XMAX V3 Pro — Black is een draagbare kruidenvaporizer. VapoChecker vergelijkt actuele aanbiedingen vanaf €80 (excl. verzendkosten) bij 1 winkel (stand 17.10.2026).Prijsbasis: Artikelprijs zonder verzending en codes
XMAX V3 Pro is een draagbare convectievaporizer met verwisselbare 18650-accu (2.600 mAh), OLED-display, 100–220 °C in stappen van 1 °C en twee bedrijfsmodi (Session 4/6 min, On-Demand). Acht testverslagen geven 6,8 tot 9,0 van de 10: uitstekende smaak en verwisselbare accu tegenover kleine kamer (0,10–0,15 g) en beperkte dampproductie.
We hebben acht testverslagen uit vier jaar, de fabrikantendocumentatie en twee videoreviews geanalyseerd: de cijfers lopen uiteen van 6,8 tot 9,0 van de 10, en die spreiding heeft een duidelijke reden – wie op zoek is naar smaak en een verwisselbare accu, is hier aan het goede adres; wie dichte wolken uit een grote kamer wil, niet.
Actuele prijzen van alle shops die de V3 Pro voeren, staan in de prijsvergelijking hieronder. De opvolger XMAX V4 Pro is het vergelijkingsapparaat waarnaar bijna elke test verwijst – onze V3 Pro vs V4 Pro vergelijking zet de meerprijs in perspectief.
Testconclusie vooraf: wat acht tests gemeen hebben – en waar ze van mening verschillen
Tussen januari 2022 en juli 2026 hebben acht redacties de V3 Pro getest. Drie uitspraken komen in elk rapport terug: de smaak is voor de prijsklasse uitstekend en blijft tot het einde van de sessie behouden, de verwisselbare accu is het praktische onderscheidende kenmerk, en de kamer is klein (0,10–0,15 g). De testers zijn het oneens over de dampproductie – en juist daaraan hangt het eindoordeel.
Test
Datum
Cijfer
Kernuitspraak
Vaporizer Wizard
01/2022
9,0/10
„een van de smakelijkste apparaten in deze prijsklasse", aluminium doorstond ski en mountainbike
Vaping360
03/2022
4/5
Smaak „spot on", damp niet dicht, maar bevredigend bij lange trekken
420 VapeZone
08/2023
9/10
„hits hard", 8–10 kamers per lading, mondstuk wordt warm
Vape Guy
11/2024
4,4/5
„surprisingly cool and smooth" dankzij roestvrijstalen zeef en keramisch luchtkanaal
Vapefully
03/2025
„Best Budget"
boven 200 °C wordt de damp heet en rauw; On-Demand is meer een gimmick
TVape (DE/EN)
05/2026
6,8/10
Smaak ja, dampproductie „gewoonweg niet genoeg"; temperatuur schommelt
Planet of the Vapes
07/2026
8,7/10
„premium performance at a budget price", 18 kamers per lading gemeten
Troy & Jerry
07/2026
Aanbeveling
„one of the easiest recommendations under $100", damp lichter dan Venty/Tinymight 2
De twee strengste oordelen (TVape, 6,8) en de twee beste (Vaporizer Wizard, 420 VapeZone, 9,0) beoordelen hetzelfde apparaat – alleen met een andere maatstaf. TVape meet de V3 Pro af aan dual-core-apparaten zoals de Utillian 850, die met een conductieaandeel direct dichte damp leveren. De 9-tests meten hem af aan wat 79 tot 109 euro anders biedt. Onze beoordeling: 8,0 van de 10 – als instap- en tweede apparaat voor solo-sessies nauwelijks te verslaan, als enige apparaat voor veelgebruikers te klein.
Verwarming: pure convectie – en waarom toch vaak „hybride" wordt geschreven
Fabrikant Topgreen beschrijft de V3 Pro als „pure convection": hete lucht wordt langs het materiaal gevoerd, de kamer zelf is niet het verwarmingselement. De kamer bestaat uit roestvrij staal, het luchtkanaal daarachter uit keramiek (de „airflow-box" koelt de damp), het mondstuk uit PC/ABS-kunststof. Alle materialen zijn volgens de fabrikant levensmiddelenbestendig goedgekeurd.
