Frolic vs Venty: který přenosný vaporizer se k vám hodí víc?

Dva hybridní portably, stejná cenová třída, ale zcela odlišná filozofie. Limelight Frolic ze Srbska sází na vyměnitelnou baterii, PEEK cestu páry a 5sekundovou dobu nahřívání. Venty od Storz & Bickel nabízí ovládání přes aplikaci, dávkovací kapsle a reputaci německé prémiové značky. Aktuálně stojí Frolic od 330,59 € Code VAPOCHECKER-LIMELIGHT-FROLIC · vč. dopravy, Venty od 295,00 € vč. dopravy. Kdo vyhraje?

Aktuální nabídky našich partnerských obchodů

Storz & Bickel Venty 282,15 € 297,00 € s kódem VAPOCHECKER5 vč. dopravy · TVape DE Nejnižší celková cena s dopravou
o 2,85 € levněji (1 %) Druhá nejlepší cena: 285,00 €
Do obchodu
Limelight Frolic 330,59 € 348,00 € s kódem VAPOCHECKER-LIMELIGHT-FROLIC vč. dopravy · VapeFully Odeslání od 29. 10. Nejnižší celková cena s dopravou Do obchodu

Všechny ceny pocházejí z automatických dotazů. Některé odkazy jsou affiliate odkazy.

Limelight Frolic Vaporizer
Limelight Frolic
Storz & Bickel Venty
Storz & Bickel Venty

To nejdůležitější na první pohled

  • Frolic od 330,59 € Code VAPOCHECKER-LIMELIGHT-FROLIC · vč. dopravy – 5000 mAh vyměnitelná baterie, 5 s doba nahřívání, 245 g, PEEK cesta páry
  • Venty od 295,00 € vč. dopravy – dva vestavěné lithium-iontové akumulátory (kapacita nezveřejněna), 20 s doba nahřívání, 252 g, ovládání přes aplikaci
  • Oba používají hybridní ohřev a jsou kompatibilní s bongem.

Porovnání cen: Frolic vs Venty

Limelight Frolic

od 330,59 € Code VAPOCHECKER-LIMELIGHT-FROLIC · vč. dopravy

70 obchodů

Zobrazit porovnání cen Limelight Frolic →

Ceny jsou aktualizovány denně

→ Přečíst recenzi Frolic (8.2/10)

Vývoj ceny

👉 Chceš zahrnout i Tinymight 2? Přečti si naše trojité srovnání Venty vs TM2 vs Frolic.

Nejnižší cena330,59 € Průměr356,47 € Nejvyšší cena535,92 €

Nejnižší cena282,15 € Průměr397,40 € Nejvyšší cena821,64 €

Boutique proti mainstreamu – o co tu skutečně jde

Limelight je malý výrobce ze Srbska, založený nadšenci. Frolic se vyrábí v malých sériích, lze jej bez nářadí rozebrat a je navržen pro dlouhou životnost. Storz & Bickel je pravý opak: německá tradiční společnost (založená v roce 1996), která vytvořila Mighty a Volcano a už desítky let formuje trh.

Vyměnitelná baterie vs pevná baterie

Frolic používá vyměnitelný akumulátor 21700; Limelight uvádí Molicel P50B s kapacitou 5 000 mAh. Nabitý náhradní akumulátor se hodí, pokud nechceš během cesty dobíjet. Používej pouze články schválené výrobcem. Venty má dva pevně zabudované lithium-iontové akumulátory, jejichž kapacitu Storz & Bickel nezveřejňuje. Výměna akumulátoru u Venty je určena pro servisní cestu výrobce. Paušální životnost ani pevnou cenu náhradních dílů z toho nelze odvodit.

Zatímco je připojen kabel USB-C, Frolic se z bezpečnostních důvodů vypne. Používání během nabíjení tedy není předpokládáno. Kdo plánuje dlouhá sezení, vezme s sebou nabitou náhradní baterii. Přesný počet sezení na jedno nabití výrobce neuvádí.

