Key Takeaways: Frolic: hybrid heating. Tinymight 2: convection heating. Rychlejší zahřátí: Tinymight 2 (5s vs 3s). Rozpočtový: Tinymight 2 od €272. Premium: Frolic od €339.

Ceny sledovány denně ve 100+ obchodech. Poslední revize: března 2026.

Tinymight 2 pochází od finského samostatného vývojáře, který si od první generace vybudoval oddanou fanouškovskou základnu. Princip: ručně soustružené tělo z ořechového dřeva, cesta vaporu z borosilikátového skla a čistě konvekční ohřev řízený analogovým otočným kolečkem. Žádný displej, žádná aplikace — jen horký vzduch a sklo. TM2 lze popsat jako stem-loader: skleněný stem slouží zároveň jako cesta vaporu i plnicí komora.

Technické údaje v porovnání

Vlastnost Frolic Tinymight 2
Cena (MSRP) 399 $ 339 €
Způsob ohřevu Hybridní (CTS: kondukce + konvekce) Čistá konvekce
Topný výkon ~120 wattů (nerezový CTS) Není specifikováno
Teplotní rozsah Session 40–220 °C / On-Demand 40–240 °C ~120–250 °C (otočné kolečko 0–10)
Čas nahřátí ~5 sekund ~3–5 sekund
Baterie 21700 Molicel P50B (2800 mAh), vyměnitelná 18650 (~2800 mAh), vyměnitelná
Nabíjení USB-C, vstup 2 A USB-C
Bowls na jedno nabití 15–18 5–10
Kapacita komory ~0,25 g 0,12–0,3 g (nastavitelná)
Cesta vaporu PEEK (izolovaná, 200+ mm) Borosilikátové sklo
Airflow 0–25 l/min (plynule otočným kroužkem) Nastavitelný
Displej 0,96″ barevný OLED Žádný (analogové otočné kolečko)
Haptická odezva Ano (nastavitelná) Ano
Hmotnost ~245 g (s baterií) ~140 g
Rozměry 105 × 63 × 24 mm ~89 × 64 × 38 mm
Materiál těla Hliník (CNC) + Ultem (PEI) + PEEK Ořechové dřevo
Dosing Capsules Kompatibilní s Crafty/Mighty Vlastní TM kapsle
WPA (vodní dýmka) 14 mm + 18 mm adaptér v balení Adaptér k dispozici
Záruka 2 roky 10 let
Passthrough nabíjení Ano Ne
Obchody 31 49

Ohřev a kvalita vaporu

The Tinymight 2 (convection) preserves terpenes noticeably better below 190 °C, heating material only when you inhale. The Frolic (hybrid) produces visible vapor from the first draw with any technique. Heat-up: Frolic 5s vs. Tinymight 2 3s.

Největší rozdíl spočívá ve způsobu ohřevu. Systém CTS u Frolicu nabízí působivý výkon okolo 120 wattů. Nejprve předehřeje komoru kondukcí a při potahu navíc žene skrz materiál horký vzduch. Výsledek: hustý, rovnoměrný vapor od prvního potahu — i při nižších teplotách Frolic produkuje viditelné oblaky.

Tinymight 2 pracuje výhradně konvekčně. Horký vzduch proudí komorou až při inhalaci, takže materiál se zahřívá jen tehdy, když potahuješ. To chrání terpeny a přináší zvlášť intenzivní aroma zejména v prvních potazích. Vyžaduje ale o něco silnější techniku potahu.

V on-demand režimu jsou obě zařízení podobně rychlá: Frolic dosáhne cílové teploty přibližně za 5 sekund, TM2 asi za 3–5 sekund. Troy z 420VapeZone popsal Frolic trefně: Frolic spojuje airflow modelu Venty s výkonem TM2. Zvládá kompromis mezi snadným tahem a silným outputem — kombinaci, která je v této cenové třídě vzácná.

Chuťově obě zařízení podávají terpeny na vysoké úrovni. TM2 díky skleněné cestě podává v prvních dvou potazích o něco čistší, brilantnější chuť. Frolic drží kvalitu chuti konzistentněji po celou session a vapor lépe ochlazuje díky své delší PEEK cestě (200+ mm). Podle Sneaky Pete jsou při 190 °C možné dva velké, jemné, terpenově bohaté potahy, než je potřeba promíchat.

Airflow: velký rozdíl v každodenním používání

Aspekt, který v mnoha srovnáních zůstává opomenut: airflow. Frolic nabízí plynulý otočný kroužek na náustku, který reguluje průtok vzduchu mezi 0 a 25 litry za minutu. Při plně otevřeném airflow působí tah téměř bez odporu — a přesto přichází hustý vapor. To jinak znáš jen z desktop zařízení nebo Venty.