Waarom leest u op veel plaatsen – tot voor kort ook hier – „hybride verwarming"? Omdat de roestvrijstalen kamer tijdens een sessie meewarmt en Vaporizer Wizard het verwarmingsgedrag omschreef als „ongeveer driekwart convectie, een kwart conductie". Dat is een observatie over het resultaat, geen constructietype. Constructief is er geen verwarmde kamerwand zoals bij een PAX, en dat verklaart precies drie eigenschappen die elke test bevestigt:
De smaak blijft tot het einde van de sessie behouden, omdat het materiaal alleen bij het trekken wordt blootgesteld aan hete lucht (420 VapeZone: „the best flavors … towards the beginning of the session", maar zonder de roostersmaak die conductieapparaten tegen het einde leveren).
De damp heeft aanloop nodig. Planet of the Vapes mat: „Vapor started to get thick around four or five seconds into the hit." Wie slechts een of twee seconden trekt, krijgt bijna niets.
De dampproductie is beperkt. Zonder conductieaandeel ontbreekt de directe dichtheid die TVape bij de Utillian 850 beschrijft. Daarom spreekt TVape van „onvoldoende energievoorziening" – de verwarmer kan de volledige temperatuurschaal niet omzetten in dampproductie.
Twee testers melden bovendien schommelende temperatuur: „Het kan zijn dat je een temperatuur op het display ziet en een andere in de damp voelt" (TVape). Dat is bij kleine convectieverwarmers met een 18650-cel gebruikelijk – de verwarmer regelt bij elke trek bij.
Bediening: drie knoppen, OLED-display, stappen van 1 °C
De V3 Pro wordt bediend via een aan/uit-knop en twee pijlknoppen. Het OLED-display toont de doel- en werkelijke temperatuur, de sessietimer, de accustatus en de modus. Een koffiekopje knippert zolang er wordt opgewarmd, en staat stil zodra de temperatuur is bereikt – tegelijk trilt het apparaat. Alle combinaties volgens de fabrikantsdocumentatie:
Actie
Knoppen
In-/uitschakelen
Aan/uit-knop 3× snel indrukken
Temperatuur wijzigen
„+" / „−" in stappen van 1 °C, ingedrukt houden voor snel doorscrollen
Sessieduur 4 ↔ 6 minuten
Aan/uit + „+" tegelijk
°C ↔ °F
Aan/uit + „−" tegelijk
Sessie ↔ On-Demand
„+" + „−" tegelijk
On-Demand verwarmen
Aan/uit ingedrukt houden totdat het apparaat trilt
TVape noemt hem „een van de meest gebruiksvriendelijke op de markt"; ook de Duitse reviewer Alphasmog prijst de haptische feedback en de 1-graads-bediening. Het mondstuk heeft een klein lipje waarmee de kamer na de sessie kan worden uitgetikt of het materiaal lichtjes kan worden aangedrukt – in het kunststof mondstuk zit tevens het roerhulpmiddel.
Wat de V3 Pro niet kan: Het display kan niet worden gedraaid (de identieke Cuboo Stick kan dat wel, zie edities), er is geen app, en de sessieduur is alleen schakelbaar tussen 4 en 6 minuten, niet op de minuut nauwkeurig.
Sessie vs. On-Demand in de test: twee modi, twee kampen
De V3 Pro start in de sessiemodus: hij verwarmt tot de doeltemperatuur en houdt die 4 of 6 minuten vast, daarna schakelt hij uit. In de On-Demand-modus verwarmt hij alleen zolang de aan/uit-knop wordt ingedrukt gehouden – maximaal 30 seconden per trek, daarna trilt hij driemaal en stopt (fabriekshandleiding). Na 30 seconden zonder invoer gaat hij in stand-by en schakelt na nog eens 120 seconden uit.
Over het nut van deze modus zijn de testers verdeeld:
Voor: Planet of the Vapes vergelijkt hem met de Tinymight 2 „voor minder dan de helft van de prijs" en gebruikt hem om een kamer over meerdere dagen te rekken zonder dat het materiaal bederft. TVape benadrukt dat een convectieapparaat met beide modi „vrij zeldzaam" is.