Zdroj: Požadavky na baterii a vypnutí při nabíjení uvádí návod k obsluze Frolic (strany 2 a 3).

Doba nahřívání: 5 vs 20 sekund

Venty se zahřeje na provozní teplotu za 20 sekund. V praxi je rozdíl znát hlavně při krátkých session.

Který má lepší páru?

Materiály ve vzduchové cestě

Limelight popisuje u Frolic vzduchovou cestu z materiálu PEEK izolovanou od ostatních součástí. PEEK je sám o sobě plast; „PEEK versus plast“ tedy nepopisuje žádný protiklad. Storz & Bickel uvádí u Venty rovněž PEEK a další materiály. Pro rozhodnutí o koupi jsou rozhodující konkrétní konstrukce, péče a obsluha daného přístroje.

Samotný název materiálu nedokazuje ani vítěze v chuti, ani absenci emisí celého přístroje. Relevantní srovnání chuti vyžaduje stejné nastavení a srozumitelné testovací podmínky. Údaje o materiálech pocházejí od Limelight a z technického přehledu Storz & Bickel.

Teplotní rozsah

Frolic jde až na 240 °C, Venty až na 210 °C. Dodatečných 30 stupňů u Frolic je relevantních pro uživatele, kteří chtějí extrahovat nad 210 °C.

Velikost komory a odpor tahu

Oba přístroje nabízejí nastavitelný přívod vzduchu. V našem používání táhne Frolic ještě lehčeji a produkuje více páry; oba přístroje přitom dosahují vysoké úrovně. Jde o kvalitativní dojmy redakce vapochecker ze dne 04.10.2026, nikoli o naměřené hodnoty. Náplň, hrubost mletí, příslušenství a stav čistoty mohou tento dojem ovlivnit.

Ke komoře: Limelight vyrábí komoru Frolic z tvrdě eloxovaného hliníku s nepřilnavou úpravou; vzduchová cesta z PEEK je samostatný díl. Samočisticí není ani jedna z komor. U Venty udržují dávkovací kapsle komoru mezi čištěními čistší.

Chlazení: > 200 mm PEEK cesta vs Cooling Unit

Frolic vede páru svou PEEK chladicí cestou. U Venty zajišťuje chlazení odnímatelná chladicí jednotka. V našem používání lze Frolic díky menšímu počtu dílů čistit rychleji. Měřenou dobu čištění ani změřenou výhodu chlazení z toho nevyvozujeme.

Hmotnost, velikost a ovládání

Frolic váží 245 g, Venty 252 g. To je rozdíl jen několika gramů – v kapse prakticky neznatelný.

Vlastnost Frolic Venty
Hmotnost 245 g 252 g
Baterie 5000 mAh (vyměnitelná) dva vestavěné lithium-iontové akumulátory (kapacita nezveřejněna)
Doba nahřívání 5 s 20 s
Max. teplota 240 °C 210 °C
Ohřev Hybridní Hybridní
Aplikace Ne Ano
Dávkovací kapsle Ne Ano
Passthrough Ne Ne
Kompatibilní s bongem Ano Ano
Záruka 2 roky 2 roky

Aplikace a dávkovací kapsle – exkluzivně u Venty

Venty lze nastavovat přímo na přístroji; doplňkově jsou k dispozici funkce přes webovou aplikaci, mimo jiné aktualizace firmwaru. Storz & Bickel navíc nabízí vhodné dávkovací kapsle. Ty mohou usnadnit přípravu a výměnu náplně. Pro výběr jsou rozhodující konkrétně podporované funkce; automatickou nápovědu k obsluze přes aplikaci nepředpokládáme.

Frolic nemá ani aplikaci, ani kapsle. Kdo se bez toho obejde, dostane za to vyměnitelnou baterii a rychlejší dobu nahřívání.

Dostupnost a servis

Aktuální nabídky prodejců jsou uvedeny v cenových boxech a na odkazovaných produktových stránkách. Porovnej svou zemi doručení, nabízenou variantu, dopravu a případné náklady na dovoz. Větší počet obchodů není důkazem lepšího servisu. Pro opravu a záruku platí podmínky zvoleného prodejce a výrobce.

