M7 XL — Stealth
Voordelen
- Langere stem koelt beter en geeft iets meer inhoud
- Verstelbare airport, captive cap en 10 mm mondstuk
- Compatibel met dosing capsules en waterstukken
- Jetlighter verwarmt in circa zeven seconden
Nadelen
- Vraagt jetlighter of inductieverwarmer en handigheid
- RVS wordt heet wanneer je niet draait
- Microdose-kamer minder geschikt voor groepen
M7 XL — Stealth — Prijsvergelijking (2 winkels) 109–165 €
Bijgewerkt: 13-05-2026, 00:14
* Sommige links zijn affiliate links. We ontvangen een kleine commissie als je via deze links koopt — zonder extra kosten voor jou.
Specificaties
| Specificaties | |
|---|---|
| Verwarmingsmethode | Hybride |
| Apparaattype | Butaan Vaporizer |
| Merk | DynaVap |
| Stroombron | Butaan |
| Opwarmtijd | 7 seconden |
| Gewicht | 26 g |
| Garantie | 2 jaar |
| Waterpijp Compatibel | Bekijk waterpijp adapters |
| Sessiemodus | On-Demand |
| Temperatuurregeling | Handmatig |
| Materiaal | Droge kruiden |
| Damppad | Metaal |
| Verwisselbare batterij | Nee |
| Passthrough opladen | Nee |
| Oplaadpoort | none |
Over dit apparaat
- Langere stem koelt beter en geeft iets meer inhoud
- Verstelbare airport, captive cap en 10 mm mondstuk
- Compatibel met dosing capsules en waterstukken
- Jetlighter verwarmt in circa zeven seconden
- Vraagt jetlighter of inductieverwarmer en handigheid
- RVS wordt heet wanneer je niet draait
- Microdose-kamer minder geschikt voor groepen
De DynaVap M7 XL is de verlengde versie van de M7. Hybride verwarming met Butane, tot 220 °C in 7 seconden. De langere body koelt de damp sterker af. Compatibel met doseercapsules, geschikt voor bongs via adapter. Prijzen in de M7 XL prijsvergelijking.
Langer = koeler
De XL-body verlengt het damppad met ongeveer 3 cm. Daardoor komt de damp merkbaar koeler aan bij het mondstuk. Voor DynaVap-gebruikers die de standaard M7 te warm vinden tijdens het trekken, is dit een goede optie.
Onderzoekscontext: Een studie in het Journal of Pharmaceutical Sciences (Hazekamp et al., 2006) liet zien dat verdamping bij gecontroleerde temperaturen meer dan 95 % van de gewenste werkzame stoffen vrijgeeft, terwijl bijproducten van verbranding grotendeels worden vermeden. Bron: PubMed 16637053
Dezelfde tip als de M7
De M7 XL gebruikt dezelfde tip en cap. Alle M7-features zijn aanwezig – verbeterde luchtstroom, click-systeem, compatibiliteit met doseercapsules. Alleen de body is langer.
M7 XL vs. M7: Welke lengte past?
De M7 XL is identiek aan de M7 — dezelfde tip, dezelfde cap, hetzelfde click-systeem. Het enige verschil: 3 cm extra bodylengte. Dat verlengt het damppad en koelt de damp merkbaar af.
Wie van korte, krachtige trekken houdt, blijft bij de M7. Wie gevoelige lippen heeft of graag langzaam trekt, profiteert van het XL-formaat. Beide zijn compatibel met alle DynaVap-accessoires.
Verwarmen en techniek
Het verwarmen werkt zoals bij alle DynaVap-modellen: cap erop zetten, met de jetflame-aansteker roteren, bij de click inhaleren. De M7 XL gebruikt dezelfde tip als de M7 — de opwarmtijd ligt op 7 seconden.
Door de langere body moet je de aansteker iets lager houden. De greep blijft tijdens het verwarmen koeler dan bij de standaard M7, omdat meer metaal de warmte verdeelt.
Hoe reinig en onderhoud ik mijn vaporizer?
De M7 XL haal je uit elkaar in drie delen: cap, tip en body. Alle onderdelen zijn van roestvrij staal en kunnen probleemloos in isopropanol worden gereinigd. Een keer per week 10 minuten in 99%-iso leggen, met een pijpenrager doorhalen, klaar.
