Storz & Bickel Veazy nebo Arizer Solo 3 V2 — který hybridní portable vítězí?
Dva hybridní portables s naprosto odlišnou filozofií. Veazy od Storz & Bickel vsází na kompaktnost a jednoduchost. Solo 3 V2 od Arizer naopak na skleněnou dráhu páry, přesnou teplotu na stupeň a OLED displej. Srovnáváme oba bez okolků — data výrobce proti datům výrobce.
Aktuální nabídky našich partnerských obchodů
Storz & Bickel Veazy179,55€189,00€s kódem VAPOCHECKER5vč. dopravy · TVape DENejnižší celková cena s dopravouDo obchodu
Arizer Solo 3 V2208,05€219,00€s kódem VAPOCHECKER5vč. dopravy · TVape DENejnižší celková cena s dopravou
o 10,93 € levněji (5 %)Druhá nejlepší cena: 218,98 €
Všechny ceny pocházejí z automatických dotazů. Některé odkazy jsou affiliate odkazy.
Arizer Solo 3 V2218,98€299,00€s kódem VAPOCHECKER-ARIZER-SOLO-3-V2vč. dopravy · VapeFully · Mohou se účtovat claDo obchodu
Storz & Bickel Veazy222,28€248,00€s kódem VAPOCHECKER-VEAZYvč. dopravy · VapeFully · Mohou se účtovat claDo obchodu
Všechny ceny pocházejí z automatických dotazů. Některé odkazy jsou affiliate odkazy.
Arizer Solo 3 V2218,98€299,00€s kódem VAPOCHECKER-ARIZER-SOLO-3-V2vč. dopravy · VapeFully · Mohou se účtovat claDo obchodu
Storz & Bickel Veazy222,28€248,00€s kódem VAPOCHECKER-VEAZYvč. dopravy · VapeFully · Mohou se účtovat claDo obchodu
Všechny ceny pocházejí z automatických dotazů. Některé odkazy jsou affiliate odkazy.
Storz & Bickel Veazy222,28€248,00€s kódem VAPOCHECKER-VEAZYvč. dopravy · VapeFully · Mohou se účtovat claDo obchodu
Všechny ceny pocházejí z automatických dotazů. Některé odkazy jsou affiliate odkazy.
Klíčový fakt: Storz & Bickel Veazy využívá hybridní ohřev s ovládáním přes aplikaci od 189,00€ vč. dopravy. Arizer Solo 3 V2 nabízí hybridní ohřev se skleněnou dráhou páry od 218,98€ Code VAPOCHECKER-ARIZER-SOLO-3-V2 · vč. dopravy v 144 obchodech (Vapochecker, 2026).
Na první pohled
Veazy (od 189,00€ vč. dopravy): hybrid, 40 s, 2400 mAh, 134 g, 2 roky záruky
Solo 3 V2 (od 218,98€ Code VAPOCHECKER-ARIZER-SOLO-3-V2 · vč. dopravy): hybrid, 5–15 s, 280 g, doživotní záruka na topný článek
pevně zabudovaný, kapacita nezveřejněna (test: přes 5 000 mAh)
Hmotnost
134 g
280 g
Displej
Ne (LED indikátor)
OLED displej
Aplikace
Webová aplikace přes Bluetooth
Ne
Dráha páry
Plast
Sklo (Aroma-Tubes)
Režim Session
Pouze Session
Session + On-Demand
Nabíjení USB-C
Ano (provoz při nabíjení není možný)
Ano (USB-C PD, provoz při nabíjení možný)
Dávkovací kapsle
Ano
Ne (skleněné tuby)
Záruka
2 roky
Topný článek doživotně, přístroj 2 roky, akumulátor 1 rok
Cena (cca)
od 189,00€ vč. dopravy
od 218,98€ Code VAPOCHECKER-ARIZER-SOLO-3-V2 · vč. dopravy
Metoda ohřevu: Oba hybridní, ale jinak
Oba přístroje využívají hybridní ohřev — kombinaci kondukce a konvekce. Veazy zahřívá komoru a při potažení přidává horký vzduch. To funguje spolehlivě, zejména při středních teplotách.
U Solo 3 V2 je materiál uložen ve skleněné tubě, kterou proudí horký vzduch. Para se na celé cestě dotýká pouze skla. Mnozí testeři chválí díky tomu čistou chuť, zejména při nízkých teplotách.
