Belangrijkste punten
— De Solo 2 is Arizers bestverkochte portable. Hybride verwarming, glazen dampweg, 3400 mAh accu, OLED-display met temperatuurregeling per graad tot 220°C. Levenslange garantie. Vanaf 143,00 € incl. verzending.

De Arizer-klassieker
De Solo 2 is al jaren Arizers flagship device in het portable segment. Terwijl de Air SE de voordelige instap biedt en de Solo 3 V2 de techniek moderniseert, zit de Solo 2 precies in de sweet spot: OLED-display, temperatuurregeling per graad, sterke accu en de beproefde glazen dampweg. Vanaf 143,00 € incl. verzending biedt hij duidelijk meer functies dan de Air SE, zonder de meerprijs van de Solo 3.
Kernfeit: Arizer Solo gebruikt hybride verwarming vanaf 149,00 € incl. verzending EUR bij 10 shops. Opwarmtijd: 120 seconden, accu: 2200 mAh. (Vapochecker, 2026).
Afwerking en bediening
De aluminium behuizing voelt hoogwaardig aan. 210 gram is niet ultralicht, maar de cilindrische vorm ligt stabiel in de hand. Het OLED-display toont temperatuur, timer en accuniveau. Drie knoppen bedienen alles — intuïtief na de eerste sessie.
De glazen stem zit boven in het apparaat, identiek aan de Air SE. De volledige dampweg is van glas. Het resultaat: een van de zuiverste smaken van alle portable vaporizers. Geen plastic, geen metaal in de dampweg.
Verwarming en smaak
Hybride verwarming van 50 tot 220°C, nauwkeurig per graad instelbaar. De opwarmtijd ligt rond 30 seconden — twee keer zo snel als de Air SE, maar langzamer dan de Solo 3 V2 (15s). De extractie is grondig en gelijkmatig.
De smaak is zijn paradepaardje. De pure glazen dampweg levert terpenen zo helder als bijna geen enkele andere portable. Zelfs de Mighty+ met zijn kunststof koelsysteem kan qua pure smaak niet meekomen. Wie flavor boven alles stelt, vindt in de Solo 2 zijn thuis.
Accu en uithoudingsvermogen
3400 mAh levert 90-120 minuten — een van de beste waarden van alle portable vaporizers. Dat is genoeg voor een volle dag en meer. Pass-through laden werkt. De accu is vast ingebouwd (niet verwisselbaar zoals bij de Air SE).
Solo 2 vs Solo 3 V2
De Solo 3 V2 warmt in 15 seconden op in plaats van 30, heeft USB-C en een nog grotere accu (5000 mAh). Hij kost echter duidelijk meer. De Solo 2 levert dezelfde dampkwaliteit voor minder geld. Wie de snelle opwarmtijd niet nodig heeft, bespaart met de Solo 2 zonder kwaliteitsverlies.
Hoe doet de Solo 2 het in vergelijking?
| Eigenschap | Solo 2 | Solo 3 V2 | Mighty+ |
|---|---|---|---|
| Opwarmtijd | 30s | 15s | 60s |
| Accu | 3400 mAh | – mAh | 3300 mAh |
| Dampweg | Volledig glas | Volledig glas | Plastic koeling |
| Garantie | Levenslang | Levenslang | 2 j. |
| Prijs | 143,00 € incl. verzending | 210,60 € Code VAPOCHECKER10 · incl. verzending | 269,00 € incl. verzending |
Voor wie is de Solo 2?
Voor smaakliefhebbers die de puurste dampweg zoeken. Voor gebruikers die een sterke accuduur en temperatuurregeling per graad willen. Voor iedereen die een echt Mighty+-alternatief voor een lagere prijs zoekt.
NIET voor: gebruikers die snel opwarmen nodig hebben (Solo 3 V2 of XMAX V3 Pro), gebruikers die onderweg maximale discretie willen (te groot voor broekzakken), app-fans (geen app).
Actuele beste prijs: 143,00 € incl. verzending
→ Alle vaporizer-vergelijkingen
Overzicht van alle vergelijkingsartikelen – vind het perfecte apparaat voor jou.
Solo 2 correct gebruiken: stap voor stap
De Arizer Solo 2 is uiterst eenvoudig te bedienen. Vul om te beginnen de glazen stem met grof gemalen kruid — niet te stevig aandrukken, want er moet lucht door het materiaal kunnen stromen. Steek de stem in de houder en schakel het apparaat in met vijf snelle drukbewegingen op de knop.
Via het digitale OLED-display kan de temperatuur per graad worden ingesteld — van 50 °C tot 220 °C. Voor beginners is 185–195 °C aan te raden (goede smaak bij behoorlijke dampproductie). Ervaren gebruikers kunnen tot 210 °C gaan, wat dichtere wolken oplevert.
In slechts 30 seconden is de Solo 2 op bedrijfstemperatuur. Daarna geldt: langzaam en gelijkmatig trekken. Geen gehaaste trekken — de Solo 2 beloont geduldig inhaleren met volle smaak. Een sessie duurt ongeveer 12 minuten (instelbaar), voordat het apparaat automatisch uitschakelt.
Met de 3400 mAh accu haalt de Solo 2 afhankelijk van de temperatuur ongeveer 10–14 sessies per lading. Opladen gebeurt via USB-C — praktisch voor onderweg.