De O-ringen op de tip gaan bij dagelijks gebruik ongeveer 6 maanden mee. Vervanging wordt bij elke DynaVap-levering meegeleverd. Geen slijtdelen, geen accu — de XL gaat bij goed onderhoud jarenlang mee.
Accessoires voor de M7 XL
Alle M7-accessoires passen ook op de XL: doseercapsules, titanium tips, WPA-adapters (10 mm), Induction Heater en opberghulzen. Door het langere formaat past hij echter niet in alle DynaVap-hulzen — de XL-variant van de DynaStash is aan te raden.
Onderweg met Butane
De M7 XL heeft geen stroom of laadtijd nodig — alleen een jetflame-aansteker. Bij outdoortrips, festivals of vliegreizen (aansteker toegestaan in de handbagage) is dat een voordeel ten opzichte van apparaten met accu. De 45 g merk je nauwelijks in je zak.
Nadeel: wind. Bij harde wind wordt verwarmen lastig. Een stormaansteker of een gebogen Dynavap-Lighter helpt.
Waterfilter-aansluiting (WPA)
De M7 XL heeft een directe 10-mm-aansluiting voor bongs en bubblers. Steek de body gewoon in een 10-mm-slijpstuk — geen aparte adapter nodig. Met een waterfilter wordt de damp nog koeler, wat bij het XL-formaat extra aangenaam is.
Reiniging & onderhoud
Regelmatige reiniging houdt de M7 XL in topconditie en zorgt voor een pure smaak. Maak na elke sessie de kamer schoon met het borsteltje en verwijder losse resten. Reinig een keer per week het mondstuk en het damppad met isopropylalcohol (min. 90%).
Reinigingsintervallen
| Component | Frequentie | Methode |
|---|---|---|
| Kamer | Na elke sessie | Borstel, uitkloppen |
| Mondstuk | Wekelijks | Iso-bad (15 min) |
| Damppad/zeef | Elke 2 weken | In iso weken, afspoelen |
| Buitenkant behuizing | Indien nodig | Vochtige doek |
Typische fouten vermijden
- Geen water in de kamer — alleen isopropyl of droge reiniging
- Gebruik geen scherpe metalen voorwerpen in het damppad
- Vervang zeven op tijd als de trekweerstand toeneemt
Welke temperatuurinstellingen zijn ideaal?
De juiste temperatuur bij de M7 XL bepaalt smaak, dampdichtheid en cannabinoïdeprofiel. Lagere temperaturen (170–185 °C) benadrukken terpenen en geven milde, aromatische damp. Hogere temperaturen (195–210 °C) zorgen voor dichtere wolken en een sterker effect.
Temperatuurzones in overzicht
| Zone | Bereik | Resultaat |
|---|---|---|
| Smaak | 170–185 °C | Mild, aromatisch, weinig zichtbare damp |
| Balans | 185–195 °C | Goede smaak met zichtbare damp |
| Dichte wolken | 195–210 °C | Krachtige damp, intensiever effect |
Praktische tips
- Start met 180 °C en verhoog in stappen van 5 graden
- Een fijnere grind vraagt vaak om een 5–10 °C lagere temperatuur
- Verhoog in een koude omgeving de starttemperatuur met 5 °C
Butane-gebruik en onderhoud
Productvergelijkingen 17
Vergelijking: M7 XL vs. Air MAX
| M7 XL | Air MAX | |
|---|---|---|
| Type | Butaan | Draagbaar |
| Verwarming | Hybride | Hybride |
| Temperatuur | 220°C | 50°C - 220°C |
| Opwarmtijd | 7s | 60s |
| Accu | Butaan | 5000 mAh |
| Prijs vanaf | 84€ | 91€ |
De M7 XL van DynaVap begint bij 84€ en warmt op in 7 seconden. De Air MAX van Arizer kost 92€ met een opwarmtijd van 60 seconden. Beide apparaten gebruiken Hybride (Konv. + Kond.) en zijn geschikt voor veeleisende gebruikers in deze prijsklasse.