Tinymight 2 má také nastavitelný airflow, ale nenabízí měřitelné údaje v l/min. Rozsah je užší a při rychlém potahování ohřev občas nemusí úplně stíhat. Frolic naopak podle Troye udrží plný výkon i při tvrdých, rychlých potazích — jeho 120wattový ohřev kompenzuje i velké množství vzduchu.

Aktuální nejlepší ceny

Baterie a praktičnost v běžném životě

Tady je rozdíl zřetelný. Frolic používá článek Molicel P50B 21700 s 5000 mAh — téměř dvojnásobnou kapacitou oproti článku 18650 v Tinymight 2 (zhruba 2.500 mAh). V praxi to znamená 15–18 bowls na jedno nabití u Frolicu oproti 5–10 u TM2. Nabíjí se přes USB-C se vstupním výkonem 2 ampéry.

Obě zařízení mají vyměnitelné baterie, což je velké plus pro outdoorové uživatele a cestovatele. Mít v kapse náhradní baterii okamžitě zdvojnásobí výdrž. Frolic navíc podporuje passthrough nabíjení: můžeš vapovat, zatímco je zařízení připojené k nabíječce. U TM2 to nejde.

Na víkendové výlety nebo celodenní túry, kdy není poblíž zásuvka, má Frolic jasně navrch. Kdo ale vapuje hlavně doma nebo na cestách s krátkými pauzami, vystačí si dobře i s TM2.

Zpracování a design

Frolic působí jako přesný nástroj. CNC frézovaný hliník, PEEK náustek, izolace z Ultemu — každý díl je navržený s ohledem na dlouhou životnost a opravitelnost. Rozměry 105 × 63 × 24 mm a hmotnost okolo 245 gramů (s baterií) z něj dělají citelně těžší zařízení než TM2 (asi 140 g při 89 × 64 × 38 mm). V ruce působí solidně a hodnotně, ale zkrátka i znatelně těžším dojmem.

Tinymight 2 sází na úplně jinou estetiku. Ručně vyráběné tělo z ořechového dřeva působí teple a organicky — žádný vaporizer v prémiovém segmentu nemá srovnatelnou haptiku. U raných sérií TM2 se ale občas objevovaly výkyvy v kvalitě, které výrobce mezitím odstranil.

Limelight sleduje modulární přístup: Frolic lze rozebrat bez nářadí a každý jednotlivý díl je dostupný jako náhradní součástka. U zařízení za 399 dolarů uklidňující představa. Tinymight rovněž nabízí dobrou podporu a k tomu vynikající 10letou záruku.

Detailní pohled na Frolic Vaporizer – PEEK náustek a airflow kroužek
Frolic: PEEK náustek s plynulým otočným kroužkem airflow
Detailní pohled na Tinymight 2 – ořechové dřevo a skleněný stem
Tinymight 2: tělo z ořechového dřeva s borosilikátovým skleněným stemem

Cesta vaporu a materiály

U cesty vaporu se filozofie rozcházejí. Frolic sází na PEEK (polyetheretherketon), tepelně odolný high-end plast používaný v medicíně a letectví. Vapor prochází izolovanou cestou delší než 200 mm a k náustku dorazí příjemně ochlazený. Odnímatelná cooling unit vapor navíc dále zjemňuje.

Tinymight 2 používá borosilikátové sklo — stejný materiál, z jakého se vyrábějí laboratorní přístroje. Sklo je mezi puristy považováno za materiál s nejneutrálnější chutí pro cestu vaporu. Chlazení zajišťuje Hex-Nut Cooling Unit, krátký, ale účinný kovový chladič. Vapor je proto o něco teplejší než u Frolicu, ale chuťově o kousek brilantnější.

Který materiál je lepší, závisí na prioritách: kdo chce maximální chlazení a odolnost, sáhne po PEEK cestě Frolicu. Kdo hledá co nejčistší chuť a snese o něco teplejší vapor, dá přednost skleněné cestě TM2.

Displej a ovládání

Frolic nabízí 0,96palcový barevný OLED, který zobrazuje teplotu, režim, stav baterie a session timer. Všechny funkce se ovládají třemi tlačítky, teplotu lze nastavit po jednotlivých stupních. Vibrační upozornění lze individuálně konfigurovat. Kdo přichází z Mighty+ nebo Venty, bude se cítit okamžitě jako doma.

Tinymight 2 se vědomě obejde bez displeje. Všechno ovládá jediné tlačítko a analogové otočné kolečko (0–10). Volba teploty je intuitivní, ale ne přesná — stupeň 6 u jednoho zařízení se může lišit od stupně 6 u jiného. Je to záměr: Tinymight to chápe jako součást řemeslné individuality.