Reiniging en onderhoud
Een groot pluspunt van de Solo 2: schoonmaken is bijna belachelijk eenvoudig. De hele dampweg bestaat uit glas — en glas verzamelt nauwelijks resten zoals metalen onderdelen dat doen.
Leg de glazen stems gewoon in isopropylalcohol (minstens 90 %) en laat ze 20–30 minuten weken. Daarna afspoelen met warm water en laten drogen. Bij regelmatig gebruik is één keer per week genoeg.
De verwarmingskamer zelf heeft alleen af en toe een korte beurt nodig met het meegeleverde borsteltje. Omdat er geen direct contact is tussen kruid en verwarmingselement, blijft de chamber opvallend schoon. Tip: maak na elke sessie de stem leeg en blaas hem kort uit — dat vermindert de schoonmaakinspanning nog verder.
Wie meerdere stems bezit, kan er één laten weken en toch blijven dampen. Arizer verkoopt vervangende stems voor een paar euro.
Solo 2 vs Solo 3 V2 vs Air MAX vs Mighty+
Hoe doet de Solo 2 het tegenover zijn directe concurrenten? Hier is de vergelijking van de belangrijkste specificaties:
| Eigenschap | Solo 2 | Solo 3 V2 | Air MAX | Mighty+ |
|---|---|---|---|---|
| Prijs vanaf | 143,00 € incl. verzending | 210,60 € Code VAPOCHECKER10 · incl. verzending | 141,37 € incl. verzending | 269,00 € incl. verzending |
| Accu | 3400 mAh | – mAh | 5750 mAh | 3300 mAh |
| Opwarmtijd | 30 s | 15 s | 60 s | 60 s |
| Gewicht | 210 g | 280 g | 160 g | 242 g |
| Verwarmingsmethode | Hybride | Hybride | Hybride | Hybride |
| Garantie | – | 2 | 2 | 2 |
De Solo 2 scoort met de beste prijs-kwaliteitverhouding en de snelste opwarmtijd binnen de Arizer-line-up. Wie meer accuduur wil, kiest voor de Solo 3 V2 of Air MAX. De Mighty+ biedt weliswaar de bekendste naam en een doseercapsulesysteem, maar kost duidelijk meer en heeft met 2 jaar de kortste garantie in deze vergelijking.
Solo 2
vanaf 143,00 € incl. verzending €
59 shops
Prijzen worden dagelijks bijgewerkt
Wat is het verschil tussen Solo 2 en Solo 3 V2?
De Solo 3 V2 heeft een duidelijk grotere accu (– vs 3400 mAh), warmt op in 15 in plaats van 30 seconden en heeft USB-C. De Solo 2 blijft echter goedkoper en levert een zeer vergelijkbare dampkwaliteit — beide gebruiken dezelfde glazen stem-dampweg.
Welke temperatuur is het beste voor volle smaak?
Tussen 185 en 195 °C haal je het maximale aroma uit de Solo 2. Bij deze temperaturen komen de meeste terpenen vrij zonder dat de damp scherp wordt. Voor een sterker effect en dichtere wolken kun je vanaf 200 °C werken — al lijdt de smaak daar dan wel wat onder.
Hoe reinig ik de glazen stem het beste?
Leg de stem in isopropylalcohol (90 % of hoger) en laat hem 20–30 minuten weken. Daarna met warm water doorspoelen en aan de lucht laten drogen. Voor hardnekkige resten laat je de stem een nacht in alcohol liggen. Alternatief: doe de stem in een Ziploc-zak met alcohol en schud lichtjes.
Voor wie is de Arizer Solo 2 geschikt?
De Solo 2 is ideaal voor iedereen die pure dampsmaak via glas waardeert en een betrouwbaar apparaat zonder veel poespas zoekt. Vooral geschikt voor thuisgebruikers en beginners die een beproefd apparaat met levenslange garantie willen. Minder geschikt voor onderweg vanwege de uitstekende glazen stem.
Prijsverloop
Conclusie
De Solo 2 is de beste smaak-vaporizer in zijn prijsklasse. De pure glazen dampweg, 3400 mAh accu en levenslange garantie maken hem tot een langetermijninvestering. Niet de modernste, niet de snelste — maar wel degene die sessie na sessie de zuiverste smaak levert. Vanaf 143,00 € incl. verzending.
Officiële productpagina: Arizer
Vaporizers testen en vergelijken bij VapoChecker sinds 2020. 800+ apparaten, 274 shops, 51 landen.
Is de Solo 2 beter dan de Mighty+?
Solo 2 of Solo 3 V2?
Hoe lang gaat de Solo 2-accu mee?
Heeft de Solo 2 een app?
Kan de Solo 2 met een waterfilter worden gebruikt?
Veelgestelde vragen
Is de Solo 2 beter dan de Mighty+?
Qua smaak: ja. De pure glazen dampweg levert helderdere terpenen. Qua dampvolume en comfort: nee. De Mighty+ heeft Dosing Capsules, een beter koelsysteem en eenvoudigere reiniging. Flavor vs. comfort.
Solo 2 of Solo 3 V2?
De Solo 3 V2 warmt op in 15s in plaats van 30s, heeft USB-C en 5000 mAh. De dampkwaliteit is identiek. Wie snelle opwarmtijd en USB-C prioriteert, kiest voor de Solo 3. Wie wil besparen, voor de Solo 2.
Hoe lang gaat de accu van de Solo 2 mee?
De 3400-mAh-accu levert 90-120 minuten — een van de beste waarden van alle portables. Pass-through laden werkt.