Vergelijking: M7 XL vs. PAX Mini
| M7 XL | PAX Mini | |
|---|---|---|
| Type | Butaan | Draagbaar |
| Verwarming | Hybride | Conductie |
| Temperatuur | 220°C | 180°C - 215°C |
| Opwarmtijd | 7s | 22s |
| Accu | Butaan | 3000 mAh |
| Prijs vanaf | 84€ | 56€ |
De M7 XL van DynaVap begint bij 84€ en warmt op in 7 seconden. De PAX Mini van PAX kost 79€ met een opwarmtijd van 22 seconden. Beide apparaten gebruiken verschillende verwarmingsmethoden en zijn geschikt voor veeleisende gebruikers in deze prijsklasse.
Vergelijking: M7 XL vs. PAX Plus
| M7 XL | PAX Plus | |
|---|---|---|
| Type | Butaan | Draagbaar |
| Verwarming | Hybride | Conductie |
| Temperatuur | 220°C | 175°C - 215°C |
| Opwarmtijd | 7s | 22s |
| Accu | Butaan | 3300 mAh |
| Prijs vanaf | 84€ | 85€ |
De M7 XL van DynaVap begint bij 84€ en warmt op in 7 seconden. De PAX Plus van PAX kost 93€ met een opwarmtijd van 22 seconden. Beide apparaten gebruiken verschillende verwarmingsmethoden en zijn geschikt voor veeleisende gebruikers in deze prijsklasse.
Vergelijking: M7 XL vs. M7
| M7 XL | M7 | |
|---|---|---|
| Type | Butaan | Butaan |
| Verwarming | Hybride | Hybride |
| Temperatuur | 220°C | 220°C |
| Opwarmtijd | 7s | 7s |
| Accu | Butaan | Butaan |
| Prijs vanaf | 84€ | 61€ |
De M7 XL is beter geschikt voor gebruikers die een draagbaar apparaat verkiezen en een opwarmtijd van slechts 7 seconden waarderen. De M7 is de juiste keuze voor iedereen die een draagbaar apparaat zoekt en goed uit de voeten kan met een opwarmtijd van 7 seconden. Beide apparaten komen van DynaVap en bieden hoge dampkwaliteit.
Vergelijking: M7 XL vs. HyperDyn
| M7 XL | HyperDyn | |
|---|---|---|
| Type | Butaan | Butaan |
| Verwarming | Hybride | Convectie |
| Temperatuur | 220°C | 220°C |
| Opwarmtijd | 7s | 8s |
| Accu | Butaan | Butaan |
| Prijs vanaf | 84€ | 170€ |
De M7 XL is beter geschikt voor gebruikers die een draagbaar apparaat verkiezen en een opwarmtijd van slechts 7 seconden waarderen. De HyperDyn is de juiste keuze voor iedereen die een draagbaar apparaat zoekt en goed uit de voeten kan met een opwarmtijd van 8 seconden. Beide apparaten komen van DynaVap en bieden hoge dampkwaliteit.
Vergelijking: M7 XL vs. WoodWynd
| M7 XL | WoodWynd | |
|---|---|---|
| Type | Butaan | Butaan |
| Verwarming | Hybride | Conductie |
| Temperatuur | 220°C | 220°C |
| Opwarmtijd | 7s | 7s |
| Accu | Butaan | Butaan |
| Prijs vanaf | 84€ | 110€ |
De M7 XL is beter geschikt voor gebruikers die een draagbaar apparaat verkiezen en een opwarmtijd van slechts 7 seconden waarderen. De WoodWynd is de juiste keuze voor iedereen die een draagbaar apparaat zoekt en goed uit de voeten kan met een opwarmtijd van 7 seconden. Beide apparaten komen van DynaVap en bieden hoge dampkwaliteit.
Vergelijking: M7 XL vs. Air SE
| M7 XL | Air SE | |
|---|---|---|
| Type | Butaan | Draagbaar |
| Verwarming | Hybride | Hybride |
| Temperatuur | 220°C | 180°C - 210°C |
| Opwarmtijd | 7s | 60s |
| Accu | Butaan | 3350 mAh |
| Prijs vanaf | 84€ | 47€ |
De M7 XL van DynaVap begint bij 84€ en warmt op in 7 seconden. De Air SE van Arizer kost 55€ met een opwarmtijd van 60 seconden. Beide apparaten gebruiken Hybride (Konv. + Kond.) en zijn geschikt voor veeleisende gebruikers in deze prijsklasse.