Příslušenství a ekosystém

Pro Venty jsou k dispozici dávkovací kapsle, spotřební díly, chladicí jednotky a nabíjecí příslušenství. Zkontroluj výslovně uvedenou kompatibilitu modelu: příslušenství pro Mighty nebo Crafty se k Venty nehodí jen proto, že je stejná značka. Také u adaptérů na vodní filtr je třeba zvlášť zkontrolovat uchycení přístroje a velikost broušení.

Frolic má rostoucí, ale menší ekosystém. Limelight prodává náhradní PEEK náustky, sítka a WPA adaptér. Vyměnitelný článek 21700 (z výroby Molicel P50B) se prodává zvlášť — používej jen vysokoproudé články, které Limelight pro Frolic schvaluje; ne každý 21700 z obchodu je vhodný.

Frolic: Chladicí jednotka má vzduchové kanály s celkovou délkou přes 200 mm. Pro bong sejmeš náustek a kroužek průtoku vzduchu a nasadíš vodní nástavec. Nástavce jsou k dispozici ve velikostech 14 a 18 mm; nejsou součástí dodávky a prodávají se samostatně.

Zdroj: Vodní nástavce, otvory pro sítko a teplotní varování jsou uvedeny v návodu k obsluze Frolic (strany 12 a 13).

Frolic vs Venty: Který je lepší pro tvůj způsob použití?

Pro začátečníky

Venty je vhodnou volbou, pokud chceš nastavovat přímo na přístroji a připravovat náplně pomocí dávkovacích kapslí. Frolic je zajímavý, pokud je pro tebe důležitější vyměnitelný akumulátor. Vhodnost pro začátečníky závisí na tvých prioritách a skutečném ovládání; univerzální vítěz zde neexistuje.

Pro každodenní intenzivní vapéry

Pro časté používání je vyměnitelný akumulátor Frolic konkrétní výhodou, pokud je k dispozici nabitý náhradní akumulátor. U Venty musíš počítat s přestávkami na nabíjení. Jak dlouho ti jedno nabití vystačí, závisí na teplotě a délce používání; ze samotné kapacity nevyplývá pevný počet sessions.

Pro milovníky chuti

Chuťově jsou Frolic a Venty v našem používání velmi podobné. Tato praktická zkušenost redakce vapochecker ze dne 04.10.2026 neoznačuje žádného vítěze v chuti. Teplota, náplň a stav čistoty mohou dojem změnit; samotný název materiálu nedokazuje žádnou obecnou chuťovou výhodu.

Na cesty

Nerozhodně. Frolic: rychlejší (5 vs 20 s), hmotnost prakticky stejná (245 vs 252 g). Venty: dávkovací kapsle pro předpřipravené session.

Zvol Frolic, pokud:

  • je pro tebe vyměnitelná baterie nevyjednatelná
  • Preferuješ izolovanou PEEK vzduchovou cestu a modulárně postavenou konstrukci
  • je pro tebe prioritou rychlé nahřívání
  • dáváš přednost zařízení, které si můžeš sám servisovat a opravovat

Zvol Venty, pokud:

  • Aktualizace firmwaru a doplňkové funkce webové aplikace jsou pro tebe důležité
  • chceš používat dávkovací kapsle pro rychlou výměnu materiálu
  • dáváš přednost zavedené značce s výrobou v Německu

Závěr: prémiový mainstream, nebo prémiový nadšenecký model?

U Frolic a Venty nejde o to, co je lepší nebo horší – jde o filozofii. Cenově jsou si blízko (Frolic od 330,59 € Code VAPOCHECKER-LIMELIGHT-FROLIC · vč. dopravy, Venty od 295,00 € vč. dopravy), oba používají hybridní ohřev, oba jsou kompatibilní s bongem.