Doba ohřevu: 40 vs. 5–15 sekund
Solo 3 V2 jasně vítězí. Arizer udává 5 až 15 sekund, Storz & Bickel pro Veazy přibližně 40 sekund. Solo 3 V2 je tedy připraven k provozu nejméně dvakrát a půl rychleji. V každodenním použití je to znát: kdo chce rychle spustit Session, sáhne častěji po Solo 3 V2. Čekání u Veazy není žádná tragédie — ale Solo 3 V2 působí dojmem, že je připraven téměř okamžitě.
Kvalita páry: sklo vs. plast
Zde leží největší rozdíl. Solo 3 V2 vede páru přes borosilikátové sklo — materiál, který chuť nijak neovlivňuje. Cítíte pouze bylinu, nic jiného.
U Veazy prochází pára tepelně odolným plastem. Chuť je dobrá — Storz & Bickel nevyrábí špatné přístroje. Ale kdo jednou inhaloval přes sklo, rozdíl pocítí. Solo 3 V2 má zde navrch.
Akumulátor: 2400 mAh vs. výrazně větší akumulátor
Veazy má pevně zabudovaný akumulátor s 2400 mAh. Arizer nezveřejňuje pro Solo 3 V2 kapacitu, ale udává až tři hodiny provozu na jedno nabití. Solo 3 V2 tak na jedno nabití vydrží výrazně déle.
Akumulátor nelze vyměnit u žádného z obou přístrojů. Solo 3 V2 má přesto jednu výhodu: lze ho používat připojený k USB-C kabelu. U Veazy to není možné — když je akumulátor vybitý, nejprve se nabíjí.
Ovládání: minimalistické vs. plně vybavené
Veazy je záměrně jednoduchý: málo tlačítek, pevné teplotní stupně, hotovo. Kdo chce víc, použije volitelnou webovou aplikaci Storz & Bickel přes Bluetooth — přesné nastavení teploty na stupeň přímo na přístroji není možné. Koncept se hodí pro začátečníky a lidi, kteří chtějí jednoduše zapnout a vaporovat.
Solo 3 V2 nabízí OLED displej se zobrazením teploty v reálném čase, přesné nastavení od 50 do 220 °C a režim Session i On-Demand. Aplikace neexistuje, ale ani není potřeba. To je výrazně větší kontrola přímo na přístroji — i pro zkušené uživatele, kteří experimentují s různými teplotami.
Přenosnost: 134 vs. 280 gramů
Veazy s 134 g je jedním z nejlehčích hybridních vaporizerů od Storz & Bickel. Vejde se do každé kapsy a skoro si ho nevšimnete. Solo 3 V2 váží 280 g — zhruba dvojnásobek a s vyčnívající skleněnou tubou je rozhodně objemnější.
Kdo hodně cestuje a potřebuje maximální nenápadnost, vezme Veazy. Kdo vaporuje hlavně doma nebo na stálých místech a příležitostně přístroj bere s sebou, hmotnost Solo 3 V2 ho netrápí.
Kompatibilita s vodní dýmkou
Oba lze použít s vodní dýmkou, vždy s vhodným adaptérem. U Solo 3 V2 zůstává dráha páry přitom kompletně ze skla, což ocení mnoho uživatelů bongů.
Pro koho se který hodí?
Veazy — Pro všechny, kteří chtějí kompaktnost a jednoduchost. Ideální jako druhý přístroj, na cesty a pro začátečníky, kteří oceňují značku Storz & Bickel. Kompatibilní s dávkovacími kapslemi, solidní kvalita páry v přístroji, který se vejde do každé kapsy.
Solo 3 V2 — Pro všechny, kteří chtějí z portablu vytěžit maximum: skleněná dráha páry, velký akumulátor, provoz při nabíjení, OLED displej, režim On-Demand. Technicky obsažnější přístroj.
Aktuální ceny
189,00€ vč. dopravy 218,98€ Code VAPOCHECKER-ARIZER-SOLO-3-V2 · vč. dopravy
Závěr
U Solo 3 V2 dostanete technicky více: rychlejší ohřev, výrazně větší akumulátor, provoz při nabíjení, skleněnou dráhu páry, OLED displej, režim On-Demand a doživotní záruku na topný článek. Veazy oponuje svým lehkým designem, dávkovacími kapslemi a typickou kvalitou zpracování Storz & Bickel. Kdo výslovně nepotřebuje nejkompaktnější přístroj, dostane s Solo 3 V2 obsažnější balíček.