Tegen: Vapefully noemt On-Demand „meer een gimmick", Vaping360 vindt de eerste trek „meestal wat dun", en Alphasmog oordeelt na twee weken: „De On-Demand-functie heeft me niet overtuigd – een Tinymight 2 is een heel ander verhaal."
Het verschil zit in de verwachting: een echte On-Demand-vaporizer zoals de Tinymight 2 levert vanaf de eerste seconde dichte damp. De V3 Pro heeft ook in de On-Demand-modus zijn vier tot vijf seconden aanloop nodig, maar is daarna direct koud en spaart materiaal. Accu: On-Demand kost volgens Planet of the Vapes „ongeveer een derde meer" – 13 in plaats van 18 kamers per lading. Wie de modus wil vermijden, verliest niets: alle testers die de V3 Pro positief beoordelen, gebruiken hem in de sessiemodus.
Dampkwaliteit en trektechniek: smaak uitstekend, productie beperkt
Over de smaakbeoordeling zijn alle tests het eens. Vaporizer Wizard noemt de V3 Pro „een van de smakelijkste apparaten in deze prijsklasse", Vape Guy beschrijft de damp als „verrassend koel en zacht" – de roestvrijstalen zeef en het keramische luchtkanaal in het mondstuk presteren meer dan het korte damptraject doet verwachten. Vapefully stelt de grens bij 200 °C: daarboven wordt de damp „te heet en rauw", en bij sessies van 6 minuten merkt ook TVape dat het mondstuk warmer wordt.
De dampproductie is het punt waarop de cijfers uiteenlopen. Vaping360: „niet super dicht, maar bevredigend bij langere trekken". TVape: „Ik had sessies waarbij de smaak precies goed was, maar de dampproductie is gewoonweg niet genoeg." Planet of the Vapes daarentegen: na vijf seconden „heavy clouds", „impressively big hits". De tegenstrijdigheid lost zich op in de trektechniek:
Lange, rustige trekken van 8–12 seconden. De eerste vier tot vijf seconden vullen de kamer met hete lucht, pas daarna wordt de damp dicht.
Geen korte trekken. Planet of the Vapes raadt trekken van minder dan een tot twee seconden uitdrukkelijk af – dat is de enige gebruikersgroep aan wie ze de V3 Pro niet aanbevelen.
Luchtweerstand: „gemiddeld – niet zwaar, maar ook geen kinderspel" (TVape); Vaping360 noemt hem „luchtig en toch restrictief". Alphasmog ervoer de trek als „tamelijk strak" en wijt dat aan het kleine zeefje in het mondstuk, dat zonder doseercapsule snel verstopt raakt.
Temperatuur opbouwen in plaats van hoog starten. TVape begint bij 180 °C met kleine trekken en werkt op tot 220 °C; Vaporizer Wizard start bij 188–193 °C en verhoogt met elke trek.
Alphasmog geeft daarbij de juiste nuancering: „Het zegt niets over of een apparaat goed is omdat het veel damp produceert" – bij een convectieapparaat bepalen temperatuur en terpenen het effect, niet de zichtbare wolk. Wie de wolk toch wil, grijpt naar de waterpijpadapter (zie hieronder): daarmee „leeg ik de hele kamer in één trek" (Cewpins).
Kamer en dosiercapsules: 0,10 tot 0,15 gram
De kamer is het vaakst genoemde nadeel. Planet of the Vapes woog 0,10 g losjes gevuld, 0,13 g licht aangedrukt; TVape en Vaping360 noemen 0,15 g als bovengrens. Dat volstaat voor een solo-sessie, maar niet voor rondes met meerdere personen – TVape verwacht dat „veelvuldig bijvullen op den duur als lastig zal worden ervaren", Vaporizer Wizard raadt intensieve gebruikers de Arizer Solo 3 of Venty aan.
Dosiercapsules passen in de kamer en lossen meteen twee problemen op: ze houden het fijne zeefje in het mondstuk schoon (dat was Alphasmogs voornaamste kritiek op de trek), en ze kunnen vooraf gevuld worden verwisseld. In de basisversie zijn ze niet meegeleverd – alleen de Wax Cup voor concentraten. „Waarom niet? Die paar cent hadden het niet duurder gemaakt" (Alphasmog). De POTV-editie en de 420Vape-HERO-editie leveren capsules mee.