Pro začátečníky je Frolic přístupnější. Kdo raději vapuje podle pocitu než podle čísel, ocení minimalistický koncept TM2. Neexistuje správný ani špatný přístup — je to otázka osobního stylu.

Čištění a údržba

Oba vaporizéry lze rozebrat bez nářadí. U Frolicu můžeš PEEK díly namočit do isopropanolu, mesh screens by se měly měnit každé dva až čtyři týdny. Modulární konstrukce usnadňuje přístup ke všem komponentům. Mezi sessions stačí komoru krátce vykartáčovat.

U Tinymight 2 se skleněné stemy namáčejí v alkoholu a cooling unit lze otevřít a vyčistit přes šestihranné matice. Náročnost údržby je u obou zařízení podobná a při pravidelném používání činí asi 10 minut týdně.

Kompatibilita s vodní dýmkou

Frolic přichází standardně s 14-mm a 18-mm WPA adaptéry — jasná výhoda oproti TM2, u kterého jsou adaptéry dostupné samostatně. Kdo rád vapuje přes sklo, může Frolic připojit k vodní dýmce hned po vybalení. Kombinace topného výkonu 120 wattů a airflow 25 l/min z něj dělá působivého glass performera.

Co říkají recenzenti

Vaporizer komunita obě zařízení intenzivně testovala. Tady jsou nejdůležitější hlasy:

Troy z 420VapeZone vystihuje Frolic přesně: Frolic podle něj lépe odpovídá jeho vape preferencím než TM2, protože se snáz ovládá, podává lepší vapor a má větší baterii — i když jsou obě zařízení extrémně výkonná. TM2 podle něj vytahuje terpeny výrazněji a zdá se být žhavější, ale Frolic je příjemnější pro každodenní používání.

Jerry z Troy and Jerry shrnuje Frolic takto: člověk si má představit Tinymight 2 se zpracováním Storz & Bickel a airflow modelu Venty. V jejich žebříčku nejlepších přenosných zařízení je TM2 na 1. místě jako „kapesní powerhouse“, Frolic na 4. místě jako slibný nováček. TM2 zůstává Jerryho první volbou pro syrový výkon, zatímco Frolic dosahuje téměř stejného outputu s jednodušším ovládáním.

Sneaky Pete ve svém prvním dojmu zvlášť vyzdvihuje airflow: při plně otevřených 25 l/min působí tah téměř bez odporu a přesto podává hustý vapor. I při maximálním průtoku vzduchu Frolic produkuje objemné oblaky bez škrábání — zatímco těsnější nastavení koncentrují chuť a hustotu. Dva velké, jemné, terpenově bohaté potahy při 190 °C jsou možné, než je nutné promíchat.

Hodnocení jsou celkově podobná: TM2 pro puristy s vášní pro skleněnou cestu a minimalistický design, Frolic pro uživatele, kteří oceňují modernější funkce a praktičnost v běžném životě.

Záruka a podpora

Tady Tinymight 2 jasně boduje: 10 let záruky je v oboru výjimka. Limelight nabízí 2 roky, což odpovídá standardu. Oba výrobci patří do kategorie butikových producentů a udržují blízký vztah s komunitou. Náhradní díly jsou u obou dobře dostupné, u Frolicu se díky modulárnímu konceptu vyměňují obzvlášť snadno.

Závěr: Kdy zvolit které zařízení?

Frolic je správná volba, pokud:

  • preferuješ dlouhé sessions a potřebuješ baterii, která vydrží celý den
  • oceňuješ přesnou kontrolu teploty přes displej
  • chceš maximální airflow (až 25 l/min), který připomíná desktop zařízení
  • chceš robustní, modulárně opravitelný vaporizer
  • rád vapuješ i během nabíjení (passthrough)
  • už vlastníš dosing capsules pro Crafty/Mighty
  • chceš vapovat přímo přes vodní dýmku (adaptér v balení)

Tinymight 2 se hodí lépe, pokud:

  • vapuješ hlavně on-demand a potřebuješ rychlé nahřátí
  • hledáš co nejčistší chuť přes skleněnou cestu
  • preferuješ lehké, kompaktní zařízení na cesty (140 g vs. 245 g)
  • oceňuješ 10letou záruku jako bezpečnostní pojistku
  • tě oslovuje minimalistický dřevěný design
  • rád vapuješ podle pocitu místo podle čísel

Obě zařízení patří ke špičce současné přenosné generace. Rozhodnutí závisí méně na kvalitě — ta je u obou skvělá — a více na osobním profilu používání. Kdo si není jistý, najde v našem srovnání cen aktuální ceny pro Frolic a Tinymight 2 u všech prodejců na první pohled.

