Dosing Caps są w zestawie? +

W FX Mini Dosing Caps są zwykle kupowane osobno. W FX Mini Ultra należą do zestawu. Alternatywnie możesz napełniać komorę bezpośrednio zmielonym suszem.

Czy mogę używać FX Mini z fajką wodną? +

Nie, FX Mini nie ma adaptera do filtra wodnego (WPA) i jest zaprojektowany do bezpośredniego zaciągania z urządzenia. Kto potrzebuje szklanego adaptera, powinien wybrać Wolkenkraft ÄRiS.

Czy ustnik jest ze szkła? +

Tak, FX Mini ma wysuwany ustnik ze szkła Pyrex. Szkło jest neutralne smakowo i lekko chłodzi parę. Ponieważ szkło jest kruche, należy obchodzić się z nim ostrożnie; zamiennik jest dostępny u sprzedawców Wolkenkraft.

Jaką gwarancję ma Wolkenkraft FX Mini? +

Wolkenkraft udziela 2 lata gwarancji na wady produkcyjne elektroniki i akumulatora. Części eksploatacyjne, takie jak ustnik, uszczelki i Dosing Caps, są wyłączone.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Alert cenowy: FX Mini

Aktualnie od 69,00€
Podstawa ceny · EUR

Cena produktu bez dostawy i kuponów

Aktualnie od 69,00€ — maks. 68,00€

Otrzymasz e-mail potwierdzający.

Ładowanie...
Przewijanie do góry