Een opmerking uit de community op het Cannabisanbauen-forum, als zodanig aangemerkt: bij het laden met capsules kan het schuifzeefje uit de kamer worden gehaald; capsules van de eerste generatie hebben een plat deksel, de tweede generatie heeft een inkeping. Een gebruiker plaatst een zeefje van de Tempest zodat de capsule „spel- en ratelvrij" zit. Zonder capsules geldt: middelfijn malen, losjes vullen, niet proppen – de convectiestroom heeft lucht nodig.
Opwarmtijd gemeten: 15 tot 25 seconden
De fabrikant schrijft dat „doorgaans na 10 seconden" de temperatuur voldoende is en dat het opwarmen „niet langer dan 20 seconden" duurt. De tests meten iets conservatiever:
Bron
Sessiemodus
On-Demand
Topgreen (fabrikant)
10 s voldoende, max. 20 s
–
Planet of the Vapes
20 s (volle accu), ~25 s (lege accu)
15 s
TVape
25 s
–
Vaping360
15–25 s
–
Vaporizer Wizard
~15 s
–
Alphasmog (identieke Cuboo Stick)
~25 s op 180 °C, ~30 s op 230 °C
–
De acculading maakt het verschil: met een verse cel zit de V3 Pro op 15–20 seconden, tegen het einde van de lading op 25. 420 VapeZone spreekt van „near-instant heat-up" – vergeleken met apparaten die 60 tot 90 seconden nodig hebben (Mighty+, Arizer Air Max) klopt dat.
Accu en looptijd: gemeten waarden, laadtijd, cellen
De V3 Pro werkt met een verwisselbare 18650-cel (TopGreen noemt afhankelijk van de pagina 2.550 of 2.600 mAh). De fabrikant geeft „minimaal 12 sessies bij 6 minuten en 220 °C" op en een levensduur van ongeveer 350 laadcycli – daarna is de cel voor 10 tot 15 euro vervangen, niet het apparaat.
Bron
Sessiemodus
On-Demand
Planet of the Vapes (geteld)
18 kamers, 90 trekken, 48 min
13 kamers, 63 trekken, 31 min
420 VapeZone
8–10 kamers
1–2 minder
Vaporizer Wizard
~45 min (5–6 kamers)
~30 min (4 kamers)
TVape
45–60 min aaneengesloten
Vape Guy
12–15 kamers
minder
Alphasmog
8–10 sessies
–
De spreiding van 5 tot 18 kamers is te verklaren door temperatuur en sessieduur: 6 minuten bij 220 °C leegt de cel twee keer zo snel als 4 minuten bij 185 °C. Realistisch zijn 8 tot 12 sessies per oplading.
Opladen: TopGreen noemt ongeveer drie uur met 5 V/1 A en vier tot vijf uur met een 0,5-A-adapter. De fabrikant wijst voor de eerste oplading op meer dan zes uur. Deze gegevens zijn richtwaarden van de fabrikant, geen eigen meting. Een toestemming voor gebruik tijdens het opladen is hiermee niet verbonden.
Cellen: Merkbatterijen van Samsung, Sony of LG met voldoende ontlaadprestaties – „vermijd de nep-exemplaren" (TVape). De handleiding waarschuwt bovendien voor het langdurig bewaren van het apparaat met een bijna lege accu.
Correctie van 07.10.2026: De laadtijd is nu vermeld met de netadaptervereisten van de TopGreen-support. De Italiaanse FAQ bevatten bovendien een artikel dat ten onrechte als vraag was opgeslagen en een onjuiste hybride-verwarmingsaanduiding; de nieuw toegewezen vragen en antwoorden volgen de Duitse brontekst en de fabrieksspecificatie over convectie.
Afwerking en langetermijnervaring: aluminium, magneten, klep
Het behuizing is aluminium met een gestructureerd oppervlak dat vingerafdrukken verbergt (Planet of the Vapes) – geen kunststof, zoals het sobere uiterlijk doet vermoeden. Vaporizer Wizard heeft het apparaat maandenlang meegenomen „bij het skiën, mountainbiken en wandelen": de behuizing hield stand, drie details niet helemaal.