Vergelijking: M7 XL vs. ArGo
| M7 XL | ArGo | |
|---|---|---|
| Type | Butaan | Draagbaar |
| Verwarming | Hybride | Hybride |
| Temperatuur | 220°C | 50°C - 220°C |
| Opwarmtijd | 7s | 60s |
| Accu | Butaan | 3400 mAh |
| Prijs vanaf | 84€ | 47€ |
De M7 XL van DynaVap begint bij 84€ en warmt op in 7 seconden. De ArGo van Arizer kost 64€ met een opwarmtijd van 60 seconden. Beide apparaten gebruiken Hybride (Konv. + Kond.) en zijn geschikt voor veeleisende gebruikers in deze prijsklasse.
Vergelijking: M7 XL vs. Tinymight 2
| M7 XL | Tinymight 2 | |
|---|---|---|
| Type | Butaan | Draagbaar |
| Verwarming | Hybride | Convectie |
| Temperatuur | 220°C | 240°C |
| Opwarmtijd | 7s | 3s |
| Accu | Butaan | 2800 mAh |
| Prijs vanaf | 84€ | 272€ |
De M7 XL van DynaVap begint bij 84€ en warmt op in 7 seconden. De Tinymight 2 van Tinymight kost 59€ met een opwarmtijd van 3 seconden. Beide apparaten gebruiken verschillende verwarmingsmethoden en zijn geschikt voor veeleisende gebruikers in deze prijsklasse.
Vergelijking: M7 XL vs. The B2
| M7 XL | The B2 | |
|---|---|---|
| Type | Butaan | Butaan |
| Verwarming | Hybride | Hybride |
| Temperatuur | 220°C | 220°C |
| Opwarmtijd | 7s | 8s |
| Accu | Butaan | Butaan |
| Prijs vanaf | 84€ | 50€ |
De M7 XL is beter geschikt voor gebruikers die een draagbaar apparaat verkiezen en een opwarmtijd van slechts 7 seconden waarderen. De The B2 is de juiste keuze voor iedereen die een draagbaar apparaat zoekt en goed uit de voeten kan met een opwarmtijd van 8 seconden. Beide apparaten komen van DynaVap en bieden hoge dampkwaliteit.
Vergelijking: M7 XL vs. UniDyn
| M7 XL | UniDyn | |
|---|---|---|
| Type | Butaan | Butaan |
| Verwarming | Hybride | Convectie |
| Temperatuur | 220°C | 220°C |
| Opwarmtijd | 7s | 7s |
| Accu | Butaan | Butaan |
| Prijs vanaf | 84€ | 92€ |
De M7 XL is beter geschikt voor gebruikers die een draagbaar apparaat verkiezen en een opwarmtijd van slechts 7 seconden waarderen. De UniDyn is de juiste keuze voor iedereen die een draagbaar apparaat zoekt en goed uit de voeten kan met een opwarmtijd van 7 seconden. Beide apparaten komen van DynaVap en bieden hoge dampkwaliteit.
Vergelijking: M7 XL vs. G3
| M7 XL | G3 | |
|---|---|---|
| Type | Butaan | Butaan |
| Verwarming | Hybride | Conductie |
| Temperatuur | 220°C | 220°C |
| Opwarmtijd | 7s | 8s |
| Accu | Butaan | Butaan |
| Prijs vanaf | 84€ | 27€ |
De M7 XL is beter geschikt voor gebruikers die een draagbaar apparaat verkiezen en een opwarmtijd van slechts 7 seconden waarderen. De G3 is de juiste keuze voor iedereen die een draagbaar apparaat zoekt en goed uit de voeten kan met een opwarmtijd van 8 seconden. Beide apparaten komen van DynaVap en bieden hoge dampkwaliteit.
Vergelijking: M7 XL vs. The B
| M7 XL | The B | |
|---|---|---|
| Type | Butaan | Butaan |
| Verwarming | Hybride | Conductie |
| Temperatuur | 220°C | 220°C |
| Opwarmtijd | 7s | 8s |
| Accu | Butaan | Butaan |
| Prijs vanaf | 84€ | 38€ |
De M7 XL is beter geschikt voor gebruikers die een draagbaar apparaat verkiezen en een opwarmtijd van slechts 7 seconden waarderen. De The B is de juiste keuze voor iedereen die een draagbaar apparaat zoekt en goed uit de voeten kan met een opwarmtijd van 8 seconden. Beide apparaten komen van DynaVap en bieden hoge dampkwaliteit.