Frolic nejlépe vyhovuje tvým požadavkům, pokud hledáš vyměnitelný akumulátor, údržbu bez nářadí a režim on-demand. Venty je zajímavý, pokud preferuješ dávkovací kapsle, ovládání přímo na přístroji a doplňkové funkce webové aplikace.

Zkontroluj aktuální nabídky pro svou zemi doručení a zahrň do výpočtu potřebné příslušenství. Náhradní akumulátor nebo adaptér mění vstupní cenu; samotný nejlevnější balíček přístroje proto vždy nepopisuje tvůj kompletní set.

Naše doporučení vychází z těchto doložitelných rozdílů. Paušální vítěz v chuti, čistotě nebo životnosti z toho nelze odvodit. Osobní manipulace zůstává rozumným důvodem pro upřednostnění jednoho z přístrojů.

Často kladené otázky

Je Frolic opravdu tak dobrý jako Venty?

To závisí na tvých požadavcích. Frolic nabízí vyměnitelný akumulátor a režim on-demand, Venty dávkovací kapsle a doplňkové funkce webové aplikace. Porovnej tyto vlastnosti spolu s aktuální celkovou cenou a potřebným příslušenstvím.

Mohu si baterii Frolic vyměnit sám?

Ano. Frolic používá vyměnitelný akumulátor 21700, z výroby podle Limelight článek Molicel P50B s kapacitou 5 000 mAh. Používej pouze schválené články a dodržuj návod výrobce. Aktuální nabídky náhradních akumulátorů se mohou v ceně lišit.

Který vaporizer má lepší chuť?

Chuťově jsou Frolic a Venty v našem používání velmi podobné. Tato praktická zkušenost redakce vapochecker ze dne 04.10.2026 neoznačuje žádného vítěze v chuti. Teplota, náplň a stav čistoty mohou dojem změnit; samotný název materiálu nedokazuje žádnou obecnou chuťovou výhodu.

Vyplatí se Venty kvůli aplikaci?

Webová aplikace doplňuje ovládání přístroje, například o aktualizace firmwaru. Pokud tyto doplňkové funkce nepotřebuješ, měly by tvé rozhodnutí více ovlivnit jiné rozdíly, jako jsou akumulátor, dávkovací kapsle a obsluha.

Vyplatí se Frolic cenově? 330,59 € Code VAPOCHECKER-LIMELIGHT-FROLIC · vč. dopravy

To závisí na tvých potřebách příslušenství a aktuálních nabídkách. Vyměnitelný akumulátor a režim on-demand mohou být pro tebe rozhodující. Porovnej dostupnou celkovou cenu včetně dopravy a potřebného příslušenství; paušální jedinečnou vlastnost oproti všem přístrojům stejné cenové třídy neproklamujeme.

Pasují dávkovací kapsle Venty do Frolic?

Ne. Frolic nepodporuje dávkovací kapsle. Každé zařízení má vlastní konstrukci komory. Kdo kapsle potřebuje, měl by sáhnout po Venty.

Jak dlouho vydrží baterie Venty ve srovnání s Frolic?

Storz & Bickel nezveřejňuje pro Venty ani kapacitu baterie, ani počet session na jedno nabití; Limelight rovněž neuvádí počet session pro Frolic (5000 mAh). Spolehlivou výdrž ukáže jen vlastní test. A když je baterie Frolic vybitá, prostě ji vyměníš za čerstvou.

Které zařízení se čistí snadněji?

V našem používání lze Frolic díky menšímu počtu dílů čistit rychleji. Jde o kvalitativní dojem redakce vapochecker ze dne 04.10.2026; doby čištění jsme pro toto srovnání neměřili. Oba přístroje vyžadují pravidelnou péči podle příslušného návodu výrobce.

Ověření údajů VENTY (24. srpna 2026): STORZ & BICKEL uvádí dva vestavěné lithium-iontové akumulátory, ale nezveřejňuje jejich kapacitu ani univerzální počet sezení na jedno nabití. Technický přehled výrobce.

Přejít nahoru