Magnetisch mondstuk: „De magneten zijn niet bijzonder sterk – als je met de fiets rijdt, kan het eruit vallen" (TVape). Vaporizer Wizard verloor het tijdens het skiën in zijn jaszak. Alphasmog: het houdt, „maar maakt een rammelende indruk".
Accuklep: Magnetisch, volgens TVape „stroef", volgens Vaporizer Wizard laat hij af en toe los, volgens Vapefully „gemakkelijk te beschadigen".
Display: „krast vrij snel" (Vapefully). De knoppen hebben wat speling („button play", Vaporizer Wizard).
Niets daarvan beïnvloedt de werking – verwarmingselement, elektronica en USB-C-aansluiting vallen in geen enkele test negatief op. Voor transport in de broekzak is een etui of het afnemen van het mondstuk toch aan te raden. Het mondstuk zelf wordt warm bij sessies van 6 minuten en boven 200 °C (420 VapeZone, Troy & Jerry, TVape); dat is de keerzijde van het korte damptraject.
Concentraten met de Wax Cup: mogelijk, maar niet ideaal
Bij de levering zit een Wax Cup, een inzet voor concentraten. De fabrikant staat uitdrukkelijk alleen was en vaste concentraten toe – oliën en vloeistoffen zijn niet toegestaan. In de praktijk overtuigt de inzet niemand: Vaping360 „kreeg nauwelijks wolken" bij „geweldige smaak" en greep terug naar de dab-rig, TVape rekent de Wax Cup tot de functies die „niet goed genoeg werken om echt te gebruiken". Wie regelmatig concentraten verdampt, is beter af met een eigen apparaat; als gelegenheidoptie is de cup een bonus, meer niet.
Waterpijp, glazen mondstuk en accessoires
Met de waterpijpadapter (WPA) wordt de V3 Pro een ander apparaat. Cewpins neemt daarmee „trekken ter grootte van een ball vape" en leegt de kamer in één trek; Vaping360 bevestigt dat de adapter met kruiden „goed werkt". De adapter van Planet of the Vapes past met 10, 14 en 18 mm op bijna elk glas. Het watertraject koelt de damp zo ver af dat ook 210–220 °C aangenaam blijft – precies de temperaturen waarbij het standaardmondstuk volgens Vapefully rauw wordt.
Hetzelfde geldt voor glazen mondstukken: Vaping360 vond de smaak met het optionele glas nog beter, de glazen onderdelen zouden „nice and beefy" zijn. Vapefully wijst erop dat glazen accessoires een adapterwissel vereisen. De 420Vape-edities (Pro+, HERO) leveren een magnetisch glazen mondstuk standaard mee.
Een truc waarvoor TVape waarschuwt: sommige gebruikers verwijderen het luchtfilterdeksel van het glazen mondstuk voor een directere trek. TVape heeft het geprobeerd – „hierdoor warmt het glas te snel op".
Opstelling aan de waterpijp
Standaardmondstuk afnemen
WPA bevestigen en in de verbinding van de waterpijp steken
Waterstand zodanig kiezen dat de diffusor net bedekt is – te hoog en water trekt richting het apparaat
Sessie starten en langzaam trekken; de kamer is meestal na één tot twee trekken leeg
Reiniging: kamer, zeefje, keramische koeler
De fabrikant houdt het kort: kamer uitborstelen, daarna uitvegen met een wattenstaafje gedrenkt in isopropanol. De volgorde na elke sessie en wekelijks:
Na elke sessie
Kamer leegkloppen boven de lip van het mondstuk, warm uitborstelen
Zeefje in het mondstuk controleren – het raakt zonder dosiercapsule snel verstopt en remt dan de trek
Wekelijks
Kamer: wattenstaafje met isopropanol (≥ 90 %), geen vloeistof in de elektronica
Zeefje en keramische koeleenheid uit het mondstuk: in isopropanol onderdompelen, met water afspoelen, drogen
Rubberen afdichting: alleen water en afwasmiddel – „de rubberen afdichting niet in alcohol" (Alphasmog), anders wordt hij bros
Vervangzeefjes kosten een paar euro; bij de edities met glazen mondstuk hoort het glas in een isopropanolbad
Met dosiercapsules blijft de kamer vrijwel schoon en beperkt de wekelijkse reiniging zich tot zeefje en mondstuk. Vier alcoholdoekjes en drie wattenstaafjes zijn volgens de TopGreen-handleiding meegeleverd.