Video srovnání

Troy z 420VapeZone obě zařízení porovnal v několika videích:

Časté otázky

Který je lepší pro začátečníky — Frolic, nebo Tinymight 2?

Frolic je přívětivější pro začátečníky. Má jednoduché ovládání jedním tlačítkem a intuitivní řízení teploty. Tinymight 2 nabízí více možností, ale vyžaduje trochu praxe při změně techniky potahu.

Vyplatí se cenový rozdíl oproti Tinymight 2?

Tinymight 2 stojí výrazně více. Za to dostaneš vyměnitelné baterie, on-demand režim a plně konvekční systém. Kdo vapuje hlavně v sessions, vyjde s Frolicem levněji.

Lze obě zařízení používat s vodní dýmkou?

Ano, obě jsou kompatibilní s vodní filtrací. Tinymight 2 má v balení 14mm adaptér. Pro Frolic je k dispozici volitelné příslušenství.

Který má lepší kvalitu vaporu?

Oba podávají prvotřídní chuť díky konvekci. Tinymight 2 boduje v on-demand režimu extrémně hustým vaporem. Frolic přesvědčí rovnoměrnou kvalitou během celé session.

Jak dlouho vydrží baterie?

Frolic zvládne 6–10 sessions na jedno nabití. Tinymight 2 má vyměnitelné baterie 18650 — s náhradní baterií prakticky neomezenou výdrž na cestách.

Další srovnání

Frequently Asked Questions

Jens
Testuje a porovnává vaporizéry pro VapoChecker od roku 2020. Přes 800 zařízení, 274 obchodů, 51 zemí.

Daily Use and Practicality

In everyday use, heat-up time shapes your routine more than any spec sheet suggests. The Tinymight 2 reaches operating temperature in 3 seconds, while the Frolic needs 5 seconds. That difference adds up over weeks of daily sessions. Quick morning sessions before work favor the faster device; relaxed evening sessions make the gap irrelevant.

Consider your typical usage pattern. If you vaporize 3-5 times daily, a few seconds per session compound into meaningful time savings. If you have one session per evening, both devices serve equally well. The Tinymight 2 rewards impulsive, grab-and-go use. The Frolic rewards users who plan their sessions.

Build Quality and Materials

The Frolic: Well-built device with solid materials.

The Tinymight 2: Well-built device with solid materials.

Battery Strategy in Detail

The Frolic packs 5000 mAh, the Tinymight 2 has 2800 mAh. The larger battery does not always mean longer runtime — heating method, chamber size, and usage pattern all affect real-world endurance. Both devices manage 5-8 full sessions on a charge under normal conditions.

Both have swappable 18650 batteries. Spare cells are cheap and extend both devices lifespan by years.

Water Pipe Compatibility

Both devices support water pipe use. Water filtration cools the vapor and makes higher temperatures more comfortable. WPA adapters (14mm and 18mm joints) are available for both the Frolic and Tinymight 2. Combining a vaporizer with glass elevates the experience significantly.

Cleaning and Maintenance

Regular cleaning directly affects vapor flavor and device longevity. Both the Frolic and Tinymight 2 benefit from weekly isopropyl alcohol soaks of removable parts. Screens and seals are consumable items that should be replaced every few months for optimal performance. A basic cleaning kit consisting of isopropyl alcohol (90 percent or higher), cotton swabs, and pipe cleaners covers most devices.

A clean device delivers noticeably better flavor than a neglected one. Most flavor complaints in online forums trace back to insufficient cleaning rather than device limitations. Residue buildup narrows the vapor path, increases draw resistance, and adds a stale taste. Budget 10 minutes per week for maintenance and both devices will perform at their best for years. Deep cleaning every 2-4 weeks prevents hard-to-remove buildup and keeps the airflow unrestricted.

Long-Term Value and Durability

A vaporizer is a long-term investment. Beyond the purchase price, consider replacement parts, cleaning supplies, and eventual battery degradation. The Tinymight 2 has the longer warranty at 3 years versus 2 years for the Frolic.

The resale market for vaporizers is active. Well-maintained devices from reputable brands retain 50-70 percent of their original value after a year. Both the Frolic and Tinymight 2 hold their value well due to brand reputation and build quality. Buying a quality device upfront typically costs less than cycling through cheaper alternatives.

Community support also factors into long-term value. Devices with large user bases have better troubleshooting resources, aftermarket accessories, and replacement part availability. Both brands covered here have established communities that make ownership easier over the years.

Přejít nahoru