Studie: Hazekamp et al. (2006) prokázali, že vaporizery při 170–230 °C uvolňují THC efektivně a bez produktů spalování. (J Pharm Sci, 2006, DOI: 10.1002/jps.20574).
Veazy se ovládá jednodušeji — málo tlačítek, pevné teplotní stupně, žádná křivka učení. Ale Solo 3 V2 navzdory OLED displeji a více možnostem není komplikovaný přístroj. Kdo investuje dlouhodobě, dostane s Solo 3 V2 větší akumulátor a doživotní záruku na topný článek.
Který má lepší kvalitu páry?
Solo 3 V2. Skleněná dráha páry dodává čistší, aromatičtější páru než plastová dráha v Veazy. Zejména při nízkých teplotách (170–185 °C) je rozdíl výrazně znatelný.
Lze oba použít s vodní dýmkou?
Ano, oba s vhodným adaptérem. U Solo 3 V2 zůstává dráha páry přitom kompletně ze skla.
Jak dlouho vydrží akumulátor u Solo 3 V2 ve srovnání s Veazy?
Solo 3 V2 vydrží výrazně déle. Arizer neudává žádnou kapacitu, jen až tři hodiny provozu na jedno nabití; Veazy má 2400 mAh. Akumulátor nelze vyměnit u žádného z obou přístrojů, ale Solo 3 V2 lze používat připojený k nabíjecímu kabelu.
Je pro začátečníky lepší Veazy nebo Solo 3 V2?
Veazy se ovládá jednodušeji – málo tlačítek, pevné teplotní stupně, žádná křivka učení. Ale Solo 3 V2 navzdory OLED displeji a více možnostem není komplikovaný přístroj. Kdo investuje dlouhodobě, dostane s Solo 3 V2 větší akumulátor a doživotní záruku na topný článek.
Který má lepší kvalitu páry?
Solo 3 V2. Skleněná dráha páry dodává čistější, aromatičtější páru než plastová dráha v Veazy. Zejména při nízkých teplotách (170-185 °C) je rozdíl výrazně znatelný.
Lze oba použít s vodní dýmkou?
Ano, oba s vhodným adaptérem. U Solo 3 V2 zůstává dráha páry přitom kompletně ze skla.
Jak dlouho vydrží akumulátor u Solo 3 V2 ve srovnání s Veazy?
Solo 3 V2 vydrží výrazně déle. Arizer neudává žádnou kapacitu, jen až tři hodiny provozu na jedno nabití; Veazy má 2 400 mAh. Akumulátor nelze vyměnit u žádného z obou přístrojů, ale Solo 3 V2 lze používat připojený k nabíjecímu kabelu.
Přihlášení probíhá přes Google nebo Microsoft, které přitom samy zpracovávají údaje. Dostáváme pouze vaši e-mailovou adresu, jméno a identifikátor účtu a ukládáme je pro správu účtu. Vaše údaje nepředáváme k reklamním účelům.
Abychom poskytli co nejlepší služby, používáme k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízení, technologie jako jsou soubory cookies. Souhlas s těmito technologiemi nám umožní zpracovávat údaje, jako je chování při procházení nebo jedinečná ID na tomto webu. Nesouhlas nebo odvolání souhlasu může nepříznivě ovlivnit určité vlastnosti a funkce.
Funkční
Vždy aktivní
Technické uložení nebo přístup je nezbytně nutný pro legitimní účel umožnění použití konkrétní služby, kterou si odběratel nebo uživatel výslovně vyžádal, nebo pouze za účelem provedení přenosu sdělení prostřednictvím sítě elektronických komunikací.
Předvolby
Technické uložení nebo přístup je nezbytný pro legitimní účel ukládání preferencí, které nejsou požadovány odběratelem nebo uživatelem.
Statistiky
Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro statistické účely.Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro anonymní statistické účely. Bez předvolání, dobrovolného plnění ze strany vašeho Poskytovatele internetových služeb nebo dalších záznamů od třetí strany nelze informace, uložené nebo získané pouze pro tento účel, obvykle použít k vaší identifikaci.
Marketing
Technické uložení nebo přístup je nutný k vytvoření uživatelských profilů za účelem zasílání reklamy nebo sledování uživatele na webových stránkách nebo několika webových stránkách pro podobné marketingové účely.