Edities en identieke apparaten: Cuboo Stick, Smono Sunshine, 420Vape
De V3 Pro is verkrijgbaar in meerdere uitvoeringen en wordt als OEM-apparaat onder andere namen verkocht. Vapefully vermeldt vijf edities:
Editie
Verschil
V3 Pro (Basis)
Zie de geselecteerde aanbieding voor de exacte inhoud van de verpakking. kleuren zwart, zilver, violet („Very Peri"), blauw
Getest in een EU-laboratorium op ftalaten en zware metalen, drie doseercapsules van roestvrij staal meegeleverd
Daarnaast zijn er identieke apparaten van andere merken. Alphasmog heeft beide naast de V3 Pro gelegd: de Cuboo Stick van Verdampftnochmal is „geen 1:1-kopie, want het apparaat werd geoptimaliseerd" – hij verhit tot 230 °C in plaats van 220 en kan het display draaien, wat handig is aan een waterpijp. De Smono Sunshine is daarentegen een identieke tweeling met 220 °C en zonder display-flip. Alphasmogs advies: „Bekijk de details van de apparaten – soms zit het venijn echt in de details, zoals hier 10 graden meer." De prijsvergelijking hieronder vermeldt de tweelingen als afzonderlijke producten.
V3 Pro of V4 Pro: de meerprijs afwegen aan functies
Beide modellen bieden volgens TopGreen convectie, sessie- en on-demand-gebruik en een verwisselbare 18650-accu. Bij de V4 Pro komen een verstelbare luchttoevoer en een glas-ABS-mondstuk erbij. Dit garandeert niet automatisch een langere gebruiksduur of betere smaak. Wie deze verschillen niet nodig heeft, kan de huidige V3 Pro-aanbiedingen afwegen tegen de volledige aankoopprijs van de V4 Pro.
Voor wie de V3 Pro geschikt is – en voor wie niet
Geschikt
Beginners die zonder risico van 300 euro willen ontdekken of convectie iets voor hen is (420 VapeZone: „a great starter vape", Cewpins: „geeft je een goed beeld van wat kruiden verdampen inhoudt, zonder de bank te breken")
Sologebruikers met korte sessies die waarde hechten aan smaak
Gebruikers onderweg die twee cellen meenemen in plaats van een powerbank
Waterpijpgebruikers die een klein apparaat voor hun glas zoeken
Niet geschikt
Veelgebruikers en groepen – de kamer van 0,10–0,15 g dwingt tot bijvullen (TVape, Vaporizer Wizard, Planet of the Vapes)
Wolkenjagers – zonder waterpijp blijft de dampproductie onder hybride- en premiumapparaten
Kort-trekkers – wie slechts één of twee seconden trekt, krijgt niets (Planet of the Vapes)
Concentraatfocus – de wax cup is een noodoplossing
Temperatuuraanbevelingen uit de tests
De V3 Pro dekt 100–220 °C af; de testers gebruiken het bereik tussen 180 en 220 °C. Startpunt volgens TVape bij 180 °C, volgens Vaporizer Wizard bij 188–193 °C, daarna in kleine stappen omhoog.
Bereik
Resultaat volgens tests
170–185 °C
Smaak op de voorgrond, weinig zichtbare damp – Vape Guy: terpenen blijven behouden
185–200 °C
Gebalanceerd; de meeste testers blijven hier voor het grootste deel van de sessie
200–220 °C
Dichtste damp, maar volgens Vapefully „te heet en hard" zonder waterkoeling; mondstuk wordt warm
Fijner gemalen materiaal heeft 5–10 °C minder nodig, droog materiaal 5 °C minder om verbranding te voorkomen. Wie dichte damp zonder waterpijp wil, stuit bij de V3 Pro op de grens van 220 °C – TVape had zich „een iets hogere maximumtemperatuur" gewenst; de identieke Cuboo Stick biedt 230 °C.