Vergelijking: M7 XL vs. MIQRO-C
| M7 XL | MIQRO-C | |
|---|---|---|
| Type | Butaan | Draagbaar |
| Verwarming | Hybride | Conductie |
| Temperatuur | 220°C | 149°C - 221°C |
| Opwarmtijd | 7s | 39s |
| Accu | Butaan | 900 mAh |
| Prijs vanaf | 84€ | 61€ |
De M7 XL van DynaVap begint bij 84€ en warmt op in 7 seconden. De MIQRO-C van DaVinci kost 75€ met een opwarmtijd van 39 seconden. Beide apparaten gebruiken verschillende verwarmingsmethoden en zijn geschikt voor veeleisende gebruikers in deze prijsklasse.
Vergelijking: M7 XL vs. VonG
| M7 XL | VonG | |
|---|---|---|
| Type | Butaan | Butaan |
| Verwarming | Hybride | Conductie |
| Temperatuur | 220°C | 220°C |
| Opwarmtijd | 7s | 7s |
| Accu | Butaan | Butaan |
| Prijs vanaf | 84€ | 106€ |
De M7 XL is beter geschikt voor gebruikers die een draagbaar apparaat verkiezen en een opwarmtijd van slechts 7 seconden waarderen. De VonG is de juiste keuze voor iedereen die een draagbaar apparaat zoekt en goed uit de voeten kan met een opwarmtijd van 7 seconden. Beide apparaten komen van DynaVap en bieden hoge dampkwaliteit.
Vergelijking: M7 XL vs. Solo 2 MAX
| M7 XL | Solo 2 MAX | |
|---|---|---|
| Type | Butaan | Draagbaar |
| Verwarming | Hybride | Hybride |
| Temperatuur | 220°C | 50°C - 220°C |
| Opwarmtijd | 7s | 30s |
| Accu | Butaan | 3400 mAh |
| Prijs vanaf | 84€ | 91€ |
De M7 XL van DynaVap begint bij 84€ en warmt op in 7 seconden. De Solo 2 MAX van Arizer kost 60€ met een opwarmtijd van 30 seconden. Beide apparaten gebruiken Hybride (Konv. + Kond.) en zijn geschikt voor veeleisende gebruikers in deze prijsklasse.
Vergelijking: M7 XL vs. Crafty+
| M7 XL | Crafty+ | |
|---|---|---|
| Type | Butaan | Draagbaar |
| Verwarming | Hybride | Hybride |
| Temperatuur | 220°C | 40°C - 210°C |
| Opwarmtijd | 7s | 60s |
| Accu | Butaan | 3200 mAh |
| Prijs vanaf | 84€ | 161€ |
De M7 XL van DynaVap begint bij 84€ en warmt op in 7 seconden. De Crafty+ van Storz & Bickel kost 114€ met een opwarmtijd van 60 seconden. Beide apparaten gebruiken Hybride (Konv. + Kond.) en zijn geschikt voor veeleisende gebruikers in deze prijsklasse.
Veelgestelde vragen
Meer DynaVap Vaporizers 4
Vergelijkbare vaporizers 4
Spec-vergelijking
| M7 XL Stealth | M7 | |
|---|---|---|
| Type | Butaan | Butaan |
| Verwarming | Hybride | Hybride |
| Temperatuur | 220°C | 220°C |
| Opwarmtijd | 7s | 7s |
| Accu | Butaan | Butaan |
| Prijs vanaf | 109€ | 61€ |
| M7 XL Stealth | WoodWynd | |
|---|---|---|
| Type | Butaan | Butaan |
| Verwarming | Hybride | Conductie |
| Temperatuur | 220°C | 220°C |
| Opwarmtijd | 7s | 7s |
| Accu | Butaan | Butaan |
| Prijs vanaf | 109€ | 110€ |










Reacties
Nog geen reacties. Wees de eerste!
Log in om te reageren