Veelvoorkomende problemen en oplossingen
Apparaat schakelt niet in
Aan/uit-knop drie keer snel indrukken – niet vijf keer, niet langzaam
Cel er goed in gelegd? Pluspool naar het gemarkeerde contact
Een duur voor het volledig opladen is niet gedocumenteerd. dan opnieuw proberen; de handleiding adviseert het apparaat nooit lang met een lege accu op te slaan
Weinig damp
Trekken te kort – de damp wordt pas na 4–5 seconden dicht
Zeef in mondstuk verstopt – reinigen of doseercapsule gebruiken
Te strak gestopt – losjes vullen, de convectiestroom heeft lucht nodig
Temperatuur onder 185 °C – in stappen van 5 °C omhoog
Damp te heet of kriebelend
Boven 200 °C zonder waterkoeling (Vapefully) – temperatuur verlagen of WPA gebruiken
Sessie van 6 minuten – omschakelen naar 4 minuten (aan/uit + „+")
Mondstuk loslaten in de zak
Constructiegebonden (magneet) – voor transport afnemen of etui gebruiken
Weergegeven temperatuur komt niet overeen met damp
Beschreven door twee testers; de verwarmer regelt bij elke trek bij. Kleinere trekken en 5 °C meer compenseren dit
Conclusie
De XMAX V3 Pro is na vier jaar en acht tests wat Troy & Jerry „een van de gemakkelijkste aanbevelingen onder 100 dollar" noemen – met duidelijke beperkingen. Puur convectie, verwisselbare accu, OLED-display en twee modi zijn in deze prijsklasse anders niet samen te vinden. De prijs daarvoor is een kamer van 0,10–0,15 g, een dampproductie die lange trekken vereist en een mondstuk dat in de zak loskomt. Wie daarmee kan leven, krijgt voor 70 tot 110 euro een apparaat dat qua smaak meekomt met aanzienlijk duurdere apparaten. Wie wolken, grote kamers of echt on-demand zoekt, moet de meerprijs voor een Tinymight 2 of Venty inplannen – of beginnen met de V3 Pro en later beslissen.
255,55€ · Code VAPOCHECKER5 · incl. verzending naar DE
De Mighty+ is het hybride referentieapparaat met grote kamer en 60 seconden opwarmtijd; de V3 Pro verwarmt volgens de fabrikant in 10 tot maximaal 20 seconden, bevat een derde van het materiaal en kost een kwart. De tabel toont de actuele prijzen van beide apparaten.
Vergelijking: V3 Pro vs. Arizer Air MAX
V3 Pro
Air MAX
Type
Draagbaar
Draagbaar
Verwarming
Convectie
Hybride
Temperatuur
100°C - 220°C
50°C - 220°C
Opwarmtijd
10s
60s
Accu
2600 mAh (afwijkende bronwaarden)
n.v.t.
Prijs vanaf
69€ · incl. verzending naar DE
151,05€ · Code VAPOCHECKER5 · incl. verzending naar DE
Beide zijn convectieapparaten met verwisselbare accu. De Air MAX heeft de glazen dampweg en de grotere kamer, maar heeft ongeveer een minuut nodig om op te warmen; de V3 Pro is kleiner, sneller en aanzienlijk goedkoper.
Vergelijking: V3 Pro vs. DynaVap M7
V3 Pro
M7
Type
Draagbaar
Butaan
Verwarming
Convectie
Hybride
Temperatuur
100°C - 220°C
n.v.t.
Opwarmtijd
10s
n.v.t.
Accu
2600 mAh (afwijkende bronwaarden)
Butaan
Prijs vanaf
69€ · incl. verzending naar DE
64,55€ · Code VAPOCHECKER5 · incl. verzending naar DE
De M7 heeft geen accu nodig en wordt verhit met een aansteker of inductieverwarmer – Vapefully ziet bij de V3 Pro de snellere extractie en het eenvoudigere gebruik, bij de M7 de onafhankelijkheid van stroom.
Volgens fabrikant Topgreen een pure convectie-vaporizer: hete lucht wordt langs het materiaal geleid, de roestvrijstalen kamer is niet het verwarmingselement. Omdat de kamer tijdens de sessie mee opwarmt, beschrijven sommige tests het gedrag als „driekwart convectie, een kwart conductie" – constructief is het convectie.
Acht testberichten tussen 2022 en 2026 geven 6,8 tot 9,0 van de 10. Allen zijn het eens over de zeer goede smaak en de verwisselbare accu; de minpunten betreffen de kleine kamer (0,10–0,15 g) en de beperkte dampproductie. Onze beoordeling: 8,0 van de 10.
De fabrikant noemt 10 tot maximaal 20 seconden; de tests meten 15 tot 25 seconden in sessiemodus (met lege accu eerder 25) en 15 seconden in on-demand-modus.
Tussen 5 en 18 kamers afhankelijk van temperatuur en sessieduur; Planet of the Vapes telde 18 kamers in 48 minuten in sessiemodus en 13 in on-demand-modus. Realistisch zijn 8 tot 12 sessies. De 18650-cel (volgens TopGreen 2.550 respectievelijk 2.600 mAh) is in seconden te wisselen.
TopGreen noemt ongeveer drie uur met 5 V/1 A en vier tot vijf uur met 0,5 A. Voor de eerste oplading noemt de fabrikant meer dan zes uur. De duur hangt onder andere af van de adapter en het accuniveau.
Ja. Met „+" en „−" tegelijkertijd schakelt hij over naar de on-demand-modus; daar verwarmt hij zolang de aan/uit-knop wordt ingedrukt, maximaal 30 seconden per trek. De testers zijn verdeeld: Planet of the Vapes gebruikt hem graag, Vapefully en Alphasmog beschouwen de sessiemodus als de betere keuze.
0,10 g los ingevuld tot 0,15 g licht aangedrukt. Dat volstaat voor een solo-sessie; zware gebruikers en groepen moeten bijvullen.
In de basisversie niet – alleen de Wax Cup voor concentraten zit erbij. De POTV-editie en de 420Vape-HERO-editie leveren capsules mee. Capsules houden het kleine zeefje in het mondstuk schoon en verbeteren daarmee de trek.
Ja, met een waterpijp-adapter (10/14/18 mm). Daarmee is de kamer in één tot twee trekken te legen, en ook 210–220 °C blijft aangenaam – zonder waterkoeling wordt de damp boven 200 °C volgens Vapefully hard.
Slechts beperkt. De meegeleverde Wax Cup is bedoeld voor was, oliën en vloeistoffen zijn volgens de fabrikant niet toegestaan. Vaping360 kreeg „nauwelijks wolken" bij goede smaak; voor regelmatig gebruik van concentraten is een eigen apparaat aanbevolen.
Beide zijn convectieapparaten met verwisselbare 18650-accu en gelijke kamergrootte. De V4 Pro heeft een roestvrijstalen luchtkanaal met glas-ABS-mondstuk en verwarmt volgens de fabrikant in ongeveer 10 seconden. Details in de V3 Pro vs V4 Pro vergelijking.
Bijna: de Cuboo Stick is een OEM-versie van de V3 Pro met 230 in plaats van 220 °C en een draaibaar display. De Smono Sunshine is een één-op-één kopie. Beide staan als eigen producten in de prijsvergelijking.
12 maanden fabrieksgarantie op fabricagefouten. De 18650-cel is slijtage (ongeveer 350 laadcycli) en is voor 10 tot 15 euro te vervangen.
In onze XMAX V3 Pro prijsvergelijking worden de prijzen van alle vermelde winkels dagelijks bijgewerkt – inclusief verzendkosten naar jouw land.
Het inloggen verloopt via Google of Microsoft, die daarbij zelf gegevens verwerken. Wij ontvangen alleen je e-mailadres, je naam en een account-ID en bewaren die om je account te beheren. Wij geven je gegevens niet door voor reclamedoeleinden.
Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij technologieën zoals cookies om informatie over je apparaat op te slaan en/of te raadplegen. Door in te stemmen met deze technologieën kunnen wij gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site verwerken. Als je geen toestemming geeft of uw toestemming intrekt, kan dit een nadelige invloed hebben op bepaalde functies en mogelijkheden.
Functioneel
Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt.De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Reacties
Nog geen reacties. Wees de eerste!
Log in om te reageren